Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Lis wizjoner i anchorman czy kabotyn ???

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: Ania » (wt) 21 sie 2007, 21:28

No i Lis nie wytrzymał :x w czwartek specjalne wydanie CzP :D
^@^
Obrazek

pchla
Niezły jeden
Posty: 1160
Rejestracja: (sob) 24 mar 2007, 8:59
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: pchla » (śr) 22 sie 2007, 7:58

Ania pisze:No i Lis nie wytrzymał :x w czwartek specjalne wydanie CzP :D
A chętnie zobaczę. Nie pamiętam już kiedy ostatnio widziałam Lisa w akcji i z przyjemnością zobaczę w jakiej jest formie i jaką ma fryzurę.
A to, że nie wytrzymał nie jest to zbyt szokujące. :x
Samotny biały żagiel ;(

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: Ania » (sob) 25 sie 2007, 14:45

Fryzurę moim zdaniem ma o wiele lepszą niż poprzednio :D
Program jak zwykle na bdb poziomie :D podobał mi się ;) szczególnie motywy cyrku... itp :x
^@^
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: tobi » (sob) 25 sie 2007, 15:26

kurde. Pozostaje mi polować na weekendową powtórkę na Polsat2. Bo oczywiście zaborzcza Grupa ITI nie umożliwia swoim widzom posiadania najbardziej podstawowej stacji tv ponadregionalnej w platformie n.
O ile wytrzymam obserwowanie polityki jeszcze w weekend.

PS. a teraz, dopiero teraz, czytam sobie książke 'Nie Tylko Fakty' Pana red. Lisa.

pchla
Niezły jeden
Posty: 1160
Rejestracja: (sob) 24 mar 2007, 8:59
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: pchla » (śr) 29 sie 2007, 10:01

A to jeszcze inne oblicze Liska: czyli tatuś-Lis.

Obrazek
Samotny biały żagiel ;(

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: Ania » (śr) 29 sie 2007, 17:49

Pchła co Ty się tak do albumów rodzinnych dorwałaś :x
Tu STyśka tutaj Lisek :D

A to chyba dość stara fotka bo małe lisiatka już chyba większe są ?
^@^
Obrazek

pchla
Niezły jeden
Posty: 1160
Rejestracja: (sob) 24 mar 2007, 8:59
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: pchla » (śr) 29 sie 2007, 18:00

Ania pisze:Pchła co Ty się tak do albumów rodzinnych dorwałaś :x
A jakoś tak mnie naszło ostatnio. Starzeje się to się sentymentalna robię. :x Może mi jeszcze minie. Zawsze jest nadzieja.
Ania pisze:A to chyba dość stara fotka bo małe lisiatka już chyba większe są ?
A mówiąc szczerze nie orientuje w lisim potomstwie, ale fotka pochodzi ze strony dziennika i znalazłam ją dzisiaj, więc może w miarę aktualna :D Ale nie jest taka fajna jak ta Styśki.
Samotny biały żagiel ;(

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: POpieram » (sob) 01 wrz 2007, 12:27

[img]http://www.ams.com.pl/pub/Image/galeriaplakatu/6/gazeta_pl-logo.jpg[/img] pisze:Tomasz Lis udawał śmiech red. Joanny Lichockiej, która wystąpiła w TOK FM dzień wcześniej w obronie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ironizowanie Lisa spotkało się z rozbawieniem innych uczestników programu, również bardzo znanych dziennikarzy: Jacka Żakowskiego, Jacka Rakowieckiego I Tomasza Wołka.
Tutaj szczegóły - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 51546.html
A to moje nagranie: Tomasz Lis kpi z Joanny Lichockiej

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 01 wrz 2007, 12:41

bardzo podobała mi się odpowiedź T. Lisa. Pokazal temy święcie oburzonym publicystom kim tak naprawdę są. Każdego dnia władza drwi sobie z niezależności i wolności mediów publicznych w Polsce, a redaktor Semka, czy Karnowski nawet jednego słowa w tej sprawie nie powiedzą. Dla nich ów problem w ogóle nie istnieje. Wszak premier J.K. jest nieomylny, zna się na wszystkim i bez przeszkód może układać szpigiel głównego programu informacyjnego w Polsce.

pchla
Niezły jeden
Posty: 1160
Rejestracja: (sob) 24 mar 2007, 8:59
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: pchla » (sob) 01 wrz 2007, 13:24

Mnie również bardzo podoba się odpowiedź Lisa, ale jeszcze bardziej wypowiedź Żakowskiego.

"- To jest grupka osób, której w większości nie przeszkadza dręczenie i obrażanie ludzi. Ale jak zobaczą jakiś żarcik, który dotyczy ich lub kogoś z ich środowiska to nadymają się do rozmiarów księżyca i bujają w świętym oburzeniu - komentuje prowadzący audycje w TOK FM Jacek Żakowski.".

