Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Debaty i Wieczory Wyborcze w TVP

Rozmowy dotyczące kanałów Telewizji Polskiej i ich pozycji programowych.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Debaty i Wieczory Wyborcze w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: janekpogwad » (sob) 09 maja 2015, 0:08

TVP szykuje Wieczór Wyborczy... pod gołym niebem! :D (fot. G. Sajór)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Debaty i Wieczory Wyborcze w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: janekpogwad » (pt) 15 maja 2015, 23:59

Mamy zapowiedź drugiej debaty prezydenckiej, organizowanej przez TVP i Polsat. Przyznam, że jak obejrzałem materiał, to w sumie aż trochę zatęskniłem za Dorotą Gawryluk w TVP. Moim zdaniem z powodzeniem mogłaby zastąpić Beatę Tadlę w Wiadomościach.


Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Debaty i Wieczory Wyborcze w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: janekpogwad » (ndz) 17 maja 2015, 18:05

Mamy nowe zdjęcia studia Debaty.

(fot. G. Sajór)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Debaty i Wieczory Wyborcze w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: janekpogwad » (ndz) 31 maja 2015, 14:21

Od wyborów minął już tydzień, ale obiecałem sobie, że muszę ocenić to, co widziałem w TVP, bo zarówno oprawy Debaty jaki Wieczorów Wyborczych były w tym roku naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

O ile o Debatach już wspominałem w tym temacie, pisałem o dużych podobieństwach ze studiem Debaty w ITV sprzed roku, to Wieczór Wyborczy był wyjątkowy, bo maksymalnie został wykorzystany i zaprezentowany nowy (nowy jak nowy...) budynek TVP przy Woronicza. Ale od początku. Bardzo, ale to bardzo podobała mi się czołówka z wyeksponowanym, realistycznym orłem. Symbolika była oczywista, patriotyczna i elegancka. Tak samo biało-czerwone barwy. Całość uzupełniała taka trochę patetyczna, ale idealna do tej okazji muzyka z takim charakterystycznym, wyborczym, dynamicznie wybijanym rytmem, który bardzo mi przypadł do gustu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natomiast zaaranżowanie tego budynku i podświetlenie nie granatowo to jednak jest coś, wyglądało majestatycznie. Drobną zmianą w porównaniu do studia z I tury było to, że stoły i scenografia dla gości Wieczoru Wyborczego została przeniesiona do holu budynku - pewnie dlatego, że nocy jednak nie są jeszcze ciepłe i widać było, jak 3 tygodnie temu gościom w tych marynarkach było naprawdę chłodno, a Beata Tadla siedziała w ciepłym płaszczu. Tym razem na polu była tylko mała scena, z której skorzystano dosłownie kilka razy w rozmowach jeden na jeden. O dziwo nie skorzystano w tym roku (w przeciwieństwie do innych stacji) z żadnych elementów rozszerzonej rzeczywistości, typu komputerowo generowane słupki przy Michale Adamczyku, nie mówiąc o studiu wirtualnym. TVN24 znowu przesadza z tego typu wodotryskami, jak chociażby z gabinetem w belwederze. Prezenter bawił tam się włączaniem lampki nocnej i straszeniem, że być może wpadnie BOR i nie wie, czy mu wolno zamieniać obrazy na ekrany do prezentacji grafik. Trochę dziecinada. W TVP tego nie było i dobrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastanawiam się co TVP zaprezentuje na jesieni. Moim zdaniem obecna koncepcja nie będzie kontynuowana przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, wizualizacje Sejmu i Senatu, do tego nadaje się tylko i wyłącznie studio wirtualne i Michał Adamczyk. A po drugie - pora roku. Przełom października i listopada to już połowa jesieni, prawie zima. Na zabawy przed gmachem TVP może być po prostu za zimno.

Ta chwila to też dobra okazja do przypomnienia sobie, jak dawniej wyglądały prezydenckie Wieczory Wyborcze, po kolei, łatwo rozpoznać: 2010, 2005 (niestety tylko capsy z PKF), 2000 i 1995 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

----------------------------------------
2005 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

----------------------------------------
2000 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

----------------------------------------
1995 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