Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wywiad z Rymanem :D

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Wywiad z Rymanem :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (sob) 18 mar 2006, 12:14

Hehehe :x pozwoliłam sobie z tvn.tivi skopiowac wywiad z Rymanez Super Hieny
Abstrahując już od jezyka i poziomu pytań jakimi operuje pan dziennikarz :/ to wywiad ciekawy :]
- Uchodzisz za osobę nieśmiałą, a robisz telewizyjną karierę? Jak to możliwe?
- Też się czasami zastanawiam (śmiech). A poważnie, to staram się być wyważony w kontaktach z kolegami. Gdy rozmawiamy o pracy, k raczej nie latają. Gdy jest awantura, problem załatwiam na poziomie burzy argumentów, a emocje odkładam na bok.
- A ja myślałem, że trzeba wiedzieć, z kim wódeczkę wypić i umieć łokciami się rozpychać.
- Telewizja pobudza żądze, ambicje - intryg jest sporo. Pokazywanie się w okienku jest czymś, za co niektórzy są w stanie zapłacić każdą cenę. Donosy na kolegów do szefa, poza ich plecami, to nie jest coś wyjątkowego. Najpierw się kogoś pogrąża, potem wskakuje na jego miejsce. Sam to kiedyś odczułem na własnej skórze. Tak jest wszędzie. TVN w porównaniu z tym, co się dzieje w TVP to raj na ziemi. Telefony z kręgów władzy nie dzwonią non stop. Nam wolno więcej, bo jesteśmy telewizją prywatną.
- Czy to był główny argument, że nie odszedłeś do TVP?
- Jeden z najważniejszych. W obecnej sytuacji czułbym się w TVP jak saper, który stąpa po polu minowym. Jeden nierozważny krok i już po tobie.
Przykłąd byłego kolegi z pracy Kunicy tak wystraszył :x ???
- Mamy wolne media?
- Mamy wolność słowa, jakiej od 17 lat nie było. Dziennikarzom wolno wszystko. Dlatego śmieszą mnie histeryczne reakcje kolegów, którzy alarmują, że jesteśmy o krok od zamachu na wolne media. To jakiś obłęd. Zwłaszcza że wielu z nich milczało na temat występów prezydenta Kwaśniewskiego w Charkowie i nie domagało się otwarcia teczek bezpieki, kompromitujących najważniejszych polityków. Ktoś kto dzisiaj chciałby cenzurować dziennikarzy, albo jest niespełna rozumu, albo chce zawracać Wisłę kijem.
A mnie śmieszą takie propisowskie typowe dla pampersa wypowiedzi :/
To chyba pan Rymanowski nieuwaznie śledzi to co sie dzieje w mediach :/
A moze i uważnie tylko co innego widzi :x
- Podobno politycy próbują. Czy dlatego unikasz imprez, żeby bruderszaftów z nimi nie pić?
- Unikam bratania się z politykami, bo inaczej rozmawia się w studiu z kimś obcym, a inaczej z kimś, z kim jestem na ty. Zbyt bliskie związki powodują autocenzurę. Jest to jakaś bariera, która utrudnia mi ostre przepytywanie rozmówcy.
i słusznie :bravo:
- Kiedyś porównywano cię z Tomaszem Lisem, którego miejsce zająłeś w "Faktach", a teraz na ciepły jeszcze fotel po tobie wskakuje Kamil Durczok. Jak podchodzisz do tej personalnej sztafety?
