Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP o Janie Pawle II

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: michal » (pt) 01 kwie 2005, 22:11

Rzeczywiście, filmu w TVP 1 nie było. Nie było również w ogóle Wiadomości Sportowych, a Pogoda prezentowana przez Kreta była prezentowana tylko w blueboxie. O 21:50 Gawryluk pojawiła się we Fleszu. A wcześniej dyskusja Schymalli w studio z gośćmi.

Plik z głównym, rzeczywiście ciężko ściągnąć, ale jak się uda jakimś cudem wstrzelić i zacznie pobierać to potem już powoli, ale idzie.

W Dwójce cały czas dokumenty i studio z Torbicką.

TVN zmieniła ramówkę i miała wyemitować o 20:00 Ściganego z Harrisonem Fordem, a potem 10 minutowe fakty i film Blink. Tymczasem cały czas trwają Fakty. Jutrzejszy "Taniec z gwiazdami" odwołany.

Polsat nadawał Wydarzenia o 18:00 z Hanną Smoktunowicz (włosy w kucyk) jako specjalne, ale to jednak był główny serwis, który trwał do 19:30. Wydarzenia sportowe były, ale poprzedzone jakimiś wspomnieniami Listkiewicza. Potem Jerzy Mielewski poinformował, że mimo przykrych wieści rzetelność dziennikarska nie pozwala przemilczeć sportowych zmagań i poleciały normalne materiały. Ale skandal był o 20:00 - Polsat zaczął emitować głupkowate "Kto ma rację?". Przerwali o 20:35 kiedy pojawiały się pierwsze głosy o śmierci. Pojawił się Lis wspólnie ze Smoktunowicz. Wykorzystano wersję czołówki "Z ostatniej chwili" - chyba po raz pierwszy.

Trójka. Kurier z Holecką o 20:30 trwał cały czas do połączenia się z ośrodkami lokalnymi. Dużo gości. Wysłanniczką Kuriera do Rzymu jest Małgorzata Motyl. Nasze wieczorne Aktualności trwały do 22:05.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 01 kwie 2005, 22:21

W TVP3 Kraków całe regionalne okienko przeznaczono na Kronikę i rozmowy z gośćmi. Jutro TVP1 szykuje podobną ramówkę - Wiadomości mają trwać do 20.15. Oglądałem też kawałek Telekuriera o 20.00 - ojciec Góra (dominikanin z Poznania) nawet nie krył łez.
Z głównej strony TVP usunięto wszystkie flashe - został jedynie z reklamą Wiadomości.
Skacze po wszystkich kanałach - Wydarzenia dość słabe, więcej gadaniny w studiu niż zdjęć, słabe relacje - zwłaszcza z Krakowa. Zdjęcia z Bazyliki Mariackiej źle zmontowano i pourywano śpiewy chóru. A program Ibisza o 20.00 rzeczywiście był pomyłką. Ale jaki pan taki kram (patrz dyrektor programowy).
Rodzice słuchają radiowej Jedynki - serwisy przedstawia Małgosia Prokopiuk.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (pt) 01 kwie 2005, 22:28

Polsat rzeczywiście przegadał program, dużo łączeń ze wszystkimi co się da i po kilka razy co jakiś czas - Mosór, Grabarczyk, Dobiecki, Michalak, Sobieniowski, Machała, ale też sporo gości. Program już się zakończył - 22:20. Po Wydarzeniach film dokumentalny - Pielgrzym.

Jedynka też zakończyła publicystykę. Po fleszu jakieś teledyski papieskie i właśnie zaczął się jakiś film ze Stenką.

TVN też zrezygnowała z tych awaryjnych filmów i przełączyli się teraz na obraz z TVN 24.

TVP3 nadaje w miarę normalnie. Kuriery (za chwilę kolejny), Kamera Kuriera, krótkie dokumenty.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 01 kwie 2005, 22:36

Jak na złość wyleciał mi tytuł filmu emitowanego w TVP1. (Coś o Bogu). Tuż przed emisją na antenę weszło studio oprawy i Grzegorz Miśtal. Poinformował, że wszystkie informacje będą na bieżąco prezentowane, a w razie potrzeby film zostanie przerwany. Natomiast Lis nieźle obrywa na forum Gazety. Zresztą nie dziwie się - pochwalił się znajomością angielskiego czytając paski na CNN...

