Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Z archiwum Wiadomości

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
KammilG
Chipsy przyszły
Posty: 28
Rejestracja: (śr) 30 kwie 2008, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#211

Post autor: KammilG » (ndz) 07 wrz 2008, 18:24

Niezlem,niezłe
Obrazek

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#212

Post autor: zielarz155 » (pn) 08 wrz 2008, 22:25

Pamiętam, że ok. 1998-1999 ok. godziny 18:20-18:30 był nadawany Flesz Wiadomości. Miał chyba taką grafikę jak Wiadomości w przerywniku z lat 2001 - 2002:

Obrazek

Czy ktoś może pamięta ten Flesz? Jak on był realizowany, tak jak ten dzisiejszy o 19:00 czy jak te w ramach KcH? Muzyczkę miał podobną do obowiązującej wtedy czołówki.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#213

Post autor: michal » (pn) 08 wrz 2008, 22:43

zielarz155 pisze:Pamiętam, że ok. 1998-1999 ok. godziny 18:20-18:30 był nadawany Flesz Wiadomości. Miał chyba taką grafikę jak Wiadomości w przerywniku z lat 2001 - 2002
Grafika chyba była faktycznie taka, ale tylko jako czołówka. Flesz był nadawany o różnych porach w zależności od tego jaki program był emitowany. Czasem na stałe był o 18:45 lub 18:50, ale również zdarzał się o 18:20/18:25. W scenografii było logo W na pleksi, które potem widzieliśmy w skrótach w Kawie do 2004 roku.
zielarz155 pisze:Czy ktoś może pamięta ten Flesz? Jak on był realizowany, tak jak ten dzisiejszy o 19:00 czy jak te w ramach KcH?
Prezenter podczas Flesza stał, podczas czołówki lub tuz po czołowce wchodził na ekran z boku i stawał do kamery. No i mówił co będzie. Nie pamiętam czy było to ilustrowane materiałem filmowym.
zielarz155 pisze:Muzyczkę miał podobną do obowiązującej wtedy czołówki.
Czy podobną? Na pewno tego samego autora, ale tylko we Fleszu była ta muzyka i moim zdaniem była dość charakterystyczna. Później chyba juz po likwidacji Fleszy do Wiadomości wprowadzono przyrywniki, podczas których wykorzystano czołówkę z Flesza. Jednak po jakimś czasie to zmieniono na taką bardziej podobną do głównego tematu muzycznego czołówki. Flesz wprowadzono od 1 grudnia 1997 wraz z nową oprawą. Nie był emitowany w weekendy.

Tak jak pisałeś Flesz zlikwidowano w 1999 roku. Ale Flesz był też emitowany w 2001 lub 2002 roku podczas konkursu skoków w Falun (dwa dni, chyba wtorek i środa). Konkurs zaczynał się jakoś ok. 19:00, a między seriami Kamil Durczok (wydaje mi się, że to był on, czyli to wtedy musiał być rok 2002 - chyba, że pomyliłem go z Zimochem - wtedy 2001 rok) informował co będzie w Wiadomościach. Wiadomości wyemitowano wtedy zdaje się dopiero o 21:00.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#214

Post autor: MS-WDC » (czw) 18 wrz 2008, 17:46

Właśnie oglądałem serwis TVP INFO. Był materiał o likwidacji TVP i utworzeniu wspólnej spółki z radiem, etc.
Wyłapałem w nim ciekawostkę :D
Obrazek
Widzicie co jest na monitorkach :smile: ? To najprawdopodobniej reżyserka VV.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#215

Post autor: Kpc21 » (czw) 18 wrz 2008, 18:45

MS-WDC pisze:Był materiał o likwidacji TVP i utworzeniu wspólnej spółki z radiem, etc.
Jest to dostępne w necie ?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#216

Post autor: MS-WDC » (czw) 18 wrz 2008, 19:01

Na itvp (choć u mnie nie chodzi ani przez Operę, ani FF, ani Mozillę).
http://tvp.info

EDIT: Było też w serwisie o 20:00. Te same obrazki, nagrałem, lecz 200MB, jak chcecie to mogę wstawić...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#217

Post autor: Kpc21 » (czw) 18 wrz 2008, 21:28

Wstawiaj.

Zan9iem zobacze to na iTVP raczej troche czasu minie.

Przepraszamy, ale z powodu bardzo dużej popularności usługa jest w tej chwili niedostępna. Prosimy spróbować ponownie za kilka minut.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#218

Post autor: MS-WDC » (pt) 19 wrz 2008, 14:54


zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#219

Post autor: zielarz155 » (sob) 20 wrz 2008, 17:32

Link do fragmentu głównego wydania Wiadomości z 14 października 2004 r. Jak widać, tam są inne belki niż te, które znamy jako te z okresu od 2004 do 2006. Owszem, tamte również były w tych latach, ale dopiero kilka dni (albo nawet tygodni) po debiucie nowej czołówki i studia. Czołówka również nie posiada tego rażącego koloru pomarańczowego. O ile dobrze pamiętam, również na ekranie za prezenterem napis WIADOMOŚCI leci w drugą stronę.

