Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP Dokument

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

TVP Dokument

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Poland » (czw) 02 gru 2010, 12:30

Tu porozmawiamy sobie o projekcie kanału TVP Dokument na którego czele stanął został znany dokumentalista Andrzej Fidyk. Ciekawe czy ten pomysł wypali bo w TVP obecnie dokumentów w głównych jak i tematycznych stacjach (poza TVP Info,TVP Polonia i TVP Kultura) jest strasznie mało a ten kanał mógłby nawet być przekształceniem TVP Historia i dzięki temu łączył by on treści historyczne jak i dokumentalne będąc lekarstwem na zbyt małą ilość dokumentów w pozostałych stacjach TVP.
Poland - Aktywnie najlepszy

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Dawid_sc51 » (pt) 10 gru 2010, 13:36

Ten pomysł też jest beznadziejny. A filmy dokumentalne powinny być np w TVP1 lub TVP2 w godzinach 20-23. A nie w TVP INFO po północy.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Re: TVP Dokument

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Poland » (pn) 05 mar 2012, 9:23

Według mnie też taki kanał byłby potrzebny - z tego co wiem to Telewizja Polska ma spore dokumentalne archiwum które chętnie bym zobaczył na ich dokumentalnym kanale a nie na głównych w późnych godzinach. Tymczasem jak bumerang powracają plany uruchomienia TVP Dokument - tym razem miałby on posiadać następującą formułę:
TVP Dokument będzie odpowiedzią na potrzebę poszerzania wiedzy o otaczającym świecie, innych ludziach i zjawiskach społecznych. Zaprezentuje wszystko to, co najlepsze i najbardziej wartościowe w rodzimej i światowej produkcji dokumentalnej. Będzie pokazywał prawdziwy świat, ludzi, wydarzenia i zjawiska takimi, jakie są naprawdę. Chce mówić o rzeczywistych ludzkich doświadczeniach i przeżyciach oraz wydobywać prawdziwe emocje. Odkryje odmienne kultury, tradycje i obyczaje oraz ich wpływ na życie człowieka, pokoleń i narodów. Stanie się inspiracją do głębszego poznania siebie, innych ludzi i otaczającej rzeczywistości.
Moim zdaniem nawet do tego kanału mogliby przenieść pasma dokumentalne z TVP Info a w szczególności te nocne emitowane o niedogodnych dla widza porach a dokładniej po północy.


Edit (7 sierpnia 2012 roku) : Wiadomo już coś więcej na temat kanału TVP Dokument. Podobnie jak kanał TVP Rozrywka ma to być kanał podległy głównej antenie czyli w tym przypadku Jedynce a pokazywać ma pozycje dokumentalne najczęściej z archiwum Telewizji Polskiej. Ma to być kanał niekodowany dostępny u operatorów satelitarnych i kablowych oraz docelowo w Naziemnej Telewizji Cyfrowej na trzecim multipleksie. Planowany okres startu tego kanału to przełom 2012 i 2013 roku - obecnie Telewizja Polska jednak w dalszym ciągu czeka na koncesje dla tego kanału.
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