Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Programy informacyjne telewizji zagranicznych

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: viper » (pt) 01 lut 2008, 18:16

Chciałbym zobaczyć podobną oprawę w Wiadomościach TVP1 na 20-lecie.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: Dawid_sc51 » (czw) 27 mar 2008, 20:54

Ciekawy też jest dziennik "Le Journal" francuskojęzycznej telewizji TSR (Télévision Suisse Romande) nadającej w szwajcarii. Wydawało by się, że taka bogata szwajcaria, a studio ww. Le Journal jest małe, ale ładne. Za prezenterem mapa świata, a po prawej stronie prezentera jest jakiś ekran, jest on widoczny przy tym jak w studiu jest gość to wtedy na jego tle widać jakis ekran. a moze ktoś ma capsy Dziennika "Le journal" TSR.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: TinkiWinki » (pt) 09 maja 2008, 21:21

Ciekawe czy kiedys w Polsce tak będzie?
Obrazek
Póki co to TVN ma swoje mikrofony a TVN24 swoje. Może Polsat będzie miał tylko jeden? Czasem nie widać rozmówcy jak go obstąpią dziennikarze z mikrofonami :D
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Programy informacyjne telewizji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: michal » (sob) 17 maja 2008, 0:21

Przegląd różnych wersji odliczania BBC od 1999 do 2007 roku plus opis zmian i czasu nadawania poszczególnych bloczków.

http://pl.youtube.com/watch?v=4oY3FqGBKDw

Uwaga, to jest amatorski filmik, a wygląda jakby szedł na antenie BBC - perfekcyjnie zmotowane, z użyciem oryginalnego stylu grafiki do prezentacji treści.

Ogólnie to na YouTube mają hopla na punkcie tych odliczań, powstają setki remixów, własnych wersji, różne montaże i inne udziwnienia :)

I na koniec jakże piękne wizualnie i muzycznie odliczanie starego typu do serwisu o 17:30 z widoczkami wieczornego Londynu (być może już o tym pisałem, bo już dawno to widziałem). Trochę to podobne w założeniach do tego co mamy obecnie przed Wiadomościami, ale zrobione ze znacznie większym rozmachem, z drugiej strony na pewno było to wielokrotnego użytku ;)

http://www.youtube.com/watch?v=55v24pb4OUI
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: Dawid_sc51 » (sob) 21 cze 2008, 21:05

Troche histori od sąsiadów z południa

Televizni Noviny ČST 20.11.1989 poranne wiadomości
http://pl.youtube.com/watch?v=FSt7HUrsk00

Televizni Noviny ČST 20.11.1989
http://pl.youtube.com/watch?v=kuLIPMna12A

Aktuality ČST 20.11.1989 podsumowanie dnia
http://pl.youtube.com/watch?v=k3Qtf0zOw ... re=related

Udalosti ČT 1997
http://pl.youtube.com/watch?v=hpmqID1qKTU

Udalosti ČT 1998
http://pl.youtube.com/watch?v=Dd_-1Psv4 ... re=related

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: MS-WDC » (śr) 23 lip 2008, 17:21

10 lipca Patrick Poivre d'Arvor poprowadził swój ostatni dziennik :( Link do końcówki wyadania.

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: Dawid_sc51 » (śr) 23 lip 2008, 17:57

A jaki jest powód, nie znam francuskiego.

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: MS-WDC » (śr) 23 lip 2008, 18:23

Jak już pisał Michał, prowadził dziennik od 21 lat, przedtem jeszcze pracował w innej stacji, prowadził ~6000 wydań, więc emerytura mu się należy... W dzienniku i materiale nic nie mówili, ale przeczytałem notkę o nim na francuskiej Wikipedii i tam ktoś napisał, że on chciał prowadzić dziennik aż do 2012r. Z kolei na jakiejś francuskiej stronie znalazłem taką sentencję "PPDA [tak nazywają go Francuzi] stał się ofiarą unowocześniania kadr bądź zemsty prezydenta Sarkozy'ego". Piszą tam też, że Sarkozy upolitycznia media.
Na razie od poniedziałku do piątku o 20-tej siedzi Harry Roselmack , od 25 sierpnia w programie ma pojawić się Laurence Ferrari.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: michal » (śr) 23 lip 2008, 20:14

MS-WDC pisze:ale przeczytałem notkę o nim na francuskiej Wikipedii i tam ktoś napisał, że on chciał prowadzić dziennik aż do 2012r.
Zaskakująca wiadomość z tym odejściem, tymbardziej, że też wcześniej o tym czytałem.
MS-WDC pisze:Na razie od poniedziałku do piątku o 20-tej siedzi Harry Roselmack , od 25 sierpnia w programie ma pojawić się Laurence Ferrari.
Hmm, a nie do czwartku? Bo tam zawsze w piatek wieczorem zaczynała Claire Chazal.

