Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Pomysł na kolejną czołówkę i studio \\' Wiadomości

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: viper » (śr) 19 paź 2005, 12:24

Mam propozycję zmiany scenografii w studiu Wiadomości - wyobrażam to sobie jako mieszankę starych dekoracji z Faktów TVN, nowej Panoramy TVP 2 i starych Informacji Polsatu. Oczywiście dominowałby kolor niebieski; z aktualnej scenografii zachowałbym ekran projekcyjny za prezenterem, a 4 boczne ekrany umieściłbym na planie koła - tak, że studio byłoby "okrągłe", a nie takie długie jak obecnie. Stół zmieniłbym na lekko U-kształtny, a dla "Prosto w oczy" powstałaby nowa scenografia.

Muzyka w czołówce pozostałaby ta sama (świetny Piotr Rubik), ale ja proponuję przearanżować ją na brzmienie bardziej orkiestralne, jak we włoskim TG1.

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: viper » (wt) 15 lis 2005, 16:43

Na stronie Piotra Rubika jest taki mały obrazek pokazujący...coś, co wygląda jak czołówka Wiadomości, ale to chyba jeden z projektów:

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: Ania » (czw) 17 lis 2005, 20:11

fajne :) a ja sie zastanawiam nad tym czy pamiętacie jeszcze studio przejsciowe w news roomie ?
ja chciała bym zeby powróciły flashe z newsroomu nadawane w porze kolegium redakcyjnego to była super sprawa ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 17 lis 2005, 20:21

Czyżby brakowało Ci Doroty Warakomskiej? Hę? :x Przecież ona tam siedzi od rana do nocy i wszystkiego pilnuje.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: Ania » (czw) 17 lis 2005, 20:57

A jakoś jej akurat nie :>
ale nigdy jej nie widziałam na kolegium za to pare razy upolowałam Durczoka,Holecką czy Pieńkowską :)
^@^
Obrazek

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: viper » (wt) 02 maja 2006, 16:56

W Wiadomościach TVP 1 czekam na podobne zmiany jak w Faktach TVN. Przede wszystkim niech \\' usuną ten pomarańczowy kolor z belek - bo "zawłaszczyły" go sobie nowe Fakty Durczoka.

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: Piotrek » (wt) 02 maja 2006, 17:06

Jak już mowa o czołówce to napiszę coś co mnie bardzo zaskoczyło.
Mianowicie moja mam kupiła dziś płytę Piotr Rubika. Zgadnijacie jaka była na niej piosenka nr. 19?
Czołówka "Wiadomości"! :shock:

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: Martin » (wt) 02 maja 2006, 17:15

Bo Piotr Rubik komponuje oprawy graficzne dla wielu programów TVP, np. Wiadomości i Panorama, czy też nowy program TVP2 On i Ona. Wojna Płci.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: viper » (wt) 02 maja 2006, 17:19

Na płycie Rubika "Wiadomości" to nr 18, a 19 to teledysk "Niech mówią, że...". Poza tym autorem muzyki do Panoramy jest Michał Lorenc; Piotr Rubik owszem skomponował muzykę do serwisów Biznes i Kultura, ale już tych sygnałów nie słychać.

Ciekawe, czy Marek Schwartz - www.schwartz.pl - pracuje nad nową, ulepszoną wersją czołówki Wiadomości?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 maja 2006, 17:52

viper pisze:W Wiadomościach TVP 1 czekam na podobne zmiany jak w Faktach TVN. Przede wszystkim niech \\' usuną ten pomarańczowy kolor z belek - bo "zawłaszczyły" go sobie nowe Fakty Durczoka.
To może Fakty powinny poszukać sobie innego koloru, niż pomarańczowy, używany już wcześniej przez Wiadomości. :D

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: Martin » (wt) 02 maja 2006, 17:57

Gdzie tam pomarańcza w Faktach? :> Ja jakoś nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 maja 2006, 18:00

Sądzę, że jedyne co moga teraz zmienić, to sposób kadrowania w studiu. Reszta zmian, a praktycznie nowa odsłona, dopiero po przenosinach na Woronicza. Biorąc pod uwagę fakt, iż nie wiele się tam teraz dzieje (tj na budowie Biurowca "B") nie nastąpi to za szybko... :? :?

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: viper » (śr) 24 maja 2006, 17:45

Martin pisze:Gdzie tam pomarańcza w Faktach? :> Ja jakoś nie zauważyłem.
Pomarańczowy kolor jest w belkach (kwadracik z podkreśleniem) i na planszach (słupki w wykresach).

A Wiadomości powinny zrobić dodatkową, czarno-białą czołówkę na czas żałoby narodowej. Muzyka powinna być wtedy lekko delikatniejsza - najlepiej taka, jaka czasem jest w wydaniach porannych, południowych i popołudniowych. A propos: dlaczego do tej samej czołówki raz jest sygnał w wersji "normalnej", a innym razem "delikatnej"?

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: Martin » (śr) 24 maja 2006, 20:03

viper pisze: Pomarańczowy kolor jest w belkach (kwadracik z podkreśleniem) i na planszach (słupki w wykresach).
Macie problemy... :lol: A tego pomarańczowego to naprawdę dużo w Faktach... :roll: :]

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 24 maja 2006, 21:33

Może mają dwa piliki z oprawą muzyczną i oba bardzo się im podobają... :D A może zależy to od jakiś ustawień - np wyciszeniu etc.

ODPOWIEDZ