Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: tobi » (sob) 12 mar 2005, 21:53

doktorfaustus1 pisze: Tobi nie chc? by? z?ośliwy, ale może na przysz?oś? przykładaj wiecej uwagi do stylu swoich wypowiedzi. Nie zrozum mnie ?le - nie zamierzam - wzorem innych - bawi? się w dyktotora i pisa? punktów w regulaminie o b??dach ortograficznych etc, ale chyba warto przed wysa?niem posta przeczyta? go jeszcze raz...
pszepraszama ale tam poza literówkami nie ma ani jednego b??du ortograficznego :lol:

doktorfaustus1 pisze:dyktotora
chyba dyrektora, a może dyktatora popatrz na swoje b??dy :evil:


Co do Prokopiuk to już w TV.4 się wyróżniała i trudno jej nie lubi?. Tylko po cią?y jakoś jej g?os zrobi? się operowy lekko :P ale lubi?em ją. Szczególnie mnie ucieszy? fakt jak kiedyś zobaczy?em ją o 19.30 i liczy?em że tam na d?u?ej zagości. Ale TVP jak to TVP podj??a jak zwykle świetną decyzje i zsun??a ją na 8 :twisted: :twisted: :twisted:

Jedynki nie s?ucham Cho? Wiem że Powinienem.

Ale tak w ogóle to temat Propokiuk wyp?yną? z mojego oburzenia co do dyżurów w 'obecnej TVP' ica?ego tam zamieszania.

Dziś o 19.30 Dorota Gawryluk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



doktorfaustus1 pisze: Owszem - to by? jego autorski program, ale chyba mógł czasami staną? z boku i pozwoli? przeją? inicjatyw? Pawłowskiemu, Redo lub Radziszewskiej.
nie zgodze się z Tobą. Fakty weekendowe mia?y zawsze na zmiane Patrycja Redo/ AnitaWerner a w tygodniu do czasu choroby Marcin Pawłowski, a póŸniej Bogdan Rymanowski. Wielokrotnie gdy Lis bra? d?u?szy urlop któreś z nich miało FAKTY 19.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 13 mar 2005, 11:13

I co z tego, że Fakty weekendowe prowadzili inni prezenterzy? Chcia?em zwróci? uwag?, że byli sukcesywnie niedopuszczeni przez Lisa do relacjonowania bardzo wa?nych wydarze?. W sobot? i niedziel? to można mówi? - ale o cenie pietruszki na bazarze. Czemu o Iraku mógł mówi? tylko Tomek L? Czemu tylko Tomek je?dzi? po Europie z tym straganem? A moze Redo też dałaby sobie rad? podczas takiego wyjazdowego wydania Faktów?

Tobi chciałem zwróci? uwag? na styl Twojej wypowiedzi (uwierz zrozumiałem nie wiele z tego co napisa?eś - jakieś skoki myślowe, równowa?niki zda? etc). Natomiast poj?cia b??dów ortograficznych u?y?em w funkcji przykładu. Te zdarzają się ka?demu, a ja nie jestem panią od polskiego, ?eby wytyka? komuś takie wpadki. Chodzi mi wy?ącznie o styl oraz klarownoś? wypowiedzi.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: tobi » (pn) 14 mar 2005, 14:03

doktorfaustus1 pisze:ICzemu o Iraku mógł mówi? tylko Tomek L? Czemu tylko Tomek je?dzi? po Europie z tym straganem?
Nie mówi? tylko Lis. raczej się przyjrzyj dok?adniej zanim stwierdzisz coś.

doktorfaustus1 pisze:A moze Redo też dałaby sobie rad? podczas takiego wyjazdowego wydania Faktów?
Pewnie że by dała. Tak samo jak Anita Werner czy śp. Marcin Pawłowski.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 14 mar 2005, 17:06

Tobi wszystkie najwa?niejsze wydarzenia były zarezerowane tylko dla Lisa, reszta zespo?u mog?a czeka? w przedpokoju redakcji. Wyra?nie powiedział o tym w wywiadzie dla Przekroju Mariusz Walter. Przypominam równie? spraw? porwania dwóch polskich dziennikarzy w Iraku. Wiadomości da?y to na tzw jedynk?. Dla Tomka ?ycie kolegi było tak wa?ne, że o sprawie poinformowa? w 12 minucie programu. I po raz kolejny odsy?am do wspomnianego wywiadu.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: tobi » (wt) 15 mar 2005, 0:54

Wywiad czyta?em i mam go 2 metry obok kompa.A czyta?eś 2 strone. Wywiad w tym samym tygodniku przeprowadzony przez tego samego dziennikarza z 2 stroną.


O dziennikarzach się nie wypowiadam bo nie pamiętam. I nie zamierzam broni? Lisa........bo dziś po odejsciu z TVN jest on w moich oczach i tak przegrany. Ale to nie prawda że koledzy w korytarzu :twisted: ale nie zamierzam przekonywa? zapatrzonego w TVP. To dzi?ki niemu mi?dzy innymi kilkudziesi?ciu dziennikarzy podszlifowa?o fach, nauczy?o się pracy z miłością do tego co się robi, o czym chyba kiedyś Wiadomosci zapomina?y, tempa i nowoczesności.I nie chce rusza? śp. Marcina i ?al mi go przywo?ywa? ale niby dlaczego by? on nazywany Godnym Naturalnym Zast?pcą Lisa.
WPolsacie widze du?ą kariere i mo?liwości przed Iwona Kutyną (TVN24, TV.4) i jak na razie to dostaje wiele szans otrzymując główne wydanie WYDARZEN Dostaje szanse.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: Ania » (wt) 15 mar 2005, 9:56

