Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Dziennik Telewizyjny --- poprzednik \\'

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 11 lip 2005, 22:36

Gdybyś urodzi? się o kilkanaście lat wcześniej na pewno byś ją pami?ta?. :D :D
Widzia?em ją już kilkanaście razy - bardzo często pojawia się w filmach dokumentalnych o Gierku. Pojawi?a się też w dokumecie "Taka była telewizja" (historia TVP), mam też zdj?cie w któejś z ksiązek o TVP. Jeśli się nie myl? była to pierwsza kolorowa czołówka DTV.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: Przemek » (pt) 22 lip 2005, 17:13

http://www.hillart.com.pl/prl/prl2/wzd.wmv

to filmz tą czołówką Dziennika tyle że tutaj dla Wieczór z DTV o.. i jeszcze kawa?ek TE sie zpląta? :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (pt) 22 lip 2005, 22:50

To widać jakaś audycja sprzed kilku lat, ale te wszystkie napisy chyba nie są oryginalne. Co to za "Wieczór z Dziennikiem"? W tele-pe-er-el'ach wygląda?o to zupe?nie inaczej. Muzyczka była też ta sama co w póŸniejszej wersji czołówki?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: michal » (ndz) 24 lip 2005, 13:42

Ostatnio było dużo pokazanych w TVP wyda? archiwalnych.

Najpierw w ?rod? przy okazji deklaracji Leszka Millera, że nie da się pomiatac pokazali sporo starych dziennika?w Telewizyjnych - m?ody Miller, Oleksy, Kwa?niewski, uj?cia ze zjad?w PZPR. Oleksy by? w kapeluszu i by? nawet podpisany jako jaki? sekretarz KC PZPR.

A 22 lipca mieli?my rocznicz? Manifestu Lipcowego (pami?tacie jeszcze to ?wi?to, bo ja tak :) ) i bardzo dużo archiwali?w było w Panoramie o 22:00. Była czo??wka Dziennika i kr?tka wypowied? prezentera.

Obrazek

Powiedział dwa zdania, a i tak się raz pomyli? (zamiast "ludowej w?adzy" jak miał napisane, chciał powiedzień "w?adzy ludowej", lecz się skapn?? i wr?ci?. Opr?cz tego miał francuskie "R" :arrow: "kt?cha" (kt?ra). A by? to jak widać Krzysztof Bartnicki.

Obrazek

On nadal pracuje w TVP - w Telegazecie. Jest jednym z redaktor?w Aktualno?ci. Telegazetę mam w domu od 1991 roku i zawsze pamiętam w spisie redator?w jego nazwisko. By? może nawet przez pewnien czas by? jej szefem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: enki1975 » (sob) 30 lip 2005, 22:33

Ja zapamietalem ze kiedys w DTV jakas pani powiedziala prosze panstwa dzis skonczyl sie w polsce komunizm :D ale zawsze lubilem ogladac koncowki bo wtedy byly wiadomosci sportowe :D

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 31 lip 2005, 10:42

Ta pani to Joanna Szczepkowska - aktorka, kt?ra jednym zdaniem odowa?a ca?? epok?. Tym samym na trwa?e zapisa?a się na kartach naszej historii. :D

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: viper » (wt) 27 gru 2005, 23:35

Przemek pisze:http://www.hillart.com.pl/prl/prl2/wzd.wmv

to filmz tą czołówką Dziennika tyle że tutaj dla Wieczór z DTV o.. i jeszcze kawa?ek TE sie zpląta? :D
To łącze nie działa. Spróbuj www.polskaprl.rejtravel.pl/prl2/wzd.wmv

A te linie, spotykane często na banknotach to gilosze. Po raz pierwszy czołówkę tę zobaczyłem pod koniec lat 80., kiedy to DTV obchodził 30 urodziny (przed znaną wszystkim czołówką z kontynentami puścili m.in. te "wstęgi Mobiusa" na niebieskim tle). Ciekawe, kto stworzył tę animację; muszę powiedzieć, że autor miał fantazję.

A to jest wstęga Mobiusa:
Obrazek
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: Grzesioo » (pn) 23 sty 2006, 16:29

W zeszłym tygodniu na Polsacie i Polsacie2 był dokkument o mordestwie ks. J. Popiełuszki. Znalazł się w nim fragment Dziennika Telewizyjnego z informacją o pogrzebie księdza.

