Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Fakty TVN

"Fakty", "Wydarzenia" i inne programy informacyjne stacji TV.
zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#646

Post autor: zielarz155 » (czw) 13 sie 2009, 20:38

Na stronie firmy Velvet Mediendesign (nie dałem dokładnego linka, bo strona zrobiona jest we Flashu, trzeba kliknąć najpierw po lewej stronie ekranu, potem po prawej, następnie przewinąć w dół i znaleźć TVN FAKTY) znalazłem pierwotną wersję czołówki Faktów TVN. Nie jest to jednak projekt, który od dawna jest na YouTubie, lecz wersja z inną, uboższą oprawą muzyczną (po czołówce w ogóle nawet nie ma żadnego podkładu), przedłużona o jingiel reklamowy oraz zjazd kamery i najazd na prowadzącego. To jednak rzeczywiście był Tomasz Lis :D Podoba mi się końcówka oprawy muzycznej, jak pojawia się mapa świata i napis FAKTY :D

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#647

Post autor: Ama18 » (czw) 13 sie 2009, 21:31

Skoro już mowa o oprawie Faktów... czy czegoś to nam nie przypomina?
http://www.youtube.com/watch?v=Fk1Y4nix4S0
Tak, to jest oprawa muzyczna z lat 1997 - 2004. Otóż TVN, zamiast skomponować "samemu" melodię do Faktów, skorzystał z "gotowca". Ten "gotowiec" jest częścią pakietu muzycznego "New Millenium" (nie pamiętam jakiej firmy) - wystarczyło wybrać odpowiednią muzykę, wpasować czołówkę, studio i już możemy robić jeden z najchętniej oglądanych serwisów w Polsce :D .

Krzysztof G.
Chipsy przyszły
Posty: 6
Rejestracja: (sob) 01 sie 2009, 11:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#648

Post autor: Krzysztof G. » (pt) 14 sie 2009, 16:10

Ciekawe. Powiem jeszcze, że na Wrzucie jest czysta wersja tego dzwięku (czołówka + to pod lot), może więc ten ktoś ma ten pakiet (jakość jest dość dobra)
Jestem pieskiem samego siebie

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#649

Post autor: Ama18 » (pt) 14 sie 2009, 17:30

Autorem tego pakietu jest firma Gari Communications, Inc., widnieje on w wykazie na stronie http://www.southernmedia-nmsa.com/index ... ge=3,1,702, jednak nie da się go odtworzyć, ta funkcja jest nieaktywna. Żeby go mieć (legalnie), musisz go kupić od podanej firmy - a to tanie nie jest.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#650

Post autor: zielarz155 » (śr) 26 sie 2009, 15:25

Krzysztof G. pisze:Ciekawe. Powiem jeszcze, że na Wrzucie jest czysta wersja tego dzwięku (czołówka + to pod lot), może więc ten ktoś ma ten pakiet (jakość jest dość dobra)
To jest nagranie z 11 września 2001 - wtedy po czołówce nie było forszpanu, tylko bez komentarza pokazane zdjęcia z ataku. Do tego był właśnie podkład pod forszpan, gdzieś to widziałem na YouTubie. Ten, kto wrzucił to na Wrzutę na pewno ściągnął to z www.tvnmaniak.pl, tam jest dział download, skąd można pobrać ciekawe rzeczy (m.in. fragmenty wyjazdowych wydań Faktów z czasów Tomasza Lisa).

Na tej samej stronie znalazłem kulisy jesiennej ramówki TVN, gdzie jest mowa m.in. o "małej rewolucji w Faktach". Obstawiam, że zrobią to 6 września - w 5 rocznicę "wielkiej rewolucji" :D

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#651

Post autor: zielarz155 » (pt) 04 gru 2009, 14:11

Wczoraj nietypowe rozpoczęcie Faktów - Justyna Pochanke przywitała się na sam początek, przy zapowiedzi sprzed wielkiego ekranu. Trochę mnie to zdziwiło, jednak później wszystko się wyjaśniło - zapowiedź dotyczyła aresztowania Romana Polańskiego i po niej, zamiast forszpanu, pokazali 2 łączenia z reporterami. Później oczywiście forszpan, natomiast po locie kamerowym nie było najazdu, tylko od razu dalsza część programu.

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#652

Post autor: looser106 » (czw) 10 cze 2010, 21:41

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... aktow.html

Durczok z twarzy wydawał mi się raczej niekonfliktowym facetem (nawet po aferze z "u*ierdolonym stołem" :x ) a tu taki kwiatek. Pomimo niechęci do Faktów, Sianecki mi nie wadził, bardziej interesują mnie te lekkie materiały nadawane na koniec dzienników, aniżeli wszystkie katastrofy, te polityczne także.
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#653

Post autor: michal » (czw) 10 cze 2010, 22:11

Oglądałem akurat Fakty kilka dni temu po przełączeniu z Wydarzeń i tej niby żartobliwej końcówki nie dało się oglądać. Jakieś sondaże z jakim kandydatem poszedłbyś na piwo i inne tego typu bzdury przez kilka minut. Poważny program informacyjny? Nie, dno i wodorosty, czyli nadal utrzymują ów poziom.

