Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Co dalej z ośrodkami regionalnymi?

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

#31

Post autor: Kpc21 » (śr) 13 sie 2008, 23:15

Nie jest to możliwe z powodu braku wolnych częstotliwości.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

#32

Post autor: Kpc21 » (pt) 22 sie 2008, 22:43

Dokładniej chodzi o to, że gdyby zacząć nadawać nowy kanał na jakimś kanale na którymś nadaje jakiś inny pobliski nadajnik to by się wzajemnie zakłócały i w niektórych lokalizacjach by się przebijały i nie dałoby się oglądać.

Może też być tak że będą się zakłócać programy z sąsiednich kanałów - np. u mnie (woj. łódzkie) na TVN wchodzi TVP1 choć TVP1 nadaje na kanale 7, a TVN na 21 (choć w tym wypadku to prawdopodobnie wina za mocnej płytki w antenie, tzn. jest za duże wzmocnienie).

Tutaj jest wykaz wszystkich nadajników:
http://radiopolska.pl/wykaz/polskatv.php
z którego wynika że na kanale 45 nadaje testowy przekaz DVB-T w woj. lubuskim (i TVP2 gdzieś na Dolnym Śląsku ale to możemy sobie odpuścić bo ma bardzo małą moc). Akurat te nadajniki są dość daleko od Wawy więc to nie powinno powodować zakłóceń.

Ale na kanale 44 nadaje z Raszyna Polsat który na pewno by kolidował z TVP Info. Poza tym na 43 mamy TVP Info z Łodzi.Takie coś będzie możliwe dopiero gdy w pełni przejdziemy na DVB-T (naziemna telewizja cyfrowa) - tam na jednym kanale mieści się kilka programów tworzących tzw. multipleks. Ale to stanie się dopiero... nie wiadomo kiedy ;)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#33

Post autor: viper » (sob) 06 wrz 2008, 16:15

Może powinni zmienić kolorystykę znaczków "regionalnych" z czerwonej na niebieską? Przecież czerwone logo ma TVP Info.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

#34

Post autor: Kpc21 » (ndz) 07 wrz 2008, 18:50

Dobry pomysł ale niebieski kolor ma już TVP1 (błękitny) i ogólnie TVP (ciemnoniebieski). Pewnie zasugerowałeś się moją sygnaturką :) Rzeczywiście czerwony kolor pasuje do czołówki TVP Łódź.

Mi się wydaje że każdy ośrodek powinien sam sobie wybrać kolor oraz mieć swoje własne logo.

Mam też taki pomysł - TVP planuje utworzenie kanału TVP Parlament. Raczej będzie on musiał być nadawany naziemnie bo chyba nie można odciąć większości społeczeństwa od "przyjemności" oglądania obrad sejmu :) Tak więc jeśli TVP info powędruje na satelitę proponuję aby TVP Parlament dzielił czas antenowy z ośrodkami lokalnymi. Może być nawet tak, że w dni kiedy są obrady sejmu/senatu/komisji śledczej cały dzień (niekoniecznie całą dobę) będzie nadawać TVP Parlament, a w inne dni programy regionalne.

Jednak największą siłą TVP Info jest to że ten kanał dostępny jest naziemnie, co powoduje że ma znacznie większą oglądalność niż TVN24 czy nawet Polsat News, który nie jest kodowany, a więc dostępny w każdej platformie cyfrowej lub nawet na tunerze FTA. Gdy Trójka zaprzestanie nadawania naziemnego oglądalność jej spadnie do porównywalnej z Polsat News. Dzielenie czasu antenowego z ośrodkami lokalnymi też nie jest dobre ani dla TVP Info (siłą rzeczy nie może nadawać 24h na dobę, bo nawet jeśli będzie nadawać całą noc, to będzie miała przerwy podczas wejść oddziałów lokalnych) ani dla kanałów regionalnych (zapewne ilość okienek stopniowo będzie się zmniejszać). Dobrym pomysłem byłoby przeniesienie programów lokalnych do TVP2 (właściwie to z taką propozycją spotkałem się już kiedyś na innym forum ale nie pamiętam gdzie) i TVP1. W TVP Info może zostać tylko serwis informacyjny o 18:00 (choć i tak musi go retransmitować TVP2 która ma większy zasięg). O ile z wprowadzeniem okienek w TVP2 nie powinno być problemu (już mamy jedno) to w TVP1 może to być bardziej problematyczne. Np. w Łodzi większość kanałów nadaje z komina elektrociepłowni EC-4 (za wyjątkiem TVN-u, który nadaje z wieżowca TVP), ale TVP1 ma nadajnik na maszcie w miejscowości Zygry na południe od Łodzi. Najprawdopodobniej Zygry biorą sygnał bezpośrednio z satelity więc trzeba by było utworzyć połączenie (np. radiolinię) pomiędzy wieżowcem TVP i Zygrami, i albo cały program odbierać z satelity w Łodzi i przesyłać do Zygier, albo nadawać program lokalny z Łodzi do Zygier i przełączać go w Zygrach.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#35

Post autor: michal » (pt) 12 wrz 2008, 10:06

Mamy pierwsze skutki zatrudniania "gwiazd" Wiadomości za 60 tysięcy, wzmacniania programów informacyjnych bezrobotnymi dziennikarzami po znajomości oraz masowego urlopowania się w Gruzji na koszt TVP. Zaczyna brakować pieniędzy. Swoich błędów nie widzą, zwalają na malejące wpływy z abonamentu. Niech uzmysłowią sobie, że ludzie nie płacą także dlatego, że widzą jak tą kasą się szasta na podstawie powyższych przykładów.
tvp.info pisze:Telewizja Polska wstrzymuje inwestycje
2008-09-12 08:11
Telewizja publiczna wstrzymuje inwestycje w swoich redakcjach regionalnych. Powodem jest drastyczny spadek wpływów z abonamentu i topniejące zasoby gotówkowe spółki.
Zarząd TVP podjął w czwartek decyzję o wstrzymaniu budowy siedzib w ośrodkach regionalnych w Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, Olsztynie, Łodzi oraz w redakcji terenowej w Zielonej Górze. Zrezygnowano z zakupu dwóch nowoczesnych wozów transmisyjnych dla ośrodków regionalnych w Bydgoszczy i Katowicach.

