Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Polsat News

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
polsat
Coś z niego/niej będzie
Posty: 229
Rejestracja: (śr) 16 sie 2006, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: polsat » (pt) 06 cze 2008, 16:58

Muszę przyznać że studio prezentuje się świetnie!!!! :D :smile:

Logo jest średnie. Szkoda że nie zachowali powiększonej litery ,,W" i kuli ziemskiej w logo.
Logo jest napisane bardzo zwykłą czcionką, chyba takiej jakiej używa Polsat na belkach z porą emisji programów. Czyli na tych drzwiach za Markiewiczem rzeczywiście widniało nowe logo ,,Wydarzeń".
STOP TVPiS!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: looser106 » (pt) 06 cze 2008, 19:13

A mi sie jakoś studio do końca nie podoba, dziwnie ta strzałka wygląda jako stół.
Emitują teraz Wydarzenia i mam ogólnie mieszane zdanie. Pikseloza za Gugałą, obraz jakiś rozciągnięty, nieciekawa oprawa muzyczna. Podobają mi się tylko belki z podpisami :/
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: Dawid_sc51 » (pt) 06 cze 2008, 19:20

Dla mnie super. Studio nie jast jak statek kosmiczny (TVN24, WIADOMOŚCI TVP1). To co w tym studiu mi sie podoba to prostota. Trochę im sie jakoś obraz przesunął i nie było widać bełnych podpisów po wizytówkami i np miało pisać Zmiany to u mnie były tylko -any. Ale jak dla mnie super. Ciekawe co jutro będzie. :D

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: Przemek » (pt) 06 cze 2008, 19:24

Byłem w szoku. REWELACJA!!!

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: TinkiWinki » (pt) 06 cze 2008, 20:33

Całkiem fajna ta pastelowa grafika.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Coś mi ten biały, połyskujący plastik przypominał i przyszło olśnienie :D To studio jest Apple'owate :D Ta biel i zaokrąglenia przypominają iPody i iBooki :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: viper » (pt) 06 cze 2008, 21:53

looser106 pisze:nieciekawa oprawa muzyczna
Akurat moim zdaniem nowa muzyka w Wydarzeniach jest lepsza od poprzedniej.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: Poland » (sob) 07 cze 2008, 8:43

Według mnie także ona jest lepsza (i to jak od poprzedniej) tylko belki nie za ciekawe. Wracając do Polsatu News to ten kanał już wystartował blisko 2 godziny temu oto pierwsze minuty : http://pl.youtube.com/watch?v=6r6fQvVqhVg

A teraz w ramach takiego podsumowania reszta filmików o nowych Wydarzeniach i Polsacie News (w kolejności wyemitowania) :
Plansza kontrolna : http://pl.youtube.com/watch?v=GbkQNGIT4 ... re=related
Polsat News zapowiedź 1 (ten i ten poniżej z Wydarzeń) : http://pl.youtube.com/watch?v=he8KkF-b0 ... re=related
Polsat News zapowiedź 2 : http://pl.youtube.com/watch?v=pHrb7i39L ... re=related
Zapowiedź w Polsacie w postaci graficznej : http://pl.youtube.com/watch?v=FxVF__BCxUk&feature=user
O nowych Wydarzeniach w starych Wydarzeniach : http://pl.youtube.com/watch?v=z3y9LuZAt ... re=related
Zapowiedź Wydarzeń : http://pl.youtube.com/watch?v=z3y9LuZAtQs&feature=user
Nowe Wydarzenia : http://pl.youtube.com/watch?v=A-2B-G4XatM
Pierwsza wpadka : http://pl.youtube.com/watch?v=tfjDqdHs9e8&feature=user
Nowe Pogoda : http://pl.youtube.com/watch?v=YhHIiw_yq ... re=related
Nowy Sport : http://pl.youtube.com/watch?v=I4H6MQ0ePHY&feature=user
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
PabloOoOo
Chipsy przyszły
Posty: 71
Rejestracja: (pn) 06 lut 2006, 12:35
Lokalizacja: Z nikąd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: PabloOoOo » (sob) 07 cze 2008, 11:09

