Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP rezygnuje z Dobranocki

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

TVP rezygnuje z Dobranocki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (ndz) 27 cze 2010, 19:24

Ponoć na taki właśnie genialny pomysł wpadli... Uważam, że to świetny pomysł bardzo bym chciała jakiś sensowny program w tym czasie z moich podatków np. jakiś konkurs smsowy albo bredzenie Pospieszalskiego... W każdym razie niech to będzie równie misyjne ;]
^@^
Obrazek

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Dawid_sc51 » (ndz) 27 cze 2010, 19:27

Dobranocka nie może zniknąć. Niech puszczają stare poslkie bajki tak jak w czeskiej telewizji publicznej.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: janekpogwad » (ndz) 27 cze 2010, 19:30

Albo jakieś sensowne bajki. Ja z łezką pamiętam "Tabalugę", "Żwirka i Muchomorka", "Kubusia Puchatka", a nie to co teraz...

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: viper » (ndz) 27 cze 2010, 19:45

Nie wszyscy rodzice mają Mini Mini...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (ndz) 27 cze 2010, 20:01

E no co wy z tymi bajkami ? Po co to komu lepiej reklamy, konkursy sms albo jakieś tańce na lodzie z Dodą :x

Bajki tak jak teleranek niepotrzebne po co ? Skoro można od małego indoktrynować i ogłupiać ?
^@^
Obrazek

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: zielarz155 » (ndz) 27 cze 2010, 23:24

janekpogwad pisze:Ja z łezką pamiętam "Tabalugę", "Żwirka i Muchomorka", "Kubusia Puchatka", a nie to co teraz...
"Tabalugę" to ja nawet na kasety nagrywałem... a z tym usunięciem dobranocki to mam nadzieję że to tylko jakaś plotka... Pisiory psują TVP...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Kasztelan » (pn) 28 cze 2010, 9:11

Ponoć na taki właśnie genialny pomysł wpadli... Uważam, że to świetny pomysł bardzo bym chciała jakiś sensowny program w tym czasie z moich podatków np. jakiś konkurs smsowy albo bredzenie Pospieszalskiego... W każdym razie niech to będzie równie misyjne ;]
Zgadzam się w 100%. Ciekawi mnie co to będzie. Czy to będzie ,,Brodzik gotuje miód'' czy program o supermodelkach (wyprzedzili TVN z pomysłem? szał), a może jako że jest mundial będziemy mogli obejrzeć ,,wielkiego eksperta w sprawach piłki nożnej'' pana Jacka Gmocha rysującego na ekranie taktykę gry Włochów i dyskutującego ze Szpakiem dlaczego spieprzyli.
Dobranocka nie może zniknąć. Niech puszczają stare poslkie bajki tak jak w czeskiej telewizji publicznej. Albo jakieś sensowne bajki. Ja z łezką pamiętam "Tabalugę", "Żwirka i Muchomorka", "Kubusia Puchatka", a nie to co teraz...
Włączyłem sobie parę dni temu bajeczki. I co widzę? Jakiś ubrany na niebiesko dzidziuś co świruje z różowym (?) słoniem z plecakiem i dziwnym kaczorem. Nie wiem o co w tym chodziło. Porąbane jak Leto z rozhlasem (ros. Лето с радиоприёмником) :shock: . Jakoś mnie dziwi, czemu, pomimo iż mają bogate archiwa, to puszczają głównie coś nowego i niekoniecznie lepszego. TVP stacza się na dno.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: looser106 » (pn) 28 cze 2010, 9:18