Fajna składanka na koniec - tyle miejsc, tylu władców państw na przestrzeni lat, gwiazd itd. Ale z osttanim ujęciem trochę przesadzili ;)

Trochę gadałem z Francuzami o niusach i większość z moich rozmówców nie darzyła PPDA sympatią... Podobnie sprawa miała się z Claire Chazal. Może faktycznie po tylu latach prezenterzy się ludziom już przejadają...?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: Dawid_sc51 » (śr) 23 lip 2008, 20:22

U nas np. jak wyrzucili Pieńkowską, Holecką, Prokopiuk, Durczoka z Wiadomości było głośno i ludzie mieli zaufanie społeczne, ale ich też wyrzucili bo zmieniła sie władza w TVP. To jest żałosne i nie tylko w u nas są skoki na media.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: michal » (śr) 23 lip 2008, 20:26

Durczoka akurat nikt nie wyrzucał. Większa kasa zapachniała ze strony TVN. Lecz fakt faktem, że jako osoba o sympatiach lewicowych, nie mógł się już tak swobodnie realizować w TVP jak kiedyś.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: MS-WDC » (śr) 23 lip 2008, 20:50

michal pisze:
MS-WDC pisze:Na razie od poniedziałku do piątku o 20-tej siedzi Harry Roselmack , od 25 sierpnia w programie ma pojawić się Laurence Ferrari.
Hmm, a nie do czwartku? Bo tam zawsze w piatek wieczorem zaczynała Claire Chazal.
Tak, przepraszam za błąd.
michal pisze:Trochę gadałem z Francuzami o niusach i większość z moich rozmówców nie darzyła PPDA sympatią... Podobnie sprawa miała się z Claire Chazal. Może faktycznie po tylu latach prezenterzy się ludziom już przejadają...?
Moja kuzynka mieszkająca we Francji ma takie same zdanie o PPDA, Chazal i Pierre-Peranaud jak jej rodacy... Ja natomiast lubię tą trójkę :D. Opowiadała mi ona też, że kiedy na wizję dostał się Roselmack rozpętała się wielka burza, że pokazują murzyna w dzienniku oglądanym przez miliony ludzi.
EDIT: Znalazłem coś ciekawego... Po francusku nie rozumiałem wszystkiego w 100%, trafiłem na coś po angielsku.
Streszczając pierwszy i najważniejszy akapit - następczyni PPDA znała się dość blisko z prezydentem Sarkozym, który mógł mieć wpływ na zwolnienie Patricka (który od razu mu podpadł)... A skąd wpływy Nicolasa w TF1? Jego kolega jest prezesem stacji
Aha, jeszcze o Ferrari. Obecnie pracuje ona w Canal+, podobno 2 lata temu kilka razy miała w JT zastępstwa w weekendy.[/quote]
Ostatnio zmieniony (śr) 23 lip 2008, 23:20 przez MS-WDC, łącznie zmieniany 1 raz.

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: Dawid_sc51 » (śr) 23 lip 2008, 23:18

michal pisze:. Lecz fakt faktem, że jako osoba o sympatiach lewicowych, nie mógł się już tak swobodnie realizować w TVP jak kiedyś.
Co ty możesz wiedzieć o jego poglądach :smiech:
Poglądy polityczne Kamila Durczoka to jego osobista sprawa.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: michal » (czw) 24 lip 2008, 7:39

MS-WDC pisze:Moja kuzynka mieszkająca we Francji ma takie same zdanie o PPDA, Chazal i Pierre-Peranaud jak jej rodacy... Ja natomiast lubię tą trójkę :D.
No ale własnie w stosunku do Pernauda spotykałem się głównie z sympatią. Podobnie Legros. Ja również lubię wszystkich trzech, ale najmniej PPDA.
Dawid_sc51 pisze:Co ty możesz wiedzieć o jego poglądach :smiech:
Po wielu latach obserwacji, zwłaszcza w programach publicystycznych naprawdę można sobie wyrobiś zdanie.
Dawid_sc51 pisze:Poglądy polityczne Kamila Durczoka to jego osobista sprawa.
Ojejku!
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: Dawid_sc51 » (czw) 24 lip 2008, 14:00

Teoria Michała jest żenująca.

ODPOWIEDZ