Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

3 listopada

Codziennie o 18:00 w TVP2.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: viper » (pn) 03 lis 2008, 19:07

Nie udały im się napisy końcowe - białe literki na jasnym tle i do tego ściśnięte, bez odstępu. Brak też informacji o autorach czołówki i muzyki; jeśli ktoś chciałby wiedzieć, kim jest ten Piotr Majchrzak, to zajrzyjcie na Wikipedię. To nie byle kto :)
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: MS-WDC » (pn) 03 lis 2008, 19:13

Tak, napisy końcowe niewyraźne. Ale reszta bardzo dobrze. Minusy:
- prowadząca (aczkolwiek lepsza niż Wysocka pamiętnego 14 X)
- to "coś" pod napisem "Panorama". Ktoś na media2.pl porównał to do psich odchodów, a tak naprawdę to powrót do kuli ziemskiej :D

Czuć tą dynamikę, o której opowiadał Karnowski. Studio rzeczywiście kosmiczne - zdaje mi się, że zmienili te projekcje za prezenterem. Pogoda z blueboxa, mapki lepsze niż poprzednio. Zawartość merytoryczna programu - bardzo dobrze, dużo live'ów i to najlepszych reporterów jakich mają.

Na stronie pana Majchrzaka już jest nowy sygnał programu :)

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: zielarz155 » (pn) 03 lis 2008, 19:25

MS-WDC pisze:Minusy:
- prowadząca (aczkolwiek lepsza niż Wysocka pamiętnego 14 X)
- to "coś" pod napisem "Panorama". Ktoś na media2.pl porównał to do psich odchodów, a tak naprawdę to powrót do kuli ziemskiej
A ja bym dodał jeszcze: brak ozdobników koło prezentera. Teraz jest tak jak w Wiadomościach - w formie belki. A kadrowanie jest takie, że z powodzeniem można tam umieścić ozdobnik. Wkurzają mnie też te krótkie wstawki przed i po reportażach. Ciekawe jest rozwiązanie w belkach - gdy jest samo nazwisko to w dolnej części, a gdy nazwisko z podpisem, to nazwisko w górnej, a podpis w dolnej.

Wcale nie wydaje mi się, że Trzaskalska wypadła lepiej niż Wysocka w 2004 - trochę za wcześnie zapowiedziała śródszpan, a Wysocka trochę za wcześnie przedstawiła trzeci temat forszpanu.

Podsumowując - wszystko jest OK, oprócz ozdobników, tego "czegoś" pod logo na ekranie i tych jingielków w reportażach.

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: MS-WDC » (pn) 03 lis 2008, 19:30

zielarz155 pisze:Wcale nie wydaje mi się, że Trzaskalska wypadła lepiej niż Wysocka w 2004 - trochę za wcześnie zapowiedziała śródszpan, a Wysocka trochę za wcześnie przedstawiła trzeci temat forszpanu.
Właśnie to skojarzyłem z Wysocką. Trzaskalska jest o tyle lepsza, że przed prompterem trochę siedziała i stała, więc raczej się nie jąka.

Aha, jak już to belki mogli zrobić półprzezroczyste, jak w poprzedniej scenografii.

Malutkie capsy:


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: Przemek » (pn) 03 lis 2008, 19:33

Pogoda KOSZMARNA :D Powinna byc z przed ekranu, ewentualnie, kostka mogłaby nie chodzic po morzu ;p

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: Kpc21 » (pn) 03 lis 2008, 19:56

Co do progn0ozy pogody to ostatnio w TeleTygodniu w rubryce "listy od czytelników" ktoś skarżył się, że pogodynki zasłaniają sobą Podkarpacie. Teraz pogodynka stoi na nim, więc widać trochę więcej :)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: norbi » (pn) 03 lis 2008, 20:29

A ja zmiany oceniam bardzo negatywnie. Studio jest jeszcze gorsze od poprzedniego, dubluje ono teleexpress , wiadomości i tvp info, którego studio nota bene jest o wiele bardziej estetetyczne i robiące większe wrażenie. Pomarańczowy kolor jest koszmarny i tak jak wszyscy twierdzą nie nadaje się do oprawy prog. informacyjnych. Belki wprawdzie są lepsze od poprzednich, ale to coś z niewyrażnym napisem panorama jest kompletnie niepotrzebne, ale oczywiście duma TVP jest tak wszechwielka, że musi wytłumaczyć widzowi że nadaje się właśnie PANORAMĘ, tak jakby owy widz był głupi i tego nie wiedział. Nie oceniam dzisiejszych reporterów bo po 10 minutach programu przełączyłęm na "Plebanie", bo nie mogłem patrzeć już na pogodynkę serwującą newsy, poza tym, ta okrutna pomarańcza bardzo drażniła moje oczy. Dzisiaj z pełnym przekonaniem moge powiedziec że Karnowski przegrał. Tak jak bywa to w TVP przeprowadził zmainy bez przygotowania ad hoc. Niestety w dwa miesiace nie da sie przeprowadzic tak szumnie zapowiadanej metamorfozy...szkoda bo TVP jak i jej widzowie na tym traca

