Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

KURIER

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

#31

Post autor: ArO » (ndz) 23 lip 2006, 0:26

Dziwne bo nie widziałem jej jeszcze. Nie oglądam Kuriera regularnie, ale zdarza mi sie porzelaczyc na chwile prawie codziennie. Zazwyczaj trafiam na Holecką.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

#32

Post autor: Grzesioo » (ndz) 23 lip 2006, 7:49

ArO pisze: Czy ta pani jest nowa? Ja ją widziałem przedwczoraj pierwszy raz. Jak znam zycie to pewnie gdzies jest już wątek o niej. :D
Tutaj :D

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

#33

Post autor: Poland » (czw) 10 sie 2006, 8:13

Mnie się dziwi dlaczego pozbyli się tamtej grafiki dali gorszą ....
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#34

Post autor: michal » (czw) 10 sie 2006, 13:36

Dziś dużo się dzieje w związku z podejrzeniami o zamachy w Londynie. W "Kurierze" siedzi Sławomir Siezieniewski. Każde wydanie jest nazywane specjalnym, ale rozpoczyna się planowo (nie ma dodatkowych). Wydanie trwają jednak ok. 25 minut. Na tematy lotnicze poświęcone jest ponad 20 minut programu.

Wiele łączeń. Widziałem od 11:30:
- z Pawłem Biedziakiem z Komendy Głównej Policji,
- z dziennikarzem "Skrzydlatej Polski",

- z Tomaszem Jagodzińskim - dziennikarzem w Anglii, ale łaczą sie też z dziennikarką Teleexpressu Darmarą Furgał (oboje już są na lotnisku Heathrow)
- z Brukselą gdzie jak Sławomir powiedział, że jest korespondent TVP (był to jednak jakiś Grzegorz, a nie Marek Orzechowski, mówił do niego per Pan więc raczej nie jest to pracownik TVP)
oraz były jeszcze łączenia z lotniskami:
- w Bydgoszczy, gdzie lot do Londynu odwołano (telefonicznie z Jarosławem Lewandowskim)
- w Poznaniu, gdzie planowe dwa loty się odbędą (na żywo, reportera nie pamiętam)
- oraz z Okęciem - tam jest reporter sportowy Kacper Kowalewski, który powiedział, że na lotnisku był też wczoraj i ma porównanie do normalnej sytuacji.

Przed 13:00 była pokazana na żywo ewakuacja portu terminala na Okęciu i stanowisko reporterów zostanie pewnie przeniesione. W Wiadomościach o 12:00 na Okęciu z tego samego stanowiska nadawał Jacek Cholewiński.

Na RMF FM serwisy trwają 10 minut, prowadzący wprowadza bardzo powazną atmosferę. Bardzo ciekawe relacje. Olsztyński reporter Daniel Wołodźko chyba planował właśnie wyjechać do Londynu na urlop, włączyl się jednak z innym wysłanym celowo warszawskiem reporterem do relacjonowania wydarzeń na Okęciu. Ma bardzo dobry angielski.

TVP3 - 13:30 -
nie ma przeniesienia stanowiska na Okęciu, Kowalewski ma chrypkę, na gości, łączenie z Kraśką.
Ostatnio zmieniony (czw) 10 sie 2006, 13:44 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Piotrek

#35

Post autor: Piotrek » (czw) 10 sie 2006, 13:42

Te badziewne ( :x ) relacje "Kuriera" i tak ani trochę nie dorównują temu, co dzieje się w TVN 24. :D Jak zwykle pełen profesjonalizm.

