Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Plany Kaczyńskiego względem TVP

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

Plany Kaczyńskiego względem TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: tobi » (śr) 26 paź 2005, 11:15

taki opis pojawił się u pewnej wysoko postawionej na tym forum osoby
co to ma znaczyć?
myślicie że, częściowo pozytywnie zakończone, próby stworzenia niezależnej i przez duże P telewizji publicznej zostanie zwieńczone wraz z nowym rozdaniemw Polsce?
Obecnie PIS zarzuca Durczokowi subiektywizm, a Dorocie Gawryluk, że chodzi na spotkania modlitewne z H. Gromkiewicz-Waltz.
Zreszto ma opinia o TVP, polepszona w ostatnim czasie, od odejscia Brunatnego Roberta się zmieniła, choć czasami zastanawiam się i dyskutuje z wieloma osobami, czy to aby nie działalność PRowska TVP powoduje że zmieniłem stosunekdo TVP, przynajmnije kanału pierwszego TVP. Choć wciąż ma on mnijeszą forme kanału nastawionego na publicytyke, dokument, reportaż.
Wczoraj podobno był jakiś dokument odnośnie działalności wyższych szkół pprywatnych w Polsce, ktoś oglądał?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 26 paź 2005, 11:30

Hehehe, bardzo ładne określenie Tobi, bardzo ładne.
Otóż w najnowszym numerze Polityki pojawił się wywiad Jacka Żakowskiego z Kaczyńskim. Padły też takie słowa:
Dwa tygodnie temu powiedział mi pan, że ma pan pomysł, co zrobić, żeby w przyszłości media były bardziej bezstronne, ale nie chciał go pan ujawnić przed wyborami. Jaki to jest pomysł?

Mam pomysł na telewizję publiczną. Do tej pory media publiczne nie są bezstronne. Ja nikomu nie mogę narzucać sympatii, ale poglądy jednej ze stron nie powinny być prezentowane jako obiektywne.


Co można na to poradzić?

Być może w mediach publicznych można przyjąć włoskie rozwiązanie. Jeden program dla rządu, a drugi dla opozycji.
Oczywiście rozwiązanie, na które powołuje się Kaczyński jest w stu procentach błędne i świadczy o tym, że nasz nowy prezydent nie ma zielonego pojęcie o tym, jak powinna wyglądac telewizja publiczna przez duże "P". Pytwam więc - dlaczego to włoska telewizja publiczna, uważana przez ekspertów za jedną z najgorszych w Europie, ma być dla nas wzorem? Czy BBC, ZDF lub ARD też mają dwa kanały - jeden dla rządu, a drugi dla opozycji? A może relizując pomysł Kaczora nalezy utowrzyć kanał trzeci - dla zwykłych obywateli, zainteresowanych rzetelnym dziennikarstwem?
Co do Brunatnego Robert - owszem nie mogę chwalić go za ingerowanie w serwisy informacyjne, ale zycze obecnemu zarządowi TVP aby udało się im osiągnąc choć połowę takich przychodów jakie za właśnie Kwiatkowskiego miała TVP. Czy to nie jest dziwne, że w planie rozowju firmy prezesi wpisują juz w styczniu, iż w tym roku nie osiągnie ona żadnych zysków? Przeciez to sprawa dla kolejnej komisjiśledczej. Ja tez mogę powiedzieć już teraz rodzicom - w tym roku rzucę studia i zapewniam, że zdania dotrzymam... Wszak cóż to za problem?
Właśnie w takim sam sposób postępuje nowy zarząd. Na szczęście już w czerwcu zbierają manatki. I oby tylko nie przyszedł ktoś gorszy.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: tobi » (śr) 26 paź 2005, 11:38

Kaczor chyba sobie żartuje
choć w soomie...czy to niebyłby dobry pomysł :?:

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: tobi » (śr) 26 paź 2005, 11:41

doktorfaustus1 pisze:Oczywiście rozwiązanie, na które powołuje się Kaczyński jest w stu procentach błędne i świadczy o tym, że nasz nowy prezydent nie ma zielonego pojęcie o tym, jak powinna wyglądac telewizja publiczna przez duże "P". Pytwam więc - dlaczego to włoska telewizja publiczna[/quoote]

to Ty uważasz że Nasza publiczna jest Publiczna?



doktorfaustus1 pisze: Co do Brunatnego Robert - owszem nie mogę chwalić go za ingerowanie w serwisy informacyjne, ale zycze obecnemu zarządowi TVP aby udało się im osiągnąc choć połowę takich przychodów jakie za właśnie Kwiatkowskiego miała TVP. Czy to nie jest dziwne, że w planie rozowju firmy prezesi wpisują juz w styczniu, iż w tym roku nie osiągnie ona żadnych zysków?

telewizja prywatna jest nastawiona na zysk, publiczna ma spełanić misje




.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (śr) 26 paź 2005, 23:40

Tobi ja oglądałam o tych szkołach wiem tez coś o tym bo do takiej złodziejskiej budy chodze

Co do planów Kaczki... to on bedzie miał takich genialnych planów na pewno więcej... zwiększenia nadawania dla RM itp...
To głupota...a co do samej TVP to jest ona oczywiscie jak najbardzie upolityczniona tylko w drugą stronę zawsze to mówiłam. Ale Zarząd Brunatnego Roberta był o wiele lepszy niż Dvorak and ska

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 paź 2005, 9:33

Nie widzę problemu w tym, że telewizja publiczna zarabia. Gdybyś wiedział ile zarabia BBC... Bez pieniędzy nie zrobisz dobrego kanału.
Widzę również, że nie zrozumiałes mojej krytyki pomysłu Kaczyńskiego więc dodam tylko, że zaakceptuje ten pomysł jeśli powstanie trzeci kanał - dla zwykłego widza, oczekujacego w miarę rzetelnej informacji, a nie polowania na rząd, bądź tez jego totalnej krytyki...

