Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP WARSZAWA

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 06 lis 2006, 21:01

Tak - Silver screen. Na dole są sale do treningu pracowników mBanku oraz MulitBanku, u góry część naszej centrali.
Wracając do mojej oceny Łodzi - ot, dziwnie się tam czułem. Tuż za Tuszynem mieliśmy mały wypadek drogowy - jakieś biedne zwierze wbiegło nam pod koła samochodu - więc miałem trochę zszargane nerwy. Dużym plusem Piotrkowskiej jest brak szpecących reklam i szyldów (nie to co w Krakowie), ale jakies puste mi się to miasto wydało. Chociaż sama ulica imponująca.

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: And » (sob) 11 lis 2006, 1:08

No i mówiłem, że tak będzie :] Nikt nie chciał zrobić, to sam musiałem :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

To jeszcze później leci dalej, ale oni zazwyczaj obcinają. Więcej jest na Trójce, ale ta odbiera tutaj rzadko i słabiej, mimo, że z tego samego nadajnika, o takiej samej mocy...
Ten wzór jest wg. mnie mało udany, a dodatkowo koniec nie pasuje dokładnie do początku i kiedy leci od nowa, widać niewielki przeskok. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (pt) 19 sty 2007, 17:04

Od niedawna (grudnia) w programie dla prasy serwisu tvp.pl został rozdzielony program pasma wspólnego TVP3 oraz program TVP3 Warszawa (lokalny plus ogólnopolski). Początkowo był on bardzo, ale to bardzo szczegółowy. Bo na przykład są tam zapisane informacje, kiedy będą wyemitowane zwiastuny programów, ile będzie trwał, czego to będzie zwiastun, jakie ograniczenia wiekowe i kiedy ten program będzie w emisji - czyli praktycznie cała belka jest tam przepisana. No i jeszcze jest też napisane kiedy jest emitowane grafika na włączenie się ośrodków. Określane jest to jako "dżingiel bufor WOT".

Ale to nie wszystko, bo np. były tam takie pozycje jak "dżingiel niebieskie", "dżingiel świąteczny WOT", "oprawa".

Oto przykładowa strona:
http://www.tvp.pl/prasa/TVP3_Warszawa/p1221_A.txt

Tak się zastanawiam czy to nie jakaś pomyłka. Program dla prasy? Przecież prasa z tych informacji i tak nie skorzysta. To bardziej program dla realizatora czy dla ośrodków regionalnych, żeby wiedziały czy zbliża się moment, że muszą już pasmo powoli opuszczać, bo np. leci ostatni już zaplanowany zwiastun :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: POpieram » (ndz) 11 lut 2007, 9:51

Wraz ze startem TVP Info, Telewizyjny Kurier Warszawski ma być nadawany z nowego studia. Czyli z tego samego gdzie - nie wiem czy to prawda - będą nadawane Wiadomości, Panorama i na pewno Kurier (vel. Serwisy TVP Info). Jeśli tak rzeczywiście będzie to w TKW szykują się spore zmiany. Wreszcie program będzie na poziomie, bo teraz nie można go porównać z żadnym innym serwisem regionalnym - oczywiście nie pod względem merytorycznym.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: Poland » (ndz) 11 lut 2007, 10:10

Skąd masz takie informacje ?
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 11 lut 2007, 10:28

Natomiast ja słyszałem, że to Wiadomości będa nadawane z nowego studia, zmienią równiez newsroom, a TVP info dostanie stare studio i newsroom Wiadomości. (Przynajmniej mój informator tak to zrozumiał :x) Na Pl. Powstańców trwa już remont - byc może dobudują coś na dziedzińcu całego kompleksu.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 11 lut 2007, 10:32

PS nie wiem czemu, ale nie mogę edytować poprzedniej wypowiedzi. BTW POpieram jeśli jesteś z Wawy, to wybierz się na spacer i potwierdź moje zdanie - powinny być widoczne ślady trwajacego właśnie remontu :-)

