Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Studio, scenografia, oprawa

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

Studio, scenografia, oprawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 27 lut 2005, 21:19

Jak zwykle proponuj? dyskusj? o studiu, scenografii i oprawie Wiadomości TVP1. Taki wątek istnia? w poprzedniej wersji forum, ale niestety razem z wszystkimi postami poszed? się "paś?".
We wczorajszym głównym wydaniu mieliśmy ma?ą awari? - tj na samym początku programu nie dzia?a ekran projekcyjny za plecami prezentera. Dzisiaj wprowadzili jedną modyfikacj? - tj inny kadr podczas rozmowy o Sporcie i Pogodzie. Chyba (ale nie jestem pewien) przyciemnili równie? część obrazu wyświetlanego za moimi plecami. Oto kilka capsów.


Obrazek
(Nowy kadr od strony zapowiedzi Prosto w oczy)

Dorota Wysocka i ciemniejsze ( :?: :?: :?: :?: :?: ) t?o.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Odnosz? wra?enie, że jeszcze wczoraj ruchomy napis "WIADOMOŚCI" by? na jaśniejszym ni? dzisiaj tle.
Obrazek Obrazek

A tutaj dla porównania t?o po zmianach z 14 X 2004r.
Obrazek

Jak widać nie było tego z?otego zarysu kuli ziemskie a od czasu do czasu przebiega? z?oty pasek obok napisu Wiadomości. teraz jest na sta?e.

I już zupe?nie na koniec - doś? oryginalny kadr.

Obrazek
Ostatnio zmieniony (ndz) 06 mar 2005, 15:20 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 28 lut 2005, 21:32

A dzisiaj powrót do poprzedniej, jaśniejszej kolorystyki. No chyba, że mam problem ze wzorkiem i wczoraj w tej kwestii nie wprowadzono ?adnych zmian. :P :D Po raz kolejny już nie dali rozmowy o sporcie i pogodzie. Moze powoli wycofują się z tego "watowania" programu?

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Przemek » (sob) 05 mar 2005, 19:30


Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (sob) 05 mar 2005, 19:54

Zwraca?em już uwag? na to wydanie. Tak jakby d?wig się im się wtedy zacią? i zrobili efekt najazdu na zwyk?ej kamerze umieszczonej na najwy?szym poziomie, przez co musieli zacząc bardziej z lewej strony studia.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 05 mar 2005, 20:23

Kwiatku czy mógłbyś poda? link do tego wydania?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (sob) 05 mar 2005, 20:28

Data podana, specjalny wątek z archiwum, a Ty chcesz jeszcze linka...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 05 mar 2005, 20:33

Wybacz Michale - juz wiem gdzie szuka?.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Ania » (ndz) 06 mar 2005, 12:29

No i mamy rozmowy z pogodą i sportem ;)
CO do oprawy graficznej to mi się osobiscie podoba czołówka , belki i napis Waramosci ten ruszający się ;) ale inne grafiki niestety są nieczytelne... przydała by się gogoda z ekranu i inne kadrowanie...

_____________
edit admin....Faustus zmienjssz fotk? Kamila bo forum rozjerzd?a... ;)

Ok już wykasowalem to zdjecie nie mam czasu na zabwy w programach graficznych, ale jak zmniejsze to wkleje jeszcze raz
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 11 mar 2005, 21:12

Teraz coś o obecnym studiu:
(takie informacie uda?o mi się znale?? w Internecie)
:arrow: Szacunkowa wartoś? ca?kowita (bez VAT): 2 450 000,00 z?
:arrow: autor projektu Magdalena Kujszczyk
:arrow: wykonawcy poszczególnych cz?ści
a) budowa scenografii zgodnie z projektem - LOGO DESIGN Sp. z o.o, wartoś? 580 000,00
b) dostawa, monta? i uruchomienie projektów i ekranów - RGBS SYSTEMY AUDIOWIZUALNE Sp. z o.o koszt 714 000,00
c) dostawa opraw oświetleniowych -NON STOP SERVICE S.J, koszt 364 613,72
d) dostawa i uruchomienie kranu kamerowego - STUDIOTECH POLAND Sp. z o.o, koszt 94 655,81
e) dostawa i uruchomienie rekorderów PROFILE - TESS POLAND koszt 217 431,00
f) dostawa monitorów LCD 17". TESS POLAND koszt 9 200,00 (to te monitory wbidowane w stó? - trzy obok cz?ści dla prezentera Wiadomości i dwa dla Sportu i Pogody).