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: tobi » (czw) 27 paź 2005, 10:37

doktorfaustus1 pisze:Nie widzę problemu w tym, że telewizja publiczna zarabia. Gdybyś wiedział ile zarabia BBC...
Błagam, porównanie Naszego polskiego tworu telewizyjnego za pieniądze państwa, i porównywanie jego z BBC, to grubo przesadzone porównanie. Prosze Cie, nie rób tego wiecej, bo ludzie tam pracujący gdyby się dowiedzieli by się przewrócili co najmniej.
Produkcje BBC są na całym swiecie znane i mają one w sobie i misje i edukacje, jednocześnie nie nużąc.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 paź 2005, 12:04

Tobi dośc mam tej dyskusji. Powiem tylko, że BBC utrzymuje się z abonamentu, a opłatę te płaci 90% obywatlei. Dodam, że tam politycy nie pchają się do mediów i to powinno Ci wystarczyć. Tak więc prosze, a wręcz błagam nie podejmuj tego tematu więcej, bo swoją wypowiedzią, w której w pewnym sensie popierasz plany Kaczora pokazałeś, że chyba nie rozumiesz czym tak naprawdę ma być telewizja publiczna. Jednocześńie przypominam, ze temat dotyczy planów Kaczora, a nie BBC. Powołałem się na przykład BBC, aby pokazać Ci jak nieracjonalne i blędnę są pomysły prezydenta - elekta.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Ania » (czw) 27 paź 2005, 12:36

faustusie ale jednak wyskoczyłś z argumentem zarobków BBC i tu Tobi ma rację... nie wolno tego porównywac .Tam płaci 90 % obywateli u nas nie... bo nie mają powodu by płacić i tak kółko się zamyka
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 paź 2005, 13:47

Nie zamierzam dyskutować na rozpoczęty przez was temat. Aniu powiem tylko, że Polacy nie płacą również za bilety w komunikacji miejskiej, a w sprawie abonamentu szukają pretekstów. Większość z nich woli telenowele na TVN i program dla znudzonych gospodyń "Taneic z gwiazdami" - czegoż od nich wymagać?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Ania » (czw) 27 paź 2005, 14:57

Faustusie ja tez nie płace za bilety w autobusie i co z tego ? Co to ma do rzeczy ? Za abonament też nie będę płaciła i to nie dlatego ze nie ma w TVP programów typu Ciao Debil... wręcz przeciwnie bardzo sie z tego cieszę
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 paź 2005, 15:12

Hehehe i długo tak jeździsz na gapę? A jak Cię złapią? :x
Uważaj - na forum działa lobby fanów komunikacji miejskiej - jeszcze gdzieś doniosą, podadzą rysopis etc.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (sob) 29 paź 2005, 15:22

^@^
Obrazek

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: enki1975 » (pn) 31 paź 2005, 11:50

Znowu na forum widze watek AntyKACZYNSKI moim zdaniem TVP zawsze byla jest i bedzie podlegala naciskowi tych ktorzy rzadza i tego nikt w naszym kraju nie zmieni wiec nie ma sie co oburzac ze Kaczynski i PIS chce tam zrobic wszystko po swojemu tak samo zrobilaby lewica liberalowie [brrr co za okropne slowo :x ]

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 31 paź 2005, 12:09

Enki nie masz racji. Wpływy polityków w TVP możńa bardzo łatwo ukrócić. Wystarczy wybrać do zarządu ludzi mediów (ale nei prywatnych producentów z partyjnymi legitymacjami), wywalić na zbity pysk kilku związkowców (będących jednocześnie wydawcami), którzy zamiast praw pracowników TVP bronią polityków, ewentualnie kumpli o tych samych poglądach politycznych. Nie mam ani siły, ani ochoty na dłuższa wypowiedź, ale pozwólcie, że powołam się na przykład czeskiej telewizji publicznej. Otóz jeszcze kilak lat temu było tam gorzej niż w Polsce. W pewnym momencie czescy dziennikarze zabarykadowali się w studiach, ogłosili strajk i takie tam. Być moze to drastyczne działanie, ale wreszcie udało się coś zmienić. Wprawdzie nei wiem, kto tam teraz rządzi i rozdaje karty, ale czeska telewizja publiczna zaczęła się wreszcie rozwijać, pojawił się nawet kanał informacyjny, a samej stacji udało się odbudowac autorytet i takie tam. Ale niestety w Polsce to marzenia ściętej głowy. Prawda jest taka, że żadna z sił politycznych nie jest zainteresowana odpolitycznieniem i rzetelnością TVP. Kaczory juz raz miały władzę w TVP - np Walendziak, teraz mają Grzywaczewskiego (który publicznie stwierdził, że ma przyjaciół i w PO i w PiS) I bynajmniej plany dwóch kanałów (dla opozycji i rządu) nie są tutaj żadnym wyjściem w stronę widza. Wręcz przeciwnie...

ODPOWIEDZ