Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Czołówki 2002

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Czołówki 2002

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Przemek » (ndz) 15 maja 2005, 16:44

znalazłem w internecie dziś dwie czołówki - Sportu z 2002r i Pogody z 2002. Niestety komuś szajba odbi?a i tą świetną pogodową czołówk? zastąpi? za przeproszeniem gównem. Nie d?ugo podam linki..

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 15 maja 2005, 17:21

A więc czekamy.
A o których czołówkach mówisz? O tych po zmianie scenografii z czerwca 2002r?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (ndz) 15 maja 2005, 17:34

Chodzi o te, które były przed zmianą w czerwcu 2002. One są wg mnie z 2001 roku, a wykonali je chyba w 2000.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 15 maja 2005, 17:39

Ju? wiem o jakie chodzi. Przemek jesteś WIELKI BRAWO DLA TEGO PANA Z OPATOWA!!!!!!!!!! :D :!: :D :D :D
Chyba się nie obrazi jak dam link
http://www.platige.com/
trzeba wybra? to u góry "New website soon" oraz projekty. Są nawet Wiadomości z 2002r tj nowa czołówka.

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: viper » (ndz) 15 maja 2005, 22:50

Kiedy emitowana była pomara?czowa czołówka "Wiadomości", zaciekawi?y mnie dwie rzeczy:

1. Dlaczego nie było logo "W"?
2. Dlaczego na początku u do?u ekranu pojawia?y się gwiazdki i co one mia?y oznacza??

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (pn) 16 maja 2005, 1:03

Logo nie było chyba przypadkowo. Taką widocznie mieli koncepcj? lub producent czo?owki ma wolną r?k?. waizdki wg mnie tez są zupe?nie przyadkowe - element przypadkowej grafiki jak liczby czy strza?ki w póŸniejszych momentach.

Zwracam także uwag? na inny podpis czo?ówce (Wiadomości i na ko?cu logo Jedynki). Wiecie już więc skąd miałem poprzedniego avatarka. Taki napis z logiem było tez wcześniej w Pogodzie i Sporcie, ale ponieważ studio zmienili w czerwcu wraz z czołówkami Sportu i Pogody, więc i w czo?owce Wiadomości t? "jedynk?" wywalono. Jest jeszcze jedna różnica w tym projekcie. Kula nie zas?ania ca?ego obrazu tylko dochodzi do po?owy. W finalnej wersji zas?ania ca?oś? i ods?ania grafik? forszpanu. T? wersj? zastosowano jako ty?ówk? wyda? wcześniejszych.

W czó?owce Teleexpressu nie ma na ko?cu tego charakterystycznego pikni?cia.

Ca?a ta stronka jest bardzo ciekawa - polecam opraw? Jedynki, czo?owki festiwali i reklamy. W jednym przypadku nie dzia?a mi g?os z jakiegoś festiwalu i nie ma jednego filmiku z oprawy. Nie pamiętam już jakiego.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Przemek » (pn) 16 maja 2005, 7:59

z tymi czołówkami TVP1 jest troszke dziwnie bo po?owy nie pamiętam. Pami?tam takie jak:

-Zegar (używany do tej pory przy wa?nych wydarzeniach np. przed "W" po śmierci Wladka M. i np.przed Anio?em PA?skim , czy wystąpieniu PRezydenta, premiera)
-Listy
-Klocki
-Motyle
-Tryby
-Dokument
-Rozrywka

Reszty nie pamiętam, cho? moim zdaniem czołówka "Bilard" nadawa?a by się na czołówk? reklamy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (pn) 16 maja 2005, 14:30

Rzeczywiście - teraz jest tylko zegar s?oneczny. I w?aśnie tego pliku nie można pobra?. Ale też niektórych nie pamiętam, inne natomiast były intensywnie wykorzystywane. Po kolei.

Dokument - nie pamiętam
Rozrywka - pamiętam intensywnie wykorzystywana, ale obowiązywa?a inna myzyczka.
Tryby - pamiętam, intensywnie wykorzystywana
Trawa - pamiętam, rzadko, chyba inna muzyczka
Teatr - bardzo rzadko
Rakieta - często
Motyle - bardzo często
King Kong - bardzo często
Klocki - początkowo rzadko, ale potem zrobili z nią reklamówk? pasma dla dzieci i bywa?a cz?ściej
Listy - w ogóle nie pamiętam
Bilard - często, ale inna muzyka i tylko moment rozbicia kul
Kuku?ka - rzadko
Kogut - nie kojarz?
Jajko - pamiętam, z wiadomych przyczyn okazjonalnie
Drzewko - nie kojarz? w ogóle
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 16 maja 2005, 16:07

A ja pamiętam dokument. By? czas, że ciągle puszczali wszystkie te czołówki. Jedynka z kolcków została zrobiona tylko i wy?ącznie na potrzeby programów dla dzieci - emitowali ją w porannym paśmie, póŸniej także przy reklamach odpowiednich programów.
Co do gwiazedk - moim zdaniem jawnie promowa?y UE. I bardzo dobrze. :D

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: scherbi » (sob) 21 maja 2005, 7:20

Moze ja sie wypowiem odnosnie czolowki vV sprzed trzech lat. otoz pierwszy raz widze te projekty z nappoisem wiadomosci + logo TVP1. Mysle ze ta wersja by pasowala. Od razu napisy ta sama czcionka mogly by byc na belkach w czasie trwania programu.A co do tych gwiazdek - nie byly one przeypadkowe. Jest to symbol Unii Europejskiej. Spojrzcie ze na samym poczatku czolowki ow gwiazdy zataczaly krag. Symbol tego ze niebawem wstapimy do Unii.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 21 maja 2005, 10:00

Scherbi witamy na naszym forum. :D

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: viper » (pn) 23 maja 2005, 17:29

Pami?tacie chyba czołówk? Wiadomości, w której na kul? ziemską nak?ada?y się takie zielone okr?gi? Jej pierwsza wersja powstała moim zdaniem w 1995 r., a w 1998 r. zmodyfikowano ją wraz z otwarciem nowego studia. Mam takie dwie fotki pokazujące start tej czołówki:

Obrazek

Obrazek

Czołówka z 1998 r. jest moim zdaniem ?adna, cho? ta z 1995 r. bardziej mi się podoba?a. I muzyka była lepsza.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 23 maja 2005, 17:57

Oba zdjęcia pochodzą z strony naszego kolegi Micha?a. :?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (pn) 23 maja 2005, 23:44

Czołówka 1995 została niedawno wyemitowana podczas niezapowiadanego reporta?u o Wiadomościach. Nie by? to zapis archiwalny jak np. czołówki z 1997, ale pe?na, krystalicznie czysta wersja. Może ArO jeszcze ma ten materiał i może zrobi? filmik?

Poza tym t? czołówk? znamy też ze strony powodziowej, a na której pliki kilka miesi?cy temu znikn??y.

*******

Jak się domyślam tego promocyjnego filmiku "Wiadomości - Zawsze sprawdzone" nikt już po mnie nie widzia?. Pewnie go już nie będą emitowa?, bo mają przecie? już nowy slogan - "Najch?tniej oglądane".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 24 maja 2005, 8:29

Zapomnia?em się pochwali? - widzia?em jeden raz. Na szcz?ście Wyscokiej nie ma w tej reklamie. Jest Durczok, Ziemiec oraz Gawryluk. Z reporterów pojawia się Kraśko oraz palant Gasi?ski. Tyle uda?o mi się zapami?ta?.

ODPOWIEDZ