Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Lis wizjoner i anchorman czy kabotyn ???

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Awatar użytkownika
polsat
Coś z niego/niej będzie
Posty: 229
Rejestracja: (śr) 16 sie 2006, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: polsat » (wt) 29 sie 2006, 10:18

Telewizja Polsat zapowiedziała, że program Tomasza Lisa wróci na antenę w czwartek 31 sierpnia, a tym czasem ani w gazetach telewizyjnych ani na oficjalnej stronie Polsatu nie figuruje program Lisa :?

Czyżby romans T.L. z H.S. był wystarczającym pretekstem dla Solorza do pozbycia się go z Polsatu? :/

.........a ciekawe co z Hanią?
STOP TVPiS!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: Ania » (śr) 30 sie 2006, 11:30

Sądze ze nie pretekstem tylko chodziło o upodobania politycznie Lisa :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: Ania » (wt) 03 paź 2006, 19:47

Nasz ulubiony admin wyrwał się ze swojej wioski :x
I zrobił wywiad z Lisem :D :bravo: trzeba przyznać nie lada sztuka ;) gratuacje...

Sam wywiad taki sobie w moim odczuciu ale 2 fragmenty zasługują na uwagę :D
Łukasz -Nie jest Panu przykro, że przez tyle lat ciężko budował Pan niezależność i wiarygodność "Faktów", a teraz prowadzi je człowiek, który był główną twarzą "Wiadomości" Roberta Kwiatkowskiego?

Lis - Nie chcę być hipokrytą, chcę z panem rozmawiać szczerze, więc naprawdę nie spędza mi to snu z powiek, ale w momencie, w którym się o tym dowiedziałem, uznałem to nie za ironię, ale szyderstwo losu.

Łukasz - Uważa Pan Kamila Durczoka za obiektywnego i niezależnego dziennikarza?
Zastanawiam się kto głupszy Lis czy Łukasz... ale w zasadzie Łukaszowi można to wybaczyć ... młody jeszcze jest nauczy się czegoś...
Ale panie Lisek naprawde :x

I drugi fragment daleko zabawniejszy :D

Ł-A czemu Hanna Smoktunowicz nie mogła pracować razem z Dorotą Gawryluk? Miałby Pan wtedy dwie gwiazdy w "Wydarzeniach".

Lis - Dorota Gawryluk pokazuje jaką jest gwiazdą. Prowadziła program o podobnie do innego programu brzmiącym tytule "A dobro Polski" i tam tydzień w tydzień pokazywała, że odpowiada głównie na pytanie "A dobro PiS-u?". Więc jakby potwierdza po dwóch latach słuszność decyzji, którą podjąłem dwa lata temu. A teraz odpowiadając precyzyjnie na pana pytanie. Anchor w programie informacyjnym może być tylko jeden, bo numer jeden może być tylko jeden, bo w normalnej telewizji, profesjonalnej telewizji nie może być prowadzącym ktoś, kto nie zna żadnego języka obcego, nie może być ktoś, kto jest nieoczytany, nie może być ktoś, kto nie zna świata, nie może być ktoś, kto nie ma doświadczeń dających szanse na rywalizowanie z konkurencją. Poza tym - brutalnie - nowy program, nowa nazwa, nowa grafika, nowe studio, musi być nowy prowadzący. Czyjaś twarz kojarzyła się przecież ludziom z czymś, co było tutaj na antenie wcześniej, co było kompletną porażką.
Lis - kończ Waść wstydu oszczędz ... naprawdę :D
Bo tu juz nawet zenujące nie jest... wszyscy dobrze wiemy czemu Barbie jest tam gdzie jest i nie mydlij nam pan oczu o obiektywiźmie :]



I jeszcze mała perełka :x
Ł.R.: Często Pan otrzymuje propozycje wywiadów?

T.L.: Tak, ale jak nie muszę, to nie udzielam. Bo nie lubię, a poza tym - już abstrahując od tego - tylko raz na jakiś czas mam poczucie, że mam coś świeżego do powiedzenia...

A od serwisów internetowych takie propozycje pojawiają się często?

Bardzo często, ale odmawiam.

To dlaczego zgodził się Pan akurat dla tvn.tivi.pl?