Oprócz ślepego wielbienia Kaczyńskich bardzo się do nich upodabniają charakterologicznie. Podobnie jak Kaczyńscy nie mają pojęcia czym jest poczucie humoru i dystans wobec siebie, świata i innych osób. Najlepszym tego dowodem jest ten list. Najbardziej podoba mi się ten fragment: "Nie przypominamy sobie, by w ostatnim czasie miał miejsce podobny wybryk, świadczący o braku kultury." A ja sobie taki wybryk przypominam: jest nim każdy występ pana redaktora Semki w Skanerze Politycznym. Dla przykładu: ostatnia rozmowa z Sierakowskim, bodajże w środę, kiedy to pan Semka opierniczył go jak swojego uczniaka, za to, że ten w sposób niezwykle kulturalny raczył mu powiedzieć, że jego zdaniem bredzi.
Samotny biały żagiel ;(

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: Przemek » (sob) 01 wrz 2007, 13:40

W piątkowej porannej dyskusji w Radiu TOK FM doszło do niemającego precedensu zachowania Tomasza Lisa. Publicysta Polsatu posunął się do wulgarnego przedrzeźniania kobiety, naszej koleżanki Joanny Lichockiej. (...) Trudno nam znaleźć odpowiednie słowa na wyrażenie naszego niesmaku i oburzenia" - napisano w liście, który opublikowano w poniedziałkowej Rzeczpospolitej. List poparli m.in. Paweł Lisicki, Piotr Gabryel, Piotr Semka, Rafał Ziemkiewicz, Igor Janke, Stanisław Janecki, Piotr Zaremba, Michał Karnowski, Jacek Karnowski, Dorota Gawryluk, Krzysztof Czabański, Kuba Strzyczkowski czy Anita Gargas.
Cały "kwiat" polskiego dziennikarstwa :x :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: Ania » (sob) 01 wrz 2007, 14:57

Hahaha dawno się tak nie ubawiłam :x :smiech: :smiech: dzięki za te fragmenty bo jakoś przeoczyłam. Zgadzam się z tym co Liseq napisał... święte słowa....

Ale zwrócę jeszczę uwage na jeden najzabawniejszy fragment...
W zeszłym tygodniu zaprosił do swojej audycji Ludwika Dorna i przekroczył wobec niego wszystkie granice chamstwa i nieprzyzwoitości. Tak nie wolno się zachowywać wobec gościa, którego się zaprosiło do programu. Zorientował się, że przesadził i próbował zatrzeć to wrażenie w drugiej części programu - mówi Janecki.
:x :x :x :smiech: :smiech: :smiech:

Nie można obrazić nikogo kto jest już tak chamski i nadęty że bardziej chyba nie można być... Ludwik Dorn na chamstwo mógłby się jedynie z Kurskim pojedynkować :x
^@^
Obrazek

pchla
Niezły jeden
Posty: 1160
Rejestracja: (sob) 24 mar 2007, 8:59
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: pchla » (pt) 14 wrz 2007, 12:03

Wywiad z Lisem dla tygodnika Gala. Nie jest to bardzo pasjonująca lektura, ale są w niej całkiem niezłe kawałki. Najciekawsza ostatnia część wywiadu: ta polityczna.

http://gala.onet.pl/0,1437407,4,1,tomas ... wiady.html
Samotny biały żagiel ;(

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: Ania » (śr) 19 wrz 2007, 14:02

Tomasz Lis potwierdził informację portalu Gazeta.pl, że został odsunięty od kierowania "Wydarzeniami" Polsatu. Decyzja zapadła wczoraj wieczorem. Prezes Rady Nadzorczej Polsatu Zygmunt Solorz uzasadnił ją tylko względami budżetowymi. - Żyję za długo w tym kraju, żeby być zaskoczonym - skomentował sytuację Lis. Dziennikarz w ciągu 24 godzin zadecyduje, czy odejdzie z Polsatu.
ZOBACZ TAKŻE
Lis: Podano mi tylko powody ekonomiczne (19-09-07, 11:45)
Zaskakująca decyzja: Odsuwamy Lisa

O decyzji szefów Polsatu Lis dowiedział się dzisiaj rano. Powiedział o niej swojemu zespołowi na porannym kolegium. - Za 10 minut przyjdzie do was prezes Solorz i powie, że zostałem odsunięty od ''Wydarzeń'' - usłyszeli od Lisa zszokowani dziennikarze. Rzeczywiście, po chwili na kolegium pojawił się Zygmunt Solorz i ogłosił decyzję: kontrolę nad "Wydarzeniami" od poniedziałku przejmie kierownictwo TV Biznes, gospodarczego kanału tematycznego należącego do Polsatu. Jednym z członków zarządu tej stacji, odpowiedzialnym za informacje i publicystykę jest Dorota Gawryluk, która odeszła z Polsatu po pojawieniu się w nim Tomasza Lisa. Według naszych informacji, kierownictwo TV Biznes o przejęciu "Wydarzeń" dowiedziało się w ostatniej chwili i jest zupełnie zaskoczone decyzją szefów Polsatu.

