Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1966

Post autor: norbi » (wt) 21 kwie 2009, 22:40

Tak się składa Drogi Michale, że za czasów itvp miałem okazję korzystać z dwóch różnych komputerów, na tym jedno szło obejrzeć internetowe wydanie \\`, ale nie zawsze miałem do niego dostęp, jako, że nie jest mój. Teraz już nie mam w ogóle i w soboty jestem skazany albo na babcię, albo na Ciebie Michale za co jeszcze raz jestem Ci bardzo wdzięczny.
Co do Pani Lis, nie jestem w ogóle zdziwiony, szefostwo \\` to zawsze jedno wielkie odsuwadło. Kiedyś odsuwali Szelewicką, bo była za ładna, Pieńkowską za to, że przeciwstawiała się "czerwonym" materiałom, Wysocką za to, że nie potrafiła przebić Pochanke, no a Lisową za to, że nie słuchała przełożonych. Pytanie tylko, czy warto było słuchać PiSowskich aparatczyków, albo liderów Młodzieży Wszechpolskiej czy jeszcze innych faszystów. Nie mnie jednak uważam, że w ostatnim przypadku Lisowa powinna wspomnieć kto tak naprawdę stoi za tym badaniem. PO to wielka partia propagandy i PR -u , nie dobre jest to gdy media jeszcze tak bardzo jej słodzą... a dzisiaj w temacie dnia o 17.20 Roman Giertych, czyli powrót duchów z politycznej przeszłości, które chce wskrzesić Farfał pod nieobecność Hannah. W głównym wydaniu natomiast - specjalistka od zastępowania swoich kolegów, czyli niejaka Małgorzata W. a właściwie BMW (Bierna, mierna, ale wierna) w końcu czego nie robi się dla swoich partykularnych interesów....

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1967

Post autor: And » (śr) 22 kwie 2009, 20:09

Obrazek

Polecam :P

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1968

Post autor: norbi » (czw) 23 kwie 2009, 22:42

Czy ktoś może wie, co obecnie dzieje się z Michałem Adamczykiem? Od lutego ani widu ani słychu o nim... Przecież był bardzo dobrym reporterem, kiedyś prezenterem głównego wydania oraz współgospodarzem wieczorów wyborczych. Jaki interes ma TVP w tym, że tak długo nie pojawia się na wizji?

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1969

Post autor: Ama18 » (pt) 24 kwie 2009, 12:47

Hanna Lis, została dzisiejszego dnia, definitywnie odsunięta od prowadzenia Wiadomości! :jupi: :jupi: :jupi: :smiech: :smiech: :smiech:
Telewizja Polska S.A. rozwiązała z dniem 24 kwietnia 2009 r. umowę o pracę z redaktor Hanną Lis.
Bezpośrednim powodem tej decyzji było poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej przez red. Hannę Lis poprzez samowolną zmianę treści komunikatu odczytanego w głównym wydaniu „Wiadomości" 20 kwietnia br. Dodatkowym powodem było udzielenie przez red. Hannę Lis - bez pisemnej zgody TVP S.A. - wywiadu prasowego dotyczącego wewnętrznych spraw Spółki.

Zespół Rzecznika Prasowego TVP S.A.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1970

Post autor: janekpogwad » (pt) 24 kwie 2009, 13:36

HURRA!

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1971

Post autor: looser106 » (pt) 24 kwie 2009, 15:07

Nie bój, nie bój, jeszcze ją sto razy zwolnią i przywrócą. :x Kwestia czasu (i pieniędzy oczywiście :x )
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1972

Post autor: michal » (pt) 24 kwie 2009, 18:41

Piję szampana! :jupi: :toast:
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1973

Post autor: viper » (pt) 24 kwie 2009, 19:18

Jak powiedziała Hanna Lis, prowadzący powinien mieć kontrolę nad tym, co ma zapisane w zapowiedzi materiału, a ostatnie zdanie (którego nie odczytała) zostało dopisane bez jej wiedzy. Ale przecież Wiadomości to nie dziennik autorski.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1974

Post autor: michal » (pt) 24 kwie 2009, 19:21

Hanna już się kiedyś wypowiedziała na temat redagowania notatek. Nie mogą mieć negatywnego wydźwięku dla rządu. Kompletna kompromitacja.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1975

Post autor: Ama18 » (pt) 24 kwie 2009, 20:00

Redakcja Wiadomości jest chyba wyjątkowo zżyta z Hanną Lis... Obrazek
W piątek Telewizja Polska oficjalnie poinformowała o rozwiązaniu umowy z Hanną Lis, prowadzącą główne wydanie "Wiadomości" TVP1. Dziennikarze TVP protestują przeciwko zwolnieniu dziennikarki. Sama Hanna Lis przyznaje, że była niewygodna dla telewizji publicznej.