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: POpieram » (ndz) 11 lut 2007, 11:00

doktorfaustus1 pisze:POpieram jeśli jesteś z Wawy, to wybierz się na spacer i potwierdź moje zdanie - powinny być widoczne ślady trwajacego właśnie remontu :-)
Tak, jestem z Wawy. :) A dokładnie z Pragi.
Teraz na pewno się nie przejdę, bo jest -10 stopni, a ja jestem strasznym zmarźluchem. :P


kisiel205 pisze:Skąd masz takie informacje ?
Czytałem gdzieś o tym. Poza tym łatwo się domyśleć skoro teraz też TKW jest nadawany ze studia, gdzie nadawane są programy publicystyczne na całej antenie TVP3.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: Poland » (ndz) 11 lut 2007, 13:31

POpieram pisze:
doktorfaustus1 pisze:POpieram jeśli jesteś z Wawy, to wybierz się na spacer i potwierdź moje zdanie - powinny być widoczne ślady trwajacego właśnie remontu :-)
Tak, jestem z Wawy. :) A dokładnie z Pragi.
Teraz na pewno się nie przejdę, bo jest -10 stopni, a ja jestem strasznym zmarźluchem. :P


kisiel205 pisze:Skąd masz takie informacje ?
Czytałem gdzieś o tym. Poza tym łatwo się domyśleć skoro teraz też TKW jest nadawany ze studia, gdzie nadawane są programy publicystyczne na całej antenie TVP3.
Jestem ciekaw ile kilometrów masz do nich (TVP3) ?
Poland - Aktywnie najlepszy

kurosawa
Przeciętniak
Posty: 109
Rejestracja: (sob) 01 kwie 2006, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: kurosawa » (ndz) 11 lut 2007, 13:50

kisielek205 pisze:Jestem ciekaw ile kilometrów masz do nich (TVP3) ?
Ciekawe jak to się ma do tematu :>

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: POpieram » (ndz) 11 lut 2007, 14:24

kurosawa pisze:
kisielek205 pisze:Jestem ciekaw ile kilometrów masz do nich (TVP3) ?
Ciekawe jak to się ma do tematu :>
Może po prostu chce wiedzieć. :)

Obrazek

Nie wiem ile to km, ale autobusikiem ok. 10 min. :)

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Poland » (ndz) 11 lut 2007, 15:28

Aha dzięki
Wkurza mnie troszeczkę to że Wiadomości zmienią studio dlatego że będzie nowy kanał informacyjny (TVP INFO) a nie lepiej nadawać z ...studia Wiadomości ?
Według mnie nowe studio powinno być podobne do dawnego studia Panoramy ...
Poland - Aktywnie najlepszy

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: tobi » (ndz) 11 lut 2007, 20:53

ja lubie Kurier Warszawski, jest szybki i merytoryczny. To, że ogólnie to wygląda to przaśnie, to lubie, za żwawość, wyrazistą Wilengowską i ciekawe tematy z miasta.

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: POpieram » (ndz) 11 lut 2007, 21:01

tobi pisze:to lubie, za żwawość, wyrazistą Wilengowską i ciekawe tematy z miasta.
Co do żwawości to się nie zgodzę. Wilengowska jest wyrazista, ale wolę Szelągowską. :)
Poza tym TKW to - o ile się nie mylę - jedyny serwis regionalny, który prowadzą prowadzący inne programy (Kurier, Gość Dnia itp.) na ogólnej antenie TVP3.

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: POpieram » (sob) 24 lut 2007, 21:57

Dziś o 18.00 na antenie TVP 3 Warszawa pojawił się zupełnie nowy Telewizyjny Kurier Warszawski. Odmieniony program informacyjny TVP 3 Warszawa poprowadziła wyjątkowo w sobotę Joanna Szelągowska.
Świetna, nowoczesna czołówka, bardzo dobrze dobrana muzyka, odmienione studio z ekranem tylno projekcyjnym... to wszystko wyglądało świetnie! Jeszcze te nowe wizytówki.
Byłem baaardzo zaskoczony tymi zmianami. Teraz jeszcze lepiej ogląda się Kurier Warszawski.


Niech każdy, kto nie mieszka w woj. mazowieckim obejrzy najlepszy program informacyjny w regionalnej telewizji - http://ww2.tvp.pl/6723,20070224464065.strona

ODPOWIEDZ