Przetarg og?oszony w sierpinu (g?upi Grzywaczewski) a jego wyniki og?oszono 3 września - czyli kiedy Fakty uruchomi?y nowe studio Wiadomości zacz??y budow? w?asnego, mimo, że do studia tymczasowego mogli przenieś? się wraz z początkiem budowy, a nie 2 sierpnia.

Znalazłem strony wszystkich firm, jednak ?adna nie zamiesic?a zdj?? swojej pracy - informują o wspó?pracy z TVP (w swoich listach polecających), ale szkoda że brak zdj??.

Obrazek
Istota systemu projekcji tylnej polega na zastosowaniu specjalnej konstrukcji ekranu pó?przepuszczalnego dla świat?a oraz projektora usytuowanego za ekranem i rzucającego strumie? świat?a zawierający obraz na ekran od ty?u.
Odpowiednio dobrane parametry ekranu i projektora pozwalają na u?ytkowanie systemu nawet przy pe?nym oświetleniu sali.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (sob) 12 mar 2005, 17:52

A ja tymczasem znalazłem wreszcie stron? firmy, która zrobi?a czołówk? dla Wiadomości "Kawy czy Herbaty". To jest oczywiście ta z kulą ziemską i opaską z napisem emitowana do 2002 roku.

Firma ta chwali się też, że zrobi?a także czołówk? do Pogody (ciekawe którą i kiedy, bo dużo ich było) oraz do pogody z Panoramy. Tutaj pamiętam na obecną chwil? oprócz aktualnej, jeszcze tylko jedną do poprzedniej granatowej oprawy, ale tam chyba była w trakcie jedna zmiana.

Adres www firmy ANDY studio: http://www.wakacje.info.pl/kam/

Rzek?bym jednak, że nie jest to stronka profesjonalna. Zarówno w wykonaniu jak i adresie. pewnie ją robili dobre kilka lat temu.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 13 mar 2005, 11:33

Szuka?em wczoraj informacji o Joli Pieńkowskiej i przez zupe?ny przypadek uda?o mi się natrafi? na stron? jakiegoś gimnazjum i relacj? z wycieczki do.... Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. (Myśla?em, że TVP wpuszcza tylko do centrali przy Woronicza.) Oczywiście na stronie by? króciutki tekst oraz kilkanaście zdj??. Szkoda, że na większoś? z nich oprócz studia Wiadomości, Kuriera, czy Panoramy byli też gimnazjaliści. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Ale było tez kilka neutralnych fotek. Oto one.

Obrazek
Oto wejście od ulicy Jasnej.

Obrazek
Prawda, że ciekawy kadr? Zawsze byłem zdania, że "pomara?czowe studio" mog?o byc lepiej kadrowane.

Obrazek
Studio Wiadomości z innego uj?cia.

Obrazek
Newsroom

Obrazek
Re?yserka - chyba Wiadomości - nie jestem pewien. Mają tam takie okno na studio, ale chyba większe.

Obrazek
Panorama

Obrazek
Redakcja Kuriera.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 17 mar 2005, 21:27

I kolejne zdj?icia. Du?o tego wie? dam kilka, reszt? zobaczcie sami. :lol: :lol:

http://foto.pap.com.pl/Galerie/cgi-bin/ ... ategoria=7
?ród?o PAP

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na ostatnim zdj?ciu Krygowska, Warakomska i Kujszczyk - matki projektu.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (czw) 17 mar 2005, 21:51

która to ta Maja Krygowska ????
blondi ???
przypominam ze jak g?oszą plotki z Woronicza to jedna w?asnie z tych która skorzystała,jak Wysocka na znajomości z Warakomską i jak wieś? gminna niesie nie bardzo się to podoba innym z TVP ;) Ja nie przepadam za nią jeszcze z innego powodu ale to już inna sprawa Ci którzy wiedzą o czym mówi? niech też zostawią to do swojej "Waramości" ;) raczej... bo zostanie usuni?te...
ps... pisz? o tym tylko dlatego ze jej nazwisko pojawi?o się w poscie Faustusa co naturalnie zrodzi?o by jakąś dalszą dyskusj? na jej temat :?
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 18 mar 2005, 9:52

TAk, to ta blondynka - specjalnie napisa?em w odpowiedniej kolejności. A moim zdaniem część plotek na jej temat jest wyssana z palca - Krygowska conajmniej od 1999r siedzi w TAIu i pracuje przy relizacji Wiadomości.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Ania » (pt) 18 mar 2005, 13:25

to ze siedzi nie znaczy ze jest za cokolwiek odpowiedzialna i kompetentna... przypominam pewien s?awetny artyku?...
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