Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Eurowizja 2005

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Eurowizja 2005

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (wt) 17 maja 2005, 15:33

Wczoraj i dziś po popo?udniowych Wiadomościach były emitowane piosenki, które wystartują w tegorocznej Eurowizji. Mo?na było oceni? jak wypada nasza piosenka na tle innych. Niestety jest tragiczna - wieś ta?czy i śpiewa. Mo?na było to już stwierdzi?, na samym początku, ale to porównanie jest jeszcze bardziej drastyczne.

Nie chodzi już o to, że nasza nie jest po angielsku, bo w tym roku nawet sporo jest w j?zyku oryginalnym, ale po prostu nasza propozycja jest beznadziejna. Propozycja Serbii i Czarnogóry czy teraz tego faceta co śpiewa nie pamietam skąd (chyba S?owenia), są na przykład bardzo ciekawe, a w j?zyku oryginalnym. Angielskie jednak też są fajne - Grecja, Dania i Rosja (dziewczyna Natalia ****yeva wygląda wypisz wymaluj jak Britney Spears).

Nie wiem czym ta cała komisja się kierowa?a. Uwa?am, że jednak to widzowie powinni nadal wybiera? w preeliminacjach, mimo że ostatnio nie wybrali najszcz?śliwej. Teraz kl?ska i obciach jest już na starcie i tylko do nich mo?emy mie? pretensje. W wielu przyadkach nie ma teledysków tylko zapis preeliminacji, więc nadal ta forma w innych krajach jest popularna.

Trudno, ale jak co roku konkurs z przyjemnością obejrz?, szkoda, że znowu z kl?ską polskiego wykonawcy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 17 maja 2005, 15:39

Jak to czym się kierowa?a? Zasadą stosowaną już od kilku lat - im gorzej, tym lepiej. Tj cobyśmy za rok nie wyłożyli milonów dolców na organizacj? koncertu.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (wt) 17 maja 2005, 16:43

Akurat rok i dwa lata temu ta zasada nie mog?a obowiązywa?, bo g?osy dali ludności. A że ludnoś? pokazała g?upot? to inna sprawa. Dzwonią w większości napalone nastolatki, bo tylko w takim wieku można trwoni? kas? na takie bzdury.

W tej komisji zasiada z tego co wiem Irena Santor i wątpi?, ?eby były naciski ze strony TVP, bo jurorzy kompromitują swoje nazwiska przy z?ym wyborze. A werdykt przeszed? bardzo du?ą większością g?osów. Sta?o się jak się sta?o. Moze na tych p?ytach co dostali by? jakiś przekaz podprogowy, a może w Polsce nikt już nie potrafi pisa? piosenek i reszta utworów to były jeszcze większe gnioty.

A gdyby im nie zale?a?o na wygranej z powodów organizyjnych i kosztów to nale?y po prostu nie bra? udzia?u i kas? przeznaczy? na kolejny kanał tematyczny dla wybranych z etatami dla kolesi. Z drugiej strony faktycznie byłby wstyd. Za granicą hale na kilkadziesiąt tysi?cy ludzi, a w PL było by w malutkiej Kongresowej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: viper » (pn) 23 maja 2005, 21:27

A ja pamiętam, że w tej eurowizyjnej komisji by? Micha? Wiśniewski i to on wybra? Ivana z "Czarną dziewczyną". Tylko jak on się znalaz? w tym "gronie ekspertów"? Nie zna się na muzyce, nie umie śpiewa?, a Ivana wybra? tylko dlatego, że bra? udzia? w audycji "Jestem jaki jestem" - na pewno pami?tacie :)
Co do ewentualnej organizacji Eurowizji w Polsce: festiwal mógłby odby? się na Torwarze albo na jakimś stadionie (o ile zostanie przebudowany, bo polskie obiekty sportowe są naprawdę w op?akanym stanie). Ale ?eby tak się sta?o - Polska musi wystawi? naprawdę dobrego reprezentanta.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (pn) 23 maja 2005, 23:16

Wiśniewski nie zasiada? w komisji. Pe?en sk?ad znajdziesz tutaj. http://ww2.tvp.pl/3688,20050125167790.strona Na gazecie.pl ktoś podawa? kto na "Czarną dziewczyn?" postawi? g?os.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Ania » (wt) 24 maja 2005, 1:40

Ja się wogóle zastanawiam po jakiemu Delfin śpiewa? ??? bo na pewno nie po polskiemu :D
Inna sprawa ze wygra?a grecka piosenka w irlandzkich rytmach :D