Muzyka w "odliczaniu" bardzo, ale to bardzo podobna do BBC News. Poza tym bardzo udanie.
BBC > http://www.youtube.com/watch?v=9rhVdLVB5o4
.seasons change but people don't

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: looser106 » (sob) 07 cze 2008, 11:47

No nawet nawet im to wyszło. Mam nadzieję, że jakos się im powiedzie. Sam niestety nie mam jak Polsatu News odebrać :)
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 07 cze 2008, 14:10

Polsat News pojawił się w UPC w miejscu TV Biznes - przynajmniej u nas na południu Polski :D

Masmix
Chipsy przyszły
Posty: 2
Rejestracja: (pt) 06 cze 2008, 19:43
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: Masmix » (sob) 07 cze 2008, 16:48

Prawie mnie zatkało jak to zobaczyłem. Świetne! Wszystko na plus. Tylko że napisy w belkach są za małe.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: TinkiWinki » (sob) 07 cze 2008, 18:49

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rusza nowy kanał informacyjny Polsat News

Rusza kanał informacyjny Polsat News. Walkę z TVN24 rozpocznie od większej liczby informacji z regionów, ale także ze świata.

Jutro rano rusza długo przygotowywany kanał informacyjny Polsatu - Polsat News.

Walka o oglądalność i pieniądze nie będzie jednak łatwa, bo spada zainteresowanie widzów programami informacyjnymi. W maju liderowi rynku TVN24, jako jedynemu wśród najbardziej oglądanych kanałów tematycznych, spadła liczba widzów ze 147 tys. (w 2007 roku) do 133 tys. Według AGB Nielsen Media Research w całym 2007 roku średni udział TVN24 w widowni przez całą dobę wyniósł 2,91 proc. W tym roku spadł do 2,56 proc. Powód - gdy w 2007 roku rządził PiS w koalicji z Samoobroną i LPR, w polityce wrzało. Dziś, w porównaniu z tamtymi wydarzeniami, panuje spokój. A to widzów nie interesuje.

- Łatwo nie będzie. Polsat News wchodzi na rynek, na którym bardzo silną pozycję ma TVN24, a swoją, niemałą przecież widownię ma też TVP Info. Poza tym mamy jeszcze kanały informacyjno-biznesowe - przypomina Krzysztof Szumski, dyrektor ds. telewizji w domu mediowym ZenithOptimedia.

Jego zdaniem Polsat News ma jednak ogromny potencjał, który może pozwolić mu szybko zdobyć widzów. Tą wartością jest Cyfrowy Polsat, największa platforma satelitarna w Polsce, posiadająca ponad 2 mln abonentów. Już na starcie zapewni kanałowi ogromny zasięg, zanim wejdzie do innych platform.

- Czekamy aż kanał ruszy, żeby ocenić jego jakość i atrakcyjność dla naszych abonentów - mówi GP szef jednego z operatorów kablowych.

Polsat News zrezygnuje z części tematów politycznych na rzecz społecznych, prezentując więcej tematyki z regionów. Już ma osiem ośrodków regionalnych. Istotnym elementem programu, dzięki współpracy z CNN, będą informacje ze świata. Polsat News otworzy też sześć ośrodków zagranicznych - w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie, Moskwie, Brukseli i Paryżu. Kanał, tak jak TVN24, będzie miał też swój helikopter.

TVN24, który wciąż jest liderem oglądalności, nie boi się nowego konkurenta. Adam Pieczyński, szef TVN24, uważa, że pojawienie się kanału informacyjnego Polsatu nic na rynku nie zmieni. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdził, że Polsat przespał moment startu kanału informacyjnego i nazwał go wtórną stacją.

- Teraz mogą szukać szczęścia w jakiejś niszy na rynku informacji - dodał.

Z braku ciekawych wydarzeń politycznych TVN24 zmienia ofertę, wprowadzając m.in. nowe programy - np. Fakty po Faktach czy weekendowe wydania Szkła kontaktowego na żywo.

Zmiany zapowiada też TVP Info.

