Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Canal+

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Canal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: looser106 » (pt) 31 paź 2008, 16:14

Nie znalazłem żadnego tematu o Canal+, a mam pytanie (mniej lub bardziej odpowiadające tematowi): Kto odpowiada za kodowanie Canal+? Kablówki czy może odbywa się to w siedzibie stacji? Pytanie z czystej ciekawości :)
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Kpc21 » (pt) 31 paź 2008, 22:26

Kiedyś C+ był nadawany naziemnie, ale można było oglądać tylko pasma niekodowane (kreskówki+łapu capu). Ale wtedy anteny satelitarne nie były chyba tak rozpowszechnione.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (pt) 31 paź 2008, 22:43

Kpc21 pisze:Kiedyś C+ był nadawany naziemnie, ale można było oglądać tylko pasma niekodowane (kreskówki+łapu capu).
Były jeszcze seriale (np. Przyjaciele, Star Trek, Kroniki Seinfelda, Bajer w Bel-Air) oraz w niedziele popołudnia dokumenty z cyklu 24 godziny. Tych ostatnich mam kilka nagranych ;) Niekodowany też był jakiś własny program sportowy oraz promocyjny "Nie przegap". A także wszelkie wstępy do meczów I ligi. Obsługę kodowania w tym przypadku jednak zapewniał Canal+ z centrali. Był to system Nagravision.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Kpc21 » (sob) 01 lis 2008, 0:10

A jak to się dekodowało?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (sob) 01 lis 2008, 0:19

Kpc21 pisze:A jak to się dekodowało?
Kupowało/wypożyczało się dekoder i chyba były do tego jakieś klucze.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: looser106 » (sob) 01 lis 2008, 12:08

And pisze:Kabłówki. Najpierw odkodowują, a potem zakodowują po swojemu :)
A C+ narzuca kablówkom jakieś odgórne zasady w sprawie kodowania, np na czas Nie Przegap i Łapu Capu odkodowywać a po zakończeniu w/w zakodowywać, czy to już jakaś forma dobrej woli operatora?
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: looser106 » (ndz) 02 lis 2008, 11:49

Czyli teoretycznie mogą odkodowywać to co im pasuje? Poza tym, czy jeszcze jakieś kablówki odkodowują HBO czy C+ na jakiś czas by zachęcić abonentów do ich wykupienia?
Sorry, że tak wałkuję ten temat :-P
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: looser106 » (ndz) 02 lis 2008, 15:17

And pisze:(ostatnio jest jakieś opsesja na punkcie tych cyfrowych kablówek...).
Już się kiedyś zastanawiałem, czy to rzeczywiście daje jakąś lepszą jakość odbioru. Ale to działa chyba na podobnej zasadzie co DVB-T. A skoro ta druga daje lepszą jakość, to ta pierwsza może i też. A może to tylko zwykłe naciąganie na kasę...
And pisze:wydaje mi się, że w najlepszym razie wygląda to tak, jak na tym filmiku: http://youtube.com/watch?v=uDh58YvyoOE.
IMHO to zwykłe zakłócenia spowodowane starością kasety
And pisze:Co do promocji, to dzisiaj w normalnych kablówkach już chyba nikt ich nie robi... Kiedyś HBO co jakiś czas robiło takie promocje, ale to też była była tylko dobra wola kablówki, czy wzięła w niej udział. Raz miało być niekodowane od poniedziałku do niedzieli, to u mnie odkodowali w środę, a drugim razem też miało być przez tydzień, przykładowo od 20. do 27., to u mnie odkodowali... 28. rano, a po południu już było zakodowane ;) Ale teraz HBO już w ogóle nie mam...
Kilka lat temu Vectra odkodowywała na 1-3 dni HBO. Naciągnąłem na nie swoją matkę :P I tym samym miałem je przez kilka lat aż do roku 2006, w którym HBO zniknęło. Z początku Vectra informowała, że to zwykłe problemy techniczne. Niestety (albo i stety) HBO nie wróciło, na jego miejsce wskoczyło MTV Base (po rebrandingu MTV Dance).

Odkodowywanie C+: http://www.videoaudio.pl/forum/Odkodowa ... t2141.html :zab:
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Kpc21 » (ndz) 02 lis 2008, 19:10

Kablówka cyfrowa daje oczywiście lepszą jakość obrazu (ostatnio kiedy byłem na wakacjach w analogowej kablówce mieli na większości kanałów spory śnieg - TV SatKabel Międzyzdroje), ale nie można rozdzielić sygnału na kilka telewizorów. W kablówce analogowej było to możliwe, bo sygnał nie był kodowany. W DVB-T też można to zrobić, ale trzeba kupić kilka tunerów (tyle ile odbiorników, a jeśli jest więcej telewizorów niż kanałów, bardziej opłaca się zrobić "domową kablówkę", czyli postawić tyle tunerów ile kanałów i ich sygnał wpuścić w instalację). Kablówka cyfrowa jest jednak kodowana.

