Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

The Voice of Poland

"Dwójka" - rozrywka, kultura, seriale.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: Przemek » (ndz) 28 sie 2011, 23:34

Angielskie nazwy to rewelacyjny chwyt marketingowy, poza tym to może być dobry wabik do nauki języka :) Z resztą anglojęzyczne człony w tytułach bardzo dobrze się przyjęły vide: You Can Dance czy Must Be The Music.

W przypadku Voice'u to pewnie wymóg licencyjny, tak jak i w X Factorze.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: michal » (sob) 03 wrz 2011, 20:24

DNO !
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: Trzeciak » (ndz) 04 wrz 2011, 12:33

Może nie bądźmy tacy krytyczni i czepliwi. To dopiero pierwszy odcinek, a program przez następne odcinki może się wyrobić.

Tak, czy inaczej - program nieźle wyprodukowany - nawet najlepiej jeśli chodzi o produkcje muzyczne i świetnie jeśli chodzi o TVP. Choć jest się do czego przyczepić - trochę do realizacji, bo czasami brakowało trzymania w napięciu. Także można przyczepić się do Nergala, który był bardzo mało konkretny w swych wypowiedziach.

Nie mniej jednak tragedii nie będzie - bo z tego co wiem - program ma swoją widownię - także tą, której znudził się "Mam Talent!" oraz tą która do tej pory nie lubiła programów typu talent-show.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: michal » (ndz) 04 wrz 2011, 13:07

Zielona buźka w lewym górnym rogu, a w pierwszej części slowo "zajebiste" odmieniane przez prawie wszystkich jurorów przez wszystkie przypadki. To już pokazuje poziom tego programu. Poza tym wiało nudą jak cholera, wszystko sztuczne - od jury, po uczestników i ich rodziny, a na Urbańskim kończąc, choć chyba od niego powinienem zacząć. Ja już wiem, że w sobotę o 20:00 Dwójki już nie będę mieć włączonej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: janekpogwad » (ndz) 04 wrz 2011, 19:25

W TVN-ie w tego typu talent-show dają przynajmniej 12-stkę. Po Wojewódzkim nie wiedzą czego się spodziewać, więc w TVP również powinni "chronić" dzieci przed tym dzikusem, nergalem.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: viper » (pn) 05 wrz 2011, 15:52

No i co - "The Voice" przegrał z "Mam talent".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: Trzeciak » (pn) 05 wrz 2011, 18:31

Nikt nie napisał, że ma wygrać.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: michal » (śr) 07 wrz 2011, 8:50

Zwiastuny "The Voice" emitowane są na monitorach w szczecińskich tramwajach.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: Kasztelan » (pt) 09 wrz 2011, 23:10

Tymczasem kolejny hierarcha kościelny oburzony obecnością Nergala w programie. Po biskupie Meringu, który wzywał do niepłacenia abonamentu (!) abp Głódź wystosował protest do prezesa Brauna. W sumie trochę im się nie dziwię, gdyby Nergal lansował się w Polsacie lub TVN nie byłoby problemu, ale jako nadawca publiczny obowiązują pewne standardy.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: janekpogwad » (sob) 10 wrz 2011, 13:45

Oczywiście, literka "P" w nazwie TVP do czegoś zobowiązuje.

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: Trzeciak » (sob) 10 wrz 2011, 14:54

YT:bartusgo pisze:Tymczasem kolejny hierarcha kościelny oburzony obecnością Nergala w programie. Po biskupie Meringu, który wzywał do niepłacenia abonamentu (!) abp Głódź wystosował protest do prezesa Brauna. W sumie trochę im się nie dziwię, gdyby Nergal lansował się w Polsacie lub TVN nie byłoby problemu, ale jako nadawca publiczny obowiązują pewne standardy.
Z całym szacunkiem dla władz kościelnych, ale wydaje mi się, że trochę przesadziły. Przecież gdyby nie płacono abonamentu, to ucierpiałyby zarówno TVP Kultura, jak i wartościowe kanały Polskiego Radia. Z resztą o ile dobrze wiadomo, TVP1 i TVP2 nie są utrzymywane z abonamentu, tylko ze środków komercyjnych. Tak samo show "The Voice of Poland" to program czysto komercyjny.

Z resztą "Nergal" jak na razie w programie nie zabłysnął na razie żadnym "kontrowersyjnym" tekstem, czy wyczynem. Jest się do niego przyczepić, ale jeśli chodzi o funkcję trenera w programie. Poza tym wiele przeszedł w swoim życiu.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: viper » (sob) 10 wrz 2011, 20:10

W takim razie co robi taki program w publicznej telewizji?
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: Trzeciak » (sob) 10 wrz 2011, 23:21

A może zapytam tak. Co rozumiesz pod pojęciami "telewizja publiczna" czy "misja publiczna"? Każdy rozumie inaczej, bo wbrew pozorom nie ma takiej definicji tego określenia.

Dla mnie "misja" to także nieprzeciętna rozrywka, którą zobaczyłem dziś w "TVoP". Poziom muzyczny w programie był dla mnie naprawdę wysoki, że niekiedy dostawałem ciarki po plecach.

Acha, i jeszcze jedna kwestia. Czy telewizja publiczna nie może emitować programów "komercyjnych"? Mi się wydaje, że jeśli jakieś programy wnoszą konkretne wartości, a takie dla mnie wnosi "The Voice of Poland", to nie mam nic przeciwko temu.

Z resztą mam wrażenie, że zapomniałeś, że telewizje publiczne w Europie to nie tylko ARD, ale także BBC. Z resztą powiem Ci, że format jest tak swietny, że "The Voice" zainteresowało się nawet BBC, czyli najbardziej ceniona chyba telewizja publiczna w Europie.

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: Kasztelan » (ndz) 11 wrz 2011, 16:44

Pojęcie misji w TVP jest subiektywne. Dla jednych będzie to TVoP lub walka Adamka z Kliczką, dla innych Konkurs Chopinowski, a dla następnych bajki puszczane dotychczas w niedostępnym dla wszystkich Nicku (swoją drogą chętnie zobaczyłbym Fineasza i Ferba w TVP1). Tak więc pojęcie misji zostawiam Wam do indywidualnej oceny. Bp Mering nawołując do niepłacenia abonamentu staje przeciw Polskiemu Radiu i kanałom tematycznym TVP w tym 16 ośrodkom bo co by nie mówić PR i ośrodki wypełniają ową epicką misję.

Obejrzałem dopiero wczoraj program i było parę naprawdę dobrych momentów. Ciekawi mnie jak ten program dalej się potoczy. A co do Nergala - póki co jest on neutralny i lepszy od mamejskiego Kozyry z MT któremu brakuje ostrości i charyzmy Kuby.
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez Kasztelan, łącznie zmieniany 1 raz.

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Trzeciak » (ndz) 11 wrz 2011, 19:59

Lekko off topując - Kozyra sam wielokrotnie zapowiadał, że Kuby Wojewódzkiego nie będzie naśladował.

ODPOWIEDZ