Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Rewolucja w \\' WIADOMOŚCIACH

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

Rewolucja w \\' WIADOMOŚCIACH

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: scherbiass » (ndz) 27 lis 2005, 19:09

Czytałem ostatnio o zniesieniu abonamentu RTV na rzecz nowej formy płatniczej - bardziej efektywnej w ściąganiu. Miałoby to odbywać się przy okazji rocznego rozliczenia z fiskusem, czyli - wg planistów - ściągalność opłay z tytułu abonamentu medialnego ma drastycznie wzrosnąć. Przy tej okazji na pewno TVP, o ile udaje się za uczciwą, będzie mogła maxymalnie zmniejszyć ilość nadawanych reklam. Tak więc zastanowiłem się , dzięki mojej żyłce ''zarządzania'', jak może to wpłynąć na audycje TVP.
Pod uwagę wziąłem Wiadomości. Gdyby ich los zależał ode mnie, to wprowadziłbym pewnie zmiany. Informacje + informacje sportowe + prognozę pogody scaliłbym w jednej audycji. Całość potrwałaby od 19.30, do 20.00. Łączyłoby to się z pewnymi zmianami w kadrowaniu, wprowadzeniem nowych rozwiązań graficznych. Myślę, ze można by to wcielić bez problemu - liczy się pomysłowość. Osobiście uważam, że rozdział w zasadzie jednej audycji na trzy, jak to ma miejsce dokładnie od 1997r, służy tylko jednemu - nie postępowi do przodu i zmianie formuły, lecz maksymalnemu wykorzystaniu pory o największej oglądalności na reklamy. Przecież między Pogodą, a Sportem nie ma ani zapowiedzi filmu, czy innego programu, czy spotkania ze spikerem. Są puszczane tylko i wyłącznie reklamiska, które burzą dobry wizerunek telewizji publicznej. W dodatku po reklamach mamy jeszcze przyjemność oglądania sługiej listy sponsorów Prognozy Pogody...hehehe - śmiechu warte.
Tak więc ja, scaliłbym ten program w jedna całość - byłoby to swoiste rzucenie rękawiczek w stronę TVN, czy POLSAT. A poza tym nie zapomniałbym o niesłyszczących widzach w Polsce - ten projekt już znacie z wcześniejszych miesięcy. Tu widz, oglądając TVP o 19.30 miałby podane wszystko kawa na ławę, bez wkurwiania się, ile jeszcze reklam przeleci.

Druga sprawa - bardziej kontrowersyjna. Przykro mi by było, ale zwolnibym: Dodę Wysocką, Gawryluk, Ziemca, Dzikowską.
Na wizję, i nie ma to tamto, przywróciłbym - dla podniesienia oglądalności i odtworzenia od zawsze ytożsamianego z TVP zespołu: Adamczyka, B. Ulkę, B. Kolis, D. Holecką, M. Michalak, zawróciłbym Grażynę Bukowską i może do zespołu prowadzących dołączyłbym Marka Czyża i jakąś super blondynę w długich włosach, by emanowała swą urodą i sexapealem i maximum agresywności w oczach (coś w rodzaju Dody Elektrody)(wiem, że żeńska część najchętniej teraz wzięłaby mnie na buty):P:P, czyli tym, czego mogłyby pozazdrościć prezenterki z komercyjnych stacji. Można dopuścić moim zdaniem do takiego małego skandaliku. Myślę, że widownia nie miałaby pretensji. Jest pewne ryzykoo, ale kto nie ryzykuje - ten nie ma.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 27 lis 2005, 19:48

