Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Nowe "Śpiewające fortepiany"

"Dwójka" - rozrywka, kultura, seriale.
viper

Nowe "Śpiewające fortepiany"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (wt) 10 maja 2005, 12:23

Ten program rozrywkowy nadawany w TVP2 zmieni? nieco scenografi?, jest inny sk?ad zespo?u Malina Band - pan Wojtek Kowalewski na perkusji i wokó? niego same kobiety, w dodatku na klawiszach gra pani, która kiedyś wyst?powa?a w programie "Jaka to melodia" w TVP1. Jedynie Rudi Schuberth pozosta? ten sam :)

Gdzieś czyta?em, że w jednym z odcinków mieli wystąpi? Marta i Micha? Wiśniewscy. Jeśli oglądacie "Fortepiany" regularnie, to pewnie znacie odpowied? na to pytanie: czy ten odcinek już by? na antenie?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (wt) 10 maja 2005, 21:18

Poj?cia nie mam :D i szczerze mówiąc miec nie ch? bo uwa?am nie obra? się - ten program na poziomie Ciao Darwin :D
ale moze inni będą wiedzień :)
^@^
Obrazek

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: viper » (sob) 14 maja 2005, 20:05

A propos nowego sk?adu orkiestry: na gitarze gra Magdalena Czwojda z grupy Red Heads - nowego zespo?u Micha?a Wiśniewskiego :!: :!: :!: Kiedy zobaczy?em t? rudow?osą dziewczyn? w "Fortepianach", od razu skojarzy?a mi się z Wiśniewskim (przez kolor w?osów). A w sobot? na Polsacie w jakimś programie wystąpi? ten zespó? wraz z Micha?em i w?aśnie wtedy zobaczy?em Magd? z gitarą.

Tomek_N

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Tomek_N » (sob) 28 maja 2005, 8:09

Wisniewscy wystepowali wczoraj.

A co do programu, to uwielbiam go! Jedyny i niepowtarzalny. Nie ma nic wspolengo z Ciao Darwin. Nie wiem, jak mozecie w ogole z czyms takim go porownywac.
Dobra zabawa, ulubione polskie piosenki - czegoz zyczyc wiecej? Nic, tylko ogladac.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (sob) 28 maja 2005, 14:15

Dla mnie program jest ?enadny. Tam nie ma śpiewu tylko jakieś wycie. Wyje zarówno Szuberth, staruszkowie przy fortepianie oraz goście. Nie ma spontaniczności, wszystko re?yserowane. To zgadywanie piosenek też jakieś podstawione, ponieważ Wszyscy w?ącznie z publiznością od razu patrzą się w róg studia, gdzie wyświetla się im tekst. Obciach, ale Ciao Darwin to jednak większy kretynizm.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: viper » (sob) 28 maja 2005, 16:47

By? może w "Fortepianach" wszystko jest re?yserowane, ale pamiętam odcinek, w którym goście - zarówno przy czarnym, jak i bia?ym fortepianie - nie znali odpowiedzi na jedno pytanie premiowe :) Wi?c chyba nie wszystko jest ustalane z góry.

Tomek_N

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Tomek_N » (sob) 28 maja 2005, 18:22

Tu chodzi o to, zeby sie dobrze bawic, a ze jest to rezyserowane to chyba wiadomo. A bawie sie dobrze, innego takiego programu nie ma i tyle. Dla mnie ten program to mozliwosc posluchac polskie piosenki sprzed lat (wspomnienia!), samemu pozgadywac cos. A ze jest to rezyserowane to mi nawet nie przeszkadza :) Nie zwracam na to uwagi i o tym nie mysle.
Ale widac, ze na tym forum nie ma fanow tego programu. Szkoda :(

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 28 maja 2005, 18:25

Hmm tutaj dominują dyskusj? o Wiadomościach, Holeckiej i tym podobnych sprawach. Ale oczywiście inne teamty mile widziane :D :D :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (sob) 28 maja 2005, 21:42

To, że nie znali odpowiedzi na pytanie to oczywiście też miało udzia? re?ysera. "Teraz dla odmiany nie zgadniecie. Nawet jak ktoś z gości wie to niech to przemilczy, bo scenariusz ka?e wam nie wiedzień." Nie lubi? takiego czegoś. Nie potrafi? się przy czymś takim bawi?, ale jak już mówi?em to nie są śpiewające, ale ryczące fortepiany Wed?ug mnie emocje i wiedza uczestników powinny by? naturalne. Kolejnym absurdem jest dla mnie nagrywanie samej publiczności do rywalizacji w "Jakiej to melodii".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: viper » (pn) 30 maja 2005, 17:50

Wspomnia?em już tutaj o pani grającej na klawiszach w orkiestrze "Śpiewających fortepianów". Nazywa się Katarzyna Stroi?ska, pochodzi z Poznania i jest pianistką jazzową. Ona kiedyś wyst?powa?a w teleturnieju "Jaka to melodia", gdzie gra?a na bia?ym fortepianie (najpierw by? du?y, klasyczny, potem zmienili go na cyfrowy). Jeśli ktoś z Was ogląda? "Melodi?" od 2002 do 2005 r. w starej scenografii, to na pewno pami?ta panią Kasi?.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (pn) 30 maja 2005, 23:09

Niestety nie kojarz? tej pani, a czasem zdarza mi się to ogląda?. Cho? już dawno nie widzia?em. Z pa? najbardziej charakterystyczna ta stara, która mi?dzy górnymi jedynkami ma miejsce na jeszcze jeden ząb. Pami?tam też z początków ?on? ?aka oraz póŸniej takie trzy pa?cie co śpiewa?y w pó?fina?ach. Zdaje się, ze zostały już jakiś czas temu wymienione na nowsze modele.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: viper » (śr) 01 cze 2005, 19:38

A oto Marta Wiśniewska w "Śpiewających fortepianach":

Obrazek

Jeśli oglądaliście odcinek z Wiśniewskimi, to powiedzcie mi: czy Marta próbowa?a może gra? na tym fortepianie? Je?eli tak, to jak jej to wysz?o?

ODPOWIEDZ