Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Olimpia Górska-Żukowska

Dziennikarze, szefostwo - wszystko o obecnych pracownikach TVP.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Olimpia Górska-Żukowska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (ndz) 01 maja 2005, 17:33

Otwieram nowy wątek o kolejnej prezenterce.

Najpierw krótka analiza.

Pojawi?a się w Wiadomościach na początku 2001 roku. Wcześniej pracowa?a w Faktach TVN i robi?a przede wszystkim bloczki z zagranicy.

W Wiadomościach się zdecydowanie bardziej rozwin??a. Cz?ste relacje na żywo z wa?nych wydarze? w Polsce i na świecie, relacje spod pa?acu prezydenckiego rozmowy z prezydentem czy premierem. Oczywiście bloczki też nadal robi?a. Znajdowa?a się w ekipie, która razem z prezydentem czy premierem wyje?d?a?a relacjonowa? od czasu do czasu ich wyjazdy.

Na początku 2002 roku była korespondentem w Londynie - placówk? jednak szybko zamkni?to. Pod koniec 2002 relacjonowa?a konferencj? UE w Kopenhadze, a pół roku po?niej w Atenach. W lipcu 2003 roku została razem z Micha?em Adamczykiem nową prezenterką wyda? wcześniejszych. Od września 2003 przyj??a po me?u drugie nazwisko ?ukowska. 31 kwietnia i 1 maja 2004 relacjonowa?a z Dublina. Od lipca 2004 s?uch o niej zaginą?.

Oto zdjęcia z kwietnia 2004 z Wiadomości.

ObrazekObrazek

Nie wydaje Wam się, że jakby była w cią?y? Jeśli tak, to wzi??a urlop macierzy?ski i może zobaczymy tak jak Suchacką dopiero po dwóch latach. Kapsy z Dublina były już kiedyś wrzucone przez doktorfaustus1 na TVN TIVI, a mi nie chce mi się ich robi?. Może ktoś je odnajdzie. :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 01 maja 2005, 18:23

Pyta?em o nią już kilkakrotnie na tamtym forum w temacie o Wiadomościach. Tak jak napisa?eś nagle znikn??a z anteny w lipcu 2004r. Może była w cią?? Chyba jej nie odsuni?to - Grzywaczewski i Warakomska pojawili się tam dopiero z 2 sierpnia. A może sama podzi?owa?a i np wyjechała z Polski. Szuka?em jakiś informacji, ale nigdzie nie pisano o jej ewentualnym odejściu, lub zawieszeniu. Zresztą za co mieliby jej dzi?owa?? A no tak - jest ?adniejsza od Warakomskiej. Prawd? mówiąc brakuje mi jej tam. Jako prezenterka była troch? za bardzo spi?ta, ale jej materiały - najpierw krajowe, póŸniej zagraniczne bardzo mi się podoba?y.

A oto wspomniane capsy (mam na dysku :D )
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (ndz) 01 maja 2005, 19:47

doktorfaustus1 pisze:Tak jak napisa?eś nagle znikn??a z anteny w lipcu 2004r. Może była w cią??
Ślub (przynajmniej ten katolicki) się bierze głównie po to, ?eby w najbli?szej przysz?ości mie? dziecko. W wypowiedziach jest tak kadrowana, że nic tam nie widać jaki brzuch :D. Wiesz może kim jest ten ?ukowski? Jest taki aktor Bartosz ?ukowski... (m?ody Kiepski).

A te zdjęcia to tylko z 1 maja. Dok?adam zatem od siebie z 30 kwietnia.
W Faktach na wizji chyba się nigdy nie pojawiła. Myśla?em więc że to s?aba i zakompleksiona dziennikarka, która potrafi zrobi? tylko bloczek. W Wiadomościach pokazała się zupe?nie z innej strony.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 01 maja 2005, 20:40

