Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Jan Paweł II w TV

Rozmowy o programach informacyjnych w TVP.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jan Paweł II w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: janekpogwad » (czw) 02 kwie 2009, 16:03

Postanowiłem utworzyć nowy wątek o Janie Pawle II Wielkim na tym forum. Ponieważ dzisiaj jest 2 kwietnia, czyli rocznica śmierci naszego Wielkiego Rodaka, chyba wszystkie telewizje relacjonują z różnych miejsc, gdzie żył Karol Wojtyła i gdzie był Jan Paweł II ze swoimi pielgrzymkami.

Ja mam to szczęście mieszkać w Wadowicach, więc i parę fotek zrobiłem z dzisiejszych uroczystości.

Obrazek

Wozy transmisyjne (od lewej) TVP i POLSAT


Obrazek

Reporter czekający na "lajfa" z POLSAT NEWS (było logo na kostce)


Obrazek

Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II (śmierć, różne miasta)


Obrazek

Obrazek

Bazylika i scena

Za jakość zdjęć przepraszam, ale je robiłem komórką (K800i), jak wracałem ze szkoły. ;)

Swoją drogą moja klasa została dzisiaj (jako jedna z dwóch) wydelegowana na Mszę Św., więc przepadły nam 3 lekcje. ;)

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: viper » (czw) 02 kwie 2009, 19:31

Wiadomości o 19.30 rozpoczął krótki filmik o Janie Pawle II. Na końcu słynne zdanie: "Żal odjeżdżać".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: JAN PAWEŁ II W TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: janekpogwad » (śr) 09 kwie 2014, 10:49

Dzisiaj w Wadowicach otwarcie wyremontowanego Domu Papieża. Od wczoraj trwają wielkie przygotowania. Ma przyjechać Prezydent RP, Minister Kultury i DN, a nieoficjalnie mówi się, że nawet i Premier. Nie ważne, że ich tutaj nikt nie lubi. ;) O 16 ma być Msza św. w Bazylice, której przewodniczyć ma kard. Dziwisz, w koncelebrze z kard. Ryłko i chyba Nyczem. Od rana na rynku trwają prace, jest już pięknie przystrojone flagami Polski, Wadowic i Papieskimi. Oprócz tego scena, na której wieczorem wystąpi m.in. Halina Mlynkova i Janusz Radek, a konferansjerami będą Radosław Pazura i Olimpia Górska z TVP Kraków.

Są już wozy transmisyjne trzech największych telewizji: TVP, Polsatu i TVN24. Msza o 16 ma być transmitowana przez TV Trwam, ale wozu jeszcze nie widziałem.

Obrazek

Dzisiaj również będę miał okazję zobaczenia muzeum od środka, już wykończonego. Dostałem wejściówkę od samego Dyrektora. ;) W piątek miałem możliwość wejścia do środka i naprawdę byłem miło zaskoczony tym wszystkim, choć praktycznie wiele spraw było jeszcze... w powijakach. :D Niedziałające tablety z Androidem, na rzutnikach "NO SIGNAL", a kamerki, w których będzie można się przeglądać z prezentacją multimedialną to po prostu Kinect. :D Wnętrza są naprawdę ładnie zaaranżowane i z pomysłem. Wystawa przedstawia życie Jana Pawła II od narodzin do śmierci. Górne piętra, gdzie Papież żył, zostały nienaruszone, tzn. wyremontowane, ale układ pozostał taki sam, jak w latach 20. i 30., kiedy mieszkali tam Wojtyłowie.

Moja ocena? To muzeum jest na pewno drugie, zaraz po Muzeum Powstania Warszawskiego, które każdy Polak powinien odwiedzić. Nie przekombinowali z technologią, choć miałem takie obawy. Państwo Kłaputowie - ci sami, którzy projektowali MPW - znowu spisali się na medal. Więcej wrażeń będzie może dzisiaj wieczorem, kiedy zobaczę muzeum już w całej okazałości. Powinny być też jakieś zdjęcia. ;)

ODPOWIEDZ