Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP KATOWICE

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: michal » (sob) 23 gru 2006, 21:29

Wczoraj w TVP3 ogólnopolskiej zauważyłem oprawę świąteczną czołówki reklamy - jak zwykle różne odcienie zieleni na białym tle i bombki jakby jojo. Tymczasem dziś w lokalnej katowickiej są zupełnie inne czołówki do reklam - również świetczne (gwiazdki, w tym betlejemska), ale zrobiona na bazie z czołówki Kuriera, tzn. tło takie jak od Kuriera. Dziwne, zawsze brali to samo.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: And » (ndz) 24 gru 2006, 19:01

No proszę :) Chciałem dzisiaj nawet zobaczyć, a nie było to łatwe z powodu deszczu i mgły ;) I nawet by mi się udało, ale raklam nie było, bo chyba ich dzisiaj w ogóle nie ma w TVP :> U nas w każdym razie były.
W Łodzi mamy takie same czołówki, jak w TVP3, tylko z drobną modyfikacją, ale tak jest przez cały czas :)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: michal » (ndz) 24 gru 2006, 20:19

Jutro może zrobię jakieś kapsy. A na czym polega ta tradycyjna drobna łódzka modyfikacja? Adres i nr telefonu?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: And » (ndz) 24 gru 2006, 22:08

Nie, w trakcie jingla na końcu pojawia się napis "ZAPRASZAMY NA STRONY TELEGAZETY". W sumie to żadna tradycja, wprowadzili to przy ostatniej zmianie jingli na takie, jak w TVP3, czyli kilkanaście dni temu. Teraz w tych świątecznych też jest ten napis. Miałem nawet dodać zdjęcia do swojego posta o TVP3 Łódź, ale nie widziałem za bardzo sensu ;)
A może Ty pamiętasz, czy te czołówki reklamy, które są obecnie (normalne, nie świąteczne) nie były już kiedyś? Bo cały czas mam takie wrażenie :) U nas były dużo dłużej, niż w TVP3 i pamiętam, że wtedy też był taki sam napis. W ostatnich już go nie było, tak nagle by teraz do niego wrócili?
Jutro może zrobię jakieś kapsy.
No jakbyś mógł przy okazji. Spróbuję sobie jeszcze zobaczyć, może jutro, a może potem się trochę pogoda poprawi? Zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: michal » (ndz) 24 gru 2006, 22:57

And pisze: A może Ty pamiętasz, czy te czołówki reklamy, które są obecnie (normalne, nie świąteczne) nie były już kiedyś? Bo cały czas mam takie wrażenie :) U nas były dużo dłużej, niż w TVP3 i pamiętam, że wtedy też był taki sam napis. W ostatnich już go nie było, tak nagle by teraz do niego wrócili?
Nie wiem o co chodzi. A coś się zmieniło? Nie są one cały czas takie od dawna?

A jeśli chodzi o te świąteczne w TVP3 Katowice, to może takie były w poprzednich latach i takie więc wyciągnęli na ten rok, aż tu nagle centrala wywinęła piskusa i ma inne?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: And » (wt) 26 gru 2006, 1:45

Udało mi się dzisiaj zobaczyć :) Faktycznie wyglądają na jakieś archiwalne. To znaczy muzyka trochę podobna do tej z czołówkek reklamy z kulą. Z drugiej strony takie same są w TVP3 Warszawa, więc może jednak są nowe, tylko nie wszystkie oddziały je wzięły? No nie wiem. Będę musiał jeszcze zobaczyć, co jest w Poznaniu.