Dzi?ki za te capsy. (Chocia? teraz ArO robi mi wspania?e - kiedyś to wkleje, a jest tego sporo :D .) Nie wiedziałem, że wysz?a za Bartosza ?ukowskiego, pamiętam natomiast, że przed ślubem d?ugo jej nie było, a potem pojawiła się nagle z dwucz?onowym nazwiskiem. Jak mozna wyjś? za m?odego Kiepskiego :D
Zresztą chyba mogli w jakimś porannym wydaniu o tym poinformowa?. Tak samo z Prokopiuk. Taki Dziennik TV4 informowa? o ślubie Grzegorza K?pki i Ma?gorzaty Prokopiuk w głównym wydaniu. Wiadomości mog?y powiedzień o tym w wydaniu o 13.00. Nie wymagam oczywiście materiału, ale ?ycze? dla m?odej pary. Ot troch? prywaty :D Co do ciązy - dos?ownie w ostatnim tygodniu przed urlopem macierzy?skim nagle zobaczy?em brzuch Gosi w niedziele w wydaniu o 13.00. Mia?a na sobie taką fajną czarną bluzeczk?. Przez cały czas świetnie ukrywa?a go pod sto?em, obni?ajac krzes?o. Chwali?a się nawet tym w którejś z gazet. Moze Górska post?powa?a podobnie. Z drugiej strony brukowce pisa?yby o tym, ze Kiepski zosta? ojcem... Wi?c moze nei posz?a na macierzy?skie?
O pani Olimpii nic nie wiadomo. Kiedyś regularnie przeszukiwa?em Interent. Ale moze z drugiej strony ma inne stanowisko - jakiegoś sekretarza lub producenta w TAI. Spróbuje wys?a? do neij maila na adres TVP.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (ndz) 01 maja 2005, 23:34

doktorfaustus1 pisze:Dzi?ki za te capsy. (Chocia? teraz ArO robi mi wspania?e - kiedyś to wkleje, a jest tego sporo :D .)
Nie rozumiem. ArO robi i teraz kapsy Olimpii ?ukowskiej?

doktorfaustus1 pisze: Nie wiedziałem, że wysz?a za Bartosza ?ukowskiego, pamiętam natomiast, że przed ślubem d?ugo jej nie było, a potem pojawiła się nagle z dwucz?onowym nazwiskiem. Jak mozna wyjś? za m?odego Kiepskiego :DZ drugiej strony brukowce pisa?yby o tym, ze Kiepski zosta? ojcem...[/
Nie, nie wiem czy wysz?a za niego, w?aśnie się pyta?em czy wiesz kim jest ?ukowski przy okazji przywo?ując jedynego Zukowskiego jakiego znam, że może to on... Ale watpi? w taki wybór Olimpii.

No, znam jeszcze Teres?, Marka i King? ?ukowskich, ale to postacie fikcyjne. ;)
doktorfaustus1 pisze: Zresztą chyba mogli w jakimś porannym wydaniu o tym poinformowa?.
A skąd wiesz, że tego nie zrobili? Ca?e wakacje siedzia?eś od rana przed TV?
doktorfaustus1 pisze: Spróbuje wys?a? do neij maila na adres TVP.
Mo?e nie mie? (taka Holecka nie ma) lub miała, ale jej zlikwidowali albo się zapcha?a. Może jednak nie otrzymasz zwrotu i Ci odpowie. Spróbuj, ale poinformuj :!:
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 02 maja 2005, 9:28

1) A skąd wiesz, że nie mamy prawid?owego maila Holeckiej? Spytaj Anii :wink:
2) ArO robi mi najnowsze capsy, chocia? oczywiscie wolabym mie? też te stare.
3) Masz racje - wóczas ca?e wakacje uk?ada?em pod Wiadomości. A informacja na temat ślubu mog?a pojawi? is? tylko w sobot?.
4) Obecnie myśl? nad tereścią maila do pani Olimpii.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (pn) 02 maja 2005, 14:43

