Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Joanna Osińska-Falkiewicz

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Joanna Osińska-Falkiewicz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (wt) 24 maja 2005, 0:19

Teraz już tylko Osińska, ale męża nie zmieniła. Kiedyś jej nie lubiłem. Wydawało mi się, że przyszła kolejna "gwiazda" zasiedziała z regionalnego ośrodka, która potrafi właściwie tylko czytać co jej napiszą. Przeszkadzało mi też u niej kiedyś to, że wyraźnie widać na jej twarzy fakt, że prezenter czyta informacje na kamerze z telepromptera. Nie wiem dlaczego mam takie wrażenie. Kiedyś nawet miałem zamiar pisać maila do TVP3, że przeszła widocznie za mało prób kamerowych i nie wyeliminowała tego.

Ale teraz jest jedną z moich ulubionych prezenterek TVP. Ma chyba już po 40-tce, a wygląda znakomicie !
Z każdym rokiem będzie pewnie jeszcze piękniejsza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza tym bardzo mi się podobał jej sposób prowadzania "Telekuriera Nocą". Wsłuchiwała się w słowa widzów, potrafiła okazać zrozumienie ich trudnej sytuacji i dodać im otuchy. Nie wstydziła się swoich pomyłek podczas relacjonowania choroby papieża i przeprosiła wprost za to widzów tłumacząc swoim wzruszeniem. Lubię też jej krwistoczerwoną marynarkę. Jest to znak rozpoznaczy :) Podobna jest trochę do Schymalli, prawda?

W zeszłym roku można było z nią porozmawiać na czacie z okazji dnia otwartego.

Zapis rozmowy: https://www.tvp.pl/kawiarenka/josinska/home.htm

Zdjęcia z czatu na dniu otwartym TVP w 2004 roku:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzień otwarty w 2003 roku:

Obrazek

Wywiad: https://www.telemagazyn.pl/przeczytaj2.a ... id=3579606
Ostatnio zmieniony (ndz) 04 kwie 2010, 17:15 przez michal, łącznie zmieniany 3 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

Krajanka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: scherbi » (śr) 25 maja 2005, 11:33

Heh. Ja uwielbiam Joannę Osińską, tym bardziej, że jest szczecinianką, tak samo jak ja. W ''Kurierze'' zadebiutowała w 2002r, lecz ''Kronikę'' w Kanale 7 (OTV Szczecin, a dziś TVP3 Szczecin) prowadziła od poczatku lat 90. Kiedyś - pamiętam - miała długie jasne blond włosy, a jeszcze wcześniej była piegowatą, rudą niewinną myszką, która dopiero co rozpoczynała karierę w TV Szczecin. Zdziwiło mnie, że jest Ona bardzo niska. Widziałem ją kiedyś na żywo przy okazji festynu WOŚP na Wałach Chrobrego. Na szklanym ekranie w ogóle tego nie widać. A co do jej sposobu prowadzenia programu informacyjnego, Joanna Osińska robi to na wzór Krystyny Czubównej. Ktoś kto oglądał ''Panoramę'' przed 2002 rokiem pamięta z pewnością, w jaki sposób p. Krystyna prowadziła ten program. W końcu uznawana była z jedną z najlepszych prezenterek telewizyjnych. Osińska wzoruje się na niej. Sama z resztą w jednym z wywiadów powiedziała, że jej ''idolem - prezenterem'' jest właśnie Czubówna. Co jeszcze - jako prezenterka ''Kuriera'' jest bardzo dobra, ma miły wyraz twarzy i... czasami widzę ją, jak szusuje po szczecińskich ulicach swoim czerwonym Fordem Ka. A fanom ''Młodych Wilków 1/2'' przypomnę, że grała Ona właśnie prezenterkę ''Kroniki'', która w studio gościła chyba policjanta w związku z poszukiwaniami Krzyśka. Jej imię i nazwisko figurują na planszach końcowych tegoż filmu.

POZDRAWIAM.
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez scherbi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Krajanka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (śr) 25 maja 2005, 13:16

Super, dzięki za te ciekawe informacje o p. Joannie. Tylko szczecinianin i to interesujący się TV mógłby je wyłapać.

Baza filmu polskiego oczywiście jej obecność odnotowała we wspomnianym filmie.
http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dll/s ... 240&baza=1
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Krajanka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (pt) 12 sie 2005, 16:41

I jeszcze taka foteczka.

Obrazek

Kronika szczecińska uznana została za najlepszy regionalny program informacyjny TVP3 w 2005 roku.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Sedina
Chipsy przyszły
Posty: 2
Rejestracja: (ndz) 04 kwie 2010, 11:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Sedina » (ndz) 04 kwie 2010, 11:23

Ojoj.... Chyba dawno nie aktualizowane żadnym postem.

Z tego co wiem - już nie Falkiewicz. O kilku lat widzę tylko Joanna Osińska.

Obecnie w TVP.Info Biznes.
Z tego co znaleziono na stronach to żeglarka i motorowodniak.

Autorka programów przyrodniczych "Tajemnice Lasu"
Z lasem w ogóle chyba dość związana bo widywana na imprezach łowieckich.

W Szczecinie i okolicach prowadzi czasem różne imprezy plenerowe.

