Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Ocalony świat

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Ocalony świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (śr) 23 kwie 2014, 17:53

Szykuje się kolejny program, w którym brylować będą różnej maści celebryci, ale tym razem o dziwo tematyka będzie misyjna, bo przyroda i ratowanie zagrożonych zwierząt. Tadla i Popek oczywiście też się tam wkręciły. Prowadzącym będzie Grzegorz Miśtal.

Oto notka i album ze zdjęciami na facebookowym profilu producenta tj. Sztuki Wszystkie :arrow: Link Wcześniej produkowali dla Jedynki "Słoneczną, róg Unijnej", a dla TV Polonia robią "Załogę Eko".
Jesteśmy w trakcie realizacji zdjęć do cyklu filmów dokumentalnych na temat ratowania zagrożonych wyginięciem gatunków flory i fauny. Cykl realizowany jest na zlecenie Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych Lasów Państwowych. Gospodarzem cyklu jest prezenter Jedynki Grzegorz Miśtal, a wspólnie z widzami świat przyrody zgłębiać będą gwiazdy: Joanna Kulig, Mateusz Damięcki , Paweł Królikowski, Olga Bończyk, Agata Kulesza, Cezary Kosiński, Anna Popek, Ewelina Flinta, Zbigniew Zamachowski i Beata Tadla.

Premiera cyklu we wrześniu 2014 r na antenie telewizyjnej Jedynki.
Program ma wystartować zgodnie z tym co piszą dopiero we wrześniu 2014 (ma być 11 odcinków), ale niewykluczone, że pierwszy premierowy odcinek zobaczymy już w tę niedzielę 27 kwietnia o 17:30. Ma to być odcinek z Mateuszem Damięckim. W ramówce program ten jest ciągle ukryty (wakat), ale w cenniku reklamowym jest wpisany. Także emisja jeszcze nie jest na 100% pewna, choć zapowiedź w serwisie "Zielona lekcja", który sprawuje patronat nad serią, już się pojawiła :arrow: Link
zielonalekcja.pl pisze:23-04-2014

Ekscytujące projekty przyrodnicze w TV

Ujrzymy najcenniejsze chronione gatunki polskich zwierząt i siedlisk przyrodniczych oraz sposoby ich czynnej ochrony, wraz z gwiazdami ekranu ruszymy w nieznane, by odkrywać tajemnice przyrody oraz poznać ludzi, którzy chcą ratować ginące rośliny i zwierzęta - tak zapowiada się cykl filmów dokumentalnych "Ocalony świat".

Premiera cyklu już w niedzielę 27 kwietnia o godzinie 17:30 na antenie TVP1 - zobaczymy odcinek „Z dziobem i szponami”, w którym Grzegorz Miśtal i Mateusz Damięcki poznają świat ptaków drapieżnych. Grzegorz i Mateusz ruszają z grupą ornitologów z Komitetu Ochrony Orłów, na akcję monitorowania gniazd orła bielika, oraz obrączkowania piskląt. Mateusz razem z Dariuszem Anderwaldem, Prezesem Komitetu Ochrony Orłów wdrapują się na 30 metrowe drzewo, by zajrzeć do gniazda i podać pisklęta ornitologom do badania i obrączkowania.

Obrazek

Polska była pierwszym krajem, który utworzył tzw. strefy ochronne wokół gniazd bielików. Miejsca w promieniu kilkuset metrów od gniazd, całkowicie zamknięte dla działań gospodarczych w lesie. By zapewnić spokój ptakom nie można tam wchodzić chyba, że bierze się udział w tak niezwykłej akcji jak ta, którą filmowaliśmy.

Drugim obok orła bielika bohaterem filmu jest orlik krzykliwy. Na Podlasiu z myślą o orlikach odtwarzane są łąki. Ptaki te nie potrafią dostrzec ofiar w wysokiej trawie. W przeszłości koszone przez rolników łąki, były dla nich idealnymi żerowiskami, teraz gdy młodzież ucieka do miast, rolnikom nie opłaca się kosić – ptaki mają potężne kłopoty z polowaniami. Przyrodnicy starają się im pomóc, na różne sposoby. Razem z Grzegorzem i Mateuszem weźmiemy udział w tych działaniach i dowiemy się jak można pomóc tym niezwykle rzadkim ptakom.

