Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Czołówka Studia Sport z drugiej połowy (?) lat 90.

Rozmowy dotyczące kanałów Telewizji Polskiej i ich pozycji programowych.
grzyweczny
Chipsy przyszły
Posty: 2
Rejestracja: (wt) 17 maja 2011, 23:23

Czołówka Studia Sport z drugiej połowy (?) lat 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: grzyweczny » (wt) 17 maja 2011, 23:40

Od bardzo dawna poszukuję czołówki wymienionej w temacie. Obstawiam, że była używana w TVP1. Nie jestem nawet pewny z jakich dokładnie lat pochodzi, być może chodzi o 1995-96, a może wcześniej. Pamiętam tylko urywki: animacja w niebieskich odcieniach, kontury podkreślone innym kolorem, ale jakby podwójnie, z pewnym przesunięciem. Wiem, że jeden fragment przedstawiał na pewno windsurfera. Ścieżka dźwiękowa to jakiś bluesowy kawałek. Tyle pamiętam, ale nie jestem w stanie nigdzie znaleźć tej czołówki. Bardzo ucieszyłby mnie sam tytuł tej piosenki. Czy jest ktoś kto kojarzy cokolwiek z rzeczy przeze mnie opisanych i mógłby mi pomóc w poszukiwaniach?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Czołówka Studia Sport z drugiej połowy (?) lat 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (śr) 18 maja 2011, 8:31

Czy w tej czołówce napis "SPORT" tworzył się od dołu poprzez wchodzenie na środek raz z prawej, raz z lewej, kolejnych jego warstw, licząc od dołu? W tle był kwadrat z fragmentami transmisji z różnych dyscyplin, a na konec pozostawała tylko czarna plansza z już pełnym napisem. Taka czołówka była wykorzystywana właśnie przy transmisjach sportowych na obu kanałach (i to dość długo). Muzyka fajna, ale nie żadna szczególna, na pewno nie bluesowa.

Natomiast kojarzę jeszcze czołówkę Wiadomości Sportowych TVP1, gdzie na jednym z ostatnich kadrów był zamazany windsurfer. Ogólnie wszystko było raczej zamazane, tzn. obrazy były zniekształcone jakimś programem. Muzyka elektroniczna, trochę rzępoląca. Ta czołówka nie był emitowana zbyt długo.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

grzyweczny
Chipsy przyszły
Posty: 2
Rejestracja: (wt) 17 maja 2011, 23:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: grzyweczny » (śr) 18 maja 2011, 10:59

Nie sądzę, że chodzi o zsuwający się napis. Znalazłem kiedyś tę wymienioną czołówkę na youtube, ale została już usunięta. Kiedyś myślałem, że to nawet to czego szukam. Mogę się mylić co do muzyki bluesowej, bo miałem wtedy może 4 czy 5 lat. Wiem, że taka muzyka była, ale może nie w tym konkretnym nagraniu... Być może chodzi o własnie czołówkę wiadomości sportowych, o której wspominasz, tam istotnie wszystko było zamazane, ale pamiętam tylko windsurfera.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czołówka Studia Sport z drugiej połowy (?) lat 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: janekpogwad » (ndz) 08 cze 2014, 13:06

Dzisiaj przez zupełny przypadek odnalazłem pełną wersję muzyki z czołówki Studia Sport, ale tego wcześniejszego, jeszcze z czasów PRL-u. To był utwór Vangelisa - Sprial z 1977 r.

https://www.youtube.com/watch?v=iW_qGMRmJAw

ODPOWIEDZ