Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

3 listopada

Codziennie o 18:00 w TVP2.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: Poland » (pn) 03 lis 2008, 21:51

zielarz155 pisze:
kisiel205 pisze:A co powiedzieli w Wiadomościach Według mnie nie powinni nie powiedzieć nic bo tak czy owak to jest konkurencja
Jaka tam konkurencja? Przecież to też TVP :D
kisiel205 pisze:Dla przeciwników przerobienia Panoramy na Puls Raport 2 mam złą wiadomość. Otóż jak pisze Mediarun pod koniec roku pojawią się duety czyli sposób znany z Pulsu.
Tak? Na takiej podstawie mogę powiedzieć, że robią z Panoramy Fakty 2 czy Serwis TVP Info - wszak tam też są duety.
Fakt. Ale warto też dodać że kanały konkurują ze sobą serwisami - jakby tak nie było to byłby jeden duży Dziennik (coś takiego jak było za PRL). A co do duetów to TV Puls jako pierwsza to wprowadziła i oto mi chodziło.
Poland - Aktywnie najlepszy

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: zielarz155 » (pn) 03 lis 2008, 22:42

kisiel205 pisze:A co do duetów to TV Puls jako pierwsza to wprowadziła i oto mi chodziło.
Mylisz się. TV Puls powstał w 2001 r., a duety były w Wiadomościach w soboty od 1992, a codziennie od 1994 r.

erkk
Chipsy przyszły
Posty: 49
Rejestracja: (sob) 06 wrz 2008, 21:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: erkk » (wt) 04 lis 2008, 10:21

To czas na komentarz ode mnie:
Domyślałem się, że Trzaskalska poprowadzi to wydanie. Według mnie wypadła świetnie. Oprawa graficzna przypomina trochę BBC World News (fajna), a muzyka do niej pasuje. Studio przez ten sufit nie wygląda na duże, ale jest ok. Szkoda, że pogody nie prowadzą sprzed ekranu. Belki rzeczywiście mogliby zmienić, a ta animowana "kula ziemska" to po prostu tragedia. Pragnę również zauważyć, że większość materiałów przygotowywali dawni dziennikarze Puls Raportu. Ze starej Panoramy widziałem tlko Annę Hałas-Michalską, Adama Federa i jeszcze jednego reportera tylko nazwiska zapomniałem.
Ma ktoś może zapy z 0.30? Bo byłem wczoraj zmęczony i wcześnie poszedłem spać :smile:

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: zielarz155 » (wt) 04 lis 2008, 15:05

erkk pisze:Pragnę również zauważyć, że większość materiałów przygotowywali dawni dziennikarze Puls Raportu. Ze starej Panoramy widziałem tlko Annę Hałas-Michalską, Adama Federa i jeszcze jednego reportera tylko nazwiska zapomniałem.
Była jeszcze Joanna Bukowska, miała jedynkę o "polskim Simonie Molu" :D
erkk pisze:Ma ktoś może zapy z 0.30? Bo byłem wczoraj zmęczony i wcześnie poszedłem spać
Jest na iTVP wersja wideo. Zresztą to wydanie praktycznie niczym się nie różni od 18:30, prócz przeglądu prasy, rzecz jasna.

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: MS-WDC » (wt) 04 lis 2008, 15:06

erkk pisze:Ma ktoś może zapy z 0.30? Bo byłem wczoraj zmęczony i wcześnie poszedłem spać
Ja mam.
Obrazek
Obrazek
Pragnę również zauważyć, że większość materiałów przygotowywali dawni dziennikarze Puls Raportu. Ze starej Panoramy widziałem tlko Annę Hałas-Michalską, Adama Federa i jeszcze jednego reportera tylko nazwiska zapomniałem.
Była Joanna Bukowska i Małgorzata Wiśniewska, tej drugiej pani zrobiłem capsa
Obrazek

Natomiast Bartosz Wróblewski sam przedstawił się jako "Bartek"! Oczywiście na belce też zdrobnienie
Obrazek

Przegląd prasy miał Rafał Stańczyk.
Obrazek

Spójrzcie na zdjęcie z jakąś gazetą
Obrazek
Biała grafika zlewa się z elementami scenografii, a na dodatek uwagę rozpraszają telewizorki. Powinni robić zbliżenia takie jak w poprzednim studiu.

