Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Jan Piński

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jan Piński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: janekpogwad » (sob) 14 lut 2015, 13:40

Pińskiego przypadki kolejne. Ten człowiek to dla mnie legenda. :x
List gończy za naczelnym “Uważam Rze”. Jan Piński może trafić za kratki

Warszawski sąd nakazał aresztować redaktora naczelnego “Uważam Rze” Jana Pińskiego i wysłał za nim list gończy. To dlatego, że dziennikarz nie pojawił się na rozprawie w procesie ze spółką paliwową J&S Energy – twierdzi jego zastępca.

“Mimo przedstawienia zwolnienia lekarskiego od biegłego sądowego sędzia drugiego wydziału Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów Joanna Bukowska nakazała dziś aresztowanie Jana Pińskiego i wysłała za nim list gończy” – pisze na uwazamrze.pl wicenaczelny tygodnika Krzysztof Galimski. Jak twierdzi, początkowo sędzia nałożyła też na dziennikarza grzywnę, ale anulowała ją, gdy przedstawiono zwolnienie. Nie wystarczyło to jednak, by zapobiec innym działaniom.

"Działanie sądu, który lekceważy zwolnienie lekarskie, potwierdzone przez biegłego i chce 30 dni więzienia dla dziennikarza jest tak absurdalne, że trudno mi to komentować. W poniedziałek zostanie złożony wniosek o uchylenie postanowienia sądu, a także wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko sędzi Bukowskiej" – zapowiedział cytowany przez "Uważam Rze" Piński.

Wystawienie listu gończego w sprawie cywilnej i zarządzenie aresztu po usprawiedliwionej nieobecności trudno komentować. Nieznane mi są mi motywy sądu, ale wydaje mi się, że może chodzić o uniemożliwienie działalności dziennikarskiej.
Jak wyjaśnił, jego proces z firmą J&S Energy trwa od trzech lat: "Ja pozwałem ich wygaszenie tytułu egzekucyjnego, oni mnie o ujawnienie majątku".
- mówi Piński.

Piński został szefem prawicowego tygodnika w listopadzie 2012 roku. Wcześniej był dziennikarzem śledczym i ekonomicznym w tygodniku "Wprost", a przez niecały rok również szefem działu krajowego tej gazety. To on był autorem artykułów o aferze Orlenu. Później pełnił m.in. funkcję szefa Wiadomości. W 2011 roku został naczelnym tygodnika "Wręcz Przeciwnie", który zniknął z rynku po trzech numerach.

ODPOWIEDZ