Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Klan

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: Kasztelan » (czw) 04 lis 2010, 14:41

michal pisze:Od tego tygodnia możemy codziennie oglądać Rysia w szpitalu w krzywo założonym kołnierzu ortopedycznym ! I choć odwiedza go Paweł (lekarz) i Grażynka (pielęgniarka) to dla nich wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Trzeba było nie strzelać w agencji towarzyskiej :zab:
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: michal » (wt) 09 lis 2010, 8:28

Ktoś wpadł na pomysł, żeby w czasie napisów końcowych "Klanu" emitować w prawej połowie ekranu zapowiedzi graficzne kolejnych pozycji TVP1 (z lektorem). Tak jest już od pół roku przy wielu innych napisach końcowych, ale przy "Klanie" akurat lecą sceny z następnego odcinka, więc sobie darowali. Ale tylko do wczoraj. Nie słychać teraz o czym po lewej mówią ! No i jeszcze jedna nowość. Widziałem wczoraj przed Wiadomościami krótki zwiastun "Klanu" ze scenami kolejnego odcinka - z napisem na końcu "KLAN, jutro 17:55".
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 5 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: ArO » (wt) 09 lis 2010, 9:03

michal pisze:Ktoś wpadł na pomysł, żeby w czasie napisów końcowych "Klanu" emitować w prawej połowie ekranu zapowiedzi graficzne kolejnych pozycji TVP1 (z lektorem).
Też mnie to wczoraj wkurzyło. Widocznie ktoś zapomniał o tym, ze na napisach końcowych widzimy co wydarzy się w kolejnym odcinku. Gorzej jak nie będzie im to przeszkadzało w emitowaniu tych zapowiedzi. :what:

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: janekpogwad » (wt) 09 lis 2010, 13:52

Czasami tak też jest na Dwójce, np. przy końcu "Jednego z Dziesięciu"! Kiedy Sznuk rozmawia jeszcze z zawodnikami o taktyce itp. pojawia się zapowiedź Panoramy z lektorem. Oczywiście 1 z 10 nie słychać.

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: ArO » (pn) 15 lis 2010, 17:17

W ubiegłym tygodniu najchętniej oglądany odcinek Klanu miał aż 4,5 mln widzów. Założę się, że to odcinek z 11 listopada. Wtedy serial emitowano o godz 17:30. Tydzień wcześniej najchętniej oglądany odcinek Klanu zgromadził 3,6 mln widzów.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: michal » (pn) 15 lis 2010, 17:29

Ten odcinek był porządnie reklamowany. Przez cały ten dzień emitowano zwiastun z fragmentami ślubu Zyty i Michała.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: ArO » (pn) 15 lis 2010, 17:47

W ogóle ostatnio zaczęli bardzo reklamować Klan i Plebanię. Dziś przed Teleexpressem były zwiastuny dzisiejszych odcinków, po Teleexpressie pokazują najczęściej co będzie w Plebanii, a po Plebanii co będzie w Klanie.

Ślub Michała i Zyty oczywiście był również czynnikiem zachęcającym do obejrzenia serialu, ale także pora emisji dużo daje. Wciąż powtarzam, że Klan po Teleexpressie zyska więcej widzów. Plebania pewnie straci no, ale cóż...

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: TiM » (pn) 15 lis 2010, 18:59

Poprzednie pory były najlepsze. Teraz ostatnio zaczęli kombinować, by ''Klan'' rywalizował z ''Majką'' co nie ma sensu, bo i tak serial tvn'u bije oglądalnością TVP.

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: ArO » (pn) 15 lis 2010, 19:38

TiM1212 pisze:Teraz ostatnio zaczęli kombinować, by ''Klan'' rywalizował z ''Majką'' co nie ma sensu, bo i tak serial tvn'u bije oglądalnością TVP.
Bdura. Majka ma 3.01 mln widzów. Plebania ma więcej.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: michal » (wt) 16 lis 2010, 8:58

ArO pisze:W ogóle ostatnio zaczęli bardzo reklamować Klan i Plebanię. Dziś przed Teleexpressem były zwiastuny dzisiejszych odcinków, po Teleexpressie pokazują najczęściej co będzie w Plebanii, a po Plebanii co będzie w Klanie.
Wczoraj widziałem zwiastun Plebanii, ale nie reklamowali najbliższego odcinka, tylko pokazali co będzie w obecnym tygodniu.