Obrazek

Nagrałem też ten fragment.
DT 3.XI.84

Nie trudno się domyślić na którym miejscu znalazła się informacja o pogrzebie.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: Przemek » (wt) 24 sty 2006, 10:30

Rozwaliły mnie wybory w Nikaraguii i wógle cała tyen "frontszpan"

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: viper » (czw) 13 lip 2006, 21:15

michal pisze: Obrazek

On nadal pracuje w TVP - w Telegazecie. Jest jednym z redaktor?w Aktualno?ci. Telegazetę mam w domu od 1991 roku i zawsze pamiętam w spisie redator?w jego nazwisko. By? może nawet przez pewnien czas by? jej szefem.
A może Krzysztof Bartnicki z TG to nie ten pan, tylko ktoś inny noszący to samo nazwisko? Tego K.B. z Dziennika widziałem kiedyś w telewizji w materiale o telefonach - pracował przez pewien czas w TP S.A.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Mig77PL
Chipsy przyszły
Posty: 34
Rejestracja: (sob) 23 gru 2006, 23:42
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: Mig77PL » (ndz) 24 gru 2006, 0:15

Witajcie ! Mam mały problem z podanymi linkami: większość juz nie działa:( a miałem nadzieję, że przypomnę sobie czołówkę Wieczoru z Dziennikiem (widziałem ją jeden raz, przy okazji 30-lecia dziennika - obchodzonego 23 stycznia 1988 podczas wydania o 19:30), a poza tym mam pytanie: czy ktoś może mi pomóc, gdzie szukać czołówek dziennika 24 godziny (to ten z czarnym tłem, konturami świata na środku, u góry logo, na dole przelatujący przeciwnie do obrotu Ziemi napis 24 godziny - o ile dobrze pamiętam) i wersję "skaczącego" dt nadawaną od 2.01.1984 (czyli z trzema "skokami", napis wiadomości w "krótkich" wydaniach) ?? Po prostu do tej pory jeszcze mi się nie udało tego odszukać ;(
P.S. ta wersja "skaczącego" dt, która jest (niestety niepełna) m.in. na Youtube to wersja z lat 1980-1984 - dwa "skoki" :smiech: (J. Fedorowicz używał jej przez pierwsze 3 lub 4 lata, potem wziął tą :( z 1984)
I tak, co by nie powiedzieć, DZIENNIK TELEWIZYJNY był PIERWSZY ! Reszta jest milczeniem...

Mig77PL
Chipsy przyszły
Posty: 34
Rejestracja: (sob) 23 gru 2006, 23:42
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Mig77PL » (ndz) 24 gru 2006, 0:19

viper pisze:michal napisał/a:

Obrazek

On nadal pracuje w TVP - w Telegazecie. Jest jednym z redaktor?w Aktualno?ci. Telegazetę mam w domu od 1991 roku i zawsze pamiętam w spisie redator?w jego nazwisko. By? może nawet przez pewnien czas by? jej szefem.


A może Krzysztof Bartnicki z TG to nie ten pan, tylko ktoś inny noszący to samo nazwisko? Tego K.B. z Dziennika widziałem kiedyś w telewizji w materiale o telefonach - pracował przez pewien czas w TP S.A.

viper - masz rację ! Krzysztof Bartnicki z Dziennika był w (o ile dobrze pamiętam) w latach 1997-2002 rzecznikiem prasowym Telekomunikacji Polskiej S.A. Nie wiem tylko, czy dalej nim jest... W każdym razie pamiętam go jako jednego z konkretniejszych i przyjemniejszych 8)
I tak, co by nie powiedzieć, DZIENNIK TELEWIZYJNY był PIERWSZY ! Reszta jest milczeniem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: michal » (pn) 25 gru 2006, 2:34

Mig77PL pisze: viper - masz rację ! Krzysztof Bartnicki z Dziennika był w (o ile dobrze pamiętam) w latach 1997-2002 rzecznikiem prasowym Telekomunikacji Polskiej S.A. Nie wiem tylko, czy dalej nim jest...
Na pewno nim już nie jest, bo od 2003 roku do 2006 rzecznikiem była Barbara Górska, od 2001 Witold Rataj, a wcześniej Michał Potocki. Tak więc z tymi datami (1997-2002) to na pewno źle trafiłeś. I to obiema, bo znalazłem artykuły z 1995 i 1996 roku, gdzie Bartnicki już się wypowiada jako rzecznik. Obecnie rzecznikiem jest Jacek Kalinowski.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Mig77PL
Chipsy przyszły
Posty: 34
Rejestracja: (sob) 23 gru 2006, 23:42
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: Mig77PL » (pn) 25 gru 2006, 20:07

Michał, dzięks za odpowiedź - jak widać starość nei radość :P Ale z tego widać, że Bartnicki był rzecznikiem przed Potockim. A co do czołówek "dt": postaram się znaleźć całą z lat 1980-1984 z kontynentami ("skaczące" dt), a jak ktoś mnie wyprzedzi to baardzo proszę o wrzucenie linka :smile: Z góry big dzięks 8)
I tak, co by nie powiedzieć, DZIENNIK TELEWIZYJNY był PIERWSZY ! Reszta jest milczeniem...

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: viper » (sob) 30 gru 2006, 17:33

Na Youtube pod czołówką DT są opinie internautów na jej temat. Jeden napisał: "Ach jakie czasy, takie intro powinno być teraz". Od innego dowiedziałem się, że muzykę do tej czołówki stworzył Wojciech Kilar - faktycznie jest trochę podobna do poloneza z "Pana Tadeusza".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