Kablówka cyfrowa od analogowej różni się dokładnie tym samym, co telewizja naziemna analogowa od DVB-T czy satelitarna analogowa od cyfrowej (w przypadku TV satelitarnej, analog praktycznie już wyszedł z użycia, choć analogowo nadaje np. TVN na HotBirdzie).
Różnica polega na tym, że w TV cyfrowej obraz zapisywany jest w postaci cyfrowej, czyli jako ciąg bitów (cyfr 0 lub 1). W TV analogowej sygnał nadawany jest analogowo, dlatego łatwiej ulega zniekształceniom.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: looser106 » (ndz) 02 lis 2008, 19:30

Kablówki też będą musiały się przestawić się na cyfrowość?
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: looser106 » (pn) 03 lis 2008, 14:24

And pisze:Rozumiem, że oglądałeś kodowany Canal+ i możesz potwierdzić, że takie efekty nie powstają w wyniku odkodowania? ;)
A i owszem. Obraz jest czysty, bez zakłóceń. Tak jest aktualnie, i tak jak pamiętam było kilka lat temu było gdy byłem dzieciakiem, i u ciotki oglądałem Diabelski Młyn na C+

Obrazek

Tu masz screen znaleziony na innym forum. Tak wygląda obraz po odkodowaniu na komputerze. Rzeczywiście, widać pasy, ale trzeba pamiętać, że to w pewnym sensie amatorszczyzna. Ale jednak oglądać raczej się da.
A jak to było kodowane? Skoro to Vectra, to pewnie tak samo, jak Canal+ ;)
Zupełnie inny system kodowania HBO ma Toya. Nie znalazłem o nim żadnych informacji, ale jego główną zaletą, podobnie, jak w przypadku negatywu, jest to, że można go sobie samemu odkodować poprzez odstrojenie częstotliwości kanału w telewizorze :D
Przykro mi, ale o kodowaniu nic ci nie powiem, bo gdy Vectra odkodowywała HBO, to wpuszczała je na miejsce jakiegoś innego kanały, najczęściej Pro7. Po tym czasie wszystko wracało na swoje miejsce, a HBO nie dało się wyszukać (przynajmniej u mnie).
And pisze:Za cholerę nie wiem, co to znaczy, ale mogę powiedzieć, że moja karta tego nie ma, bo odkodowywanie nie działa ;)
To tak jak w komputerach. W różnych modelach kart TV montowane są różne chipy. Ja tam nawet nie sprawdzam, dysponuje tylko TV BOX-em z Alledrogo :] ( http://allegro.pl/item470482312_zewnetr ... 12_fv.html )
And pisze:Oczywiście, że naciąganie. Jeżeli nie masz 50-calowego telewizora, to i tak nie zauważysz żadnej różnicy.
Cóż, planuję zakup jakiegoś LCD-eka, bo 21' od Funai'ja już kończy powoli swój żywot. I właśnie ciekawi mnie jak będzie z jakością obrazu...
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Kpc21 » (pn) 03 lis 2008, 20:07

Na kanałach SD (standardowa rozdzielczość czyli prawie wszystkie kanały za wyjątkiem tych "HD") o ile masz czysty odbiór często lepszy obraz uzyskasz na analogu, gdzie nie masz kompresji. Dzisiaj akurat byłem w sklepie RTV, na wszystkich TV leciała Viva z satelity (a więc cyfrowa). Widać było zniekształcenia obrazu - coś takiego, jak w mocno skompresowanym JPEG-u, szczególnie na tych największych TV.

Na tych dużych telewizorach dobry obraz można uzyskać oglądając kanały HD.

Ogólną wadą LCD i plazm jest to, że jeśli na jakimś kanale pada śnieg (mam na myśli zakłócenia :) ) widać go dużo bardziej niż na standardowym kineskopowcu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: looser106 » (wt) 04 lis 2008, 14:16

Viva ogólnie jest gorszej jakości od innych kanałów, ponieważ ma zaniżoną rozdzielczość i dość niski bitrate.
Oglądałem analogową TV na tunerze wbudowanym w mój monitor, aż tak tragicznie nie wygląda, ale to przecież tylko 17'.
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: looser106 » (ndz) 09 lis 2008, 15:13

And pisze:Też oglądałem Diabelski Młyn, ale przecież on nie był w ogóle kodowany, a mi chodzi o programy które są zakodowane i się je odkodowuje na dekoderze podłączonym do telewizora.
Po święcie spróbuję się wkitrać to znajomego który ma Cyfrę+, trochę głupio łazić do kogoś tylko żeby zobaczyć jak mu telewizja odbiera, ale cóż... :zab:
And pisze:Porównaj sobie o ile gorsza jest jakość obrazu na TVP Info w czasie programu warszawskiego, niż lokalnego. Wszystko nadają tak samo z nadajnika naziemnego, ale program z Warszawy leci przez satelitę "w cyfrowej jakości", niestety dość kiepskiej...
Dla mnie TVP Łódź wypada gorzej pod tym względem od TVP INFO.
And pisze:UPC kodowało CableCrypt
Obrazek

Tak wygląda CableCrypt jakby ktoś chciał zobaczyć :P

EDIT: zachęcony tym, że tobie się udało postanowiłem ściągnąć ExoTV i sam spróbować. Oto rezultat:

Obrazek

Pozostał jeszcze dźwięk :jupi:
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: looser106 » (ndz) 09 lis 2008, 17:13

And pisze:Spróbuj tego + pliki stąd ;)
Dupa, próbowałem Wilmą, CPlusWinem, BBB, i wszędzie gdzie włączę dekodowanie to z głośników zaczynają się wydobywać dźwięki jak z taniego filmu Science-Fiction. Jakieś piski, nie piski, Bóg jeden wie co to jest. Lipa :? No cóż, obejdę się bez C+ :P

EDIT: przez 10 czy 15 sekund miałem odkodowany dźwięk. Po tym czasie znowu same piski. Robota nieopłacalna, tylko mi to na nerwy działa
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

ODPOWIEDZ