- Powinny jeszcze zwiększyć zainteresowanie ofertą programową kanału - mówi na razie Aneta Wrona, rzecznik TVP.

TVP Info, posiłkując się danymi TNS OBOP, podkreśla, że jest obecnie najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju. Od stycznia do maja, jak podaje nadawca, udziały TVP Info w grupie wszystkich widzów wyniosły 4,4 proc, podczas gdy TVN24 - 2,9 proc. Tak duża przewaga nad TVN24 to jednak przede wszystkim efekt dużo większego zasięgu niż ten, który posiada TVN24.

ZYGMUNT SOLORZ-ŻAK, właściciel Polsatu, idzie śladem PIOTRA WALTERA, prezesa Grupy TVN, rozwijając kolejne kanały tematyczne. Po Polsat News pojawią się kolejne, m.in. muzyczny i młodzieżowy.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polsat- ... 79030.html



W sobotę ze "swoimi patentami" rusza Polsat News

W sobotę o siódmej rano wystartuje nowy kanał informacyjny - Polsat News. Do końca sierpnia kanał będzie nadawał testowo, a jego sygnał w tym czasie nie będzie kodowany.


"Ideą naszego programu jest to, że dostarczamy cały zestaw informacji, jaki tylko do nas dostarczą i agencje i nasi reporterzy. Nie jesteśmy politycznie uwarunkowani w żadną stronę. To jest zasada, której przestrzega nasz właściciel" - podkreślał na czwartkowej konferencji prasowej szef Pionu Informacji i Publicystyki Polsatu Marek Markiewicz.

"Program nasz jest otwarty dla wszystkich ludzi, ze wszystkich stron, chcemy by on tym się różnił od innych programów tym, że każda opinia może być u nas wyrażona w dowolnej postaci w serwisie informacyjnym i w publicystyce" - podkreślił.

Markiewicz zapowiada, że od konkurencji Polsat News ma się odróżniać tym, że będzie w nim "więcej publicystyki, więcej pogłębionych informacji", wyróżnikiem kanału ma być też "prospołeczne nastawienie".

"Adresujemy ten kanał do widzów Polsatu i wszystkich innych chętnych, nie czujemy się rywalami, którzy mają zniszczyć TVN24, musimy nadrobić różnicę siedmiu lat rozwoju. Mamy swoje patenty" - dodał Markiewicz.

Polsat News ma nadawać na żywo od 7 do 24. Co godzinę kanał pokazywał będzie piętnastominutowy serwis informacyjny, a co pół godziny jego krótszą wersję. Oba serwisy mają być przygotowywane przez inne zespoły edycyjne.

Jak zapowiedział szef publicystyki Polsatu Bogusław Chrabota większość programów publicystycznych Polsat News ma wystartować dopiero jesienią. Wcześniej ruszą niektóre programy znane już z anteny Polsatu jak np. "Bumerang" autorstwa Marka Markiewicza i Tomasza Wróblewskiego, w którym pod kątem sztuki dziennikarskiej analizowane będą materiały telewizyjne i prasowe czy "Interwencja Extra".

Ponadto Polsat News pokaże program reporterów: "Ostatnia instancja", magazyn "To był dzień" - prowadzony przez Beatę Grabarczyk, Dorotę Gawryluk i Jarosława Gugałę, telewizja wprowadza też na antenę programy realizowane we współpracy z innymi mediami - jako pierwszy swój program w Polsat News będzie miał "Newsweek" - "Narożnik Newsweeka" poprowadzi naczelny tygodnika Michał Kobosko.

Szefem samego Polsat News jest Henryk Sobierajski, a zespół stacji tworzą zarówno dotychczasowi dziennikarze Polsatu i TV Biznes jak Dorota Gawryluk czy Beata Grabarczyk oraz osoby z otwartego naboru, który prowadziła telewizja (w tej grupie są zarówno dziennikarze z innych stacji, jak i nieznane dotąd twarze).

"To był celowy zabieg, zależało nam na tym, żebyśmy nie byli stacją wtórną, żebyśmy nie brali tylko ludzi z TVN-u czy innych stacji konkurencyjnych z różnymi obciążeniami" - mówił szef zespołu informacji Radosław Kietliński.