Scherbiass popatrz, a ja ostatnio naprawdę polubiłem Dorotę Wysocką. Ona się tak słodko uśmiecha po każdej pomyłce i przejęzyczeniu. I wcale nie żartuję - w tym momencie jestem bardzo poważny. A i Kaczynskiemu dokopała w jednym z programów wyborczych. Ktoby pomyślał, że ona jest taka odważna?! Chociaż z drugiej strony wolałbym aby pozostała w wydaniach południowych i wieczornych. Co do Ulki i Adamczyka - przecież oni obaj wciąż pracują w TVP1. Owszem Adamczyk rzadziej pojawia się na wizji, ale Ulka w ostatnim czasie został wydawcą wydań o 8.00, 12.00 i 15.00
Wracając do dyskusji...
Sądzę, że najprawdopodobniej w najbliższych latach nie zostanie uchwalona nowa ustawa poprawiająca ściąganie abonamentu w Polsce. Co to oznacza? Nie muszę chyba pisać. Wprawdzie PiS ma już przygotowany projekt, ale słuchając komentarzy polityków z innych partii raczej nie należy się spodziewać jego uchwalenia. Wszak jest tam wiele kiepskich, a wręcz złych rozwiązań, w wyniku których władzę w TVP przejęłaby tylko jedna partia... Nie należy także zapominać o wpływach mediów prywatnych. Ani Solorzowi, ani tym bardziej Walterowi nie powinno zależeć na poprawie ściągalności abonamentu. Owszem - TVP zostałaby zmuszona do ograniczenia reklam, ale miałaby przede wszystkim stały i pewny dochód, umożliwiający swobodny i niczym nie skrępowany rozwój.
Odnośnie kadrowania i realizacji programu - niedługo wszystko powinno się zmienić. W przeciągu kilku miesięcy zostanie oddany nowy gmach przy Woronicza. Przeprowadzka TAI oraz uruchomienie nowego, bardzo profesjonalnego i świetnie wyposażonego newsroomu to tylko kwestia czasu. (Polecam link: http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/home.asp?ID=695 - to ogłoszenie o przetargu w sprawie licencji na "RUNPLANERR'A" - to będzie prawdziwa rewolucja w programach informacyjnych TVP) Być może tylko fragmenty obecnej scenografii Wiadomości i Panoramy zostaną zainstalowane ponownie.

Oto co znalzłem:

1)Jak jest obecnie (podsumawanie autorstwa D. Warakomskiej)
Montaż materiałów reporterskich, krajowych i zagranicznych odbywa się na trzech różnych piętrach. Proces ten może dodatkowo komplikować i wydłużać koniecznoœć korzystania z dwu zestawów montażowych, jeœli materiały składajšce się na program zarejestrowane sš na różnych noœnikach – analogowym i cyfrowym.[...]

Te niekomfortowe warunki oraz towarzyszšca temu zazwyczaj atmosfera poœpiechu mogš prowadzić do przeoczenia błędów. Natomiast elementem najbardziej utrudniajšcym pracę w trakcie emisji programu informacyjnego jest brak możliwoœci wprowadzenia bezpiecznych zmian w prompterze.W podsumowaniu pani Dorota Warakomska stwierdziła, iż istniejšca obecnie mnogoœć systemów, noœników, niedoskonałoœć systemu archiwalnego, organizacja pracy, a także czynnik ludzki, który jest zawodny, w znacznym stopniu spowalniajš szybkoœć produkcji newsów.
2) Co to jest Runnplanner:
CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU RUNPLANNER System RunPlanner służy do przygotowywania programów informacyjnych, wspomagajšc pracę osób realizujšcych program: wydawców, producentów, realizatorów dŸwięku i wizji, prezenterów itd. System może obsługiwać wiele współpracujšcych ze sobš redakcji oraz zespołów pomocniczych pracujšcych na potrzeby tych redakcji. Pozyskiwanie informacji zewnętrznych System pozyskuje informacje z wielu zewnętrznych Ÿródeł, a w szczególnoœci: - depesz agencji prasowych, - od korespondentów, - z oœrodków. System gromadzi depesze agencyjne i zawiera w sobie bogaty aparat wyszukiwania w nich informacji wg różnorodnych kryteriów. System umożliwia otrzymywanie, gromadzenie i udostępniane materiałów opracowanych przez korespondentów przy pomocy programu Reporter zawierajšcego specjalizowany edytor i umożliwiajšcego wysyłkę materiałów za poœrednictwem poczty elektronicznej. Podobnie system odbiera i udostępnia materiały opracowane i nadesłane przez oœrodki terenowe TVP. Edytor tematów System RunPlanner zawiera specjalizowany edytor, który służy do edycji przygotowywanych materiałów. Umożliwia on edycję materiałów wraz z zapowiedziami, elementami oprawy, tekstami (felietonów, reportaży itp.), komentarzami dla realizacji, identyfikacjš materiału wizyjnego oraz danymi liczbowymi takimi, jak planowany i rzeczywisty czas trwania, tematu i jego składowych, kodu czasowego itp. Czas czytania tekstu jest szacowany automatycznie. Grupowanie i przepływ informacji Opracowywane tematy gromadzone sš w listach tematów. Ich iloœć i przeznaczenie może być różne w różnych redakcjach. Służš one do organizowania przepływu informacji od autorów do zespołu wydajšcego, umożliwienia adjustacji i akceptacji tematów oraz ich wyboru przy edycji scenariuszy wydań. W szczególnoœci mogš to być: - listy autorskie, - listy materiałów nadesłanych przez oœrodki terenowe, - listy tematyczne (np. przeznaczone do adjustacji przez wydawców odpowiedzialnych za tematykę krajowš, zagranicznš itp.), - listy materiałów gotowych, czekajšcych na pobranie ich do scenariuszy wydań, - materiały, które "spadły" z bieżšcych wydań – do póŸniejszego wykorzystania itp. Tematy na listach mogš być wyszukiwane według różnych kryteriów takich, jak autorzy, docelowe wydanie, tytuł lub jego fragment, słowa kluczowe, czas.

