Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1486

Post autor: michal » (pt) 13 cze 2008, 21:54

jadzia pisze:A nie zauważyliście, że tylko Wiadomości miały dziś Boruca spod szpitala Bielańskiego?
Ano :D Oprócz Wiadomości oglądałem Fakty, i tam filmowano tylko budynek i przechodniów, którzy mówili, że gdzieś tam go widzieli w tylnym wyjściu. Widok Boruca w Wiadomościach udzielający spokojnie wywiadu w otoczeniu tylko kilku osób był więc dla mnie zaskakujący.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

jadzia
Przeciętniak
Posty: 160
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 21:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1487

Post autor: jadzia » (pt) 13 cze 2008, 22:36

michal pisze:
jadzia pisze:A nie zauważyliście, że tylko Wiadomości miały dziś Boruca spod szpitala Bielańskiego?
Ano :D Oprócz Wiadomości oglądałem Fakty, i tam filmowano tylko budynek i przechodniów, którzy mówili, że gdzieś tam go widzieli w tylnym wyjściu. Widok Boruca w Wiadomościach udzielający spokojnie wywiadu w otoczeniu tylko kilku osób był więc dla mnie zaskakujący.
Takie sytuacje sprawiają, że ja wierzę w ten program. Komuś tam się jeszcze chce:) poza tym jestem fanką Kusia :)

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1488

Post autor: norbi » (sob) 14 cze 2008, 17:07

Tak...w tym względzie zgodzę się z Michałem, że Kraśko robi taki trochę kabaret z Wiadomości. Miejmy nadzieję Michale, że po kilku jego wydaniach, ktoś powie mu jednak by nie prowadził tego dziennika w takiej formule. Ale z tym specjalnym wydaniem wiadomości to cyrk na prawdę wyszedł :smile: najgorsze jest to, że po sformułowaniu "specjalne" trudno było mu się poprawić, bo poprawił się mówiąc "główne" niemniej jednak zabrzmiało tak: "To jest specjalne główne wydanie wiadomości" :] No niby czepiamy się szczegółów, ale komu jak komu, ale Panu Kraśce nie powinno zdarzać się aż tyle lapsusów w jednym tygodniu.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1489

Post autor: michal » (sob) 14 cze 2008, 23:58

Jak już mówimy o błędach to mam jeszcze jedną planszę z Kraśkowych Wiadomości, gdzie ponownie indolencja grafika dała o sobie znać.

Znowu "złote" (zł) były z kropką, dodatkowo osoba ta chyba nie ma żadnego dyplomu szkoły wyższej, ponieważ nie oddziela spacją liczb od skrótów 500 i mln, a jak dla mnie jest to rażący w oczy szczegół edytorski. Ale tys. chyba akurat jest odzielony.

Obrazek

Obrazek

Drugą sprawę, którą chciałem poruszyć to reporter Witold Tabaka. Bierze dość ciekawe społeczne tematy na tapetę (podobnie jak Leszek Krawczyk, choć ten ostatnio też się ładuje w politykę), ale jest niestety nieobyty z kamerą. Jego stand-upy są dosyć śmieszne, chodzi głównie o mimikę twarzy, ruchy głową, dziwnie akcentuje wyrazy. A w ogóle to wygląda dość młodo i co też nie jest tutaj zaletą. W tym tygodniu w materiale o nowinkach policyjnych jak siedział na motorze to wyglądał jak jakiś kumpel z osiedla albo uczelni ;)

Obrazek

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
polsat
Coś z niego/niej będzie
Posty: 229
Rejestracja: (śr) 16 sie 2006, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1490

Post autor: polsat » (ndz) 15 cze 2008, 13:12

Tak michal rzeczywiście straszne :x Te plansze widz ogląda parę sekund i jest mu naprawdę obojętne czy jest spacja czy jej nie ma. Na pewno rozumie o co chodzi jeśli jest mądry. Ale tylko ty potrafisz się tak czepiać :] Najlepiej zgłoś się do TVP z propozycją i zostań ich ,,korektorem" :x

Co do Witka Tabaki, to chyba nie jego wina że wygląda jak wyglada :smiech: Strasznie się czepiasz :P
STOP TVPiS!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1491

Post autor: Przemek » (ndz) 15 cze 2008, 13:44

Widzę, że masz wielką ochotę na warna...

Co do plansz - widać masz słabo rozwiniętą umiejętność czytania, że nie potrafisz doczytać 3 wyrazów w ciągu ok. 10 sekund, bo tyle mniej więcej są ów plansze na ekranie. :x

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1492

Post autor: norbi » (ndz) 15 cze 2008, 13:59

Ale w tym względzie Michał ma rację. We flagowym programie informacyjnym TVP nie powinno być takich błędów. A Tabaka czy Krawczyk w ogóle nie powinni być wpuszczani na 19.30 za to co tam robią...żenada (ostatnio widziałem Krawczyka na ruchomej bieżni, a na drugi dzień zajął się tematem politycznym, co to ma być w ogóle?! A poza tym Krawczyk wypowiada jedno słowo na 5 sekund - niech lepeij spojrzy na Dariusza Prosieckego z Faktów albo redakcyjnego kolegę Dariusza Bohatkiewicza, który mówi na prawdę płynnie.