Hmm... Spodobał mi się e-mail od Pana.
Oj nie doczekał się Łukasz pochwał nie doczekał :]
^@^
Obrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: And » (wt) 03 paź 2006, 21:27

Ania pisze:
Hmm... Spodobał mi się e-mail od Pana.
Lepiej by powiedział, ile pieniążków dostał za ten wywiad :]

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 04 paź 2006, 9:37

Hmmm zainteresował mnie ten fragment o Dorocie Gawryluk. Nie wiem czy to rzeczywiście prawda (np znajomość języków obcych, oczytanie etc), ale nawet jesli, to T. Lis pokazał się w tym momencie z jak najgorszej strony. Wszak na pewno dało się użyć innych argumentów - bardziej kulturalnych, wyważonych etc. Tak nie postępuje osoba z tytułem gentelmena. Tak postępuje zwykły buc i chory na ambicje człowiek. Nie lubię panie Gawryluk, ale w tym momencie ktoś przesadził. Lis doskonale wiedział w jakich warunkach pracują dziennikarze Polsatu - szkolenia i kursy były zbędnym wydatkiem według Solorza. Hanka wcale nie była lepsza - zna języki, ale co z tego. Podobno miała kłopoty ze zdaniem matury.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: Ania » (śr) 04 paź 2006, 16:54

Lis wiele razy pokazał że jest neistety bufonem :/
no nic padł swój na swego :x w sensie Łukaszenka na Lisa ;)

Tak czy inaczej zakupiłam dzisiaj najnowszą książkę Tomasza L - "Polska Głupcze" jak przeczytam to opisze :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Black Jack
Niezły jeden
Posty: 1394
Rejestracja: (ndz) 06 lis 2005, 9:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: Black Jack » (czw) 05 paź 2006, 20:08

Tak czy inaczej zakupiłam dzisiaj najnowszą książkę Tomasza L[...]
Aniu, nie chcę nic mówić, ale w ten sposób dorzuciłaś się do Hancynego ... np. futra :x No, ewentualnie do alimentów dla dzieci Liska :(
Przez życie pędzę z maxymalną prędkością Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: tobi » (czw) 05 paź 2006, 21:15

Ania pisze:Lis wiele razy pokazał że jest neistety bufonem :/
no nic padł swój na swego :x w sensie Łukaszenka na Lisa ;)

Tak czy inaczej zakupiłam dzisiaj najnowszą książkę Tomasza L - "Polska Głupcze" jak przeczytam to opisze :D

książke rozdaje TOKfm
właśnie, może ktoś z Was słyszał kiedy dokładnie i gdzie spotkanie w ramach promocji tej książki. Na spotkaniu mają być również Żakowski i Władyka.
a książki bym nie chciał
Lis nie tylko tym wywiadem pokazał jak się zmienił

pchla
Niezły jeden
Posty: 1160
Rejestracja: (sob) 24 mar 2007, 8:59
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: pchla » (czw) 09 sie 2007, 8:44

Moim zdaniem mało odkrywczy tekst z Rzeczpospolitej.
Czy Tomasz Lis tylko komentuje, czy już politykuje

Kwaśniewski przegrany, Kaczyńscy się kończą, a prawdziwa Polska jest na Przystanku Woodstock. Czy ostatnie wypowiedzi znanego dziennikarza to początek jego kariery politycznej?
Kilka dni temu ze sceny w Kostrzynie nad Odrą Lis wołał do dziesiątek tysięcy widzów: "Tu jest Polska! Nie będą nas dzielić. Bo jeżeli damy się podzielić, przegramy. Ale my wygramy!". W felietonach prasowych gani wszystkich, jakby chciał powiedzieć: nikt nie daje sobie rady, więc jakby co, to ja jestem gotowy.

- Pięknie przemawiał na Woodstock, sam bym zaczął klaskać - chwali dr Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. - Tylko nie wiadomo, kim są "oni", kim są "my", hasła śliczne, ale merytorycznie to wszystko i nic. Jak książki Tuska -śmieje się.

Tomasz Lis już raz wywołał polityczną burzę. W 2004 r. w sondażu Pracowni Badań Społecznych zajął drugie miejsce w rankingu kandydatów na prezydenta (tuż za Jolantą Kwaśniewską). Szefowie TVN zażądali odcięcia się dziennikarza od spekulacji. Lis zwlekał, skończyło się na przejściu do Polsatu.

Dziś polemiczne pasje realizuje w autorskim programie "Co z tą Polską?". Ale zdaniem polityków koalicji traktuje gości nierówno. - Nie potrafi ukryć swoich poglądów, atakuje agresywnymi wypowiedziami -twierdzi poseł Tadeusz Cymański (PiS). - Zaangażował się w programach bardziej po stronie opozycji. PiS nie znalazłoby więc dla Lisa u siebie miejsca. A opozycja?

