Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP KATOWICE

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#121

Post autor: Le Journal » (pn) 04 lip 2011, 13:08

Znalazłem coś ciekawego. Oto fragment Aktualności z 30.01.1994 r.:
http://www.youtube.com/watch?v=3XVynIaj ... re=related
Czy ktoś pamięta, jak długo obowiązywała ta oprawa?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#122

Post autor: michal » (czw) 04 sie 2011, 14:02

Bardzo fajny fragment. Pierwszą prezenterką jest Joanna Frydrych, drugą Anna Sekudewicz. Co do oprawy to ciężko jest to stwierdzić, bo nie widać jaka jest czołówka. Z lat 90. kojarzę trzy czołówki:
- z sukcesywnie pojawiającym się na tle zdjęć z regionu napisem "aktualności" pisaną małymi literami, lecz czcionką stylizowaną na odręczne pismo, na końcu pokazana biało-niebieska kamera boscha kierująca się na niebieskie tło studia (początkowo tło za prezenterem rzeczywiście było niebieskie, potem obowiązywało jaśniejsze, ale czołówki nie zmienili)
- z dużą żółtą literą przezroczystą A, a w środku napis "KTUALNOŚCI", pojawiało się to wszystko także na tle obrazków z regionu, wydaje mi się, że ten element graficzny był używany również w napisach, a na tym filmie tego nie ma
- czołówka ze spadającym w góry okręgami i pojawiającym się napisem "aktualności" - kolejna litera pojawiała się po przejściu każdego z tych okręgów. Ta czołówka była dość długo i na pewno w drugiej połowie lat 90.

Wydaje mi się, że tu mogła jeszcze obowiązywać czołówka nr 1.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#123

Post autor: Kasztelan » (pt) 12 sie 2011, 20:52

http://www.youtube.com/watch?v=OomN2I9I-uc

Fragment teleturnieju dla dzieci "3 po 3" z Tele 3 z połowy lat 90. Jak widać, Respondek od tego czasu znacząco się zmienił i to na lepsze.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#124

Post autor: michal » (ndz) 04 wrz 2011, 2:10

Obejrzałem sobie dziś okienka TVP Katowice. Dramat. O 7:45 przez pół godziny jakiś stary serial dla młodzieży, potem teledyski, zwiastuny, które przez 5-10 minut zapychają chyba wszystkie okienka. O 8:45 stara bajka dla dzieci "Proszę słonia". Ciągle w zwiastunach reklamują niedzielny serial "Rodzina Kalderów", gnioty typu "Telewizyjny koncert życzeń" czy "Śląska lista przebojów". I do urzygu zwiastun koncertu poświęconego Powstaniom Śląskim.

A Szczecin? O 7:45 w sobotę i niedzielę Kronika Weekendowa (każdego dnia z różnych miejsca Szczecina i/lub Koszalina, czasem też z innych miejscowości, całość na żywo a trwa ok. 40 minut), o 8:45 program powtórkowy, ale ściśle związany z regionem. Zresztą ciągle ma się wrażenie, że emitowany jest jakiś program turystyczny, kulinarny, kulturalny związany z województwem, w których prezenterami są prowądzacy lub reporterzy "Kroniki". Nawet jak nie, to jest to coś powtórkowego, z innego ośrodka albo misyjnej anteny (Kultura, Historia), ale nigdy seriale animowane czy fabularne jak w Katowicach. TVP Szczecin to jest prawdziwa regionalna telewizja. Katowicki ośrodek pod tym względem strasznie poszedł na dno.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#125

Post autor: TiM » (czw) 01 gru 2011, 22:23

Kiedy w końcu przejdą na chociażby prawdziwy letterbox. Nanoszenie logotypu na kaszety jest bezcelowe... :/

BW134
Coś z niego/niej będzie
Posty: 208
Rejestracja: (śr) 07 gru 2011, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Rybna, śląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#126

Post autor: BW134 » (śr) 07 gru 2011, 18:22

michal pisze:Obejrzałem sobie dziś okienka TVP Katowice. Dramat. O 7:45 przez pół godziny jakiś stary serial dla młodzieży, potem teledyski, zwiastuny, które przez 5-10 minut zapychają chyba wszystkie okienka. O 8:45 stara bajka dla dzieci "Proszę słonia". Ciągle w zwiastunach reklamują niedzielny serial "Rodzina Kalderów", gnioty typu "Telewizyjny koncert życzeń" czy "Śląska lista przebojów". I do urzygu zwiastun koncertu poświęconego Powstaniom Śląskim. Katowicki ośrodek pod tym względem strasznie poszedł na dno.
Dla mnie na TVP Kraków to leci kronika, później seriale i filmy.
TVP Katowice rano jest najgorszy na świecie kanałem regionalnym. Jednak o 17:00 i 21:45 jest bardzo ładnie
[hide]Nie lubię TVP Katowice, wolę Kraków, Opole i Łódź, są moimi przyjacielami[/hide]