A co najważniejsze po tygodniu zrezygnowali w Klanie z końcowych zapowiedzi na połówce ekranu :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: ArO » (wt) 16 lis 2010, 15:10

michal pisze:Wczoraj widziałem zwiastun Plebanii, ale nie reklamowali najbliższego odcinka, tylko pokazali co będzie w obecnym tygodniu.
Coś mi się właśnie nie zgadzało bo w Plebanii pokazali na koniec co będzie dziś, a widziałem to w tej zapowiedzi przed Teleexpressem. Zdziwiłem się bo przecież to miało być wczoraj. Tak wynikało z tego zwiastuna. Teraz już wiem, że pokazali co wydarzy się w całym tygodniu. ;)

P.S. Piątkowy Klan już znowu 3,6 mln widzów.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: michal » (wt) 23 lis 2010, 14:10

W jednej z poprzednich wiadomości szacowałem kiedy będzie 2000 odcinek Klanu. I wyszło, że w normalnym układzie (czyli emisja pon-pt) 31 grudnia 2010 byłby odcinek 1997. Licząc jednak, że będą świąteczne odcinki specjalne i podwójne zasugerowałem, że pewnie wypadnie on dokładnie na przełomie roku. Dodatkowy odcinek na pewno będzie w Nowy Rok (sobota, godz. 11.05). Nie za bardzo wiadomo co z Wigilią (załóżmy, że podwójny jak w latach poprzednich). W takim obiegu spraw odcinek 1999 przypadnie w Nowy Rok, a 2000 - 3 stycznia 2011. Czyli nie za fajnie. Aż się prosi jeszcze gdzieś jeden odcinek wyprodukować, by 2000. wypadł w Nowy Rok :D

Od zeszłego tygodnia (a nawet od drugiej połowy jeszcze wcześniejszego) ponownie nakładane są głosowo-graficzne zapowiedzi na napisy końcowe.
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 2 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: michal » (śr) 24 lis 2010, 13:58

Nie wiem czy zwracacie uwagę na napisy końcowe w Klanie (ja zawsze). Tam obsada przedstawiana jest od samego początku w stałym schemacie:
wystąpili

- główni bohaterowie klanu Lubiczów wg pokoleń od Marii Lubicz do Oli Lubicz
(imiona i nazwiska aktorów wraz z imionami bohaterów)

oraz

- pozostałe role kobiece (imiona i nazwiska aktorek)

- pozostałe role męskie (imiona i nazwiska aktorów)


- mniej znaczące role kobiece (pierwsze litery imion oraz pełne nazwiska aktorek)

- mniej znaczące role męskie (pierwsze litery imion oraz pełne nazwiska aktorów)

i inni
Nie ma tutaj trochę za bardzo konsekwencji, zwłaszcza jeżeli chodzi o młodsze pokolenie (są w różnych sekcjach, ale generalnie pną się do góry - w środkowej są od dłuższego czasu Bożenka, Maciek czy Błażej, byli tu też już Kaśka i Jasiek, ale obecnie ponownie są na dole). Wydaje mi się, że twórcy postanowili, że aktorzy poniżej 18 lat będą bez względu na znaczenie roli pokazywani na samym dole.

O ile w drugiej i trzeciej sekcji zmiany są cały czas - aktualizacja jest raz na tydzień, przychodzą nowi, usuwają tych co odeszli, usuwają też tych, którzy w danym tygodniu się po prostu chwilowo nie pojawiają - to w pierwszej sekcji zmiany są naprawdę bardzo rzadkie. Dorota, która nie gra od ponad roku ciągle jest wykazywana w obsadzie, podobnie było z Wieczorkowskim czy Tolakiem, którzy robili sobie dłuższe przerwy czy z chorującą panią Dobrowolską. Jedyne zmiany jakie pamiętam to:
- usunięcie Marii (śmierć)
- zmiana Michała (rezygnacja)
- usunięcie Władysława (śmierć)
- usunięcie Daniela (rezygnacja)

Wydaje mi się, że nic więcej nie było. A więc w ciągu 13 lat było tego naprawdę niewiele. Jednak kilka dni temu zauważyłem zmianę ! Ze środkowej sekcji do podstawowej awansowała Zyta, która została żoną Michała. Co ciekawe Tomasz Bednarek, który gra w Klanie od samego początku, a jest przecież mężem Beaty, ciągle jest w środku.

Dopisane 27.11
Muszę się poprawić. Wczoraj zauważyłem, że razem z Zytą Jacek też został dopisany poziom wyżej.

Obrazek
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 3 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: Pepek94 » (śr) 24 lis 2010, 15:39

Koniecznie zmienić czołówkę bez Marii, Władysława i Daniela.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: michal » (śr) 24 lis 2010, 16:06

Daniela to tam akurat nigdy nie było. A Maria i Władysław spinają całą rodzinę i niech pozostanie po nich pamięć właśnie w tej formie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