Ale to taka dygresja, bo reportażu nie robił Sianecki.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#654

Post autor: Ania » (pt) 11 cze 2010, 20:34

Moim zdaniem Durczokowi odbiło... pomimo całej mojej sympatii do niego to zwolnienie Tomasza Sianeckiego to strzał do wlasnej bramki. To jest niesamowicie lubiany dziennikarz i dobry...
^@^
Obrazek

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#655

Post autor: Haello » (pt) 11 cze 2010, 21:23

michal pisze:Poważny program informacyjny? Nie, dno i wodorosty, czyli nadal utrzymują ów poziom.
Mam obawy co do najbliższych "Wiadomości"..
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#656

Post autor: Ania » (śr) 16 cze 2010, 22:34

Spoko Wiadomości już raczej niżej spaść nie mogą nie ma się co stresować ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#657

Post autor: janekpogwad » (wt) 17 sie 2010, 20:55

TVN Fakty pisze: Takie będą "Fakty"

Ponad cztery lata temu Kamil Durczok objął stanowisko szefa “Faktów”. Kilkakrotnie mówiło się o nadchodzących zmianach w dzienniku telewizji TVN. Większość jednak okazywała się tylko plotką. Ale “Fakty” czeka wkrótce rewolucja. Serwis tvnfakty.pl jako pierwszy w Polsce odkrywa karty i mówi o tym co czeka nas niebawem o 19:00.

Pierwsza zmiana to lokalizacja, bo “Fakty” przenoszą się do wirtualnego studia, specjalnie wykonanego dla programu. Widzowie miejsce znają już z “Wieczoru wyborczego 2010″, to właśnie tam Jarosław Kuźniar przedstawiał sondażowe wyniki.

Nowy stół - biały i podłużny, który zostanie umieszczony w centralnej części studia, to kolejna nowość, która czeka na widzów jesienią. Logo nie ulega zmianie i zostanie zamontowane na frontowej części stołu.

Oprawa graficzna to połączenie biało-niebieskich elementów, tworzących jednolitą i dynamiczną całość, która zakończona jest logiem “Faktów”. Widzowie w swoich odbiornikach usłyszą odświeżoną oprawę dźwiękową, która ma być równie dynamiczna jak grafika.

Wraz z przeniesieniem “Faktów” do nowego studia, zmiany czekają również newsroom TVN24, którego remont ma rozpocząć się w połowie września. Ma ono stać się bardziej wirtualne i dostosowane do potrzeb stacji informacyjnej.
***
media2.pl pisze: Nadchodzą wirtualne "Fakty" TVN

Telewizja TVN szykuje zmiany w swoim programie informacyjnym "Fakty". Zimą "Fakty" mają być nadawane z nowego, wirtualnego studia TVN.
Informacyjny program "Fakty" telewizji TVN w najbliższych miesiącach przeniesie się do wirtualnego studia, które było wykorzystywane m.in. podczas ostatnich wieczorów wyborczych - podaje serwis tvnfakty.pl. Dodatkowo pojawi się nowy, biały i podłużny stół, który zostanie umieszczony w centralnej części studia.

Kiedy "Fakty" TVN zadebiutują na telewizyjnej antenie? Przedstawiciele TVN zapowiadają, że zmian w "Faktach" nie należy spodziewać się wraz ze startem jesiennej ramówki, ale dopiero zimą. Nieco przebudowany ma zostać także newsroom TVN24.

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#658

Post autor: Kasztelan » (wt) 17 sie 2010, 21:34

Biały i podłużny stół. No to będzie widać, czy czegoś na nim nie ma :D Chyba, że ptak narobi. Może i zmiany oprawy wyjdą na plus, ale jakoś przejście do wirtualnego studia mnie nie przekonuje.
d. YT:bartusgo

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#659

Post autor: Haello » (wt) 17 sie 2010, 21:41

Może to "wirtualne studio", to stary, dobry greenscreen? :x
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

TomekTVR
Coś z niego/niej będzie
Posty: 203
Rejestracja: (ndz) 28 cze 2009, 13:27
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Warszawa / Vilnius

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#660

Post autor: TomekTVR » (śr) 18 sie 2010, 8:44

Wirtualne studio zawsze = greenscreen.
Ale zobaczcie na ZDF, mają też wirtualne studio (to też greenscreen) i świetnie im się udało.
Cóż, czekam zmian na dobre.
Rawr!

ODPOWIEDZ