TomekTVR
Coś z niego/niej będzie
Posty: 203
Rejestracja: (ndz) 28 cze 2009, 13:27
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Warszawa / Vilnius

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#127

Post autor: TomekTVR » (śr) 07 gru 2011, 18:30

Ja powiem tak - może w Polsce kanały regionalne są średnie, powinniście się cieszyć, jeśli porównać z Litwą - tu mamy z tym tragedię. :D
Rawr!

brk
Przeciętniak
Posty: 170
Rejestracja: (pt) 31 paź 2008, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Katowice

16:9

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#128

Post autor: brk » (sob) 10 gru 2011, 19:40

Wysłałem do sekretariatu TVP Katowice i Aktualności maila o takiej treści:
Dzień dobry.
Chciałbym spytać Państwa kiedy w audycjach TVP Katowice oraz TVP Info możemy spodziewać się formatu panoramicznego (16:9)?
Uważam, że obecne nadawanie TVP Info w (4:3 pan-scan) w DVB-T mija się z celem, gdyż widzami, oglądającymi Program Trzeci TVP za pośrednictwem Naziemnej Telewizji Cyfrowej w większości są właściciele telewizorów HD. Podobnie jest z TVP Katowice, chociaż tu jest już lepiej, bo jest nadawany letterbox. Czy jest na ten moment możliwe wprowadzenie "panoramy" do katowickiej wersji TVP Info? Nie możemy zostawać w tyle za Krakowem, Lublinem czy Warszawą
Z pozdrowieniami - ...
Ciekawe czy odpowiedzą ...
edit: No i dostałem wiadomość -
Nie można dostarczyć wiadomości do następujących osób lub list dystrybucyjnych:
Iwona.Flanczewska-Rogalska@tvp.pl
Skrzynka pocztowa adresata jest pełna i obecnie nie akceptuje żadnych wiadomości e-mail. Program Microsoft Exchange nie podejmie próby ponownego dostarczenia tej wiadomości e-mail. Spróbuj później ponownie wysłać tę wiadomość e-mail lub skontaktuj się bezpośrednio z adresatem.
:> :smiech: :mur:

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#129

Post autor: Le Journal » (sob) 10 gru 2011, 23:05

Ja miałem kilkukrotnie taką samą sytuację, gdy wysyłałem maila do "Kroniki" TVP Kraków :D

TomekTVR
Coś z niego/niej będzie
Posty: 203
Rejestracja: (ndz) 28 cze 2009, 13:27
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Warszawa / Vilnius

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#130

Post autor: TomekTVR » (sob) 10 gru 2011, 23:08

Pewnie skrzynki po 0,5 MB. :D
Rawr!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#131

Post autor: michal » (ndz) 11 gru 2011, 0:47

Z tego co wiem mail do Aktualności jest ogólny i wiadomości jednocześnie dostaje kilkanaście osób (szefostwo, reporterzy, wydawcy). Flanczewska widocznie nie miała czasu, z drugiej strony posługuje się oficjalnie już tylko panieńskim nazwiskiem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

BW134
Coś z niego/niej będzie
Posty: 208
Rejestracja: (śr) 07 gru 2011, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Rybna, śląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#132

Post autor: BW134 » (ndz) 11 gru 2011, 16:01

To samo bylo jak przesylalem wiadomosc o oprawie w 16:9 tvp katowice

BW134
Coś z niego/niej będzie
Posty: 208
Rejestracja: (śr) 07 gru 2011, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Rybna, śląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#133

Post autor: BW134 » (czw) 22 gru 2011, 9:25

michal pisze: Podczas tego programu lokalnego pojawił sie na dole pasek informacyjny, że o 19:25 będzie transmitowany mecz siatkówki mężczyzn Jastrzebski Węgiel - Piacenza. Pomysłaem, że tylko jakiś urywek w programie lokalnym, ewentualnie na wszystkie anteny. Tymczasem w Krakowie normalnie Telekurier, Kurier, Trzeci wymiar. Mecz komentował Piotr Dębowski, trwał az 5 setów, więc skończyło się dopiero na Kurierze o 21:30. Do pierwszego przerywnika nasi nadawali jeszcze disco-polo (wokalistka: Mona Lisa) i o 21:37 właczyli na ogólnopolskie reklamy. Po czym tylko szybko Pogoda i już znowu program lokalny. Mogli sobie więc to darować.
Łącznie 4 godziny programu lokalnego :smiech: :smiech:

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#134

Post autor: Le Journal » (ndz) 08 sty 2012, 21:30

A oto taka ciekawostka:
http://www.youtube.com/watch?v=CR99pyKBN1o
To teledysk, który nakręcono w dawnym studiu "Aktualności" wyposażonym w elementy z czasów kurierowskiej oprawy z lat 2002 - 2005.

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#135

Post autor: TiM » (wt) 07 lut 2012, 18:48

Dzisiaj TVP Katowice przeszły na format panoramicznego nadawania programu. Oprawa jest emitowana w pillarboxie, zaś wszystkie własne programy emitowane są w 16:9 w końcu!

ODPOWIEDZ