System umożliwia też tworzenie przechowywanie i wyszukiwanie w bazie danych pomocniczych informacji tekstowych powstajšcych w redakcjach lub zespołach pomocniczych takich, jak kalendaria, informacje o dostępnych materiałach filmowych z przekazów zagranicznych, dane o charakterze backgroundowym itp. RunPlanner zawiera system przesyłania komunikatów ułatwiajšcy komunikację pomiędzy współpracujšcymi ze sobš osobami. Scenariusze Tworzenie scenariuszy wydań programów informacyjnych jest głównym zadaniem systemu, które realizowane jest za pomocš Edytora scenariuszy. Scenariusze sš prezentowane w systemie w sposób różnorodny – w zależnoœci od etapu przygotowywania wydania oraz potrzeb różnych osób wchodzšcych w skład zespołu redagujšcego (realizatorzy, prezenterzy, wydawcy, kierownicy produkcji). W szczególnoœci system zawiera układy scenariuszy służšce do: - wstępnego planowania scenariusza, - zasadniczej budowy scenariusza, - edycji elementów wydania (np. przez autorów tematów, prezenterów), - wprowadzania kodów czasowych i komentarzy realizacyjnych przez realizatorów, obsługę montażu itp. Kształt i liczbę takich układów można dopasowywać elastycznie w zależnoœci od potrzeb redakcji. Scenariusze mogš być budowane w różnorodny sposób: np. poprzez pobieranie tematów z list nowoœci, z innych scenariuszy, z list tematów wycofanych lub poprzez tworzenie tematów "od zera''. Tematy lub ich elementy mogš być przeredagowywane, usuwane lub przenoszone na listy "spadów". Podczas pracy w Edytorze scenariuszy prezentowane sš tabele czasowe oraz różne wskaŸniki, umożliwiajšce na bieżšco pilnowanie bilansu czasowego i œledzenie stanu zaawansowania prac. Możliwe jest także sterownie dostępem do edycji poszczególnych materiałów przez inne osoby, np. autorów tematów, prezenterów. Edytor scenariuszy, podobnie jak cały system, pracuje wielostanowiskowo. Wszelkie zmiany w scenariuszach dokonane na jednym stanowisku sš widoczne dla pozostałych użytkowników. System zabezpiecza przed wykonywaniem pewnych czynnoœci jednoczeœnie, np. jeden tekst może być redagowany w danej chwili tylko przez jednš osobę, z tym, że informacja, kto to robi jest dostępna dla wszystkich. Profil studia Tworzony w systemie RunPlanner opis tematu (przechowywany na listach tematów i w scenariuszach wydań) jest niezależny od urzšdzeń studyjnych. Takie podejœcie pozwala na edycję tematu niezależnie od wydania lub programu, w którym będzie emitowany, przekazywanie takich tematów pomiędzy różnymi redakcjami oraz oœrodkami, bez nanoszenia żadnych zmian. Powišzanie z konkretnymi urzšdzeniami emisyjnymi następuje poprzez wskazanie odpowiedniego profilu studia. Różne zestawy urzšdzeń emisyjnych opisywane sš jako profile studia (nawet dla tego samego studia może istnieć wiele profilów opisujšcych różne zestawy urzšdzeń wykorzystywanych przy emisji). Powišzanie konkretnego