-To pytanie z gatunku "pożartujmy sobie" -mówi Marek Borowski , jeden z liderów Lewicy i Demokratów. -W trudnych czasach narasta w wielu komentatorach oczekiwanie, że przyjedzie ktoś na białym koniu i posprząta - przypomina poseł. - I oczekuje nadzwyczajnych działań, tylko jakich? Nie za bardzo mogę się u Lisa tego doczytać.

- Tomasz Lis jest świetnym dziennikarzem, ale byłby słabym politykiem - uważa jednak Migalski. - Nie da się zrozumieć mechanizmów władzy, będąc tylko obserwatorem - podkreśla politolog. Największy problem to brak zaplecza. Głosując na Kaczyńskiego, Tuska czy Leppera, wiemy, jaką Polskę wybieramy. A jaka jest Polska Lisa?

- Na świecie telekracja wypiera demokracje i gwiazdy show-biznesu zastępują polityków. To nie cieszy, ale tak jest. Ta moda dotrze i do nas. Tylko czy potrzebujemy takich polityków? - podsumowuje Migalski.

Właściwe pytanie brzmi więc nie: Czy nadejdzie czas Lisa. Tylko: Kiedy ten czas nadejdzie?
PIOTR GOCIEK
Okraszony zdjęciem gdyby ktoś chciał zobaczyć obliczę pana L.

Obrazek

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: POpieram » (czw) 09 sie 2007, 12:09

Nie tylko twoim zdaniem jest to mało odkrywczy tekst. Już od kilku lat Lis nie jest dziennikarzem tylko politykiem. Po odejściu z TVN bardzo się zmienił.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: Ania » (czw) 09 sie 2007, 12:54

Cenię Migalskiego ale się nie wysilił :D Wiadomo od lat że Lisek to bardziej polityk ale nadający się do opozycji bo konkretnego poglądu na Polskę nie ma.
Ale nie wiedziałam że on się za pokrzykiwanie na Łudstoku wziął :x No proszę...

Swoją droga to Lisa musi w obecnej sytuacji nieźle trafiać że Cztp w wakacje nie nadają :x
^@^
Obrazek

pchla
Niezły jeden
Posty: 1160
Rejestracja: (sob) 24 mar 2007, 8:59
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: pchla » (czw) 09 sie 2007, 18:09

Ania pisze:Swoją droga to Lisa musi w obecnej sytuacji nieźle trafiać że Cztp w wakacje nie nadają :x
Jak Co z tą Polską? jest nadawane to też go trafia mam wrażenie. On w ogóle ostatnimi czasy sprawia wrażenie człowieka, który chce, ale nie może.
Ania pisze:Wiadomo od lat że Lisek to bardziej polityk ale nadający się do opozycji bo konkretnego poglądu na Polskę nie ma.
W głoszeniu banalnych hasełek jest świetny, więc nadaje się. Jestem ciekawa co dalej będzie z Lisem? Czy zrobi jakiś konkretny krok czy nadal będzie udawał dziennikarza.
Samotny biały żagiel ;(

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: Ania » (pt) 10 sie 2007, 1:07

Jak Co z tą Polską? jest nadawane to też go trafia mam wrażenie. On w ogóle ostatnimi czasy sprawia wrażenie człowieka, który chce, ale nie może.
Fakt ale ja go tam lubie teraz sobie własnie czytam "Polska Głupcze" celnych przemyślen i dobrego pióra odmówić mu nie można ;)
W głoszeniu banalnych hasełek jest świetny, więc nadaje się. Jestem ciekawa co dalej będzie z Lisem? Czy zrobi jakiś konkretny krok czy nadal będzie udawał dziennikarza.
Sądze ze raczej to drugie - duże pieniądze bez ryzyka babrania się w gnoju i utraty twarzy :x
^@^
Obrazek

pchla
Niezły jeden
Posty: 1160
Rejestracja: (sob) 24 mar 2007, 8:59
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: pchla » (pt) 10 sie 2007, 7:51

Ania pisze:Fakt ale ja go tam lubie teraz sobie własnie czytam "Polska Głupcze" celnych przemyślen i dobrego pióra odmówić mu nie można ;)
Utknęłam na Co z tą Polską? i dalej chyba nie przebrnę. Uwierzę na słowo.
Sądze ze raczej to drugie - duże pieniądze bez ryzyka babrania się w gnoju i utraty twarzy :x
Też mi się tak wydaje i w sumie to dobrze bo mówiąc szczerze nie wyobrażam sobie świata dziennikarstwa bez Lisa. Mimo wszystko.
Samotny biały żagiel ;(

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: Ania » (pt) 10 sie 2007, 11:13

Ja CzP za to jakoś nie przebrnęłam :D za to Nie tylko Fakty były świetne :D
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