Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Opole 2014

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Opole 2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (śr) 11 cze 2014, 13:18

Jak się podobało tegoroczne Opole? Bo mnie całkiem całkien. Obejrzałem wszystkie koncerty od początku do końca i naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Byli i starsi i młodzi wykonawcy, kabaret Paranienormalni powplątywany w Superjedynki, parodiujący jury w programach muzycznych, discopolo w wykonaniu Maryli Rodowicz, fajna w większości konferansjerka z pomysłem i humorem. Ogólnie wszystko mi się podobało, ale co do zwycięzców konkursów to ani Mlynkowa w Premierach ani Ziółko w Debiutach moimi faworytami nie byli.

Czy ktoś wie jaki koncert miała prowadzić Młynarska? Jakoś podejrzewam, że Kożuchowska była w jej zastępstwie.

Prowadzący:
piątek Premiery - Pakosińska, Kurdej-Szatan, Orzech
piątek Debiuty - Sztompke, N. Niemen, M Niemen oraz młodzi prowadzący w tym A. Królikowski :/
sobota Superjedynki- Katarzyna Kwiatkowska, Orzech
sobota Folkowo & Kabaretowo - Andrus
niedziela - Kożuchowska, Woronowicz

Było kilka błędów realizacyjnych i merytorycznych. Między innymi trzeciego dnia Czubówna czytała w przygotowanych prezentacjach hasła związane z totalitaryzmem. Definicję "Dialog" wyemitowano bez jej głosu po filmie archiwalnym (a zawsze było, że najpierw definicja, a potem film). Natomiast w definicji "Telewizja" Czubówna powiedziała, że w systemach totalitarnych bezwzględnie wykorzystywana w celach propagandowych. Żeby załagodzić to stwierdzenie powiedziała, ze "ale przecież jednak było Studio 2, Dynastia i Kojak". Nie wiem jak "Kojak", ale "Dynastia" w TVP to już jednak była zdecydowanie wolna Polska (emisja od 1990 roku).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