doktorfaustus1 pisze:1) A skąd wiesz, że nie mamy prawid?owego maila Holeckiej? Spytaj Anii :wink:
Chodzi mi o to, że nie ma takiego maila wg stardardów TVP, ?eby ka?dy zainteresowany mógł do niej napisa?. Skoro nie ma za?o?onej takiej skrzynki, to znaczy, że sobie nie ?yczy korespondecji od widzów. I szanuj? jej decycj?. A że ma jakis prywatny np. dankaholecka@poczta.onet.pl (ewentualnie takie dziwad?o w ramach domeny tvp) to nie watpi?.
doktorfaustus1 pisze: 3) Masz racje - wóczas ca?e wakacje uk?ada?em pod Wiadomości. A informacja na temat ślubu mog?a pojawi? is? tylko w sobot?.
Niekoniecznie. U mnie śluby się odbywa?ają od 13:00 do 15:00. Sam niedawno byłem na dwóch ślubach o 12:00. Do 13:00 nie zdą?yliby zmontowa? materiału, a przecie? najwa?niejszym elementem takich materiałów jest wyjście z kościo?a i sypanie ry?em. Do głównego szkoda było czasu na takie bzdury, w niedziel? w po?udnie też mało miejsca (komentarze Anio?a Pa?skiego, imprezy sportowe, jakiejś zjazdy partii), więc równie dobrze mog?o to by? w poniedzia?ek.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 02 maja 2005, 15:07

Mniejsza ze ślubami. Michale myśla?em, ze wiesz, i? uda?o się nam nawiąza? kontakt z Danutą Holecką. Tzn pani Danuta odkry?a stron? i nast?pnie wys?a?a sympatycznego maila do Anii. Spytaj - może coś Ci powie. PS mail pochodzi? z serwera TVP, ale wylecia? mi adres z g?owy.

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: scherbi » (pt) 27 maja 2005, 18:20

Ja polubi?em Olimpie. Mimo iz zasiadla za stolem prezenterskim na niedlugo to przypadla mi do gustu. Mogli by ja zostawic w w nowym studio. Swietnieby sie sprawdzila jako prowadzaca Wiadomosci o 15.00. Proponowalbym wtedy by obok niej pojawial sie ozdobnik tak jak o 19,30.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (pt) 27 maja 2005, 19:54

scherbi pisze:Ja polubi?em Olimpie. Mimo iz zasiadla za stolem prezenterskim na niedlugo to przypadla mi do gustu.
Ca?y pe?ny rok.
scherbi pisze: Mogli by ja zostawic w w nowym studio. Swietnieby sie sprawdzila jako prowadzaca Wiadomosci o 15.00.
Tylko, że w?aśnie ona nie odesz?ą z powodu nowego studia, tylko wcześniej.
scherbi pisze: Proponowalbym wtedy by obok niej pojawial sie ozdobnik tak jak o 19,30.
Ozdobnik to jednak domena 19:30. Po co do niszowych Wiadomości dok?ada? nowe obowiązki.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: scherbi » (pt) 27 maja 2005, 20:05

OJ wydaje mi sie ze to mniej niz rok. Poza tym wiem ze odeszla wczesniej aniezeli powstalo nowe studio. Chodzi mi o to ze jej blond wlosy i np. bial;y ubior swietnie pasowalyby do niebieskiego tla. Poza tym byla mila prezenterka. A co do niszowych Wiadomosci - gdybym to ja tearz byl szefem od wszystkiego w Wiadusiach - TVN i POLSAT mogly by palic wrotki ze sceny mediow ogolnopolskich:) mam o wiele lepsze pomysly na wykorzystanie studia i w ogole sposobu nadawania tego programu

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (pt) 27 maja 2005, 20:08

scherbi pisze:OJ wydaje mi sie ze to mniej niz rok.
Pierwsze Wiadomości poprowadzi?a w lipcu 2003, a w lipcu 2004 znikn??a.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: scherbi » (pt) 27 maja 2005, 20:09

aaaaaaaaaaaaaaa to zwracam HONOR

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 27 maja 2005, 20:23

A nadziwniejsze jest to, że Olimpia Górska znikn??a z ekranu nagle - z dnia na dzień. Teraz taką sytuacj? mamy z Moniką Kaniewską. ?adenej informacji nie było nawet w Pressie. By? może mają inne etaty w TVP... :? :? :? :? :?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: michal » (pt) 27 maja 2005, 20:45

doktorfaustus1 pisze:A nadziwniejsze jest to, że Olimpia Górska znikn??a z ekranu nagle - z dnia na dzień.
Z regu?y jak się znika to z dnia na dzień. :D To nie jest prezenterka jak Grobicka, Prokopiuk czy Pieńkowska, które mają mo?liwoś? się po?egna?.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