scenariusza z danym profilem studia może nastšpić nawet niedługo przed emisjš (przed generowaniem danych interfejsowych dla urzšdzeń i po sporzšdzeniu wydruków dla realizacji). Dane dla emisji System generuje dane dla urzšdzeń emisyjnych wg okreœlonego dla wydania profilu studia. System uwzględnia formaty plików interfejsowych dla wielu stosowanych w TVP urzšdzeń emisyjnych (np. prompterów, generatorów znaków). Przewidywane jest również zastosowanie protokołu MOS dla sterowania tymi cyfrowymi systemami emisji, które na to pozwalajš. System umożliwia uzupełnianie o nowe formaty danych dla wprowadzanych nowych urzšdzeń. System sporzšdza różnorodne wydruki dla zespołu realizujšcego emisję – sš one dostosowane do potrzeb funkcji, jakš pełniš różne osoby (np. wydawcy, realizatora wizji i dŸwięku, prezentera, operatora magnetowidów). Honoraria System RunPlanner zawiera moduł umożliwiajšcy wycenę prac autorów tematów i zespołu przygotowujšcego wydania. Archiwowanie, historie zmian System przechowuje wyemitowane tematy w archiwum tematów, które umożliwia ich wyszukiwanie według różnych kryteriów takich, jak autorzy, słowa kluczowe, tytuł lub jego fragment, czas emisji itp. W systemie można okreœlić czas przechowywania tematów na listach, po którym będš one automatycznie usuwane. Terminy te sš z reguły inne dla list bieżšcych a inne dla list autorskich. Te ostatnie mogš stanowić prywatne archiwa autorów. Dla bieżšcych tematów system przechowuje historię zmian. System udostępnia też historię zmian w scenariuszach, pozwalajšcš stwierdzić kiedy, przez kogo i jakie zmiany zostały wprowadzone w poszczególnych wydaniach. Interfejs z innymi systemami System umożliwia przekazywanie danych dla innych systemów informatycznych wykorzystywanych w TVP, a w szczególnoœci: - danych dotyczšcych honorariów dla programów finansowych, - danych dla systemów archiwizacyjnych (MAK, Cuadra Star). Dostęp, uprawnienia Ze względu na to, że system może być wykorzystywany przez wiele współpracujšcych ze sobš osób wchodzšcych w skład różnych redakcji i zespołów pomocniczych, zawiera w sobie możliwoœci ograniczania dostępu do danych oraz ustawiania różnorodnych uprawnień do korzystania z różnych funkcji systemu, a w szczególnoœci: - przyporzšdkowanie osób do poszczególnych zespołów, - uprawnienia do list tematów w zakresie ich przeglšdu, edycji, akceptacji, kopiowania i usuwania tematów itp., analogiczne uprawnienia do baz tekstów,