Dzisiaj natomiast o 18 była jeszcze inna ciekawa rzecz :) Chyba za wcześnie skończyli program ogólnopolski, bo potem strasznie długo były te "dwójkowe" plansze, które są zawsze przy połączeniach. I okazało się, że ta animacja jest znacznie dłuższa, niż można zobaczyć zazwyczaj. Zawsze myślałem, że to tak idzie w kółko, a tym czasem dalej są jeszcze inne wzorki.
Podobnie wyglądało to w Łodzi, program lokalny zaczął się niemal dokładnie w tym samym momencie, a więc nie był to błąd TV Katowice. Zresztą, gdyby tak było, zamiast plansz dwójkowych zobaczylibyśmy program lokalny z Warszawy.
Chciałem zrobić kilka capsów, bo niezbyt często są te dalsze plansze (przynajmniej ja widziałem je po raz pierwszy :)), ale akurat miałem ustawioną karte na S-Video, więc zrobiłem tylko z TVP2 Katowice, stąd kiepska jakość...

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Podobna sytuacja była również na końcu pasma. W Warszawie program lokalny skończył się bardzo wcześnie i najpierw były dość długo warszawskie plansze TVP3, dopiero później zmienili je na "dwójkowe", ale te również były dosyć długo i, kiedy Łódź i Katowice połączyły się z Dwójką, był już ten dalszy wzorek :)

michal pisze:A coś się zmieniło? Nie są one cały czas takie od dawna?
No ja właśnie nie wiem, bo zawsze oglądałem tvn24, mimo, że już od dłuższego czasu mnie ta stacja maksymalnie wkurzała ;) Dopiero zacząłem oglądać TVP3, kiedy mi wyłączyli tvn24, ale na początku oglądałem tylko program lokalny.

Ale to było tak:
Jakoś wiosną (na pewno po 2 kwietnia) zmienili w Łodzi plansze reklamy na takie:
Obrazek Obrazek Obrazek ← Te były w ogólnopolskiej TVP3 już od jakiegoś czasu, ale w łódzkiej wciąż mieliśmy jakieś stare. Były one na pewno w stylu takim, jak aktualna oprawa tvp3, nie pamiętam ich jednak za bardzo, na pewno na końcu był również napis "ZAPRASZAMY NA STRONY TELEGAZETY", taki sam, jak obecnie (w czołówkach, które wstawiłem wyżej go nie było).
Potem, jakoś po wakacjach, w TVP3 ogólnopolskiej oraz w niektórych oddziałach zostały po raz kolejny zmienione jingle reklamy, na takie:
Obrazek Obrazek Obrazek ← Są one obecnie w TVP3 i w większości oddziałów, do których mam dostep (poza Wrocławiem), w Łodzi również już są. I w Łodzi ponownie na końcu jest napis "ZAPRASZAMY NA STRONY TELEGAZETY", taki sam, jaki był przed wiosenną zmianą.
Mnie się wydaje, że te czołówki, które są teraz, to są te same, które były właśnie przed zmianą na te ciemne. Dodatkowo jest ten sam napis. Ale właśnie nie wiem, czy to są te same, czy tylko podobne. Dlatego pytałem, bo liczyłem, że może będziesz pamiętał ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: michal » (wt) 26 gru 2006, 13:46

And pisze:Udało mi się dzisiaj zobaczyć :) Faktycznie wyglądają na jakieś archiwalne. To znaczy muzyka trochę podobna do tej z czołówkek reklamy z kulą. Z drugiej strony takie same są w TVP3 Warszawa, więc może jednak są nowe, tylko nie wszystkie oddziały je wzięły? No nie wiem. Będę musiał jeszcze zobaczyć, co jest w Poznaniu.
No to ja jeszcze muszę przyuważyć co jest w Krakowie :)