I jeszcze jedno - może nie jestem zbyt wierzący, ale chciałem iść do kościoła. Niestety nie mogę - kościół zamknięty, w środku ciemno - mam 200 m - widzę przez okno. To skandal.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: michal » (pt) 01 kwie 2005, 22:46

doktorfaustus1 pisze:Jak na złość wyleciał mi tytuł filmu emitowanego w TVP1. (Coś o Bogu). Tuż przed emisją na antenę weszło studio oprawy i Grzegorz Miśtal. Poinformował, że wszystkie informacje będą na bieżąco prezentowane, a w razie potrzeby film zostanie przerwany.
Tak, widziałem wystąpienie Miśtala, ale jakoś nie pamiętam, żeby mówił tytuł. A roztargnioną Gawryluk po rozpoczęciu widziałeś?
doktorfaustus1 pisze: I jeszcze jedno - może nie jestem zbyt wierzący, ale chciałem iść do kościoła. Niestety nie mogę - kościół zamknięty, w środku ciemno - mam 200 m - widzę przez okno. To skandal.
Ja praktycznie cały czas od popołudnia jestem przy TV i w jednej relacji był jakiś apel do księży jakiegoś biskupa, by na 48 godzin otworzyli parafie i wierni mogli adorować najświętszy sakrament także w nocy. Dziwne, że nie ma tak u Ciebie. Ja chciałem pójść na mszę wieczorną, ale opuszczenie Wydarzeń, Faktów i Wiadomości kiedy takie ważne rzeczy się działy było zbyt trudne dla mnie. No, ale byłem już wcześniej. Może jeszcze pójdę za niedługo. Mam nadzieję, że ciemności nie będzie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 01 kwie 2005, 22:56

U mnie jest ciemno - w kościele i kaplicy. Do drugiego kościoła mam kilka kilometrów.

Niestety nie udało mi się trafić na Gawryluk - na chwilę odszedłem od telewizora. Gdy wróciłem była już III Symfonia - Symfonia Pieśni Żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego. Teraz oglądam wydanie z 19.30 - już teraz wiem, ze zachowam sobie ten plik...
Podobało mi się również studio TVP1 - łączenia z korespondentami w całej Polsce i Watykanie. Ale nie musieli już dawać tego Apelu Jasnogórskiego, tym bardziej, że był na TVP2. Nie dali Pana Wołodyjowskiego, bo przed 21 wszyscy myśleli, że Jan Paweł II umarł. Pewnie czekali na potwierdzenie informacji podanej przez włoskie media.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: michal » (sob) 02 kwie 2005, 0:40

O 23:50 było wydanie pełne Wiadomości z Gawryluk. Połączyli się obrazem z Kraśką, ale po kilku minutach wszystko padło - obraz i dźwięk. Zapowiedziała później wznowienie (ale nie było). Łączyła się więc z Bohatkiewiczem, ale ten ją nie słyszał i mimo nawoływań Doroty nie dało się początkowo rozpocząć relacji. Wydanie to można ściągnąć z neta. Gawryluk zapowiedziała, że dyżur jest przez całą noc, ale bez konkretnych godzin. Miśtal w oprawie powiedział, że po filmie dokumentalnym o papieżu będzie kolejne wydanie Wiadomości, czyli tak jak planowano o 1:00.

Nie ma żadnych informacji od dementi z ok. 21:30, że nie umarł.

Czołówka Wydarzeń z 20:35. Tyłówki już nie było. Belki i animacje na ekranach były jednak w barwie Wydarzeń.

Obrazek


Na TVP2 około 23:30 widziałem dokument, gdzie czytał i wypowiadał się do kamery jako korespondent Piotr Marciniak. Miał dłuższe włosy - takie za uszy. No i przynajmniej był z 10 lat młodszy.


EDIT

Dopisano kolejne propozycje programowe. Po Wiadomościach o 1:00 będzie film "Daleko od siebie". Bardzo ten film mi się podobał. Świetna gra aktorska, jest ujmujący. Oglądałem go ze dwa lata temu na Trójce. O 2:45 film "Trzy młyny", również polski. Wiadomości już do tego czasu nie ma być, chyba że coś się stanie. O 5:20 kolejny raz zostanie powtórzony koncert Anioły Europy, a o 6:25 startuje ramówka sobotnia.

