Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Nowy gmach TVP (i nie tylko)

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

Nowy gmach TVP (i nie tylko)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 24 mar 2006, 18:37

Jeśli dobrze pamiętam był już tutaj kiedyś taki temat (chociaż mogę się też mylić) super "nowoczesnych" subfor niczego nie da się znaleźć i praktycznie nie chcę mi się tutaj zaglądać (dziękuję Aniu :zly: ) ale postanowiłem wrócić do mojego ulubionego tematu :x
Już od kilku miesięcy w księgarniach dostępna jest książka Czesława Bieleckiego pt. "Nie tylko architektura", a w niej rozdział o nowym gmachu TVP. Czemu? Odpowiedź jest prosta - Bielecki jest jednym z współautorów projektu. Czekałem, czekałem i wreszcie się doczekałem - książka jest już w zbiorach BJ.
Oto kilka skanów, prezentujących kilka rzutów projektu.

Na początek plan ogólny:

Obrazek

gdzie:
1) to kładka łącząca gmach ze kompleksem studiów telewizyjnych
2)Kładka łączaca gmach z budynkiem redakcyjnym
3) japońśki wzór na placu przed gmachem, inspirowany rysunkiem wykonanym tuszem, ma imitowac ruch i falowanie
4) wyspoa dla flag przed gmachem

A teraz przekrój ogólny:

Obrazek

gdzie:
1) środek ksiązki :)
2) taras na 6 piętrze ze specjalnym ogrodem, przeznaczony do relaziacji programów telewizyjnych
3) część przeznaczona pdo studia - więszość gmachu mają zajać redakcje, dział newsowy i szefowie TVP
4) Szklana Wieza Babel
5) Wyrzezbionyw skale glob ziemski
6) Klakdka do czesci ze studiami TV

Pozostale rzuty:
1) Rzut parteru
Obrazek

2) Rzut antresoli
Obrazek

3) Rzut typowego pietra
Obrazek

Obiekt juz zrealizowany

Obrazek

PS mam cala mase fotek :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (sob) 25 mar 2006, 1:07

Faustusie ja wiem ze musisz być złośliwy ale ten temat był na starym forum :]
tutaj raczej nie przynajmniej z tego co przejrzałam...
Jeżeli subfora Cię powstrzymują od zaglądania to jest link - nieprzeczytane tematy można z niego korzystać do czego zachęcam :]
Wrzuć lepiej więcej fotek a nie zrzędz... :x

Według mnie to potworne marnotrawstwo pieniędzy :/ ten gmach...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 25 mar 2006, 9:55

Musieli go zbudować - z powodu licznych błędów konstrukcyjnych stary grozi zawaleniem i częściwo nie jest już używany. Natomiast nowy ma szanse stać się jednym z symboli Warszawy. Owszem jest dorgi, ale też bardzo śmiały i oryginalny, tak jak oryginalne będzie otoczenie całego centrum TVP. Teraz jest tam coś wyglądajacego jak teren przemysłowy. Szkoda tylko, że źle zrobili te kładki - tj w projeckie były bardziej "kruche i delikatne". Zresztą już za kilak tygodni zobaczę to na własne oczy :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Ania » (sob) 25 mar 2006, 11:53

Hehehe ja wiem ze musieli zbudować nowy gmach :) problem w tym ze nie musieli budować czegoś takiego...
To marnotrastwo pieniędzy w imie czego ? zbudowania fantazyjnej bryły za kupe kasy ?
To nie centrum sztuki współczesnej tylko Telewizja... ma służyć informacji a nie dobrze wyglądać z zewnątrz.
Za te pieniądze można by taka Wysocką np do CNN wysłać na szkolenie... albo podkupić porządnych reporterów do Waramości, wyposażyć studia o jakiejś normalnej ramówce nie mówicąc...