[cool story]Parę lat temu, gdy i ja oglądałem "Wieczorynkę" zaczynała się ona w teorii o równej 19 (teraz już 19.10 :/ ), spóźnienia były na porządku dziennym, szczególnie jeśli wcześniej był emitowany jakiś film pełnometrażowy. Pamiętam, że raz w jakimś filmie (czemu mi się "Golden Night" nasuwa na myśl? :) ) dłużyły się napisy końcowe. No trwało to niemiłosiernie długo, 10 minut powoli, drobnym druczkiem to wszystko sunęło po ekranie. W końcu nie wytrzymałem i pierdykłem pilotem o ścianę :x Efektem tej mojej krewkości są wrzody żołądka[/cool story].
Pamiętam tez jeszcze przedpołudniowe pasma Disneya na Jedynce, Flinstonów, Jetsonów i Ulice Sezamkową na Dwójce. Ech, postarzał się człowiek...
zielarz155 pisze:a z tym usunięciem dobranocki to mam nadzieję że to tylko jakaś plotka...
Mam nadzieję, wiadomość o likwidacji Familiady załamała większą część mojej rodziny i też na szczęście okazała się ona plotką.
Nie wszyscy rodzice mają Mini Mini...
No nie porównuj proszę Kubusia Puchatka czy Misia Uszatka do jakiejś Świnki Peppy. te bajki mają klimat, pobudzają wyobraźnię, nie to co ta lipa z MiniMini
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Haello » (pn) 28 cze 2010, 12:12

Nawet komuniści w stanie wojennym nie ruszyli "Dobranocki", a w wolnej Polsce chcą to robić?! Pamiętam "Walt Disney Przedstawia", "Kino bez Rodziców", albo "Ulicę Sezamkową" (ostatnio miałem okazję zobaczyć holenderską wersję na kanale bvn).

Nie mogę się powstrzymać, ale...do reszty ich poje****.

Miałem oduczyć się używania wulgaryzmów, ale w takich sytuacjach krew zalewa.
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: viper » (pn) 28 cze 2010, 18:48

looser106 pisze:No nie porównuj proszę Kubusia Puchatka czy Misia Uszatka do jakiejś Świnki Peppy. te bajki mają klimat, pobudzają wyobraźnię, nie to co ta lipa z MiniMini
Czytam program Mini Mini i widzę następujące tytuły: "Bolek i Lolek", "Kolorowy świat Pacyka", "Przygód kilka wróbla Ćwirka" - to wszystko wyszło z TVP.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Ania » (pn) 28 cze 2010, 19:03

Ulica Sezamkowa była świetna szczególnie ta amerykańska bo Polska to porażka była :x 5-10-15 też no i Walt Disney przedstawia. Poza tym obowiązkowo Dobranocka - Smerfy, Gumisie czy Miś Uszatek :) Przygód kilka wróbla Ćwirka - jak ja tego przygłupiego wróbla nienawidziłam :what: Ćwir Ćwir, fiu fiu :x
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: looser106 » (pn) 28 cze 2010, 20:26

viper pisze: Czytam program Mini Mini i widzę następujące tytuły: "Bolek i Lolek", "Kolorowy świat Pacyka", "Przygód kilka wróbla Ćwirka" - to wszystko wyszło z TVP.
Złapałem za gazetę z programem, zauważyłem godzinny film z Bolkiem i Lolkiem, 15 minut Wróbla Ćwirka oraz 10 minut Bolka i Lolka, to wszystko przez cały dzień z klasycznych polskich bajek
Ania pisze:Ulica Sezamkowa była świetna szczególnie ta amerykańska bo Polska to porażka była :x
W czasach kiedy TVP emitowała wersje oryginalną ja wesoło pierdziałem w pieluchy. Mając kilka latek oglądałem wersję dubbingowaną i mi tam pasowało :x Dzięki Ulicy nauczyłem się pisać i liczyć :)
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (pn) 28 cze 2010, 20:57

Nie wiem Looser czy my o tym samym mówimy ? Mówiąc polska wersja miałam na myśli nie żaden dubbing a debilną polską wersję z jakąś owcą (Beatą ?) i jakimś smokiem... :P
^@^
Obrazek

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Haello » (pn) 28 cze 2010, 23:03

Smok Bazyli...ja mając tyle wiosen, ile zacny kolega Looser, tak samo "pamiętam" wersję z lektorem (to nie była wersja dubbingowana, a jedynie z lektorem).

Ja dzięki tym programom, wyprzedzałem niektóre dzieci w rozwoju. :P Z tego co mi mama mówiła, jak inne dzieci uczyły się dopiero liter, tak ja wtedy próbowałem czytać szyldy, napisy na samochodach, oraz duże nagłówki w gazetach. :]
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: michal » (wt) 29 cze 2010, 8:22

A czy dziadek z ulicy to Antoni Radosz z Pierwszej Miłości?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