- Transfery w dziennikarstwie to coś tak normalnego, jak zmiana klubu w futbolu. Sytuacja, w której zająłem miejsce Tomasza Lisa, była wyjątkowa. Nie czyhałem na jego fotel. Marcin Pawłowski - naturalny następca Lisa - wtedy zachorował i ktoś "Fakty" musiał poprowadzić. Padło na mnie. Czułem się trochę jak żołnierz na posterunku. Teraz nikt z "Faktów" mnie nie wyrzucał. Sam uznałem, że dla mnie i dla Kamila Durczoka nie ma miejsca w jednym programie.
- Jak masz stosunek do Durczoka?
- Jestem pod wrażeniem jego zmagań z rakiem. Ale zbyt wiele nas ze sobą różni.
Bardzo dobrze ze yman nie ukrywa pod pozorami ałszywosci niecheci do Durczoka ;)
W koncu czy każdy musi się lubić ? Uważam ze taka postawa jest bardzo uczciwa :bravo:
Ja tam obu panów bym chętnie w faktach ujrzala :(
- Gdy z TVP przeszedł do TVN-u walkowerem oddałeś mu pole. Czemu?
- Uznałem, że czas odpocząć od newsów i powalczyć na innym polu. Propozycja szefów TVN, aby mieć własny program, w którym od pierwszej do ostatniej minuty wszystko zależy od ciebie, była bardzo atrakcyjna.
- Dołożyli kasy?
- Nie straciłem. Zyskałem za to godzinę z najważniejszymi politykami tego kraju. Co tydzień, w niedzielę, będziemy razem komentować wydarzenia tygodnia.
- Czy w twoim nowym programie znajdzie się miejsce np. dla Lwa Rywina czy Andrzeja Pęczaka, żeby mogli powiedzieć, jak bardzo zostali skrzywdzeni?
- Każdy człowiek ma prawo do obrony. Nie muszę kochać rozmówcy, ale każda rozmowa ma sens. Staram się teraz o wywiad z Markiem Dochnalem. On dużo wie - ale czy będzie chciał mówić?
(...)
- Kiedy zareklamujesz jakiś proszek do prania albo inny jogurt? To dzisiaj najlepszy sposób, żeby zmienić samochód na lepszy.
- Kiedyś proponowano mi 200 tysięcy za reklamę pasty do zębów. Odmówiłem. Dziennikarzowi, który zajmuje się polityką, wolno mniej, a moja wiarygodność ległaby w gruzach.
Pytanie bardzo na poziomie :/ i wielce inteligentne :x
Myślę ze każdy dziennikarz newsowy marzy o reklamie proszku i wywaleniu z pracy :x
- Jakimi rozmówcami są bracia Kaczyńscy?
- Trudnymi. A prezydent nawet bardzo. Mówi wolno, długo artykułuje myśli, trudno się zorientować, kiedy kończy zdanie. A w telewizji nie ma miejsca na monologi. Rozmowa musi być trochę rwana i dynamiczna. Uwielbiam polityków, którzy rozumieją, że czasami trzeba przerwać w pół zdania i przejść do innego tematu.
yhm yhm ekhm mlask mlas k wiem ale nie powiem :x dokąłdnie tak ;)
- Można się tego nauczyć?
- Można. Lech Kaczyński w czasie kampanii wspiął się na szczyty. Teraz jest gorzej. Może dlatego, że opadły emocje i adrenalina jest mniejsza. O wywiad z prezydentem zabiegam od 3 miesięcy. Nie wiem, czego się obawia. Ale ja jestem cierpliwy.
- Spece od wizerunku doradzają Jarosławowi Kaczyńskiemu, żeby zapuścił wąsy, bo to odróżni go od brata. Powinien to zrobić?
- Nie wiem. Jeden z polityków powiedział mi jeszcze przed ostatnią kampanią, że Prawo i Sprawiedliwość musi wygrać z przyczyn biologicznych: "My mamy dwóch Kaczyńskich, Tusk jest tylko jeden". Z jednej strony to jest dowcip, z drugiej potężny atut. Nie wiem, czy będą chcieli z tego zrezygnować. Poza tym wąsy kiepsko wyglądają w telewizji.
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

