Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

\\' Wiadomości we dwoje, czy solo?

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
scherbi

\\' WIADOMOŚCI we dwoje, czy solo?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: scherbi » (ndz) 29 maja 2005, 19:41

Jak myslicie, czy Wiadomości mogly by powrocic do formuly z dwoma prezenterami???Jak to widzicie i jak byscie to zorganizowali???
Co sadzicie w ogole o prowadzeniu programu informacyjnego przez dwojke prezenterow???

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: \\' WIADOMOŚCI we dwoje, czy solo?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (ndz) 29 maja 2005, 20:06

Dwoje prezenterów = dwukrotnie więcej trzeba będzie zap?aci?. I to z moich pieni?dzy. Nie! Poza tym to już było. Może wizualnie ciekawiej to wygląda, ale to co było w latach 1994-1997 to po prostu przekazywanie informacji na zmian?. Nie widz? potrzeby, aby musiał to robi? dwójka.

To co zaproponowano w 1998 podoba?o mi się bardziej, ale te rozmowy jednak są re?yserowane i mało spontaniczne. Fajnie gdyby dialogi wymyślane były na poczekaniu, ale w obecnej ekipie chyba tylko Durczok mógłby coś takiego zrobi?. Reszta sama od siebie nic nie da - musi mie? wszystko napisane. Oprócz tego dobrych aktorów by do tego trzeba było. Taka Wysocka to k?adzie program nawet jak jest sama (WOŚP).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: scherbi » (ndz) 29 maja 2005, 22:20

A wg mnie przydalaby sie taka formula. tego nie ma w innych stacjach i od razu zaczeliby odgapiac, a my moglibysmy brechtac TVN i POLSAT za to. A to co bylo w 1998r. to bylo super. Podobalo mi sie to jak prowadzili wspolnie Wiadomosci: Barbara Gorska i Filip Lobodzinski. Orlos byl spiety i lekko nienaturalny.Powiem Wam, za ta czolowka z niedzielnych Wiadomosci: Niebiestkie i zielone odcienie nawet dzis by byla atrakcyjna.
Ja jestem zwolennikiem duetow w weekendy, pod warunkiem by prezenterzy zrobili z tego show:Kret i Durczok - moze takie duo...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (pn) 30 maja 2005, 2:15

scherbi pisze:A to co bylo w 1998r. to bylo super. Podobalo mi sie to jak prowadzili wspolnie Wiadomosci: Barbara Gorska i Filip Lobodzinski. Orlos byl spiety i lekko nienaturalny.
Górska nie prowadzi?a z ?obodzi?skim. Górska prowadzi?a tylko z Or?osiem. Po dwóch tygodniach im podzi?kowali, bo widzom nie podoba?a się zbyt lu?na formu?a. Mia?a by? jeszcze para Niecko+Siezieniewski, ale ich romans się rozpad?, więc ci??ko by?oby im wspólnie prowadzi? program.

Duetów nie zlikwidowano, ale wprowadzono modyfikacj?. Serwis by? już sztywny tak jak w poprzednich latach (niusy czytali na zmian? bez gadki mi?dzy sobą) i duety były dwa. Postawiono na znane twarze z Wiadomości - Zimoch+Bukowska (prowadzili w dni robocze wydania główne solo) oraz Grzywacz+?obodzi?ski (Grzywacz prowadzi?a wieczorne, ?obodzi?ski by? wtedy już tylko wydawcą). Te duety były sta?e i tylko raz się zdarzy?o przemieszanie - Bukowska z ?obodzi?skim. Raz równie? ?obodzi?skiego u boku Grzywacz zastąpi? Jeneralski, dla którego by? to debiut w głównym wydaniu. Na kolejny wyst?p w głównym czeka? 2,5 roku.
scherbi pisze: Powiem Wam, za ta czolowka z niedzielnych Wiadomosci: Niebiestkie i zielone odcienie nawet dzis by byla atrakcyjna.
To była zwyk?a codzienna czołówka tylko podkolorowana na niebiesko-zielono. I Wiadomości te były w sobot?, niedziel? i świ?ta, dopiero od marca 1999 tylko w niedziel? i świ?ta. Od maja 1999 już ich nie było wcale.
scherbi pisze: Ja jestem zwolennikiem duetow w weekendy, pod warunkiem by prezenterzy zrobili z tego show:Kret i Durczok - moze takie duo...
Dla mnie jeśli duet to tylko kobieta i m??czyzna, a już na pewno nie z Kretem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: scherbi » (pn) 30 maja 2005, 7:22

W takim razie sorry. Cos mi sie w glowie poprzemienialo. W koncu bylo to az 7 lat temu:) W takim razie - Gorska mi sie podobala. Z ta czolowka to wiem, ze lekko ja podkolorowali...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 30 maja 2005, 13:01