Przerost formy nad trescią :]
A co do symboli warszawy to raczej marne szanse ;) Jak się za pare tygodni przekonasz, to jednak jest kawałek od centrum :x i wątpie by komuś sie chcialo tam jechcac po to by zobaczyć ten symbol zmanrowanych pieniędzy podatników :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 26 mar 2006, 16:58

Aniu:
1) Tak więc tylko muzea i centra sztuki mogą mieć okazałe, skłaniające już samym kształtem do relfleksji, budynki? Telewizja powinna zajmować betonowe pudła, nie wyrażajace żadnej ideii? A może gmach TV też powinnien jako tako wglądać...
2) Owszem, budynek do najtańszych nie nalezy, ale skończ już z tą śpiewką "pieniądze podatnika" - raczej abonenta...
3) Hasło "przerost formy nad treścią" w tym przypadku jest niewypałem. Odsyłam do książki Bieleckiego - kazda część budynku ma swoją symbolikę - od Wiezy Babel przez Arką po wzorek na placu :x
4) Studia? Jedne z najowocześniejszych w Europie, najwięsze w Polsce. Tylko dział informacyjny czeka na coś nowego, ale przy Powstańców nie wiele da się już zrobić...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Ania » (ndz) 26 mar 2006, 17:57

1.
A może gmach TV też powinnien jako tako wglądać...
Gmach MBC jakoś wygląda ;) a nie jak futurystyczna... siedziba lunaparku
(co innego te literki na zewnątrz i oświetlenie - istny Disneyland)
Gmach Polsatu też wygląda bardzo fajnie to poprostu wieżowiec... bardzo nowoczesny.
Masz racje Faustusie uważam ze telewizja powinna sie miescic w najnowocześniejszym budynku super wyglądac być atrakcją turystyczną :] - i nic poza tym :x
2) Owszem, budynek do najtańszych nie nalezy, ale skończ już z tą śpiewką "pieniądze podatnika" - raczej abonenta...
A to telewizja nie dostaje pieniędzy podatnika :x ???? oj Faustusku nie bądz śmieszny :)
Myślisz ze dlaczego jest publiczna i upolityczniona ???
za pieniądze podatników i abonentów powinni zrobić porządną ramówke zatrudnić gwiazdy i profesjonalistów do prowadzenia programów a nie, odpieprzać chałe :]
i stawiać sobie futurystyczny lunaprak...
3) Hasło "przerost formy nad treścią" w tym przypadku jest niewypałem. Odsyłam do książki Bieleckiego - kazda część budynku ma swoją symbolikę - od Wiezy Babel przez Arką po wzorek na placu

Własnie o tym mówię :] Przerost formy nad trescią :] W lunaparkach też sa parki tematyczne wiesz :x ? wyspa piratów, itp :x
Treść - ramówka , misja - nie placyk w stylu Ludwik 16 :]
4) Studia? Jedne z najowocześniejszych w Europie, najwięsze w Polsce. Tylko dział informacyjny czeka na coś nowego, ale przy Powstańców nie wiele da się już zrobić...
No to chyba dział inormacyjny tez tam przeciez bedzie ?
Czy oni ten cyrk tylko dla teleturniejów i seriali stawiają :>
Przecież Waramości i reszta też tam chyba sie przeniosa ? przecież WArakomska cos o tym mówiła, jak oni to i chyba TAI...
I dobrze niech mają ciekawe czy pobiją TVN... tylko z pożytkiem dla nas bedzie.
A skoro mają nadwyżki pieniędzy to niech nie zaśmiecają ramówki reklamami albo nie biorą abomanentu :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 26 mar 2006, 18:20

Tak ANiu masz racje - gmach Polsatu to zwykły wieżowiec, takie szklane akwrium jakich pełno i własnie z tego powodu nei zasługuje na jakąkolwiek uwagę. Ani się nie wyróżnia, ani dobrze prezentuje. Takie byle co... Moloch ginący w zalewie pozostałych szklarni... Podobnie MBC -cyrk, któremu tylko kogucika na wieżyczce brakuje...
Aniu podjerzewam, że w inny niz ja sposób podchodzisz do architektury, więc daruje sobie tą dyskusję. Tym bardziej, że chyba nie rozumiesz sowa "redkacyjno-biurowy" - ogromne studia zostają tam gdzie były - z tyłu starego gmachu przy Woronicza.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Ania » (ndz) 26 mar 2006, 19:37

Faustusie ja rozumiem co znaczy redakcyjno biurowy ale Ty najwidoczniej dopiero sie nauczyłeś tego określenia bo wczesniej nigdzie go nie uzyleś :x to skąd miałam wiedziec ?