Dziś we fleszu w PnŚ Karolina Kozińska. Myślałem, że kadrowanie będzie takie jak wczoraj o 17:55, a tu niespodzianka - użyli nawet dźwigu kamerowego.
Obrazek

Nienaturalnie trzyma podkładkę, jakby miała coś z prawą ręką :? Kadr przypomina Wiadomości.

EDIT: Zapomniałem napisać, że poprawili napisy końcowe:
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: michal » (wt) 04 lis 2008, 15:13

MS-WDC pisze:Natomiast Bartosz Wróblewski sam przedstawił się jako "Bartek"! Oczywiście na belce też zdrobnienie
Bartłomiej, nie Bartosz. Prezenterka naturalnie też użyła zdrobnienia. Ale oczywiście tylko ta o 18:30.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: viper » (wt) 04 lis 2008, 17:17

Ktoś na forum media2.pl twierdzi, że ta wstęga w lewym dolnym rogu to kula ziemska, tylko inaczej animowana...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: MS-WDC » (wt) 04 lis 2008, 17:22

viper pisze:Ktoś na forum media2.pl twierdzi, że ta wstęga w lewym dolnym rogu to kula ziemska, tylko inaczej animowana...
To musi być kula ziemska. W końcu była symbolem Panoramy do 2006 roku, pewnie wróciła, tylko że zliftingowana - jak VV zmiwnione w :w:

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: zielarz155 » (wt) 04 lis 2008, 17:34

Ten, kto tworzył tą oprawę graficzną, chyba nie wie jak wygląda kula ziemska :x

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: MS-WDC » (wt) 04 lis 2008, 17:45

W napisach wypatrzyłem Andrzeja Bobka od poprzedniej czołówki, w której kuli nie było. Może rzeczywiście nie wie jak wygląda :D

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: viper » (wt) 04 lis 2008, 17:51

To dziwne, że w napisach jest Bobek, bo pisali przecież, że nową oprawę tworzyła firma Mojotribe... A w czołówce pomarańczowa wstęga otacza kulę z kontynentami :D
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: michal » (wt) 04 lis 2008, 19:00

Olu, Kasiu, Aniu... Mój Boże...

PIERSZE !

Obrazek

Widzieliście jak Trzaskalska bazgrze długopisem po całej pierwszej kartce przez kilka sekund tuż przed przeczytaniem pierwszej informacji, ale już po forszpanie? Czyżby pisała sobie "przeczytałam"? 8)

A może to zrobiła dla wątpliwego szpanu?

EDIT
Znowu królowały nieoddzielone spacją lata od r.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: michal » (pt) 07 lis 2008, 16:10

Mam jeszcze kilka ostatnio (i ostatnich) zauważonych błędów. Więcej zauważać nie będę, gdyż w tym tygodniu już całkowicie zostałem zniechęcony do dalszego oglądania "Panoramy".

Kaps z wydania premierowego:

Obrazek

Końcówek fleksyjnych liczebników nie powinno się pisać i uważane jest to jako błąd. Co więcej, spotykałem się z opiniami językoznawców, że jest to wyraz braku szacunku do czytelnika, w tym przypadku do widza. Inteligentny widz potrafi sobie sam prawidłowo odczytać liczebniki we właściwej formie!

Dzień póxniej okazało się, że nie tylko z polszczyzną są na bakier, ale również z innymi językami (w tym przypadku angielskim):

Obrazek

Nazwę stanu Kentucky pisze się przez U.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: MS-WDC » (pt) 07 lis 2008, 16:59

michal pisze:Nazwę stanu Kentucky pisze się przez U.
Kurczaki z Kentaki :/
A parę dni temu Kozińska we Fleszu przeczytała "Ohajo"...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: michal » (pt) 07 lis 2008, 19:52

MS-WDC pisze:A parę dni temu Kozińska we Fleszu przeczytała "Ohajo"...
A jak niby miała przeczytać?

Klaudia Kocimska powiedziała niedawno (niekoniecznie w Panoramie) "Amerykani" - w mianowniku l. mn. Nie wiem czy to nieznajomość prawidłowej formy czy jednorazowe przejęzycznie, gdyż nie natrafiłem kolejny raz na to słowo z jej ust.

Ktoś jeszcze kilka dni temu przeczytał "jutub". Chyba było to w Wiadomościach o policjantach udzielających tam rad przed akcją Znicz :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