No w?asnie teraz jest lipa nigdy nie wiadomo kto kiedy jak ??? bez sensu totalnie... to jest celowa dezinformacja widza zeby nie wyą?ącza? jak bedzie Wycoska i ska :lol:

btw... Micha? ja akurat się nie dziwi? że magnetowid wyp?u? kaset? też bym wyplu?a na widok tych kabotynów z Warakomską w roli głównej ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 15 mar 2005, 9:57

1) Tobi obra?asz mnie mówiąc, że jestem "zapatrzony w TVP".
2) Nie przesadzaj z tym wk?adem Lisa - większoś? ludzi z Faktów już wcześniej zajmowała się dziennikarstwem, Lis zmusi? ich do kopiowania ameryka?skich wzorców. Wiec prosz? nie rób z nich idiotów, że gdyby nie Lis to nic by nie umieli i nie kochaliby swego zawodu…
3) O wiele lepsi ludzie pracują w TVN24, a z tymi Lis kontaktu już nie miał...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: michal » (wt) 15 mar 2005, 17:52

Nikt tak Wiadomości na pewno nie zaczą?. Tam jest sporo takich ?artów.

Przyk?adowe, które pamiętam:

"Dzień dobry bobry"
"Bez entuzjazmu witają pa?stwa Gra?yna Bukowska i Grzegorz Miecugow"
"Na dziś już koniec, jutro o 6:00 jedziemy z kolejną dawką ra?enia"
"Witamy państwa, Grazyna ?obodzi?ska i Filip Pieńkowski"
"Witajcie kochani"
"Cześ?"
"Siemanko"
"Dzień dobry, dobry Filip, dobre Wiadomości"
"Witają Pa?stwa telewizyjne bobry"

i rózne inne wierszyki powitalne i po?egnalne - nigdy się nie powtarzają. Ktoś tam miał wen?.


To nie są zapisy programu, ale teksty przygotowane bez ostatecznej korekty do ka?dego wydania. Może to ?arty redaktorów i prowadzących, a może jakieś ?arty wpisujących te dane. Przede wszystkim takie sytuacje są w okresie 1995-1998, kiedy baza ta była uzupe?niana wstecz.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: Ania » (wt) 15 mar 2005, 21:24

Dobre ;) "Bez entuzjazmu wita was Dorota Wysocka".... Nic nowego ;)

to jest takie w stylu Durczoka on by się na pewno na jakiś ?art zdoby? ;)
moze na Prima Aprillis ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: michal » (śr) 16 mar 2005, 21:08

W razie ewentualnych czyichś wątpliwości dopisz?, że chodzi oczywiście o jedyny polski ?art zauwa?ony przez te podmioty.

Ja początkowo tez nie wiedziałem co jest grane, ale data mówi?a sama za siebie i byłem póŸniej spokojny. Poza tym było wyra?ne niedogranie pod koniec. W przedostatnim wejściu widać było stra?aków, którzy stoją przy ogniu i nic kompletnie nie robią. Po dwóch sekundach Pieńkowskiej na wizji, ktoś widocznie da? im znak i ze swoich wielkich sikawek zacz?li puszczac dym.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: michal » (czw) 17 mar 2005, 19:32

Boruch nie jest młoda. Wed?ug mnie jest po 40-stce. Prowadzi teraz w Trójce Eurotel (o ile jeszcze ten program istnieje). Nie pracuje, bo była kiepska - myli?a się i była zdenerwowana. Zapewne z tego samego powodu nie prowadzi już Patrycja Hryniewicz-Nowak (była po Boruch).


Chcia?bym jednak zaznaczy?, że to nie są sprawy bie?ące (bie?ące znaczy aktualne), a w dodatku w większości ca?kowicie niezwiązane z Wiadomościami.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 17 mar 2005, 20:13

Michale odpisa?eś nie w tym wątku. :D
Je?eli się nie myl? to Urszula Boruch wciąż prowadzi Eurotel. Jednak główny etat ma w TVP3 Warszawa - prowadzi Kurier Mazowiecki. Może tam nie jest taka zestresowana i stremowana? Pami?tam, że takie informacjie podano przed jej debiutem w Teleexpresie.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: michal » (czw) 17 mar 2005, 21:02

doktorfaustus1 pisze:Michale odpisa?eś nie w tym wątku. :D
Odpisałem tam gdzie jeszcze to wszystko było, czyli przed rozdzieleniem. Ten mój post też powinien tam zaw?drowa?.
doktorfaustus1 pisze: Je?eli się nie myl? to Urszula Boruch wciąż prowadzi Eurotel. Jednak główny etat ma w TVP3 Warszawa - prowadzi Kurier Mazowiecki. Może tam nie jest taka zestresowana i stremowana? Pami?tam, że takie informacjie podano przed jej debiutem w Teleexpresie.
Ja już dawno na tego Eurotela nie natrafi?em i nie byłem pewien czy to jeszcze istnieje. W?aściwie to główne zadanie spełnia? przed wstapieniem do Unii i ewentualnie kilka miesi?cy po. Teraz to już chyba na się?. A że Ula pracowa?a w OTV Warszawa, to coś tam s?ysza?em, ale nigdy nie widzia?em. Mam kilka wyda? Teleexpressu z nią nagranych. :)

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: tobi » (czw) 17 mar 2005, 22:40

W tym tyg nie ma Debaty to mogli Durczoka dopuści? i do czwartkowych WIADOMOŚCI :twisted:

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: Ania » (czw) 17 mar 2005, 23:03

a kto by? ? pewnie nasza ulubienica ?
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