W ramówce sobotniej Wiadomości oprócz 8:00 i 13:00, specjalne wydania o 9:00, 10:50 i 15:10. Panoramy mają być o 8:25, 11:50, 12:30, 16:00, 23:45 i tradycyjnie o 18:30 i 22:00.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 kwie 2005, 11:19

Do tego dochodzitzw Studio TVP1. W nocy mają natomiast puści? "Pana Tadeusza". Poranne wydania obs?ugją Katarzyna Werner oraz Bogdan Ulka jako wydawca. Ciągle podkreślają, że już od kilkunastu godzin nie ma ?adnego okomunikatu. Wczoraj główne wydanie przygotowywali Ja?wi?ksi, Kozak, Durczok i Ziemiec. Po raz pierwszy od kilku lat materiał zrobi?a Renata ??ską, która obecnie jest wydawca w weekendy. Razem z Sieradzką zrobi?a materiał o reakcji wiernych na całym świecie. (To wielka osoba, zwolnili ją podczas satnu wojennego, wróci?a dopiero po 1989r - uda?o mi się natrafi? na jej nazwisko w archiwach, które obecnie przeglądam).
Na umieszczonych z boku ekranach zamiast logo programu są zdjecia papieża.
________
Edit
Wydanie o 10.50 przygotowa?y K. Werner oraz R. ??ska. W programie po?ączono się z Piotrem Góreckim - kolejnym korespondentem TVP w Watykanie. Wida? Durczok i Kraśko odsypiają wczorajszy dzień. Pewnie cały zespó? ma przydzielone dyżury, ciągle trzymając r?k? na pulsie. Po raz kolejny Górecki wykaza? się profesionalizmem i wielkim taktem. Sądz?, że w?aśnie dziennikarze z d?u?szą praktyką i większym doświadczeniem powinni relacjonowa? takie wydarzenia. Czu?em się jakbym ogląda? BBC WORLD lub TVE - bardzo powa?nie i profesionalne, wypad? lepiej ni? Kraśko (Zresztą ten też sobie dobrze radzi).

Wida?, że mają tam torch? ludzi - Durczok, Kraśko, Górecki, Gawerska, Motyl. (Na razie tylko na tych natrafi?em.) Zapewne będzie też kilku asystentów i reasercherów.


__________________________________
Edit 11.38
Przed chwilą wszystkie programy TVP nadałay sepcjalne wydania programów informacyjnych z konferencji prasowej rzecznika Wtaykanu.
Wiadomosci prowadzi? Ziemiec, w Panoramie siedzi ?ukawski, w Kurierze Holecka. wszystkie programy mia?y w?asnych t?umaczy symultanicznych - najlpeiej wypad?a pani w Kurierze (t?umaczy?a nawet pytania dziennikarzy), w Wiadomosciach t?umaczy? ten ksiądz, który prowadzi Anio? Pa?ski - ograniczy? się tylko do wypowiedzi rzecznika i póŸniejszych odpowiedzi. Pytania pominą?. Teraz w Kurierze relacja Ma?gorzaty Motyl - tym razem jest równie? na wizji.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: michal » (sob) 02 kwie 2005, 12:11

W nocy wydanie było o 1:25 (wcześniej informowali na pasku, że o 1:00, ale skorygowali). Trwa?o 15 minut. Wtedy po raz drugi na bocznych ekranach by? papież. Po Wiadomościach nim nie było filmu "Daleko od siebie", ale ten drugi - "Trzy m?yny". By? wyemitowany w 2 cz?ściach i były to cz?ści wydzielone przez producenta. O 2:30 było kolejne wydanie (zapowiadane na 2:25). Wydania prowadzi?a Gawryluk, kolejnego konkretnie nie zapowiedziała.

Trójka zako?czy?a emisję, na Dwójce i na Polsacie dokumenty, na TVN - TVN 24.

******

Dziś rano dzień zaczynam o 10:50 wydaniem Wiadomości z Werner. Potem Panorama o 11:30 i ?ukawski (zapowiadali ten program do komunikatu na pasku wszystkich anten). T?umaczenie było ok, pytania też. Po?niej kolejna Panorama się zaczęła o 11:50 i cały czas trwa.

TVN nadal transmituje TVN 24, a Polsat nadaje program normalnie - seriale i reklamy.