Jeśli TVP Info będzie taka jak TVP 3, to TVN 24 nie musi się bac konkurencji. :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#36

Post autor: michal » (czw) 10 sie 2006, 13:47

Ja nie mam TVN 24 i jestem "skazany" na TVP3, ale tam w TVN24 jest zapewne megashow i wielkie podniecenie. Są już groźne czołówki "Dramat w Londynie" czy coś takiego? Mi nie zależy na tego typu relacjach. :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Piotrek

#37

Post autor: Piotrek » (czw) 10 sie 2006, 13:54

Nie, nie ma jeszcze tego typu czołówek. Ale atmosfera jest gorąca. Od 10. na zmianę, co godzinę Patrycja Rego i Anna Jędrzejowska. Łączenia z korespondentami z całej Europy i USA. Nie ma też zwykłych czołówek serwisów, tylko są czołówki "Dnia na żywo". Program nadawany jest bez przerwy (nie to co w TVP 3 :x ). Tylko 10 minut przed pełną godziną jest specjalne wydanie programu ekonomicznego, które prowadzi Damian Kuraś. :D

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

#38

Post autor: ArO » (czw) 10 sie 2006, 14:54

michal pisze:Ja nie mam TVN 24 i jestem "skazany" na TVP3, ale tam w TVN24 jest zapewne megashow i wielkie podniecenie. Są już groźne czołówki "Dramat w Londynie" czy coś takiego? Mi nie zależy na tego typu relacjach. :)
Też nie mam TVN24, ale coraz częsciej czytam, że własnie ta stacja robi bardzo często z niczego wielkie wydarzenie. Teraz kiedy mamy tylu Polaków w Londynie taka brukowa sensacja nie jest nikomu potrzebna bo tylko zdenerwuje rodziny.

Piotrek

#39

Post autor: Piotrek » (czw) 10 sie 2006, 14:57

Boshe... To nikt z Was nie ma TVN 24? :mur:

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

#40

Post autor: ArO » (czw) 10 sie 2006, 15:04

A co w tym takiego strasznego? Mi to zupełnie nie przeszkadza. :]

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#41

Post autor: michal » (czw) 10 sie 2006, 15:08

Piotrek pisze:Boshe... To nikt z Was nie ma TVN 24? :mur:
Nie bez powodu mają taką niewielką oglądalność :)
And pisze: Mnie osobiście dużo bardziej zelektryzowała informacja, którą podano na koniec Wiadomości o 12:00 o tym, że turyści lecący do Egiptu utknęli wczoraj na ponad 12 godzin na łódzkim lotnisku... Szkoda tylko, że zaczynają od razu od takich problemów... Materiał przygotowywała zdaję się dziennikarka ŁWD, więc mam nadzieję dowiedzieć się wieczorem więcej na ten temat :[b][/b])
Ja się dowiedziałem o tym z serwisu informacyjnego RMF o 3:00 :P. Podobno tę sprawę co godzinę relacjonowali i już o 3:00 reporter powiedział, że koniec przygów i mają wreszcie odlatywać po kilkunastu godzinach oczekiwania na lotnisku. Mieli odlecieć do Szczecina po drugą grupę turystów i stamtąd o Egiptu. Wydawało mi się to trochę nie po drodze :) Ale w Wiadomościach było to podane jakoś inaczej i chyba dokładniej. Że były dwie grupy z Egiptu i do Egiptu i trzeba było resztę wracających z wakacji zawieźć do Szczecina, czekali nowi z Łodzi, i potem w Szczecinie kolejni nowi wejdą za starych, którzy też tam wysiądą :).

A wracając do Kuriera. O 14:30 połączyli się z Łodzią (Magdalena Michalak - lot odwołany), Wrocławiem (Urszula Bąk - lot odwołany), Poznaniem (to był Artur Adamczak - lot LOTU odwołany, WizzAir jeszcze planowo). Planowo ma się odbyć lot tylko z Katowic. Facet w Brukseli to Grzegorz Kościński. Poza tym ponowne połączenie z inspektorem Biedziakiem i Kraśką i oczywiście tymi dwoma w Londynie i Kowalewskim na Okęciu.