Re: Wywiad z Rymanem :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Grzesioo » (sob) 18 mar 2006, 13:26

Ania pisze: yhm yhm ekhm mlask mlas k wiem ale nie powiem :x dokąłdnie tak ;)
A kiedyś byłaś zniesmaczona że Szczuka wyśmiewa się z ułomności Madzi Buczek :x

A wywiad ciekawy, pytania typowo nie Rymanowskie :D
Rymanowski zawsze bardziej mi pasował do programów na żywo niż do czytania Faktów. Mysle że sprawdzi się w nowym programie.
Czy będzie to program na żywo?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Ania » (sob) 18 mar 2006, 13:46

Tak mam podobne zdanie ;) bardziej mi pasuje do programu na zywo w Magazynie 24 h jest świetny :]
A kiedyś byłaś zniesmaczona że Szczuka wyśmiewa się z ułomności Madzi Buczek
Tak ale Madzia Buczek nie ma choroby psychicznej którą by ukrywała w dodatku w odróznieniu od prezydenta nie pełni funkcji państwowej ;) No i umie się wypowiadać zrozumiale :)
^@^
Obrazek

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Piotrek » (pt) 12 maja 2006, 15:39

No to Ryman załatwił se gościa na niedzielę.
Ciekawe czy Kaczyński przyjedzie do studia czy Ryman do niego :>

Awatar użytkownika
Bartuś
Coś z niego/niej będzie
Posty: 280
Rejestracja: (pn) 01 maja 2006, 19:22
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Bartuś » (pt) 12 maja 2006, 15:56

Monster pisze:(...)Ciekawe czy Kaczyński przyjedzie do studia czy Ryman do niego :>
Pan Prezydent w studiu...nie... wywiad będzie z Belwederu :D
Wracam :D

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Piotrek » (pt) 12 maja 2006, 21:43

No, ale cieszmy się, że przynajmniej Prezydent zaczął się udzielać :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Ania » (wt) 16 maja 2006, 21:52

Mów za siebie :] ja sie nie ciesze im mniej go tym lepiej .... sama moge sobie z kasety puścić że za zamach na WTC i wielki potop jest odpowiedzialna platforma obywatelska...
^@^
Obrazek

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Piotrek » (sob) 08 lip 2006, 9:02

:( Wczoraj włączyłem sobie na video archiwalne "Fakty" z Bogdanem...
Szkoda, że już nie poprowadzi głownego wydania "Faktów"... gdybym mógł to wymieniłbym Rymana za Styśkę :x Ale niestety się nie da :(
Ciekawe... Może od września będą "Fakty Wieczorne", więc jak myślicie - czy Bogdan ma szanse je prowadzić?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 08 lip 2006, 10:22

Fakty wieczortne nie wrócą. Ba - Fakty popołudniowe wylecą. Program nie przyciąga widowni i pan Miszczak puści jakąś telenowele z Brazylii lub powtórki serialu dla ludzi z miast powyżej 100 tyś, dobrze zarabiających i na pewno wykształconych - mowa o W11, ewentualnie Detektywach. A może Irek Bielinek dostanie jakieś pasmo na swoje debilne konkursy...

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Piotrek » (sob) 08 lip 2006, 10:38

Oj przepraszam, ale te konkursy wcale nie są debilne :[
Moja babcia, która ma prawie 80 lat prawie codziennie ogladam rano Wykręć numer i te inne... Szkoda, że jeszcze nigdy nic nie wygrała :(
Ale pewnie kiedyś się uda :]

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 08 lip 2006, 10:46

No tak - konkursy typu "ile kwadratów widzisz na ekranie" wcale nie sa debilne. One są mega debilne.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Martin » (sob) 08 lip 2006, 11:12

Z czegoś TVN musi żyć. :x Mnie jest tylko żal gospodyń tych programów.

Ale... :offtopic: Kontynuujcie tę rozmowę gdzie indziej, np. w temacie o nocnych igraszkach (monsterku, twoja babcia ogląda? :x ).

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Piotrek » (sob) 08 lip 2006, 11:39

Martin pisze: (monsterku, twoja babcia ogląda? :x ).
Tak :]
A co w tym śmiesznego? Musi sobie dorabiać do emerytury :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Ania » (sob) 08 lip 2006, 17:03

Ryman sie zrobił potwornie stronniczy szczególnie w programie Kawa na Ławe :]
z reszta nie radzi sobie z tą watachą w programie ;(
^@^
Obrazek

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Piotrek » (sob) 08 lip 2006, 20:41

Teraz i tak jest przerwa... Akurat jak dzieją się takie rzeczy to Ryman jest tylko w TVN24 ;( Oj szkoda, szkoda. Ciekawe czy chciałby jeszcze kiedyś poprowadzić jakiś dziennik? :roll:

ODPOWIEDZ