Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wprost

Rozmowy na temat prasy polskiej i zagranicznej.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wprost

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: janekpogwad » (pn) 23 mar 2015, 19:04

We "Wprost" ruchy na stanowisku naczelnego. Sylwestra Latkowskiego zastąpił Tomasz Wróblewski z "Do Rzeczy", wcześniej naczelny "Rzeczpospolitej" i pierwszy naczelny polskiego "Newsweeka". Latkowski ponoć ma cały czas otrzymywać wsparcie prawne do toczących się wobec niego spraw (m.in. dot. sprawy "Durczokgate"), a być może nawet zostanie w redakcji.

Dzisiaj pojawił się zwrot w sprawie. Jak podaje portal 300POLITYKA cała redakcja "Wprostu" napisała zapytanie do wydawcy, Michała M. Lisieckiego:
Zmiana na funkcji redaktora naczelnego zbiega się w czasie z wyjściem na światło dzienne akt tzw. afery podsłuchowej, wśród których istnieje dokument ABW dotyczący spotkania Pana Prezesa z funkcjonariuszami tej służby. Treść notatki poddaje w wątpliwość wspólną linię redakcji i wydawnictwa dotyczącą tamtych, wstrząsających dla wszystkich dni. Oczekiwalibyśmy odniesienia się do tej sytuacji i odpowiedzi, czy te dwie sprawy są ze sobą związane
Zdaniem rozmówców 300POLITYKI z notatki ABW wynika, że wydawca miał przekazywać służbie specjalnej teksty przed ich ukazaniem się. To miało najbardziej zbulwersować dziennikarzy tygodnika.

Czyżby się szykowało jakieś potężne trzęsienie ziemi?...

ODPOWIEDZ