Co roku jest tragiczniej po porstu typowe targowisko próżności i g?upoty ...
Najbardzie rozwscieczylo mnie jak podczas podawania wyników ( to jedyna część ktorą oglądam z zaciekawieniem) wszystkie kraje podawa?y wyniki po ang... oprócz francuzki ktora oczywiscie musiała po francusku :D standard...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (wt) 24 maja 2005, 2:43

Ania pisze:Ja się wogóle zastanawiam po jakiemu Delfin śpiewa? ??? bo na pewno nie po polskiemu :D
Coś tam po rusku było, ale w ogóle szkoda czasu to analizowa?.
Ania pisze: Inna sprawa ze wygra?a grecka piosenka w irlandzkich rytmach :D
Nic tam irlandzkiego nie s?ysz?. Gitarka jest zdecydowanie w klimacie po?udniowym.
Ania pisze: Co roku jest tragiczniej po porstu typowe targowisko próżności i g?upoty ...
Oj, nie zgadzam się. W tym roku była nadzwyczaj ciekawie. Jeszcze nigdy po Eurowizji nie miałem tylu mp3 jak w tym roku. Z kazzy ciągle też ode mnie tkoś je ściąga. Bardzo wiele dobrych piosenek, zupe?nie innych do których nas przyzwyczajono - Mo?dawia, Bu?garia, Norwegia, W?gry, Chorwacja. Tak?e niektóre popowe kawa?ki były świetne Niemcy, Francja, Izrael, Rumunia, Serbia. Oczywiście popowej sieczki też nie brakowa?o, ale nie mogę się zgodzi? z tym, że z roku na rok coraz gorzej. Albo nie oglądałaś w tym roku dok?adnie tylko z doskoku, albo nie oglądałaś w zesz?ych latach, albo po prostu tradycyjnie nie potrafisz niczego pochwali?.
Ania pisze: Najbardzie rozwscieczylo mnie jak podczas podawania wyników ( to jedyna część ktorą oglądam z zaciekawieniem) wszystkie kraje podawa?y wyniki po ang... oprócz francuzki ktora oczywiscie musiała po francusku :D standard...
Co roku gala jest prowadzona w j?zyku angielskim i francuskim. Po francuski jest powitanie zasady konkursu, g?osowania, sam przebieg g?osowania i po?egnanie. Jedynie konferannsjerka i relacje w green roomie są tylko po angielsku. Podczas g?osowania jury mówi po angielsku lub francusku, a prowadzący dotychczas powtarza? punkty w j?zyku wypowiedzianym prezentera, a potem podawa? w drugim. W tym roku od razu podawa? w drugim. Francja zawsze wypowiadała się po francusku (bo jak?e by inaczej), podobnie zresztą jak Belgia, Andora, Monaco i Malta. By? może jeszcze jakiś kraj. Równie dobrze Or?oś mógłby czyta? po francusku gdyby chciał. Coś nie ogladałaś dok?adnie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: viper » (wt) 24 maja 2005, 13:48

michal pisze:Wiśniewski nie zasiada? w komisji.
No w?aśnie przeczyta?em, kto by? w tym "gronie ekspertów" i faktycznie nie ma Wiśniewskiego. Ale to dziwne, bo jeszcze przed Eurowizją Micha? wypowiada? się na temat g?osowania w programie "Stratosfera" w TVP 1. I wystąpi? razem z panią Marią Szab?owską - przewodniczącą komisji.

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: enki1975 » (wt) 07 cze 2005, 17:11

A co do eurowizji to dlaczego w tym roku nie glosowali widzowie przez sms efekty wyboru panow ekspertow byly tragiczne :evil:

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (wt) 07 cze 2005, 19:38

Bo w 2004 roku wybraliśmy gówno. Myślano, że eksperci po trzech latach karnej przerwy (cho? i tak była komisja dopuszczająca do preselekcji) wybiorą lepiej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: enki1975 » (wt) 07 cze 2005, 20:35

Ale to gowno wypadlo duzo lepiej niz ta piosenke wybrana przez pseudo ekspertow

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (wt) 07 cze 2005, 22:44

Racja, ale kto się spodziewa?, że eksperci będą mie? taki gust...
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Poland » (ndz) 01 paź 2006, 21:09

http://www.youtube.com/watch?v=2Cq1myDq9cc
Oto efekty tego wszystkiego...
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