- uprawnienia do ról wykonywanych w poszczególnych zespołach, - uprawnienia do edycji poszczególnych scenariuszy (z okreœleniem zakresu tej edycji), - udostępnianie zawartoœci scenariuszy w celu przeglšdu przez osoby spoza danego zespołu redakcyjnego. Współpraca z systemem produkcji wizji System RunPlanner powinien współpracować z systemem produkcji wizji umożliwiajšc powišzanie opisów tekstowych z materiałami wizyjnymi. Oczywiœcie jakoœć tej współpracy zależy również od możliwoœci interfejsowych danego systemu. Interfejs mógłby zawierać poniższe elementy. 1. Akcje podejmowane ze strony RunPlannera, które powinien obsłużyć system produkcji wizji: - przy kreowaniu tematu, z którym ma być powišzany materiał wizyjny – żšdanie utworzenia obiektu w systemie wizyjnym – nowego lub jako kopii innego, wskazanego obiektu (z zachowaniem jego własnoœci), w obu przypadkach system wizyjny powinien zwrócić RunPlannerowi unikalny identyfikator utworzonego obiektu, - usuwanie wskazanego obiektu (uprzednio utworzonego na żšdanie systemu RunPlanner), - edycja wstępna w jakoœci przeglšdowej obiektu o podanym identyfikatorze, - odtwarzanie w jakoœci przeglšdowej obiektu o podanym identyfikatorze (wg EDL lub materiału gotowego), - wysłanie, modyfikacja play-listy (jeżeli system produkcji wizji ma funkcję play-out), - żšdanie podania statusu dla wszystkich wspólnych obiektów (utworzonych na żšdanie systemu RunPlanner). 2. Akcja podejmowana ze strony systemu wizyjnego: - informacja o zmianie statusu obiektu i jego kodach czasowych. W ramach współpracy z dostawcš systemu wizyjnego trzeba będzie uzgodnić: - sposób identyfikacji użytkowników w obu systemach, ich uprawnień, - sposób implementacji interfejsu. Współpraca z systemami wykorzystywanymi dotychczas na potrzeby redakcji TVP Za względu na to, że system RunPlanner będzie wdrażany sukcesywnie, należy zapewnić zarówno "miękkie przejœcie" pomiędzy eksploatacjš starego i nowego systemu newsroomowego, jak i współpracę z równolegle wykorzystywanymi dotychczasowymi systemami. System RunPlanner zapewnia: - akceptację opisów tematów stworzonych w dotychczas eksploatowanym systemie Runner (w oœrodkach terenowych lub innych redakcjach), - zasilanie informacjami o redagowanych scenariuszach wydań systemu RunnerWWW (system ten prezentuje poprzez przeglšdarkę internetowš stan aktualnie tworzonych scenariuszy we wszystkich redakcjach TVP, łšcznie z oœrodkami terenowymi),


- wykorzystanie systemu Strada jako œrodka transportu danych przesyłanych pomiędzy oœrodkami i odbieranymi od korespondentów. Wymienione systemy sš również autorstwa firmy Cogito. Praca zdalna System umożliwia współpracę zdalnš (poza sieciš lokalnš) korespondentom i innym oddalonym współpracownikom. - FlashWWW – serwer internetowy udostępniajšcy bazę depesz agencyjnych dla wyszukiwania informacji, - program Reporter zawierajšcy specjalizowany edytor i umożliwiajšcy wysyłkę materiałów do bazy danych systemu przy pomocy poczty elektronicznej, - zdalne stanowisko edycji tematów umożliwiajšce edycję tematów pobieranych i zapisywanych bezpoœrednio w bazie danych systemu. Monitorowanie pracy systemu Podsystem Herold zapewnia administratorom monitorowanie na bieżšcej pracy wszystkich elementów systemu umożliwiajšc obserwowanie aktualnego stanu poszczególnych aplikacji, tworzy logi zdarzeń i błędów, alarmuje administratorów w przypadku powstania sytuacji awaryjnych. Elastyczne konfigurowanie elementów systemu System posiada szerokie możliwoœci konfigurowania pozwalajšce dopasować jego funkcjonowanie do różnorodnych i ewoluujšcych potrzeb redakcji i użytkowników, a w szczególnoœci: - list tematów i baz tekstów, uprawnień do nich i przepływu informacji, - profilów studiów, - wzorców scenariuszy, - sposobów prezentacji scenariuszy i ich zawartoœci informacyjnej w różnych układach, - formatów wydruków, - formatów informacji interfejsowej dla urzšdzeń studyjnych i zewnętrznych systemów informatycznych, - układów pulpitu roboczego aplikacji dostosowanych do potrzeb różnych użytkowników systemu. Doœwiadczenie Przy projektowaniu systemu wykorzystano doœwiadczenia wynikajšce z przeprowadzonych wdrożeń i nadzoru autorskiego firmy Cogito przy wieloletniej eksploatacji systemów newsroomowych w TAI i oœrodkach TVP (łšcznie 20 redakcji). Technologia System pracuje na platformach Windows 9x, 2000, XP. Jako bazę danych wykorzystuje system Oracle (wersje 8.1, 9), jako serwer internetowy wykorzystuje pracujšcy na wielu platformach Windows i Linux Apache-Tomcat, oprogramowanie tworzono w œrodowisku Delphi (Borland), a w częœci internetowej w języku Java.
PS nie odpowiadam za te kwadraciki w tekście - wina adminów, że teksty kopiwoane z innych stron lub worda tak wyglądają...

