Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Święta Polskie

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Święta Polskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (czw) 02 lis 2006, 15:31

Oglądał ktoś filmy z tego cyklu ?
Jest to cykl 9 filmow ukazująych pewne wydarzenia na tle świąt polskich
Komunia, wielkanoc, dzien wszystkich swiętych itp ;)

Wczoraj na Polonii 1 leciał film "Wszyscy Swięci" - bardzo dobry pokazujący że nie każdy komuch jest zły a nie każdy AKowiec - wspaniały.
Widziałam też 2 inne filmy z tej serii wszystkie bardzo dobre. Skłaniające do przemyśleń.

80-letnia bohaterka (Teresa Szmigielówna) pragnie uporządkować swoje sprawy i wyjaśnić wszystko, co dotyczy życia jej własnego i jej dorosłych dzieci. Przeszłość kryje w sobie jednak bolesne tajemnice, a teraźniejszość nie poddaje się jednoznacznym ocenom moralnym. W dzień Wszystkich Świętych Maria wraz z synem, jego żoną i wnukami tradycyjnie wybiera się na Powązki. Jej niedawno zmarły mąż spoczywa na cmentarzu wojskowym, obok innych prominentnych działaczy partyjnych. Chce pobyć przy grobie Ludwika sama. Gdy Janek i Anka oraz Krystyna z chłopcami ponownie spotykają się przy grobie ojca, okazuje się, że matka zniknęła. Przeszukanie cmentarza nie przynosi rezultatu. Maria tymczasem, nie bacząc na chore serce, w zatłoczonym pociągu podróżuje do miejsc, z którymi wiąże się tyle wspomnień. To tutaj, na stacji w Jędrzejowie, po raz ostatni widziała Stefana.

W małym kościółku Maria szuka ukojenia w modlitwie. Przypadkiem natyka się na swego dawnego dowódcę. W trzy lata po wojnie Roman przyjął święcenia kapłańskie. Nadal utrzymuje kontakty ze swymi podkomendnymi z AK. "Porywa" Marię do domu Halinki, również dawnej łączniczki, "na dziady". Gdy pierwsze uniesienia i radość z nieoczekiwanego spotkania cichną, do uszu Marii docierają złośliwe docinki. Marię bardzo boli ten niespodziewany atak. Ona wie najlepiej, że mąż był porządnym człowiekiem. Pełne bólu zwierzenia Marii skłaniają księdza Romana do wyjawienia skrywanej przez pół wieku prawdy o Stefanie, który był jej pierwszą miłością, o tamtej akcji na dworcu i późniejszych, dramatycznych wydarzeniach.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

Re: Święta Polskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 02 lis 2006, 15:33

Ania pisze:
Wczoraj na Polonii 1 leciał film "Wszyscy Swięci" - bardzo dobry pokazujący że nie każdy komuch jest zły a nie każdy AKowiec - wspaniały.
Chyba na TVP POLONI....
Film nakręcono już kilka lat temu. Właśnie zastanawiałem się, czy TVP znowu go powtórzy. Cozywiście nie mógł iśc na głównej antenie (TVP1) bo treści zawarte w wyżej wymienionym filmie są sprzeczne z nadrzędną ideologią TVP.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Ania » (pt) 03 lis 2006, 9:58

Chyba na TVP POLONI....
Całkiem możliwe rzdako oglądam ten badziew ;)

Masz racje tą są dość stare filmy z 2000 roku chyba czy coś koło tego. Większość aktorów z tego akurat filmu już umarła.
Cozywiście nie mógł iśc na głównej antenie (TVP1) bo treści zawarte w wyżej wymienionym filmie są sprzeczne z nadrzędną ideologią TVP.
:x

No niestety nikt nie bił żyda i komucha ;)

Bardzo dobra była akcja na cmentarzu. Wnuki ( tak koło 10 lat) pytają babci czemu dziadek nie leży tam ? - pokazując groby powstańców.
Ona odpowiada - bo tam leżą bohaterowie.
W tym momencie jeden z wnuków pyta... A dziadek to byl zwykły komuch :smiech: ?

Dobre to było ;) w ustach takiego dzieciaka.

Faustuchu a widziałeś inne filmy z tej serii ?
Ja widziałam jeszcz królową chmur. I 2 inne jedno o porcesji w boże ciało i o komunii.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 03 lis 2006, 10:07

Boże Ciało to Biała Sukienka. Widziałem również "Cud purymowy" i jeden o świecie 11 listopada.
Ani Polonia1 nie ma praw do filmów wyprodukowanych przez TVP, w dodatku tam leca tylko gołe baby i telezakupy :x

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (pt) 03 lis 2006, 10:14

A ja widziałem "Żółty szalik" z Gajosem. To było o Wigilii Bożego Narodzenia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Ania » (pt) 03 lis 2006, 14:39

Ja widziałam taki o księdzu który dzieci przygotowywał do komunii i jedna dziewczynka była molestowana ( niestety nie znalazłam opisu filmu który by pasował do tego co widziałam)

Faustusie czy ta Biała sukienka to ten film w którym dochodzi do wypadku ? rodziny jadącej na procesję i jakiegoś ateisty ?
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 03 lis 2006, 16:24

Tak, to ten. Bardzo mi się podobał :D

ODPOWIEDZ