Michale ostatnio były m?skie duety - Ziemiec-Durczok. Sądz?, że podczas relacji związanych ze śmiercią i pogrzebem Jana Pawła II dobrze się spisali. Tj ka?dy miał swoją dzia?k?, swoich korespondentów i rozmówców. Wszystko dobrze zaplanowane i wykonane w najdrobniejszych szczegó?ach.
Sądz?, że teraz program jest za krótki na dwie osoby - to zaledwie 19 minut i raptem 7 materiałów plus jeden lub dwa odczytane przez prezentera. Najpierw powinni wóci? do 25 minutowego programu, potem myśle? nad innymi bajerami.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (pn) 30 maja 2005, 17:13

doktorfaustus1 pisze:Michale ostatnio były m?skie duety - Ziemiec-Durczok.
No tak, ale to jednak coś zupe?nie innego ni? to co było wcześniej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Ania » (pn) 30 maja 2005, 18:42

Ja uwa?am że to swietny pomys? na weekendy :D
A duet z Durczok Kret- dla mnie rewelka :D
albo Durczok Gawryluk... jej tez Michale nie trzeba nic pisa? :D

w normale dni to za drogo by kosztowa?a a Wysocka k?adzie ten program nawet jak jej nie ma wystarczy z? wiesz ze będzie w weekend i odechciewa Ci się oglądac :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (pn) 30 maja 2005, 23:13

Ania pisze: A duet z Durczok Kret- dla mnie rewelka :D
albo Durczok Gawryluk... jej tez Michale nie trzeba nic pisa? :D
Gawryluk kurczowo trzyma się kartek i scenariusza. Wida? jak czyta pytania do prezenterów pogody i sportu i spina j ą ta sytuacja. A na poczatku to z regu?y tych rozmów w ogóle nie było jak ona prowadzi?a. Teraz to najcz?ściej zdarza się opuszcza? Ziemcowi, bo za jego dyżuru przed?u?a się najcz?ściej program.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 31 maja 2005, 9:57

W niedziele Gawryluk miała już w studiu prezenterów Pogody i Sportu, ale chyba w ostatniej chwili wydawca doszed? do wniosku, że nie ma już czasu i ?eby się po?egna?a bez rozmów. Dopiero odje?dzająca kamera pokazała, że przy stole prezenterskim siedzą też inni prezenterzy.

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: viper » (wt) 31 maja 2005, 18:29

Czy ktoś z Was chcia?by, ?eby główne Wiadomości prowadzi?a Katarzyna Werner? Może znajdzie się dla niej miejsce w weekendy (sobota albo niedziela). A jej partnerem mógłby by? Micha? Adamczyk - rzadko pojawia się o 19.30, więc to byłby dobry pomys?.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 31 maja 2005, 19:19

Adamczyk nie pojawia się w głównym wydaniu już od stycznia - tj powrotu z Bieguna Po?udniowego. W jednym z wywiadów powiedział, że woli prac? reportera. W roli prezentera \\` pojawi? się latem 2003r - razem z Górską, tu? przed odejściem na macierzy?skie Prokopiuk, aby jednocześnie odcią?y? Holecką.
Co do Kaśki Werner - sądz?, że jest dobra. Lepsza od Wysockije (zresztą od niej wszyscy są lepsi), ale do głównego wydania ma za mało lat - musi jeszcze poczeka?. Sądz?, że kiedyś moze by? prawdziwą gwiazdą.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (wt) 31 maja 2005, 21:36

Ona jest dobra drapie?na w stylu Stysi :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (wt) 31 maja 2005, 23:51

doktorfaustus1 pisze:W roli prezentera \\` pojawi? się latem 2003r - razem z Górską, tu? przed odejściem na macierzy?skie Prokopiuk, aby jednocześnie odcią?y? Holecką.
Prokopiuk posz?a na macie?y?skie w 1. po?. 2004 roku. Holecką tez jeszcze wtedy nie było od czego odcią?a?, cho? faktycznie 2 prezenterki z dyżurami 8-15 na wizji to sporo pracy mia?y. Jedna pojechałaby na wakacje i już druga by miała cały czas kilkanaście dni na raz. Ale przez 1,5 roku sobie jakoś same poradzi?y, mając od czerwca 2002 jeszcze Kaw? czy herbat? w ramach dziennego dyzuru. Dali szans? m?odym po prostu.

Werner do głównych - nie. Za młoda i taki reporter z regionów też nie za bardzo przystoi do najwa?nieszego dziennika.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 01 cze 2005, 9:18

Ups pomyli?em lata.

ODPOWIEDZ