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: scherbiass » (ndz) 27 lis 2005, 21:24

Świetbie. Jeżeli takie zmiamy nastąpią, to znaczy ze jeszcze jest sprawiedliwosc na swiecie. Chcialbym tez ujrzec ''odmlodnione' studio Wiadomości. Moze zaproponuja jakis szary dywan, by ocieplic troche studio. Najchetniej pozbylbym sie tez tego calego ''tekturowego oprzyrzadowania'', ktore wcale nie wspolgra z ekranem tylnoprojekcyjnym a takze z plazmami po bokach. Moze zmienia tez ten widok na ekranie - po roku ogladania bez przerwy tej kuli ziemskiej, mam zawroty glowy i oczoplas spowodowany lecacym napisem
WIADOMOŚCI WIADOMOŚCI WIADOMOŚCI WIADOMOŚCI WIADOMOŚCI WIADOMOŚCI WIADOMOŚCI WIADOMOŚCI WIADOMOŚCI WIADOMOŚCI

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Przemek » (pn) 28 lis 2005, 19:35

Ja tak widze nowy newsroom TVP:

Okragła metalowo szklana konstrucja. Podzielona na 4 sektory (wszytskie redakcje zostaja połączone). Jeden dla redakcji POLSKIEJ, drugio dla ZAGRANICZNEJ , 3 dla BIZNESOWEJ, SPORTOWEJ i POGODOWEJ oraz 4 jako studo dla pr. publicystycznych. W centrum studia umieszczony by został stół prezenterski. widzę to jako połączenie metalu, szkła oraz nowoczesności. Szkielet byłby metalowy. Front stołu to ekran na którym by było logo TVP INFO oraz logo programu który by był aktualnie nadawany. Nie było by podziału na odzielne studia dla Sportu, Biznesu czy Pogoddy. wszytsko przy jednym stole. Blat- tu mam 2 porpozycje; wirtualny blat, na kótrym by były wyświtlany zegar oraz i np. BIZNES CO 15 MINUT (to oczywiscie w zjazdach kmaerowych. Ale stólby mial w sropdku "dziure, w której umieszczona by była automatycznie obracająca się kula ziemska. 2 Pomysł - szklany blat, z wielkim metalowym logo TVP->INFO. Wogóle wkoło metelowe słuby z ekranmi plazmowymi itd. itd.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 28 lis 2005, 20:14

Wiemy już co D. Warakomska robiła w tym hipermarkecie budowlanym. Podobno to ona odpowiada za budowę jednego wielkiego newsroomu TVP - tak pod względem technologiczno-informatycznym, jak i organizacyjnym. Czyżby i sprawy budowy (tj murarka i takie tam spraway) studia został jej powierzone? Pewnie Magdalena Kujszczyk potrzebowała kilograma gwoździ, ewentualnie zabrakło młotków w TVP.... :x :x :x :x

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: viper » (wt) 29 lis 2005, 14:29

Jak napisano w Telegazecie, na początku nowego roku TVP zamierza uruchomić kanał informacyjny i stworzyć na jego potrzeby właśnie taki newsroom. Byłoby to miejsce, z którego korzystałyby redakcje wielu programów informacyjnych. Nowa telewizja transmitowałaby posiedzenia Sejmu oraz ważne wydarzenia. Nie wiem tylko, jak TVP chce nazwać ten kanał.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 29 lis 2005, 15:04

Według Press Dworak wykluczył nazwę TVP24. Za bardzo kojarzy się z kanałem tematycznym TVN. Stawiam na TVP info, bo prawdę mówiąc nie wiele można tutaj wymyślić.