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: Poland » (pn) 03 lis 2008, 20:33

No to teraz po tych zmianach Wiadomości wychodzą na najgorszy serwis TVP od kwestii graficznej i studia.
Sama Panorama przypomina mi jakiś niemiecki serwis informacyjny.
Ostatnio zmieniony (pn) 03 lis 2008, 20:36 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: michal » (pn) 03 lis 2008, 20:34

Ja powiem krótko - nie podobało mi się nic. Wszystko było beznadziejne. WSZYSTKO ! Dlatego też oszczędzę sobie i Wam wymieniania.

Panorama miała się wg zapowiedzi czasem oburzać. Spełnili to założenie już przy pierwszej informacji. Podczas pierwszego niusa lawina ostrych słów w wykonaniu Trzaskalskiej była komiczna, bo aktorska.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: zielarz155 » (pn) 03 lis 2008, 20:46

Szpanowali tymi zmianami normalnie jak w 2005 roku ("zgniła pomarańcz"). Trąbili o tym na antenie TVP2 (zapowiedzi), dziś było kilka słów o tym w Wiadomościach, w Teleexpressie też pewnie powiedzieli (jak już coś takiego w \\' było to w Teleexpressie na pewno :D ). Mam nadzieję, że po roku tego nie zmienią, jak to było ze "zgniłą pomarańczą" - wszak obecna oprawa również jest pomarańczowa. Poza tym nie podoba mi się robienie z Panoramy Puls Raportu - te belki zamiast ozdobników były chyba w Puls Raporcie. Do tego pogodynka prezentująca wiadomości - śmiech na sali! Na koniec Panoramy relacja z pierwszego dnia urzędowania noewgo prezesa PZPN i łączenie na żywo z... newsroomem!!! Takie rzeczy tylko w TVP...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: Poland » (pn) 03 lis 2008, 20:52

A co powiedzieli w Wiadomościach ?? Według mnie nie powinni nie powiedzieć nic bo tak czy owak to jest konkurencja :)
Poland - Aktywnie najlepszy

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: kuba_lodz » (pn) 03 lis 2008, 20:55

Co oni zrobili z tą muzyką?! OMG, przecież taka muzyka brzmi jak z I połowy lat 90. Dlaczego musieli zmieniać tak śliczną muzykę Michała Lorenca?
:x

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: Poland » (pn) 03 lis 2008, 21:09

Dla przeciwników przerobienia Panoramy na Puls Raport 2 mam złą wiadomość. Otóż jak pisze Mediarun pod koniec roku pojawią się duety czyli sposób znany z Pulsu.
Poland - Aktywnie najlepszy

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: zielarz155 » (pn) 03 lis 2008, 21:33

kisiel205 pisze:A co powiedzieli w Wiadomościach Według mnie nie powinni nie powiedzieć nic bo tak czy owak to jest konkurencja
Jaka tam konkurencja? Przecież to też TVP :D
kisiel205 pisze:Dla przeciwników przerobienia Panoramy na Puls Raport 2 mam złą wiadomość. Otóż jak pisze Mediarun pod koniec roku pojawią się duety czyli sposób znany z Pulsu.
Tak? Na takiej podstawie mogę powiedzieć, że robią z Panoramy Fakty 2 czy Serwis TVP Info - wszak tam też są duety.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: michal » (pn) 03 lis 2008, 21:40

zielarz155 pisze:Na koniec Panoramy relacja z pierwszego dnia urzędowania noewgo prezesa PZPN i łączenie na żywo z... newsroomem!!! Takie rzeczy tylko w TVP...
W TVP od dzisiaj. Wcześniej patent stosowany w Puls Raport, który przypominam nie przyciągnął widzów, a właściciela kanału doprowadził do rozpaczy i rezygnacji z dalszego inwestowania w stację, by po kilku miesiącach całkowicie odejść. Przypomnę jeszcze, że jedną z głównych twarzy tego serwisu była Katarzyna Trzaskalska.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