Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Świat się kręci

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: Trzeciak » (wt) 10 mar 2015, 18:22

Cały Ziemiec. Dwa tygodnie temu podczas ramówkowego "ŚŚK" pogratulował Pawłowi Królikowskiemu zdobycia Oscara. :D

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: Przemek » (śr) 01 kwie 2015, 19:14

Dawno nie widziałem czegoś tak słabego i żenującego jak "debata" Ogórek (z Millerem), Komorowskiego ("z puszczy") i Dudy w czasie dzisiejszego ŚSK.

fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: fred1987 » (śr) 01 kwie 2015, 20:46

Ta ''debata'' była związku z dzisiejszym Prima Aprilisem i przypominała mi nieodżałowane ''Rozmowy w tłoku''. W rolę Andrzeja Dudy wcielił się aktor Krzysztof Dracz.

Dzisiaj natomiast ''Gościem dnia'' była prowadząca programu ''Rolnik szuka żony''.
PRECZ Z KOD-EM!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: Przemek » (śr) 01 kwie 2015, 22:17

Ja rozumiem, jaki był zamysł i z jakiej to okazji, ale wykonanie - szczególnie p. Młynarskiej i p. Manowskiej było tragiczne.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: Przemek » (śr) 10 cze 2015, 18:38

Bardzo rzadko oglądam niewątpliwy hit, program, który z zapartym tchem, niczym śmierć Hanki Mostowiak czy sukcesy Małysza, oglądają miliony Polaków, ale nie ma nic zabawniejszego, niż Kurzajewski bądź jego urocza blond zmienniczka, rozmawiający o polityce. Kabaret!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: michal » (wt) 01 wrz 2015, 16:55

Dziś w programie kulisy kręcenia "Randki w ciemno", poznamy dalsze losy wybranych bohaterów oraz odkryta zostanie "tajemnica" kto był głosem programu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: Trzeciak » (wt) 01 wrz 2015, 18:43

Głosem programu była Dorota Osman. I to wiem od jakiś dobrych czterech lat. :)

EDIT: Edyta Krasowska (która sprowadziła format do Polski) też swego czasu była głosem programu - zaraz po Dorocie Osman.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: michal » (wt) 01 wrz 2015, 19:17

No widać, że to były jakieś końcowe odcinki, bo studio gdzie głos czytała p. Edyta już było złote. Nie wiem skąd, ale ja zawsze wiedziałem kim jest i jak wygląda Dorota Osman. Ona chyba równolegle występowała w jakimś programie dla dzieci, którego jeszcze wówczas byłem odbiorcą.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: Trzeciak » (wt) 01 wrz 2015, 21:25

W końcowych odcinkach, czyli po 2002 roku "tajemniczym głosem" był Antoni Parol.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: michal » (pt) 11 wrz 2015, 1:33

Oglądałem program w środę i zaskoczyła mnie trochę informacja, że program ma próbę z udziałem gości dwie godziny wcześniej. W sumie nie powinno to dziwić, gdyż Teresa Lipowska wchodziła ze swoimi pytaniami idealnie w momencie kiedy była cisza, a więc się spóźniali i czekano na jej pytanie. A więc wynika, że niemal wszystko jest przygotowane i nic w sensie pytań i przebiegu dyskusji nie powinno być zaskoczeniem. Wyjawienie tej informacji miało miejsce w związku z wcześniejszą rozmową o stresie w pracy. Lipowska prowadzącemu zrobiła niespodziankę i pokazano Kurzajewskiego podczas próby (z napisem dwie godziny przed programem) jak denerwuje się na Rinke Royensa jak to można pracować w takim stresie. Potem dali sobie "niedźwiedzia" na zgodę.

Zaskoczyła mnie jeszcze jedna rzecz - Kurzajewski powiedział, że Rinke też jest dziś zestresowany, ponieważ ma dzisiaj o 22:10 (państwo wiedzą na jakim kanale) pierwszy odcinek swojego nowego programu "Rinke za kratkami". No więc sprawdziłem sobie i ten program był co ciekawe w Polsacie! Oj, podejrzewam, że ta cwana reklama też nie była przypadkowa. Poza tym na napisach końcowych promocja książki pod tym samym tytułem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: Trzeciak » (pt) 11 wrz 2015, 2:09

Ale co by nie mówić - program Rinkego bardzo udany. Pomijając produkcję zewnętrzną - na pewno nie powstydziłaby się go sama TVP. ;)

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: janekpogwad » (pt) 11 wrz 2015, 10:30

"Państwo wiedzą gdzie oglądać". :x Też jestem zdumiony, że oni mają siłę dwa razy robić ten sam program i dwa razy toczyć te same rozmowy. No, ale czego się nie robi dla płynności programu i żeby właśnie nikt nikogo nie zaskoczył. Trochę to smutne, no ale nie każdy musi ten program oglądać. ;)

Poza tym rzucił mi się w oczy drugi tatuaż Kurzajewskiego: po wewnętrznej jego przedramienia. :x

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: Trzeciak » (pt) 11 wrz 2015, 16:31

Za "Państwo wiedzą gdzie oglądać" komuś się mocno dostanie. Czyżby ktoś tęsknił za Carycą w TVP. :x : http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ci-Polsatu

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: janekpogwad » (pt) 11 wrz 2015, 17:44

Może rozwiązaniem takich problemów jest rezygnacja z programów produkowanych poza TVP?

Rinke powinien oberwać również za to, co pokazał na ekranie swojego smartfona na samym początku programu. Nie szkodzi, że trwało to ułamki sekund. Ale widać, że ewidentnie było to zaplanowane.

Obrazek

...a tutaj strona tytułowa jego książki:

Obrazek

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: Trzeciak » (pt) 11 wrz 2015, 18:55

Poza dużymi widowiskami rozrywkowymi (np. "The Voice of Poland") - zgoda. Tylko pytanie co Jedynka miałby dać zamiast "ŚSK". Osobiście nie chciałbym wracać do czasów, gdy o tej porze w Jedynce były emitowane albo powtórki "Rancza", albo nieudane telenowele, albo paradokumenty, bo to było naprawdę słabe. :/

P. S.: Propo książki Rinkego - jeśli to była tylko promocja książki, to OK, ale jeśli jednocześnie była promocja programu, to Rinke powinen dostać reprymendę.

@janekpogwad - myślę, że mógłbyś wstawić obrazek na forum M2, co dodatkowo tam pobudziłoby dyskusję na forum. ;)

ODPOWIEDZ