Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP KATOWICE

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: ArO » (wt) 31 paź 2006, 0:19

michal pisze:Dziś nie do pomyślenia jest takie podkradanie z innych stacji, a nawet jakby mieli z MTV legalną umowę, to jest to strasznie nieprofesjonalne.
Tak apropos teledyskow to zastanawiam się jak to było z nimi kiedyś. TVP często w róznych programach (głównie dla młodzieży) grała teledyski z zakrytym logiem MTV. Nawet jakiś czas temu w Wideotece Dorosłego Człowieka pokazali jakiś teledysk z lat 80-tych z takim logiem. Czy oni nie dostawali wtedy zagranicznych teledysków skoro tak podkradali? Taka niemiecka Viva ma te same teledyski w bardzo dobrej jakosci bez zadnych log stacji. Ciekawe jak to było.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: Poland » (czw) 02 lis 2006, 18:45

And pisze:
michal pisze:Wtedy, a może nawet jeszcze wcześniej, nagrywali na kasety VHS pozycje z Sat1 czy Pro7, a potem przetłumaczone emitowali na antenie (oczywiście z firmowym znaczkiem niemieckich telewizji).
Hej! U nas też coś takiego było, ale na pewno nie na TVP3. Właśnie parę dni temu zastanawialiśmy się, jak to mogło być robione... Bo były niemieckie filmy z polskim lektorem, ale nadawane na tych prawdziwych niemieckich kanałach (RTL, Sat1, Pro7, Super RTL i chyba VOX), w porze, kiedy rzeczywiście powinny tam być. I były normalnie przerwy na reklamy (po niemiecku) - straaaaaasznie długie, jak na owe czasy, zastanawialiśmy się, jak w ogóle Niemcy mogą coś takiego na co dzień oglądać, bo jak się zaczął blok, to trwał co najmniej kilka minut ;)
Zajmowała się tym jakaś zewnętrzna firma, ale te tłumaczenia były tylko u nas w kablówce (być może w jakichś innych jeszcze też), ale jednego razu oglądaliśmy Juassic Park (wtedy u nas nikt nawet nie przypuszczał, że coś takiego może być w tv :D). Była u mnie wtedy koleżanka, która mieszkała co prawda tylko przystanek dalej, ale miała już inną sieć. A, że było już dość późno, to w czasie jednej z reklam poszła do domu i chciała tam dokończyć oglądać, ale później opowiadała rozżalona, że u niej też był JP, ale bez tłumaczenia...
Co tydzień można było wziąć z szatni poblikiego domu kultury (jest tam biuro kablówki) ulotkę z wykazem tłumaczonych programów (oraz druga z programem ATV :D), a potem na planszowym kanale osiedlowym pojawiła się informacja, ze firma ... zrezygnowała z tłumaczenia filmów...
michal pisze:wieżę TV Katowice będzie można zburzyć (już nawet jej nie oświetlają w nocy jak kiedyś)
U nas jest podobnie. Większość kanałów jest już nadawana z komina jakiejś elektrociepłowni gdzieś na peryferiach, a nie z wieżowca, w którym jest TVP, w centrum (jak sądzi większość). Tylko TVN ma nadajnik gdzieś na Sienkiewicza, ale jest to określenie na tyle nieprecyzyjne, że na jednej stronie znalazłem zdjęcie tegoo wieżowca (a właściwie anten na dachu), a na drugiej innego, znajdującego się w pobliżu (także są jakieś anteny)... Trudno powiedzieć, kto ma rację ;)
michal pisze:Nie, w telewizorze jest TVP3 normalna (choć hakieś takie kolory mniej nasycone, w kabloówce to samo wrażenie odnosiłem), ale w karcie to wygląda jak wygląda.
Rozumiem. Ale nie rozumiem innej rzeczy. Podłączyłem kartę do anteny przez taki rozgałęźnik do tv i radia (tak jest na nim napisane). I właśnie do tego wyjścia na radio, bo przez nie są zaśnieżone kanały od 21 w górę (a w telewizorze są bardziej "potrzebne"). I te kanały karta łapie, wygląda to np. tak. Obraz jest dużo gorszy niż zazwyczaj na TVP2 z Częstochowy, a mimo karta je odbiera, a tego TVP2 nie. No i właśnie nie wiem, dlaczego :|
Z tym zburzeniem podobnie można zrobić w Krakowie :x
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: michal » (ndz) 19 lis 2006, 19:02

ArO pisze:
michal pisze:a także TVN, bo jego nadajnik jest w wieży TV Katowice, czyli ode mnie rzut beretem
TVN przenosi teraz nadajnik do RTCN Kosztowy i znacznie zwiększa moc z 1 kW na 30.
To już jutro. Oglądałem dziś w nocy koło 3:00 Rozmowy w Toku i na ekranie leciała co chwilę taka informacja. Nie wiem jak jest w ciągu dnia. Ja się jednak obawiam, że dziś jest ostatni dzień dobrego TVN-u.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: ArO » (wt) 21 lis 2006, 22:50

No i jak Ci odbiera teraz TVN? Od 13 jest uruchomiony nowy nadajnik. Ja mam TVN z kablówki więc nie ma u mnie żadnych zmian.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 22 lis 2006, 9:28

Wracając do TVP3 Katwocie - skandalem było to, że wczoraj we własnym paśmie zamiast informować o wypadku w kopalni Halemba emitowali powtórkę jekiegoś meczu. Tak bardzo nie podobała się im centralizacja anteny, ale teraz widać, że nawet tych kilkudziesięciu minut między 17.50 a 20.00 w ogóle mieć nie powinni!