Sedina

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (ndz) 04 kwie 2010, 12:22

Sedina pisze:Z tego co wiem - już nie Falkiewicz. O kilku lat widzę tylko Joanna Osińska.
Już w momencie napisania pierwszego posta nadmieniłem, że już nie przedstawia się Falkiewicz. Spytałem się jej wtedy na czacie z czym jest związana ta zmiana, a ona odpowiedziała, że teraz jest taka tendecja w TV, by skracać nazwiska. I że się nie rozwiodła. Tylko że to było 6 lat temu :P
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kazik
Chipsy przyszły
Posty: 5
Rejestracja: (czw) 22 kwie 2010, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Joanna Osińska - najlepsza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Kazik » (czw) 22 kwie 2010, 23:14

Joanna Osińska jest w TVPinfo najlepsza - reszta to pisowskie ....
Pozdrawiam Kazik

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Joanna Osińska - najlepsza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (sob) 21 gru 2013, 22:38

Joanna Osińska jakiś czas temu zaliczyła z wpadkę z Janis Joplin, czytając uporczywie jej imię i nazwisko z użyciem zasad wymowy języka francuskiego tzn. Żenis Żoplę.

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=T5Cxmt2QGn8

:arrow: http://muzyka.onet.pl/pop/joanna-osinsk ... czny/bevld

Osińska dzięki temu znalazła się w zestawieniu 10 najbardziej żenujących medialnych wpadek mijającego roku wg portalu wp.pl. Samą Osińską zilustrowano bardzo starym zdjęciem promocyjnym z czasów prezentacji pierwszej oprawy Kuriera :) Ponad 10 lat minęło.

Obrazek

Dziennik.pl też sięgnął po starocia z tamtych czasów, ale już chyba zrobionego z telewizora:

Obrazek

A to jej ostatnie zdjęcia prasowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ma swoją stronę www, gdzie jest mnóstwo starszych zdjęć, zarówno w tematyce telewizyjnej jak i prywatne.
:arrow: http://joannaosinska.com.pl
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kazik
Chipsy przyszły
Posty: 5
Rejestracja: (czw) 22 kwie 2010, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Joanna Osińska-Falkiewicz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Kazik » (pt) 04 kwie 2014, 23:28

do "Michała ".

Przecież te ostatnie świetne zdjęcia to niemal nowe , aktualne zdjęcia pani Joanny Osińskiej.
Można też je obejrzeć na stronie Joanny Osińskiej " o mnie", a w Twojej wypowiedzi sugerujesz ,że to "starocie".
Tak , czy tak urodzie pani Joanny Osińskiej nie zaszkodziłeś , dla mnie to najlepsza dziennikarka w obecnej TVP,
a wpadka ? , ten się nie myli co nic nie robi, a pani Osińska jest od lat najbardziej wiarygodną dziennikarką informacyjną i w programach społecznych
Pozdrawiam Kazik

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Joanna Osińska-Falkiewicz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (sob) 05 kwie 2014, 0:05

Oczywiście, masz rację. O tym, że to zdjęcia są sprzed ponad 10 lat, to miało być umieszczone przy tych z "Kuriera" :P Poprawiłem.

Na forach serwisów z niusami branży medialnej można spotkać się często z zarzutami, że pani Joanna jest bardzo stronnicza i sprzyja Platformie Obywatelskiej. Podczas reformy TVP Info z września 2013 ktoś zażartował i przypisał jej nowy program "Lufcik na media". Być może to wszystko pisze jakaś jedna zawistna osoba, ale może i jest coś na rzeczy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kazik
Chipsy przyszły
Posty: 5
Rejestracja: (czw) 22 kwie 2010, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Joanna Osińska-Falkiewicz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Kazik » (sob) 05 kwie 2014, 11:24

Do Michala , dzięki , ale ja zauważyłem ,że po prostu w programach które pani Joanna Osińska prowadzi politycy nie mają możliwości mówić bzdur, bo wiedzą ,że spotka ich riposta ze strony pani Joanny - dotyczy to wszystkich polityków.
Pani Osińska szanuje widzów i nie daje szansy różnym opluwaczom i politycznym miernotom , być może stąd te "protesty" rożnej maści politycznych miernot .
Dlatego bardzo szanuję panią red. Osińską
Pozdrawiam Kazik

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Joanna Osińska-Falkiewicz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (czw) 09 kwie 2015, 0:46

W Wielkanoc w okienku lokalnym TVP Katowice emitowany był archiwalny program "Tajemnice lasu", którego autorką była Joanna Osińska (o czym wspominała już tu Sedina). Osińska też jego lektorką. Program ten odebrałem bardzo pozytywnie. Pani Joanna w bardzo ciepły i miły sposób czytała teksty o świątecznych zwyczajach, ale nie tylko, bo było trochę też o przyrodzie, kulturze, lokalnych ciekawostkach. Na zakończenie był napis "TVP Szczecin 2006" :) Niby to niecałe 10 lat, ale widać było, że to stare i raczej nie chodziło tu o czarne pasy po bokach. Nie wiem jak oni to archiwizują, ale nawet w dzisiejszej cyfrowej technice te kolory się nadal jakoś ulatniają, bo nie były tak żywe i ostre jak przy programach bieżących.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Joanna Osińska-Falkiewicz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Przemek » (pn) 12 cze 2017, 10:27

Lata 90, Joanna Osińska w długich blond włosach prowadzi program "Przyjaciele" w TVP1. Co ciekawe, jedną z rozmów przeprowadza duet z "Wiadomości weekendowych", Barbara Górska i Maciej Orłoś:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=o1gSSgsbKWE&[/youtube]

ODPOWIEDZ