Obrazek

Obrazek
And pisze: Dzisiaj natomiast o 18 była jeszcze inna ciekawa rzecz :) Chyba za wcześnie skończyli program ogólnopolski, bo potem strasznie długo były te "dwójkowe" plansze, które są zawsze przy połączeniach. I okazało się, że ta animacja jest znacznie dłuższa, niż można zobaczyć zazwyczaj. Zawsze myślałem, że to tak idzie w kółko, a tym czasem dalej są jeszcze inne wzorki.
Podobnie wyglądało to w Łodzi, program lokalny zaczął się niemal dokładnie w tym samym momencie, a więc nie był to błąd TV Katowice. Zresztą, gdyby tak było, zamiast plansz dwójkowych zobaczylibyśmy program lokalny z Warszawy.
Tak, też zauważyłem, że pasmo włączenia trwa strasznie długo. Już myślałem, że ktoś zaspał i zaraz zobaczymy Warszawę. A właściwie to szczerze powiem, że na to liczyłem. :) Również zwróciłem uwagę na to, że słyszę nieznaną mi muzykę i widzę nieznane wzorki. Jednak nic nie stało na przeszkodzie, aby w Katowicach plansza została włączona wcześniej. A tak było w Krakowe, że planszę od razu wstawili.
And pisze:Mnie się wydaje, że te czołówki, które są teraz, to są te same, które były właśnie przed zmianą na te ciemne. Dodatkowo jest ten sam napis. Ale właśnie nie wiem, czy to są te same, czy tylko podobne. Dlatego pytałem, bo liczyłem, że może będziesz pamiętał ;)
No ja niestety nic nie kojarzę, dla mnie wszystko wygląda tak samo :)

Przy okazji zamieszczam kapsy ze świątecznego wydania Aktualności ze stroikiem. Wydanie prowadziła Grabowska, w Wigilię był Czyż z taką samą ozdobą. Stroik chyba był już w sobotę i prowadziła wtedy Świdzińska. No to wygląda na to, że dziś będą bardzo sztywne Aktualności z panią Blokesz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: michal » (wt) 26 gru 2006, 18:44

W Krakowie jest oprawa świąteczna taka jak na centralnej antenie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: And » (wt) 26 gru 2006, 22:45

W Poznaniu dzisiaj reklam nie stwierdziłem. Może zrezygnowali z nich na czas świąt? Podobnie w Kielcach. We Wrocławiu jest natomiast ta sama oprawa, co w Katowicach i Warszawie. Miałem sprawdzić jeszcze Szczecin, ale zapomniałem :) Dobrze, że mówisz, że w Krakowie jest to samo, co w TVP3, bo już myślałem, że Łódź jako jedyna nie wzięła tych świątecznych plansz ;)
michal pisze:Już myślałem, że ktoś zaspał i zaraz zobaczymy Warszawę. A właściwie to szczerze powiem, że na to liczyłem. :)
Też zawsze na to czekam :) A, jak pokazuje niedawny przykład Poznania, nie jest to niemożliwe.
michal pisze:No ja niestety nic nie kojarzę, dla mnie wszystko wygląda tak samo :)
No to może to Ci coś przypomni: http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 4919&hl=pl :foch: ;)
Przy okazji z przykrością stwierdziłem, że nie mam nagranej ani końcówki od tego, ani tych jingli, które są obecnie (poza świętami). A tyle razy to nagrywałem :(

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: michal » (śr) 27 gru 2006, 19:32

And pisze: No to może to Ci coś przypomni: http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 4919&hl=pl :foch: ;)
No dobra, teraz już kojarzę. Na pewno to była pierwsza czołówka reklamy w tej oprawie i wcześniej nie było innej zielonej. Pamiętam, że jak oceniałem tę oprawę (chyba tutaj) to nie podobała mi się ta myzuka, taka jest jakby urwana.
And pisze: Przy okazji z przykrością stwierdziłem, że nie mam nagranej ani końcówki od tego, ani tych jingli, które są obecnie (poza świętami). A tyle razy to nagrywałem :(
No teraz już mi się tak pomieszało, że już nie wiem jak brzmi ta obecna czołówka. Ale dzięki zdjeciom przynajmniej wiem, że przed świętami faktycznie było co innego niż na filmiku :)