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: enki1975 » (śr) 22 lis 2006, 16:09

Dzisiaj podczas relacji z kopalnii w tvn 24 :) za reporterem tejże stacji widziałam Czyża :D

A to ppisałam ja czyli Ania :x ale jakoś mi sie zalogowało na inne konto :P

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: Poland » (śr) 22 lis 2006, 17:24

Ale dzisiaj się poprawili więc siły się zrównoważyły
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: michal » (czw) 30 lis 2006, 1:09

ArO pisze:No i jak Ci odbiera teraz TVN? Od 13 jest uruchomiony nowy nadajnik. Ja mam TVN z kablówki więc nie ma u mnie żadnych zmian.
Niestety obraz w TV znacznie się pogorszył. Ja korzystam z AZARTu, gdzie są tylko trzy programy TVP, a Polsat i TVN (a także TVP na innych kanałach) są na zasadzie przebicia sygnału naziemnego. Obecnie TVN ma najgorszą jakość z wszystkich (dotychczas najsłabsza była naziemna wersja TVP3). TVN ledwo widać, Polsat jest o wiele lepszy.

Z kolei kartę TV mam podpiętą do anteny pokojowej i tutaj praktycznie nie ma różnicy, no może ciut gorzej, ale zmiana jest nieznaczna. Kapsy wychodzą bez problemu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: michal » (sob) 02 gru 2006, 18:56

Dziś w TVP Katowice podczas meczu piłki ręcznej facetów (drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego i Olsztyna), który właśnie trwa, jest logo TVP3 Warszawa. Bardzo mnie to zdziwiło, nie przypominam sobie wczesśiej takiej sytuacji, chociaż na te mecze i tak zaglądam przypadkiem. A co w innych oddziałach? W Krakowie widzę, że jest program własny.

Obrazek


Przy okazji pokazuję już omawianą planszę z odliczaniem i Pogodą do Aktualności i do Pogody. W obu przypadkach reklamowany jest ten sam produkt. Wczoraj był samochód zabawka. Nie jest to codziennie, chyba tylko od czwartku lub piątku do niedzieli.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: And » (sob) 02 gru 2006, 19:43

Tak, u nas też to jest. W sumie jakoś specjalnie mnie to nie zaskoczyło, bo ostatnio dość często widuję logo TVP3 Warszawa na łódzkiej Trójce :? Coś się chyba niedobrego dzieje, to jest też chyba pierwsza sobota od kilku tygodni, kiedy w ogóle jest transmisja sportowa. Ostatnio cały czas podawali w telegazecie, że będzie jakiś mecz, a potem były powtórki starych programów, np. Podróże z Dwójką, albo Podróże z Zofią Suską, a najczęściej powtórki bieżących produkcji. Te pierwsze akurat bardzo mnie cieszą, ale nie zmienia to faktu, że tak nie powinno być. W zeszłym tygodniu nie była już planowana żadna transmisja, miały być jakieś programy z cyklu "Mistrzowie 50-lecia, znó na ekranach", a i tak po 20 były powtórki programów z ostatniego tygodnia :?
TVP3 Warszawa, z tego, co widzę, jest też w Łodzi, Szczecinie i oczywiście w Warszawie. Skoro nadają w tylu miastach, powinni dać logo TVP3.

A reklamę też mam (z zeszłego tygodnia)
Obrazek ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: michal » (sob) 02 gru 2006, 20:30

And pisze:TVP3 Warszawa, z tego, co widzę, jest też w Łodzi, Szczecinie i oczywiście w Warszawie. Skoro nadają w tylu miastach, powinni dać logo TVP3.
Z tego co widzę na stronach TVP jest określenie, że mecze w TVP3 emitują "zainteresowane oddziały". Ciekawe od czego to zależy, bo że od drużyn rozgrywających mecz na pewno nie. Może od drużyn, które biorą w ogóle udział w danych rozgrywkach? Małopolska nie miałaby nikogo w I lidze piłki ręcznej mężczyzn? No i jeszcze jedna myśl: "Czy się stoi czy się leży zawsze płaca się należy". Po co się wysilać i produkować programy. Pobory i tak będą, a program weźmiemy z Warszawy, bo powiemy, że będziemy zainteresowani.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: ArO » (sob) 02 gru 2006, 21:54

michal pisze:Dziś w TVP Katowice podczas meczu piłki ręcznej facetów (drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego i Olsztyna), który właśnie trwa, jest logo TVP3 Warszawa. Bardzo mnie to zdziwiło, nie przypominam sobie wczesśiej takiej sytuacji
Było tak już parokrotnie. Leciał kiedyś jakiś mecz piłki nożnej i właśnie logo TVP3 Warszawa.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: Poland » (pn) 04 gru 2006, 15:05

W Krakowie też wczoraj była warszawka retransmitowali z tamtąd "Gwiazdy sportu" później dali reklame Qultura a potem plansze Warszawską
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: michal » (pn) 04 gru 2006, 20:00

Podczas meczu piłki ręcznej, w Krakowie były lokalne programy z logo TVP3 Kraków.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: michal » (pt) 08 gru 2006, 20:36

Jutro w Chorzowie na stadionie Ruchu odbędzie się mecz charytatywny polskiej reprezentacji z drużyną Śląska na rzecz rodzin, które ucierpiały w wyniku tragedii w Halembie. W "Sporcie" po Wiadomościach materiał o przygotowaniach drużyn zrealizował m. in. niejaki M. Cader (był jeszcze podany drugi reporter). Odniosłem wrażenie, że jest to materiał lokalny, zrealizowany w naszym ośrodku. Czyżby Bolek wkręcił synka Michasia do swojej redakcji? Głos w materiale brzmiał nawet dobrze i pewnie, a Michaś w Telefoniadzie miał brzydki głos i był zestresowany. No, ale co najmniej 10 lat minęło ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