EDIT - 12:15 Fakty. Redo

A po Faktach już normalny program - reklamy i "Na Wspólnej".
Ostatnio zmieniony (sob) 02 kwie 2005, 19:10 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 kwie 2005, 13:22

Przed chwilą zako?czy?o się wydanie z godziny 13.00. Prowadzi? Ziemiec, wydawca by? już Grzegorz Kozak. Kolejne o 15.10.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: michal » (sob) 02 kwie 2005, 15:42

15:10 trwa?a króciutko. Kolejne w czasie popołudniowego komunikatu, ale wcześniej będzie Teleexpress.

Są już informacje o jutrzejszych wydaniach. B?dzie dodatkowe wydanie Wiadomości o 15:40 oraz o 5:50 przed Kawą. Dziś w nocy sześ? odcinków pod rząd Syzyfowych prac, a jutro Przedwiośnia. O 21:10 faktycznie wyemitują Pana Tadeusza, a jutro Znachora. Bedą też inne polskie polskie filmy. Jutro dodatkowo Panorama o 8:40, 11:25, 14:55. Znachor też będzie w Dwójce tyle, że w po?udnie.

W TVN też zmiany. Po kilku porannych programach by? do 12:35 TVN 24. A nast?pnie było lub będzie Na Wspólnej, Dzieciaki z klasą, Si?acze, Pascal i film Port Lotniczy 1975. Fakty będą trwa? godzin?, a potem Kryminalni i dwa filmy - Podaj dalej i Nieugi?ty Luke. Ciekawe co im z tego wyjdzie.

Polsat nie informuje o zmianach. B?dzie Idol?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 kwie 2005, 18:58

TVP2 podobnie jak TVP1 bedzie nadawa?a a? do 6.30. Potem startuje program niedzielny. Na noc zaproponowano dwa koncerty z muzyką Mozarta. W razie potrzeby program zostanie przerwany.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: michal » (sob) 02 kwie 2005, 19:00

Wcześniej zacz??y się Wydarzenia. Nadal z Hanką siedzi Lis. Obydwoje mają czarne stoje, zw?aszcza Hanka, bo Lis jednak krawat ma granatowy.

TVN nadaje planowo jak zapowiedział. Zaraz zaczną sie Fakty.

W Jedynce też planowo. Zako?czy? się program Jan Paweł II. Sporo dziennikarzy się w nim pojawi? z relacjami na żywo - Ros?oniak, Maruszak, Zakrocki, Krasko i pan co obs?uguje program Na żywo. Kraśko nadawa? także do Sportowego Expressu. Do Telexpressu, który zaczą? się wzruszająco nadawa?a Gawerska. Prowadzi?a Chmielowska-Olech.

Ciekawy materiał w serwisie Wydarze? o historii Karola Wojty?y. Interesująco zrobiony merytorycznie i praktycznie. U mnie komentarz leci z jednego g?ośnika, a muzyka z drugiego. Efekt dosy? ciekawy. Czyta Agnieszka Mosór. http://av.wp.pl/wydarzenia/2005/04/01/papa_historia.wmv
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 kwie 2005, 19:17

Mi natomiast podoba?a się wczorajsza czołówka Wiadomości, a dok?adniej mówiąc zdjęcia z zachodem s?onca nad Bazyliką Św. Piotra. ów zachód w rózny sposób można t?umaczy?....

Obrazek Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: tobi » (sob) 02 kwie 2005, 20:37

michal pisze:W TVN też zmiany. Po kilku porannych programach by? do 12:35 TVN 24. A nast?pnie było lub będzie Na Wspólnej, Dzieciaki z klasą, Si?acze, Pascal i film Port Lotniczy 1975. Fakty będą trwa? godzin?, a potem Kryminalni i dwa filmy - Podaj dalej i Nieugi?ty Luke. Ciekawe co im z tego wyjdzie.

W trakcie programów na dole ekranu czerwony pasek z najnowszymi info z TVN24. Nie wiem jak to wygląda?o po po?udniu w TVN, bo mnie nie było. Wspólne anteny od 19.


A to z dnia pioprzedniego. Po?ączone anteny

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony (sob) 09 kwie 2005, 0:09 przez tobi, łącznie zmieniany 6 razy.

ODPOWIEDZ