TVP3 to dziwny kanał. Pewnie ta oprawa świąteczna w wybranych regionach była w zeszłym roku, ale to też kompletnie wyleciało mi z głowy. A na pewno jakaś świąteczna musiała być. Ale jaka to już nikt nie wie :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: Przemek » (pt) 29 gru 2006, 8:14

Obrazek Obrazek

Kiedy obowiązywało to studio?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: michal » (ndz) 31 gru 2006, 14:10

Przemek pisze: Kiedy obowiązywało to studio?
Pamietam to studio, ale to już dosyć dawno było. Stawiałbym tak gdzieś 1997-1998.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: ArO » (ndz) 31 gru 2006, 15:34

TVP 3 Katowice reklamuje "Aktualności" w Fakcie. Jest także info, że program teraz będzie emitowany o 17:50.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: michal » (śr) 14 lut 2007, 22:23

Dziś w 16:45 - 17:00 przekonałem się jak pieknie TV Katowice reklamuje to okienko. O 16:50 miał zostac nadany pierwszy raz po dłuższej przerwie "Informator KZK GOP". A ponieważ się tym interesuję, to postanowiłem obejrzeć. No i o 16:45 rozpoczęlo się pasmo regionalne. Najpierw zwiaztun, że będzie za chwilę Informator KZK GOP, potem inne ziwasruny, następnie o 16:47 Aktualności Flesz. Potem kolejne zwiastuny, plansza "dziś w TV Katowice" reklamy i zaczłą sie informator. Trwał 5 minut. Po nim dwie głupawe pioseneczki, jedna ślaska, druga to ulubione disco-polo jakiejś śląskiej gwiazdy. Czyli na kwadrans było jakiegoś merytorycznego programu 7 minut, a 8 minut śmieci.

Podczas tego programu lokalnego pojawił sie na dole pasek informacyjny, że o 19:25 będzie transmitowany mecz siatkówki mężczyzn Jastrzebski Węgiel - Piacenza. Pomysłaem, że tylko jakiś urywek w programie lokalnym, ewentualnie na wszystkie anteny. Tymczasem w Krakowie normalnie Telekurier, Kurier, Trzeci wymiar. Mecz komentował Piotr Dębowski, trwał az 5 setów, więc skończyło się dopiero na Kurierze o 21:30. Do pierwszego przerywnika nasi nadawali jeszcze disco-polo (wokalistka: Mona Lisa) i o 21:37 właczyli na ogólnopolskie reklamy. Po czym tylko szybko Pogoda i już znowu program lokalny. Mogli sobie więc to darować.

Dziwna sprawa trochę z tą organizacją programu. Uważam, że albo wszyscy albo nikt, bo ktoś na przykład z Katowic mógł czekać na Telekurier, gdzie by byłaby może poruszana jego sprawa albo kogoś z rodziny, a ktoś inny byłby zainteresowany debatą polityczną w 3. Wymiarze. Beznadzieja.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 15 lut 2007, 10:21

michal pisze: Po nim dwie głupawe pioseneczki, jedna ślaska, druga to ulubione disco-polo jakiejś śląskiej gwiazdy. Czyli na kwadrans było jakiegoś merytorycznego programu 7 minut, a 8 minut śmieci.


Irytują mnie te "śląskie" piosenki i "śląska" odmiana disco polo. Osoba, która wpadła na pomysł umieszczenia ich w ramówce powinna zostać postawiona przed plutonem egzekucyjnym. Oto kilku starszych panów z brzuskami śpiewa sobie do kufla z piwem, a jakaś blondyna macha cycami do kamery. ŻENADA. Oczywiście nie ma to nic wspólnego ze śląską kulturą ludową, ale twórcy tych clipów są chyba innego zdania (np inna blondyna wystęuje w ludowym stroju) Czasami potrafią puszczać te "piosenki" przez kilkanaście minut. Pytam się po co? Zwłaszcza, że lokalne okienko jest krótkie i mogliby wyemitować zupełnie inny, wartościowy program.

ODPOWIEDZ