Serię filmów przyrodniczych „OCALONY ŚWIAT” realizuje TVP S.A. na zlecenie Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych w ramach realizacji projektu LIFE+ „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci Natura 2000 – promocja najlepszych praktyk”. Cykl filmów współfinansowany jest ze środków Programu LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem projektu jest prezentacja działań związanych z ochroną przyrody w Polsce, a także podniesienie świadomości społeczeństwa o konieczności ochrony różnorodności biologicznej. 11 odcinkowa seria przyrodnicza prezentuje jedne z najciekawszych projektów ochrony gatunków i siedlisk w Polsce takich jak ptaki drapieżne, sowy, niedźwiedzie czy mokradła i łąki kserotermiczne, prowadzonych przez m.in. parki narodowe i krajobrazowe, Lasy Państwowe, organizacje pozarządowe oraz inne instytucje krajowe.

ZielonaLekcja.pl sprawuje patronat medialny nad całym cyklem - w związku tym na naszych czytelników czekają ekskluzywne materiały oraz konkurs. Śledźcie z nami cykl "Ocalony świat"!

Obrazek
Fot. zdjęcia z planu filmowego

Obrazek
Fot. zdjęcia z planu filmowego

Obrazek
Fot. zdjęcia z planu filmowego
Na odcinek zaprasza także na swoim fanpage'u Mateusz Damięcki :arrow: Link

Obrazek

Obrazek

Relacje ze zdjęć (wpisy z września 2013):

- odcinek z Damięckim w Białymstoku i Hajnówce :arrow: Link
W okolicach Białegostoku i Hajnówki zakończyliśmy zdjęcia do kolejnego odcinka cyklu przyrodniczego dla TVP1. Odcinek, którego bohaterem był aktor Mateusz Damięcki dotyczył działań ochronnych podejmowanych, by chronić najrzadsze polskie ptaki drapieżne: bieliki i orliki krzykliwe. Mimo początkowych niespodzianek pogodowych udało nam się zrealizować plan. Premiera filmu za rok.
- odcinek z Tadlą w Krynicy :arrow: Link
Trwają prace nad kolejnymi odcinkami przyrodniczego cyklu, który realizujemy dla Programu 1 Telewizji Polskiej. Zakończyliśmy zdjęcia w okolicach Krynicy Górskiej. To tam, w przepięknych choć niszczejących połemkowskich Cerkwiach, istnieją kolonie rozrodcze najrzadszych gatunków nietoperza, wśród nich najmniejszego polskiego latającego ssaka - Podkowca Małego. Gwiazdą odcinka, w którym będziemy poznawać zwyczaje nietoperzy jest znana dziennikarka Beata Tadla i to ona, wspólnie z prowadzącym cykl Grzegorzem Miśtalem tropiła z nami te urocze stworzenia. Ich przewodnikiem po świecie nocnych lotników jest dr. Rafał Szkudlarek - chiropterolog. Czy nietoperze mogą wkręcić się we włosy? Czy śpią w ciągu dnia i jak wychowują swoje młode? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w odcinku "Głową w dół" już jesienią 2014 r.
- odcinek z Zamachowskim w Górach Izerskich :arrow: Link
Za nami kolejne zdjęcia do cyklu przyrodniczego dla TVP1. Tym razem byliśmy w Górach Izerskich, gdzie wspólnie ze znakomitym aktorem Zbigniewem Zamachowskim, uczyliśmy się tego jak chronić cietrzewie, piękne kuraki leśne, które są na granicy wyginięcia.
Oprócz ww. 10 osób, widać na zdjęciach, że 11. gościem będzie Anna Dymna:

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Ocalony świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (pt) 25 kwie 2014, 0:05

Pilotowy program "Ocalony świat" oficjalnie dziś wpisano do ramówki na najbliższą niedzielę. Przy okazji ujawniła się też powtórka - 3 maja o 10:25.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Re: Ocalony świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: fred1987 » (pn) 02 mar 2015, 12:12

Powtórki ''Ocalonego Świata'' można obejrzeć w TVP Gdańsk (sobota, godz. 10:30) i TVP Warszawa (niedziela, godz. 22:30).
PRECZ Z KOD-EM!

ODPOWIEDZ