Hmmm to chyba się troche gubisz bo twierdzisz ze musiał zostać zbudowany bo stary miał błędy konstrukcjne... :> a teraz twierdzisz ze studia w nim zostają :]

Gmach polsatu to jest bardzo ładny wieżowiec... :D Solorza stać na pewno na lepszy i na pewno miał pełne prawo sobie go postawić za pieniądze z reklam i dekoderów :D ale widać ze nie jest mu potrzebne "lądowsko dla kosmitów z wielkim gwizdkiem" jak kidyś powiedział zdaje sie URBAN o Łagiewnikach :x a podonie prezentuje się nowy gmach TVP
Moloch ginący w zalewie pozostałych szklarni[/qote] nie obawiaj się niegdzie nie ginie bo wokół nie ma innych wierzowców ;)
Aniu podjerzewam, że w inny niz ja sposób podchodzisz do architektury,
Sądze ze w podobny bo mi się ten gmach bardzo podoba uważam z ejest niezwykle oryginalny i ciekawy :] ale uważam ze TVP nie powinna czegoś takiego stawiać. Gdyby sobie to Warszawa jako centrum rozrywki zapłaciła OK, TVN / POLSAT - OK prywatna firma na swoja siedzibe - OK

TVP :nieok:
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 26 mar 2006, 20:41

Głuptasku w niczym się nei gubię. Podobno byłas w Warszawie na Woronicza. Może nei zauważyłaś, ale spiesze donieść, ze wszytskie studia są z tyłu, za gmachem "A" (tym przeznaczonym do rozbiurki) - to wiekie hale, wybudowane jedna obok drugiej... Po co mieliby to rozbierać? W nowym projekcie poąłczone sa specjalną kładą z wybudowanym gmachem "B"....
Do reszty się nie odniosę - szkoda czasu. Skoro ładny jest kawał klocka z marną kolorystyką...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Ania » (ndz) 26 mar 2006, 20:47

Głuptasku widze że masz już bardzo słabą pamięć :]
wiele razy Ci mówiłam ze nie byłam, weszłam tylko na dziedzinie :]
Skoro ładny jest kawał klocka z marną kolorystyką...
A widziałeś na żywo ???
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 26 mar 2006, 21:10

Głuptasku nei trzeba było wchodzić, aby się tego dowiedzieć. Wyobrażasz sobie ogromne studia, do kórych wpuszczono nawet słonie i wsadzono samolot, w takim wieżowcu? Ja nie.
Dałem kiedyś fotkę TVP z lotu ptaka (google maps) ale szukac nie będę - subfora :/
Gmach Plsatu widzaiłem na kilkunastu zdjęciach z róznej perspektywy (plus reklama sieci Idea - taryfy dla biznesu) i stwierdzam - szklany kolecek, nic więcej, plus paskudny tył ze studiami telewizyjnymi...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Ania » (pn) 27 mar 2006, 0:23

Głuptasku w dziale No Mode gdzie dałeś te fotki w wątku o google maps nie ma sub for :]

http://mediasite.boo.pl/forum/viewtopic.php?t=228 next time ->> opcja szukaj zamiast wypisywania głupot o subforach :]

Faustusie weź pod uwage ze nie kazdy jest zainteresowany tym gdzie na Woronicza mieszka słoń :x
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 27 mar 2006, 8:42

Obrazek

A teraz w większym przybliżeniu - nie mieścił się na ekranie. To naprawdę wielki obaszar - widać też budowę nowego gmachu.

Obrazek
Masz. zobacz sobei jak wielki to teren...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Ania » (pn) 27 mar 2006, 10:48

No prosze a ja sie zastanawiałam gdzie to wszystko się w tym wieżowcu miesci :x
człowiek sie cale zycie czegoś dowiaduje :D

TVN w sumie przecież do wielkich produkcji też ma osobne studia :D w Jankach i chyba w Ursusie :D

A nową budowę to ja w tedy widziałam :] tylko tych hal nie... tzn pewnie tez je widziałam ale nie wiedziałam o co biega :]

Dopowiem tylko ze teren wokół bardzo ładny, na przeciwko koscół, obok spore osiedle.2 minuty drogi stamtąd metro no i niedaleko Galeria Mokotów :D


Ehehe :evil: :[ niedługo znowu drzwi otwarte w TVP :> tym razem sobie dokładnie zwiedzę
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 27 mar 2006, 15:54

TVN niczego nei ma, TVN tylko wynajmuje w Jankach. Dopiero mają wybudować coś obok MBC aby już więcej nei płacić kasy dla TVP i firm producenckich.

ODPOWIEDZ