Łącznie kanał zatrudnia ok. 400 osób, z czego zespół dziennikarzy i edytorów to ok. 180 osób. Docelowo Polsat News chce mieć sześć placówek zagranicznych: w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie, Bruseli i Paryżu. W kraju Polsat News ma obecnie osiem ośrodków regionalnych.

Wbrew wcześniejszym informacjom prasowym Polsat News wystartuje jednak na podstawie polskiej koncesji, wydanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, nie zaś brtyjskiego Ofcomu.

"Wniosek o koncesję na Wyspach złożyliśmy na wszelki wypadek, zabezpieczając się na okoliczność gdybyśmy nie dostali tej koncesji w KRRiT. Pod koniec maja otrzymaliśmy jednak decyzję o koncesji z Krajowej Rady i na jej podstawie uruchomimy program" - powiedział PAP członek rady nadzorczej Polsatu mecenas Józef Birka.

Przyznał, że wprawdzie polska koncesja została wydana na inną nazwę kanału: Polsat 24, ale do KRRiT wpłynął już wniosek o zmianę nazwy.

Od soboty kanał dostępny będzie na platformie cyfrowej Polsatu, z której - według danych zarządu stacji - korzysta ponad 2 mln gospodarstw domowych (ok. 7 mln osób).

"Rozmawialiśmy z kablarzami i czekamy na potwierdzenie, jest bardzo duże zainteresowanie rynku, sygnał będzie nadawany na razie free to air do końca sierpnia, od pierwszego września zostanie zakodowany" - powiedział członek zarządu Telewizji Polsat Maciej Stec.

Zapowiedział, że w przyszłym roku Polsat News chce osiągnąć oglądalność na poziomie 0,5-0,7 proc., a po trzech latach 1-1,5 proc. Stec poinformował ponadto, że prawdopodobnie we wrześniu Polsat uruchomi dwa nowe kanały. "Rada Nadzorcza zaakceptowała już uruchomienie nowych kanałów. Planujemy ich start prawdopodobnie we wrześniu" - powiedział.

Polsat News, podobnie jak TVN24 będzie dysponował od września własnym śmigłowcem.
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... _News.html

Jak powstawał Polsat News

Start PN
Jingiel polityczny jeden z wielu które bardzo czesto pojawiaja się w PN.





Wydarzenia tygodnia

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
And pisze:Obrazek
Czy to gdzie ta pani stoi to łódzkie studio PN? Co to za miejsce?
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: scherbiass » (ndz) 08 cze 2008, 1:36

Polsat News ma czołówki podobne do tej - od programu informacyjnego NOVINY w Telewizji Słowackiej.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: TinkiWinki » (ndz) 08 cze 2008, 10:25

Jednego ludzie z TVN24 na pewno zazdroszczą PN. Radości tworzenia czegoś nowego :D Pewnie teraz jeśli ktoś w TVN24 ma jakiś pomysł to musi on przejść przez kilka instancji, zostać dokładnie przeanalizowany,zaaprobowany przez kilku szefów i może coś z tego będzie. A w PN ktoś rzuci Może zrobilibyśmy to tak a nie tak, nie ma sprzeciwu to tak robią. W TVN rutyna i schematy.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 08 cze 2008, 11:15

Kanła jest już w UPC. Widać, że to testy, bo dominują seriwsy informacyjne i duża liczba wejść na żywo. Przydałoby się kilka serwisów gospodarczych oraz jakieś magazyny. Powinni też zastanowić się nad marginalizacją tej kuli ziemskiej z czcionek, jak wyświetlana jest za plecami prezentera - nie wiem czemu, ale kojarzy mi się ze stadem ptaków, a dokładniej mówiąć wron :D
Drażnią mnie natomiast materiały promocyjne - np 11 września 2001 r. czy wojna w Iraku. Nieśmiało zwracam uwagę na fakt, że Polsat "przespał" te wydarzenia. To nie oni o tym informowali miliony Polaków. Powinni dać coś nowego - np Euro 2008.

ODPOWIEDZ