Dobra wiadomość: Dzisiejsze główne wydanie \\/ poprowadzi Dorota Wysocka - Schnepf

Awatar użytkownika
polsat
Coś z niego/niej będzie
Posty: 229
Rejestracja: (śr) 16 sie 2006, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1493

Post autor: polsat » (ndz) 15 cze 2008, 15:03

Co do plansz - widać masz słabo rozwiniętą umiejętność czytania, że nie potrafisz doczytać 3 wyrazów w ciągu ok. 10 sekund, bo tyle mniej więcej są ów plansze na ekranie. :x
wiesz nie oglądam za często ,,Wiadomości" a tym bardziej nie mierzę ze stoperem ile czasu wyświetla się jedna plansza :x Mam ciekawsze zajęcia.
Nie napisałem że nie mogę ich doczytać, ale że braku spacji nie uważam za wielką tragedię jak michal :smiech:
STOP TVPiS!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1494

Post autor: michal » (ndz) 15 cze 2008, 16:47

polsat pisze:Nie napisałem że nie mogę ich doczytać, ale że braku spacji nie uważam za wielką tragedię jak michal :smiech:
Jedni robią coraz to nowsze projekty medialne, inni widzą błędy w programie informacyjnym i mają ochotę zrobić im zdjęcie i o tym napisać. Tyle.

Wiem jednak, że Twoj komentarz jest kierowany niechęcią do mnie z powodu niezbyt przychylnych moich komentarzy, które dotyczą Twojej idolki :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
polsat
Coś z niego/niej będzie
Posty: 229
Rejestracja: (śr) 16 sie 2006, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1495

Post autor: polsat » (ndz) 15 cze 2008, 18:55

nie michale. To nie ma związku. Hanna nie jest moją idolką. Ona po prostu ma rację w sporze z TVP.
Może wytykanie pokazywania tych plansz było trochę złośliwe, więc przepraszam. Ale pamiętaj, że graficy to też ludzie i też zdarza im się popełniać błędy.
STOP TVPiS!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1496

Post autor: michal » (ndz) 15 cze 2008, 19:01

polsat pisze:Hanna nie jest moją idolką. Ona po prostu ma rację w sporze z TVP.
Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że nie ma racji. Bo nie ma. Mimo przerośniętych ambicji jest tylko i na szczęście czyjąś podwładną. Ale proponuje już nie mleć tego wątku.

Ja mam dobrą pamięć i pamiętam Twoje zawsze pozytywne wypowiedzi o Hance.
polsat pisze:Ale pamiętaj, że graficy to też ludzie i też zdarza im się popełniać błędy.
Oczywiście. Plansze w takim razie powinny byc kontrolowane, aby nie pojawiały się błędy. Zakłądam, że nie sa kontrolowane, bo jezeli sa to gratuluje poziomu w redakcji. Wszystko co pokazuję to już od kilku lat, to tylko wyrywki, kiedy program akurat oglądam, kiedy chce mi się robić i wklejać kapsy, a w moim przypadku zawsze to trochę zachodu. Ile jest błędów, które nie są pokazywane w tym wątku? Z pewnością kilkanaście razy więcej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
polsat
Coś z niego/niej będzie
Posty: 229
Rejestracja: (śr) 16 sie 2006, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1497

Post autor: polsat » (ndz) 15 cze 2008, 19:08

Ale proponuje już nie mleć tego wątku.
skłaniam się w tą samą stronę

co do plansz to jak mówiłem nie oglądam często ,,Wiadomości" ale jeżeli jest tak jak mówisz (pomyłki niemal codziennie) to rzeczywiście masz rację- coś powinni z tym zrobić.
STOP TVPiS!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1498

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 15 cze 2008, 20:38

No i dzisiaj Dorota Wysocka, która w jednym z wywiadów przyznała, że w redakcji mówią o niej "nie-Wysocka" :D Trochę przesadzili z porównywaniem wyników oglądalnosci Opola i Euro2008 - podali sam udział procentowy o określonych godzinach, a jak wiadomo w taki sposób można udowodnić każdą tezę.

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1499

Post autor: norbi » (pn) 16 cze 2008, 14:49

Mam dla was lepsze zadanie, niż ciągłe waśnie i spory. Mianowicie: Kto waszym zdanie będzie nowym korespondentem TVP we Waszyngtonie. Wczoraj dla Wiadomości zrobiła reportaż z USA - Klaudia Kocimska z "Panoramy" (przynajmniej dotychczas była z nią związana, jak jest teraz to nie wiem...) ale nie sądzę, by to ona miała zastąpić takiego charyzmatyka i showmana jakim był Kraśko. Zatem jakie są wasze przeczucia w tej sprawie? Wszak to najważniejsza stolica i jeszcze wciąż bez stałego korespondenta. Jeśli chodzi o mnie, to powinni pogadać z Maxem Kolonko :) lepszego już chyba nie da się znalezc na miejsce Kraśki.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1500

Post autor: michal » (pn) 16 cze 2008, 15:58

norbi pisze:Wczoraj dla Wiadomości zrobiła reportaż z USA - Klaudia Kocimska z "Panoramy" (przynajmniej dotychczas była z nią związana, jak jest teraz to nie wiem...) ale nie sądzę, by to ona miała zastąpić takiego charyzmatyka i showmana jakim był Kraśko.
Chyba właśnie Klaudia jest nową korespondentką. Jej korespondencję na żywo z Waszyngtonu w Panoramie widziałem jakieś 2 tygodnie temu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