Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kącik Nostalgii

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: michal » (sob) 26 sty 2008, 22:16

mlody13 pisze:-program dnia TVP2 na 27.05.1999r-http://pl.youtube.com/watch?v=xzRTdNTPTVw
Bardzo mi się podoba to zakończenie. Do dziś został mi jakiś sentyment do oglądania zakończeń w TVP1 i TVP2, ale tego akurat nie pamiętam. Pewnie odrabiałem wtedy lekcje :P W tych czasach też fajna była plansza (a właściwie muzyka) do łączeń z ośrodkami lokalnymi. Z jednej strony nie lubiłem tej oprawy, bo weszła za moje ulubione "chmurki", ale z drugiej do dziś mi dźwiczy mi ta muza w uszach. Kilka motywów z niej jest zresztą takich samych w tym programie dnia, ale nie do końca. . Planszę jeszcze przez wiele lat pokazywały Fakty TVN podczas jakichkolwiek tematów o Telewizji Polskiej - a że prezes Kwiatkowski, a że sterowanie SLD itd. (mieli taki bloczek - najpierw pokazywali coś z TVP1, potem to z TVP2 mimo, że od dawna nieaktualne). Tematy te najczęściej robił Marcin Pawłowski i Mikołaj Kunica.

To jest też super.
http://pl.youtube.com/watch?v=gg42cEm7fjg

Mam tego nagrane kilka z lat 2002-2003, bo wtedy akurat leciały z samego rana interesujące mnie programy, a że były to wakacje to nagrywałem, bo szkoda snu. Co ciekawe w 2002 roku prezentacje programu leciały zawsze do jakichś piosenek - codziennie przez minimum miesiąc była jedna i ta sama piosenka w miarę aktualna - na pewno była Edyta Górniak "Jak najdalej", później coś góralskiego. Tło "programu dnia" było jasnozielone, pojawiały się jakies inne zielonkawe elementy i formy w innym odcieniu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

91
Chipsy przyszły
Posty: 8
Rejestracja: (wt) 15 sty 2008, 18:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: 91 » (ndz) 27 sty 2008, 1:02

A zauważyliście, że parę dni temu był przed Wiadomościami stary wypełniacz Jedynki z zegarem słonecznym? :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: michal » (ndz) 27 sty 2008, 2:24

91 pisze:A zauważyliście, że parę dni temu był przed Wiadomościami stary wypełniacz Jedynki z zegarem słonecznym? :D
Cały czas podczas orędzi jest przecież nadal stosowany. Z tej serii był stosowany niedawno też sylwestrowo-noworoczny z "wystrzałową" jedynką.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: Przemek » (ndz) 13 kwie 2008, 12:07

http://pl.youtube.com/watch?v=hq1NnXXZldM

Tyłówka "Wiadomości" z 1996r. (duet, Siezieniewski i prawdopodobnie Grzywacz); reklamy; letnia czołówka pogody i pogoda z Zubilewiczem; reklamy; idnet TVP1; studio prezenterskie- Adriana Niecko /mecz się przedłużył, każda następna propozycja +20 minut/; reklamy)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: michal » (ndz) 13 kwie 2008, 13:07

Fajne te filmiki. Namnożyło się ich na youtube w ostatnim czasie. Ale to dobrze. Prezenterką jest na pewno Grzywacz.

Wreszcie czołówka letnia. Czekamy jeszcze na wiosenną (najgorsza z tych wszystkich) i na jesienną.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: Przemek » (ndz) 13 kwie 2008, 14:13

Już niedługo będzie filmik z tego wydania na YT.

PS. Wspominał ktoś kiedyś, że pogoda przez jakiś czas była prowadzona na siedząco...Nie mylę się?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: michal » (ndz) 13 kwie 2008, 14:31

Przemek pisze:PS. Wspominał ktoś kiedyś, że pogoda przez jakiś czas była prowadzona na siedząco...Nie mylę się?
To w latach 80. i jeszcze na początku 90. Po czołówce pani siedziała podczas przywitania, potem leciały plansze i potem jeszcze raz widok na prezenterkę na pożegnanie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: viper » (ndz) 20 kwie 2008, 20:43

www.youtube.com/watch?v=yjib8Gzj8eU&feature=related

Pamiętacie tę czołówkę Jedynki? Były chyba 3 wersje kolorystyczne: pomarańczowa, zielona i niebieska.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: michal » (ndz) 20 kwie 2008, 21:18

viper pisze:Pamiętacie tę czołówkę Jedynki? Były chyba 3 wersje kolorystyczne: pomarańczowa, zielona i niebieska.
No pewnie. To była pierwsza z tym znakiem i pierwsza tak profesjonalna. Muzykę pamiętam do dziś i często ją sobie nuciłem :) Pierwszą i podstawową była własnie czołowka pomarańczowa - w tle były obłoki. Czolówka ta się kończyła po ok. 5 minutach (tylko raz widziałem całość), a potem zaczynała się od nowa. Potem wprowadzili czołowkę niebieską (była krótsza, max 1-2 minuty) i tę często widziałem w całości. Tej kolorystyki z filmiku (zielonej) nie pamiętam.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: TinkiWinki » (czw) 15 maja 2008, 17:33

Tutaj wrzucę :D Do Opola stratuje piosenka Leszczy - Tak się bawi nasza klasa
http://daria24.wrzuta.pl/film/8BIg2OGxG ... asza_klasa
Pojawia się tam kilka zdjęć ludzi z TVP, starych zdjęć :D
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: viper » (czw) 03 lip 2008, 22:58

http://pl.youtube.com/watch?v=KDEl2ErUA ... re=related

To był rok 1982, 5-letni wówczas chłopczyk śpiewał piosenkę tytułową z programu "Domowe przedszkole". Przy okazji można zobaczyć, co ten pan robi obecnie.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: michal » (czw) 03 lip 2008, 23:22

Piękne czasy. Zapomniałem już w sumie o tej czołówce, ale sobie właśnie przypomniałem. I ten pan, który dyryguje, żeby się uśmiechał :D Później chyba była bardziej obrazkowa wersja, z tuptajacym jeżem, Hałabałą, a chłopczyk był chyba tylko na początku.

Natomiast obok wyświetlają się takie hity jak "Kolorowe kredki", czy Natalka Kukulska z "Co powie tata?" czy "Małą smutną królewną". O hitach Fasolek już nawet nie wspominam. Ech, piękny okres dzieciństwa... :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Samanta01
Chipsy przyszły
Posty: 35
Rejestracja: (śr) 09 lip 2008, 20:23
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: Samanta01 » (czw) 10 lip 2008, 10:40

Młoda Grazyna Torbicka w Studiu Dwójki z roku 1993
http://pl.youtube.com/watch?v=dnhNSNWqIO8
Samanta01

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: zielarz155 » (sob) 12 lip 2008, 20:57

michal pisze:Po czołówce pani siedziała podczas przywitania, potem leciały plansze i potem jeszcze raz widok na prezenterkę na pożegnanie.
Po jakiej czołówce?? Wtedy pogoda była częścią Dziennika Telewizyjnego, później Wiadomości

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: zielarz155 » (sob) 12 lip 2008, 21:00

ArO pisze:Nagrały mi sie dwie sekundy Siezieniewskiego w Wiadomościach i to wszystko.
A czołówka się chociaż nagrała?? I z którego to roku??

ODPOWIEDZ