Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

ATV później ATV1 i ATV2

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

ATV później ATV1 i ATV2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Wlocek369 » (czw) 18 lis 2010, 16:58

Czy może Ktoś oprucz mnie pamięta taki program jak ATV ?
nadawany chyba był z Łódźkiego centrum filmowego

Ja od czasu jak w mieszkaniu mamy kablówkę (było to ok 1995 roku) program ten był w ofercie mojego operatora aż do czasu odebrania koncesji na nadawanie (teoretycznie udało im się emitować program bez koncesji jeszcze przez ok 3 miesiące)

U mnie był dostępny zawsze tylko 1 kanał, mimo że faktycznie ATV po jakimś czasie zdecydowało się na uruchomienie 2 programu. (za czasów gdy nie było nawet Polsatu 2)

Kanały nazywały się
- ATV (po uruchomieniu 2 programu umowna zmiana na ATV1)
- ATV2 (w praktyce ATV1 i ATV2 miały podobno takie samo logo i nie było na nich cyfry)

Cechą charakterystyczną dla tych programów było to że emitowane były tam głównie filmy i seriale produkcji Francuskich (zwykle z francuskiej prawie państwówki) oraz na tamte czasy orginalne teleturnieje zwane przez Telewizję jako Teleatrakcje należały do nich:
- FortBoyard (wydania z lat 1990-1998)
- Pago-Pago
- Wyprawa do Xapatan

W czasie gdy była przerwa w emisji filmów i teleturniejów emitowano ofertę polskiego oddziału TV-SHOP (ciekawe czy istnieje do dziś) Nigdy w czasie emisji jakiejkolwiek pozycji programu nie było reklam, a gdy już były przerwy między programami to reklamy trwały zwykle nie dłużej niż 20 sekund.

Po likwidacji ATV wszystkie materiały stały się własnością (startującego wówczas) pakietu polsatu z programami o nazwach m.in. Formula1 (dla męskiej widowni), Dla ciebie (dla kobiet), Muzyczny Relaks (kanał muzyczny)
do czasu likwidacji tych programów z pozyskanych materiałów od ATV na kanale Formula1 był emitowany już tylko FortBoyard. Po zmianie nazw programów Formula1 na On i Dla ciebie na Ona, Materiały z ATV przestały być ostatecznie już emitowane
Zapewne dziś nadal są w Archiwum Polsatu.

A wy jak oceniacie ATV ?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: ATV później ATV1 i ATV2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (pt) 19 lis 2010, 9:17

Ja ATV wspominam bardzo miło. Oglądałem na ich antenie różne bajki (polskie kreskówki, były też francusko dubbingowane "Delfik i przyjaciele" czy "Quentin i pan Moliere", był też Kimba - biały lew"). Brałem udział w konkursach dla dzieci. Co najmniej dwa razy udało mi się wygrać (znalazłem swoje nazwisko na liście zwycięzców, która była dostępna w jednym ze sklepów spożywczych na osiedlu w formie leżących luzem ulotek za kasami, lecz nie zawsze do tych kartek miałem dostęp - bo nie dostali, bo skończyły się czy akurat nie było mi po drodze do tego sklepu - więc mogłem wygrać więcej razy). Nagrodę przysłali jednak tylko raz - kaseta wideo z jednym z odcików bajki ORDY. Mam ją do dzisiaj. Były też konkursy dla dorosłych. Nie zawsze też mogłem uczestniczyć w tych konkursach (wysyłało się kartkę z odpowiedzią na zadane pytanie filmowe), gdyż zależało to od realizatora dyżurującego. Jeden puszczał wszystko jak leci (dodając tylko reklamy lokalne), drugi po zakończonej audycji sobie "przewijał" (uważając konkursy ATV, zwiastuny ATV, a nawet reklamy ATV czy jakieś teledyski wypełniające luki za niepotrzebne śmieci) i od razu po wyemitowaniu lokalnych reklam przechodził do następnego programu.

Poza tym oglądałem oczywiście wszystkie wspomniane przez Ciebie jak to wtedy nazywali "teleatrakcje". Pamiętam, że była także emitowana Santa Barbara, ale to mnie akurat nie interesowało.

ATV miałem od samego początku kablówki, ale w którymś momencie po kilku latach moja kablówka stwierdziła, że ATV przysyła materiał na coraz gorszych taśmach, a dodatkowo podniosła ceny. Zdecydowano się stworzyć własny program. Nie emitowali go zbyt długo, bo po kilku tygodniach pojawił się PTK2 dla całej Polski. Moja kablówka była chyba trzonem, a w każdym razie jednym z głównych założycieli powstającej właśnie Polskiej Telewizji Kablowej, a dziś UPC.

Z ATV jednak jeszcze miałem jakiś znikomy kontakt, gdyż był on nadawany w kablówce mojej cioci. Widziałem, że zmieniło się logo na okrągłe itp. A kanały Polsatu typu Formuła1, Dla Ciebie i Muzyczny Relaks to się nawet pojawiły po latach także i w mojej kablówce PTK (to już była umowa z Polsatem, była już wtedy i Wizja TV, pamiętam, że w mediach było o tym głośno) i chociaż wiedziałem, że to są kanały na bazie tematycznych ATV, to były już one zdecydowanie "spolsacone".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