Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

VOX FM wraca do Plusa...

Dyskusje o radiu w Polsce.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

VOX FM wraca do Plusa...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Poland » (sob) 10 lip 2010, 22:46

Za KMDM.pl :
Radio PLUS i VOX FM podpisały umowę o współpracy, której celem jest stworzenie wspólnej, ogólnopolskiej sieci radiowej nadającej pod nazwą Radio PLUS.

– Radio PLUS i VOX FM podpisały umowę o współpracy, której celem jest stworzenie, na bazie koncesji należących do kooperujących z nimi podmiotów kościelnych, ogólnopolskiej sieci radiowej oraz polubowne zakończenie toczących się postępowań sądowych. Nawiązanie współpracy nie wiąże się z żadnymi zmianami kapitałowymi w strukturach Grupy Radiowej TIME i Eurozet.

Strony uzgodniły, że powstająca sieć radiowa będzie emitowała program pod wspólną nazwą – Radio PLUS. Celem jej utworzenia jest połączenie potencjału stacji należących do Radia PLUS i VOX FM, co pozwoli na uatrakcyjnienie oferty programowej, a w konsekwencji – na dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Nowopowstająca sieć radiowa będzie miała charakter społeczno-religijny. Jej program skierowany do wszystkich odbiorców będzie szczególnie dostosowany do oczekiwań katolików i osób poszukujących Boga.

Społeczno-religijny charakter programu sieci będzie realizowany głównie poprzez audycje informacyjne i publicystyczne, jak również poprzez zaangażowanie w akcje charytatywne i społeczne oraz współpracę z Kościołem.

Rozpoczęcie współpracy pomiędzy sieciami Radia PLUS i VOX FM jest uzależnione od zgody podmiotów kościelnych, a także pozytywnego rozpatrzenia przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosków o dokonanie zmian w koncesjach stacji, tworzących obecnie sieć VOX FM, w zakresie nazwy rozpowszechnianego programu.

Stronami umowy o współpracy są Porozumienie Radiowe PLUS Sp. z o.o. (Grupa Radiowa TIME) oraz Radio PLUS Polska Sp. z o.o. (Grupa Eurozet).

Sieć Radia PLUS została podzielona w 2005 roku. Od tego czasu nadają dwie niezależne sieci radiowe – Radia PLUS (EUROZET) i VOX FM (ZPR). Obecnie do sieci Radia PLUS należy 13 stacji, a VOX FM – 8. Łączny zasięg techniczny obu sieci to ponad 14 milionów potencjalnych słuchaczy.
Od 1 września VOX FM zostanie jedynie w Warszawie na częstotliwości 93,3 Mhz i może w internecie. Co o tym sądzicie ? Według mnie szkoda stacji bo miała ciekawą playlistę i ciekawych ludzi.
Poland - Aktywnie najlepszy

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Kpc21 » (pn) 12 lip 2010, 0:04

Kiedyś odbierałem 2 Plusy - łódzki i łowicki. Z czasem łowicki odłączył się od sieci i wrócił do dawnej nazwy (Radio Victoria), łódzki przeszedł do sieci Vox FM. Teraz widzę że z powrotem będę odbierać Radio Plus.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Poland » (pn) 12 lip 2010, 11:13

U mnie sprawa była podobna tzn. od 1998 do 2004 istniały sobie dwa Plusy - z Tarnowa i Krakowa z czasem ten pierwszy odłączył się i powstało RDN Małopolska zaś ten drugi istniał sobie jako Plus jeszcze przez rok by w 2005 roku stać się VOX FM Kraków teraz z powrotem Plus wróci do Krakowa.
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