Tę drastyczną decyzję podjęto, ponieważ gwałtownie spadły wpływy do kasy spółki z abonamentu. Z szacunków wynika, że w 2008 r. wpływy abonamentowe będą mniejsze o 153 mln zł w porównaniu z 2007 r., a w 2009 r. – o 201 mln zł.

Sprawę komplikuje postawa Ministerstwa Skarbu Państwa - właściciela TVP S.A.. Nie wiadomo, jakie są plany ministerstwa względem ośrodków regionalnych. Pojawiły się bowiem nieoficjalne doniesienia o zamiarze oddania części majątku ośrodków samorządom.

Aby sprawę wyjaśnić Zarząd telewizji publicznej pod koniec sierpnia wnioskował do Ministra Skarbu o zwołanie walnego zgromadzenia akcjonariuszy i nadal oczekuje na odpowiedź w tej sprawie. Nie jest więc w stanie przygotować strategii inwestycyjnej i finansowej dla oddziałów.

– Była to bardzo trudna decyzja, podjęta z bólem serca. Mamy nadzieję, że rząd ma program, który jasno określi przyszłość telewizji publicznej oraz ośrodków regionalnych – mówi Sławomir Siwek, członek zarządu TVP S. A.

Anita Blinkiewicz
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

#36

Post autor: Kpc21 » (wt) 16 wrz 2008, 22:41

Mogliby w końcu ogłosić oficjalne stanowisko w sprawie ośrodków regionalnych. Obecnie krążą różne plotki - połączenie ośrodków TV z radiowymi lub likwidacja tych mniejszych i pozostawienie największych (najbardziej kontrowersyjny, choć ministerstwo mu zaprzecza). Tylko jedno jest pewne - programy lokalne nie mogą dzielić pasma z TVP Info.

Co do abonamentu - trzeba po prostu poprawić jego ściągalność. Przeprowadzać kontrole.
michal pisze:Pojawiły się bowiem nieoficjalne doniesienia o zamiarze oddania części majątku ośrodków samorządom.
Oj nie wydaje mi się że to dobry pomysł. Samorządy mają co robić z pieniędzmi. Np. w takim Poznaniu brakuje mieszkań komunalnych. Ostatnio mówili coś chyba na TVP Info że jakiś samorząd po przejęciu dotychczasowej drogi krajowej (zastąpi ją nowa, ekspresowa) będzie musiał wstrzymać inwestycje aby móc ją utrzymać. Tak więc nie wiadomo czy coś takiego się nie stanie gdy samorządy przejmą ośrodki regionalne.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

#37

Post autor: Kpc21 » (pt) 29 maja 2009, 19:44

Nie wiedziałem, gdzie to umieścić, a nie chciałem zakładać nowego tematu.

Rozszczepienia lokalne na TVP2 zostają przeniesione z godz. 18:00 na 17:30.

Jeśli dobrze pamiętam, to kiedyś chyba koło 2002 roku, już tak raz było.


TVP Poznań będzie emitować główne wydanie Teleskopu o 17:40. Od innych ośrodków nie ma jeszcze oficjalnych informacji - zobaczymy, jak to rozwiąże TVP Warszawa, która ma 2 serwisy - TKW i TKM. Wydaje mi się że całkiem rozsądne byłoby pozostawienie TKW o 18:00 (przy okazji można go wydłużyć), a przeniesienie TKM na ok. 17:40-17:45.

W TVP Info nic się nie zmienia, więc programy lokalne się wydłużają o pół godziny na TVP Info.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Co dalej z ośrodkami regionalnymi?

#38

Post autor: Kasztelan » (śr) 04 kwie 2012, 21:14

"Chwalebna" i smutna sugestia prezesa Brauna.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pr ... gionalnych

Samo porównanie TVP Warszawa do komercyjnego i stojącego na wyższym poziomie kanału TVN jest jak porównanie Malucha do BMW. Sytuacja ośrodków pokazuje, że na cyrkach z abonamentem cierpią niewinni. Tyczy się to także Polskiego Radia, mam tu na myśli również stacje z Audytorium 17 czyli między innymi Radio PiK, Radio Dla Ciebie czy Radio Wrocław, bardzo ciekawe pod względem muzycznym. Prawdę powiedziawszy wiele ośrodków funkcjonuje jedynie dzięki środkom z UE o czym świadczą wszechobecne plansze informujące o tym. Jednocześnie fenomenem jest dla mnie fakt, że w jednym z ośrodków (Olsztyn) jedna z pensji jest zbliżona do minimalnej krajowej, a jeden z dziennikarzy z Poznania "wyciąga" 40 tysięcy złotych. 40 tysięcy, przy wiadomej sytuacji finansowej TVP.
d. YT:bartusgo

Zablokowany