Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wielkie Testy

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Wielkie Testy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (wt) 02 paź 2012, 10:29

Wczoraj był w Jedynce Wielki Test o Europie, ale w zamyśle było to związane głównie z funduszami europejskimi. Postanowiłem go rozwiązywać na smartfonie dzięki aplikacji "TVP Europa". Wszystko szło sprawnie (jeśli chodzi o rozwiązywanie), pytania tak jak mówili pojawiały się jednocześnie jak w telewizji, ale tylko przez 4 etapy. Piątego etapu już nie było, miałem czysty ekran z tłem, a ponoć wszyscy użytkownicy dalej mogli go rozwiązywać. Dziwne, ciekawe czy ten problem wystąpił tylko u mnie. Chylewska mówiła, że przez internet i smartfony udział bierze najpierw 5500 widzó, a potem że 10000, co wydaje mi się jak na czas emisji bardzo słabym wynikiem. Sam program dłużył się straszliwie i był dość nudny. Ale warszawska się bawiła, Tadlę podlansowali, więc wszyscy chyba zadowoleni.

Kolejny test jeszcze w tym miesiącu i będzie to już coś znacznie ciekawszego. 29 października z okazji 60 lecia TVP - Wielki Test Telewizyjny o historii TVP :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

Re: Wielkie Testy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Haello » (wt) 02 paź 2012, 17:01

A ktoś wie, ile było tych wszystkich wielkich testów? Pamiętam że to się zaczęło 4 lata temu, z okazji 90-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Ze wszystkich testów cały rozwiązałem tylko ten pierwszy, ale z tego co pamiętam miałem 3/4 punktów do zdobycia. :D
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wielkie Testy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (pn) 15 kwie 2013, 17:56

6 maja Wielka Matura Polaków, a 27 maja Wielki Test o Europie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wielkie Testy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (pt) 26 gru 2014, 13:22

W ostatnim teście o żywności występowali jako drużyna rolnicy z programu "Rolnik szuka zony". Nie było tylko Stanisława. Zamiast niego jako piąta była Kasia od Pawła. Maciej Orłoś powiedział, że uczestnictwo Kasi wcale nie jest przypadkowe, a dlaczego, to się dowiemy z odcinka świątecznego, który w emisji będzie jutro. Czyżby się z którymś związała, np. z Adamem? :P
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Re: Wielkie Testy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: fred1987 » (pt) 26 cze 2015, 0:15

Ciekaw jestem kiedy zrobią ''Wielki Test - 90 lat Polskiego Radia''?.
PRECZ Z KOD-EM!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wielkie Testy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (pn) 21 gru 2015, 23:08

W dzisiejszym "Wielkim teście o żywności" można było zauważyć manipulację wynikami dla atrakcyjności programu albo zwykłą pomyłkę. Po każdych sześciu pytaniach podawano wyniki "rolników" i reszty uczestników studia. Rolnicy odpowiadali tylko poprzez kapitana (Anię). Zatem po pierwszych sześciu pytaniach rolnicy mogli uzyskać wynik:

17% - 1 poprawna
33% - 2 poprawne
50% - 3 poprawne
67% - 4 poprawne
83% - 5 poprawnych
100% - 6 poprawnych

Podano jednak, że mają 80% poprawnych odpowiedzi, wobec 81% pozostałych drużyn, a więc jest wstyd, bo przegrywają. Nastąpiło zatem jawne przekłamanie, bo pewnie popełnili tylko jeden błąd i powinni mieć 83%, czyli prowadzić.

83% mieli po drugiej rundzie, co oznacza 10 odpowiedzi poprawnych na 12 pytań.

78% mieli po trzeciej rundzie, co oznacza 14 odpowiedzi poprawnych na 18 pytań.

Na koniec uzyskali wynik 67%, co też jest OK i oznacza 16 prawidłowych odpowiedzi na 24. Ja się przyznam, z miałem 15 punktów. Zarówno 15 jak i 16 wg formularza Super Expressu jest to ocena dostateczna.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