Redakcja Dziennika otrzymała list podpisany przez 30 dziennikarzy Telewizji Polskiej , którzy protestują przeciwko zwolnieniu Hanna Lis.

media2.pl
... więc aż się prosi o falę dobrowolnych zwolnień :x

EDIT: jedna osoba już złożyła wypowiedzenie - jest to Juliusz Głuski, reporter. Chciałoby się rzec: kto następny?
Ostatnio zmieniony (pt) 24 kwie 2009, 21:57 przez Ama18, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1976

Post autor: michal » (pt) 24 kwie 2009, 20:12

W ciągu roku pracy Hanna na pewno wprowadziła do redakcji swoich agentów (a przynajmniej jednego). I taka psiapsiółka (facet na pewno na to by nie wpadł) z pewnością zaproponowała wystosowanie listu w jej obronie. No i po prostu nie wypadało się nie podpisać. Unika się dzięki temu wielu niewygodnych pytań i niezręcznej sytuacji. Wyszyńska pewnie też się podpisała pod tym listem, ale jestem święcie przekonany, że ją nienawidzi ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Dam
Chipsy przyszły
Posty: 51
Rejestracja: (ndz) 16 wrz 2007, 17:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1977

Post autor: Dam » (ndz) 26 kwie 2009, 0:00

A swoją drogą, nic nie słychać kiedy Wysocka ma wracać. Mogłaby już wrócić bo tylko ona została w Wiadomościach z profesjonalnych prezenterów, no jeszcze Kraśko ujdzie. Bo Gośka i Jarek to no coments.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1978

Post autor: michal » (ndz) 26 kwie 2009, 0:23

Polecam dziennik.pl Tam mnóstwo opinii, komentarzy dziennikarzy, publicystów, również wypowiedź samej zaintresowanej. W sumie co najmniej kilkanaście artykułów. Są też sondy i setki komentarzy. Wyniki miażdżące na niekorzyśc Lisicy. Generalnie nie zostawiono na niej suchej nitki i cieszą się, że wreszcie poniosła klęskę. Większość chce, żeby to samo stało się zwłaszcza z Kraśką i także Kulczyckim (skoro się podpisali pod listem). No i zastanawiają się co w poniedziałek zrobi mężuś. Wszystko wskazuje, że parcie na kasę (jedyny żywiciel rodziny) i chęć dalszego ogłupiania społeczeństwa zwycięży.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1979

Post autor: Ania » (ndz) 26 kwie 2009, 7:41

1. Nie znoszę Lisicy więc cieszy mnie niezmiernie obrót spraw...
2. Nie znoszę TVPiS, PiSu i cenzury, więc nie cieszy mnie obrót spraw...

Z jednej strony dobrze że ją wywalili z drugiej oczywiście powód jest nie do przyjęcia w cywilizowanym państwie. No ale jesteśmy w Polsce.

Co do Lisqa to aż mi go żal, na dzieci z Kinią 20 000 pewnie Lisicowe też utrzymuje w dodatku skoro kinia ma 3 domy to on pewnie nie moze być gorszy, jak on biedaczek teraz to wszystko pogodzi jak straci 40000 Haneczki... Normalnie jak swego czasu Kinia pod kreską będzię żył :x :x

No chyba że napisze kolejną powieść tym razem o wywaleniu Lisicy z TevauPiS...
^@^
Obrazek

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1980

Post autor: Ama18 » (ndz) 26 kwie 2009, 15:38

Tomasz Lis bardzo ubolewa nad zwolnieniem jego żony z TVP... podczas dzisiejszego meczu "Gra o życie" pomiędzy gwiazdami i ludźmi mediów założył taką oto koszulkę (tylko przez kilka minut):
Obrazek
(z: forum.media2.pl,)
Śmiałbym się, gdyby go za to wyrzucili z TWP :x

ODPOWIEDZ