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: scherbiass » (wt) 29 lis 2005, 21:11

TVP News, TVP Raport, MTVP - Medium TVP,....TVP4 :x

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 29 lis 2005, 21:44

Scherbiass a ustawa o ochronie języka polskiego? He?! :foch: :foch: Określenie "News" wypada od razu. Ba - pamietam, że pierwotnie TVN24 miał nazywać się TVN24 News. Nazwa MTVP nie kojarzy mi się z informacyjnym chrakterem stacji...

Sama TVP poinformowała o swych planach w dziale prasowym. Nie ma tam jednak mowy o stacji typu news - jest sport, rozrywka i dokument. Podobno sa już gotowi do rozpoczęcia emisji. Wszystko zalezy od umowy z kablówkami. Widać, nie chca popełnić błędu TVP KULTURA. Być może TVP info ruszy dopiero pod koniec pierwszej połowy 2006r.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Ania » (czw) 01 gru 2005, 16:38

WidzeFaustusieże juz mi wierzysz w zakresie Press :> ?
A nawet cytujesz :x

Co do Twojej nowej ulubinicy to byc moze niedlugo zobaczysz ja juz z poworotem o 19.30... jest to wielce prawdopodobne

a jak ona pojechała Kacze ?
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Przemek » (czw) 01 gru 2005, 18:04

A skąd te przypuszczenia o naszej ulubienicy o 19:30??

Najpier powinna sobie zorbić operację plastyczną twarzy, i przeszczepić oragny wewnętrzne owaczarka niemieckiego. Może by jakoś ludzko wyglądała.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 02 gru 2005, 20:49

Tuż po Teleexpressie w specjalnym programie zadała dość kłopotliwe pytanie. Otóz chciała się dowiedzieć, czy rzekomy hak na Tuska, którym chwalił się Kaczyński dotyczył sprawy dziadka D.T. Oczywiście L.K. zaczął się mylić, plątać, grozić i takie tam. Wpadł jak małe dziecko przyłapane na kłamstwie.
Aniu obiecałaś mi skany z Press - wciąż czekam, ale czy się doczekam? :foch: :D

Edit:

TVP chyba na poważnie rozpoczęła przygotowania do przeprowadzki. Polecam link :arrow: http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/home.asp?ID=710 Chyba chodzi o "większą pracę transportową" skoro ogłosili przetarg. Podobno Biuro Reklamy wreszcie przesatnie wynajmować pomieszczenia w jednym z najdroższych biurowców Warszawy i wróci na Woronicza, ale nie do nowego gmachu, tylko jakiegoś pawilonu na tyłach.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (sob) 03 gru 2005, 10:19

1. Te informacje wynikaja powiedzmy z obserwacji otoczenia politycznego premiera :D przyjzyj sie a zauwazysz cos ciekawego
2. Faustusie nie doczekasz sie puki nie bede miala neta czyli jeszcze z tydzien :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 03 gru 2005, 11:42

Ania pisze:1. Te informacje wynikaja powiedzmy z obserwacji otoczenia politycznego premiera :D przyjzyj sie a
Jeśli TVP rzeczywiście ma być wolna od nacisków politycznych Dorota Wysocka, jako żona doradcy (zapomniałem tylko jakiej dziedziny) obecnego premiera nie powinna mieć żadnych szans na pojawienie się o 19.30 :>

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Ania » (śr) 07 gru 2005, 16:15

A jednak ma :D
TVP nigdy nie bedzie wolna od nacisków... szczewgólnie wlasnie jesli żona doradcy premiera jest prezenterka
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