Siezieniewski mówi tak jak tobi "zreszto". To jakaś północna gwara :)

Wiadomości w Londynie łączą się z reporterami polskiej seksji BBC. O 15:00 i chyba 12:00 było to Marek Cajzner.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Piotrek

#42

Post autor: Piotrek » (czw) 10 sie 2006, 15:23

michal pisze:Nie bez powodu mają taką niewielką oglądalność :)
Jak to niewielką? Ogladalnosc na poziomie ponad 2,5% to sukces, tym bardziej ze wladze stacji zapowiadaly docelowa ogladalnosc na poziomie 1,8% :)
Codziennie w TVN 24 pojawiają się także plansze, które informuję jaką oglądalność kanał miał poprzedniego dnia. Ta liczba przekracza ponad 3 mln. Nie chcę mówić, co by było gdyby TVN 24 docierał do co najmniej 70% mieszkańców Polski :D

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#43

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 10 sie 2006, 18:10

Piotrek pisze:Nie, nie ma jeszcze tego typu czołówek. Ale atmosfera jest gorąca.
Hmm a ja rano już widziałem wielkie paskudne czerwone belki z flagą Wielkiej Brytanii po lewej stronie prezentera. Redo ledwo daje sobie radę... Jak zwykle zresztą.
Na stronach internetowych TVP jest już część programu na wrzesień (TVP2 i TVP3) - według podanych tam informacji przeciętne pasmo informacyjne zostanie wydłużone i będzie trwać od 15 do 30 minut. Stałym elementem programu będzie Kurier Sportowy. Widać, że Trójka zamierza wykorzytsac pracę zespołu TVP3.
Piotrek opanuj się z tą totalną krytyką TVP3. Odsyłam do wczorajszego artykułu w Wyborczej lub Wirtualnych mediach o rocznicy TVN24 - Siezieniewski opisuje spartańskie warunki pracy. (Wiadomo - cała kasa idzie w inne anteny) Mimo to ta niewielka redakcja potrafi sobie poradzić.

PS ta oglądalność w wysokości 3 milinów jest sumą wszystkich widżów, którzy danego dnia włączyli TVN24... Rozmawialiśmy juz kiedyś o tym.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#44

Post autor: michal » (śr) 16 sie 2006, 15:47

Kurier o 13:30, a właściwie jego zakończenie. W ujęciu z boku przed stołem prezenterki znajduje się pajęczyna czarnych kabli. Chciałem zrobić zdjęcie tego zjawiska z Kuriera specjalnego o 14:00, ale wtedy nie stosowali tego ujęcia. W Kurierze o 14:30 był już porządek. :)

Kurier o 15:30. Boruszczak łączy sie z Karasiem w Katowicach. Zadaje mu pytanie, ten odpowiada a my jednoczesnie słyszymy Boruszczaka "Czy będzie ta Lucyna?" Karaś trochę wybity w rytmu, początkowo nie widział co się dzieje, ale kontynuował. Boruszczak na jego nieszczęście kontynuował rozmowę do realizatora "Czy będzie w końcu ta Lucyna z Gdańska?". Karaś kamienna twarz, ale mówił dalej. Skończył, Boruszczak dziękuje i zapowiada temat o zderzeniu sie trolejbusów w Gdyni. Łączymi się z Lucyną z Gdańska :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#45

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 16 sie 2006, 17:44

Kolejne zmiany w TVP3. Oto w jaki sposób będzie wyglądała wieczorna ramówka:

poniedziałek - piątek:
21:00 Echa dnia; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
21:30 Kurier
21:40 Prognoza pogody; STEREO
21:45 OTV - PASMO LOKALNE
22:15 Program publicystyczny - BIZNES
22:35 Studio pogoda
22:40 Kurier sportowy; STEREO
22:50 Kurier; STEREO


sobota-niedziela:
21:30 Kurier; STEREO
21:40 Prognoza pogody; STEREO
21:45 OTV - PASMO LOKALNE
22:30 Program publicystyczny
23:05 Kurier; STEREO
23:25 Studio pogoda
23:30 Sportowa niedziela; magazyn

Zablokowany