- Dlaczego Lis ma odejść? - dopytywał się Solorza zaskoczony zespół ''Wydarzeń". - Powody są wyłącznie ekonomiczne - zapewniał prezes. - Czy nie chodzi o względy polityczne? - padały pytania z sali. Solorz kategorycznie zaprzeczał i podkreślał, że zależy mu na dobrej współpracy pomiędzy "Wydarzeniami" a TV Biznes. Nie padły jednak słowa, że Lis miałby być dla tej współpracy jakąkolwiek przeszkodą.

Z relacji dziennikarzy, do których dotarł portal Gazeta.pl, wynika, że prezes Solorz unikał podawania konkretów i nie umiał odnieść się precyzyjnie do pytań zespołu. Można było odnieść wrażenie, że decyzja o odsunięciu Lisa została podjęta w pośpiechu i nie jest jeszcze dobrze przemyślana.

Lis odejdzie z Polsatu, a z nim część zespołu?

Co dalej z Lisem? Jak się dowiedzieliśmy, w ciągu 24 godzin podejmie decyzję, czy zostaje w zarządzie Polsatu i czy będzie prowadził swój program publicystyczny "Co z tą Polską?". Jak udało się nam ustalić, jest jednak bardzo mało prawdopodobne, żeby Lis pozostał w stacji.

Nie wiadomo dokładnie, co stanie się z zespołem "Wydarzeń". Prezes Solorz zapewnił, że nikt nie zostanie wyrzucony, ale jeśli ktoś zdecyduje się odejść z Lisem, może to zrobić. Mówi się, że taką decyzję może podjąć kilka osób z zespołu. Nie wiadomo, czy prowadzącą pozostanie nadal Hanna Smoktunowicz - twarz "Wydarzeń", na którą stawiał Lis, a prywatnie jego partnerka życiowa.

Lis pytany dzisiaj przez Polską Agencję Prasową o to, czy dostał propozycję pracy w TV Puls i prowadził w tej sprawie rozmowy, stanowczo zaprzeczył mówiąc, że nie prowadził żadnych rozmów z konkurencją.

Plotki o odejściu Tomasza Lisa z Polsatu pojawiały się w ostatnich dwóch latach wielokrotnie. Jako powód podawano przeważnie jego nieprzychylne PiS poglądy polityczne. Jednak za każdym razem zarówno Lis, jak i Solorz dementowali wszystkie doniesienia o ewentualnym rozstaniu.

Kariera Lisa: TVP, TVN, Polsat

Lis, twórca "Faktów" TVN, a wcześniej - znany dziennikarz polityczny i korespondent TVP w Stanach Zjednoczonych - był jednym z autorów medialnego sukcesu TVN. Ze stacji odszedł w 2004 r., po oskarżeniach o zagrożenie neutralności TVN (jeden z sondaży "Newsweeka" wskazał wtedy, że Lis ma bardzo duże szanse na fotel prezydenta, gdyby wystartował w wyborach).

We wrześniu 2005 r. Lis objął stanowisko dyrektora programowego Polsatu i rozpoczął pracę nad nową formułą "Wydarzeń", które zaczęły konkurować z "Faktami" TVN i "Wiadomościami" TVP. W Polsacie prowadzi też popularny program publicystyczny "Co z tą Polską". Jest autorem kilku książek (w tym "Co z tą Polską" i "Polska, głupcze"), a także laureatem wielu nagród, w tym siedmiu Wiktorów, dwóch Telekamer, nagrody Dziennikarza Roku.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ja pier**** nie no szok totalny. Widać macki PiSowczyków nawet Solorza dosięgły :-D bo jakoś nie wierzę w te finansowe powody....
Wiadomo dokładnie o co chodzi :D Teraz sobie Gawryluk poużywa. Moim zdaniem wielki błąd polsatu...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 19 wrz 2007, 15:02

Ciekawe czy ktoś odejdzie z redakcji Wydarzeń. Stawiam na Hankę S - prędzej czy później Gawryluk i tutaj będzie chciala wyrównać stare rachunki i odbić sobie upokorzenie 2004 r. Zresztą pewnym bylo, że Wydarzenia prędzej czy później przejda pod kontrolę TV Biznes - nikt rozsądny nie będzie łożył na dwa newsroomy - sprzęt, ekipy, akredytacje, dostępy do zdjęć etc.

ODPOWIEDZ