Film usera @janekpogwad, ja tylko wstawiam linka.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#220

Post autor: janekpogwad » (sob) 20 wrz 2008, 18:08

zielarz155 pisze:Jak widać, tam są inne belki niż te, które znamy jako te z okresu od 2004 do 2006. Owszem, tamte również były w tych latach, ale dopiero kilka dni (albo nawet tygodni) po debiucie nowej czołówki i studia.
Tak, to prawda.
zielarz155 pisze:Czołówka również nie posiada tego rażącego koloru pomarańczowego.
Też prawda.
zielarz155 pisze:O ile dobrze pamiętam, również na ekranie za prezenterem napis WIADOMOŚCI leci w drugą stronę.
To też jest prawda. Później, nie był też takich 2 pasków:

Obrazek

później było takie:

Obrazek

ps. sory, ze nie dalem logo forum, ale bardzo sie spiesze :)
zielarz155 pisze:Film usera @janekpogwad, ja tylko wstawiam linka.
Bardzo dziękuję. :x

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#221

Post autor: michal » (sob) 20 wrz 2008, 18:35

Ale w "przyszpieszeniu" napis jednak moim zdaniem już biegł od prawej do lewej. I tak już było do końca.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#222

Post autor: zielarz155 » (sob) 20 wrz 2008, 19:51

michal pisze:Ale w "przyszpieszeniu" napis jednak moim zdaniem już biegł od prawej do lewej. I tak już było do końca.
Tak, właśnie to miałem na myśli pisząc że napis WIADOMOŚCI leciał w drugą stronę. A obrys kuli ziemskiej był bardziej wyraźny po liftingu.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#223

Post autor: michal » (sob) 20 wrz 2008, 23:11

Usystematyzujmy może naszą wiedzę jeżeli chodzi o rok 1994.

Na youtube mamy Wiadomości z 1 stycznia 1994 roku ze studia, w którym zmieniano tła w zależności czy to było wydanie główne, wieczorne czy w duecie (w soboty).

Studio z fioletowymi belkami wg plików sportowych obowiązywało już co najmniej na jesieni 1994.

W międzyczasie był remont - Wiadomości emitowano z newsroomu przed szybą, potem z tego co mi się wydaje zrobili popielatą scenografię, w których wykorzystywana była inna czerwona czołówka z przebiciem na studio, a do innych wydań była poprzednia czołówka. Od tego momentu były Wiadomości w duecie codziennie.

Okazuje się, że w jakimś sensie datą graniczną jest 19 kwietnia 1994. Znalazłem taką oto informację (kronika TVP z okazji 50-lecia z 2002 roku).
19 kwietnia 1994 - Telewizyjne Wiadomości zmieniły formułę i czołówkę, przekazywane są przez dwóch prezenterów z newsroomu. Zmiany mają zapewnić czytelniejszą kompozycję i służyć uczłowieczeniu dziennika.
Nie wiem czy to oznacza wprowadzenie tego dnia czołówki i scenografii, które obowiązywały do 1997 roku (trzeba przyznać, że był za ściankami ten newsroom) czy rozpoczęcie remontu i siedzenie w newsroomie bez scenografii (ale wtedy nie ma się czym chwalić). Tej informacji towarzyszyło zdjęcie Gugały i bodajże Pieńkowskiej z poprzedniego studia, w którym Gugała ogłaszał, że jest to ostatnie wydanie z najstarszego studia Telewizji Polskiej (to w którym siedzi też z Monika Boniecką), które idzie do generalnego remontu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#224

Post autor: zielarz155 » (sob) 20 wrz 2008, 23:34

michal pisze:Tej informacji towarzyszyło zdjęcie Gugały i bodajże Pieńkowskiej z poprzedniego studia, w którym Gugała ogłaszał, że jest to ostatnie wydanie z najstarszego studia Telewizji Polskiej (to w którym siedzi też z Monika Boniecką), które idzie do generalnego remontu.
To chyba oznajmiało początek siedzenia w newsroomie bez scenografii, bo skoro studio miało iść do generalnego remontu, to znaczy, że dopiero zapowiadali remont. A ja w wątku "Archiwalne artykuły Super Expressu - sponsored by Kwiatek" czytałem, że studio z lat 1997-2002 to właśnie to najstarsze studio po remoncie:
Trzy i pół miliona dolarów w?o?y?a telewizja publiczna w supernowoczesne wyposa?enie Studia A, z którego od wczoraj - po trzech latach przerwy - znów nadawane są Wiadomości
Jest to artykuł z 2 grudnia 1997, a te trzy lata przerwy to chyba właśnie był okres nadawania ze studia z niebieskimi ścianami, newsroomem za plecami prezentera i tym "VV na panelach"

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#225

Post autor: michal » (sob) 20 wrz 2008, 23:40

Zgadza się, to jest to samo studio. Czyli 18 kwietnia 1994 nadano ostatnie wydanie. To kolejny dowód na to, że wypisane daty na Wikipedii są nieprawdziwe i nie należy się nimi sugerować (bo tam jest jakiś luty).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