Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wyniki oglądalności

Słupki, rankingi, procenty.
Kajetan
Przeciętniak
Posty: 181
Rejestracja: (pt) 18 mar 2005, 14:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#166

Post autor: Kajetan » (ndz) 04 cze 2006, 12:30

Ania pisze:No bardzo ładnie TVP pnie się do góry :D
Podobnie jak TVN zresztą :D Wyniki stacji Waltera cieszą (mnie jako stałego widza TVNu), zwłaszcza, że przez wiele miesięcy mimo nienajgorszych ramówek pozostawali daleko w tyle za Polsatem.. Sukces to zasługa hitowych jak się okazało docu-crime, "Na Wspólnej" (nikt nie wierzył tak naprawdę w sukces tego serialu, prócz TVNu :evil: ) czy samych "Faktów" - które w każdym w miesiąców wiosennych i zimowych zanotowały lepsze wyniki oglądalności niż w analogicznych ubiegłego roku (te jednak w maju nie zyskały tak dużo, ale pielgrzymka im zaniżyła, trzeba przyznać) 8)

Ciekawe co zrobi Polsat? TVN cały listopad zeszłego roku miał lepszą widownię niż telewizja Solorza, w grudniu różnica znowu się powiększyła, zimą mimo powtórek była niewielka (raz czy dwa TVN był nawet wyżej). Tak ja na samym początku wiosny TVN wyprzedził Polsat na dobre tak zostało do dziś - i to mimo, że "Taniec.." się skończył Polsat jest słabszy.. 13,5 proc. udziału za zeszły tydzień.. Tego jeszcze nie było :x
183 posty - i super! ]

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#167

Post autor: Martin » (wt) 06 cze 2006, 17:57

Sukces TVN dzięki ''Tańcowi z gwiazdami''
Najpopularniejsze w ofercie stacji "Taniec z gwiazdami" i "Fakty" podciągnęły oglądalność TVN w maju do 16,7 proc.


Telewizja TVN zwiększyła oglądalność w maju do 16,7 proc. z 15,2 proc. w maju 2005 roku. Udział stacji TVN w grupie docelowej w tzw. prime time wzrósł w maju br. do 30,9 proc. z 26,4 proc. rok wcześniej, poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie, powołując się na badania firmy AGB Polska.

W maju 2006 roku oglądalność Polsatu wyniosła 15,7 proc. (spadek z 17,7 proc. w maju 2005 roku), TVP1 - 24,2 proc. (wobec 22,6 proc. rok wcześniej), a TVP2 - 20,8 proc. (wobec 23,0 proc.). Całodobowa oglądalność TVN 24 wzrosła do 1,8 proc. z 1,1 proc. przed rokiem, a TVN 7 spadła do 1,4 proc. z 1,6 proc..

"W maju udział stacji TVN w grupie docelowej (ludzi w wieku od 16 do 49 lat, mieszkający w miastach powyżej 100.000 mieszkańców) w czasie prime time (w godzinach od 19.00 do 23.00) wzrósł do 30,9 proc. w porównaniu do 26,4 proc. w analogicznym okresie 2005" - głosi komunikat TVN.

"W maju 2006 r. największą popularnością cieszyły się: nasz największy program rozrywkowy 'Taniec z gwiazdami' oraz audycja informacyjno - publicystyczna 'Fakty'. Wśród seriali 'Na Wspólnej' i 'Kryminalni' oraz serial dokumentalno-kryminalny 'W 11-Wydział Śledczy'. Filmy cieszące się najwyższą oglądalnością w maju 2006 r. to między innymi Nieuchwytny i Godziny Szczytu. Osiem z dziesięciu najlepszych audycji, emitowanych w maju 2006 r. stanowią produkcje lokalne, włączając również 'Szymon Majewski Show', 'Uwaga' czy 'Pod Napięciem'" - poinformował TVN.

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#168

Post autor: ArO » (pn) 12 cze 2006, 17:17

Kompromitację Polaków oglądało prawie 11 mln widzów

Miniony weekend, wraz z piątkowym wieczorem, był zdominowany w telewizji przez Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.


Największą popularnością cieszył się mecz Polska – Ekwador, który pomimo przegranej polskiego zespołu oglądało według danych AGB Nielsen Media Research 10,7 mln widzów. Udział stacji TVP 2 wyniósł w tym czasie 67,2%. Na drugim miejscu pod względem oglądalności znalazł się mecz Niemcy – Kostaryka (transmisja 9 czerwca), który zobaczyło 6,5 mln widzów. Trzecie miejsce zajął mecz Angola – Portugalia z oglądalnością 4,5 mln widzów. Ceremonię otwarcia Mistrzostw, która miała miejsce 9 czerwca o godz. 16.20, oglądało w TVP 1 - 4,3 mln widzów, w Polsacie – 1,4 mln widzów.

Mecz Polska – Ekwador przyciągnął przed telewizory głównie mężczyzn (54,7%), a także widzów w wieku 25-29 lat i powyżej 30 roku życia. Większość z nich pochodzi z małych miasteczek (50 – 100 tysięcy) lub dużych miast (powyżej 200 tys.), z przewagą wykształcenia podstawowego i średniego.
Oglądalność wszystkich meczy:

Obrazek

Wirtualnemedia.pl

Wyniki są rewelacyjne. Super bo TVP znowu zyska. Zyska nawet Polsat bo mecze u nich mają przyzwoitą widownie. TVN pewnie poleci w dół.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#169

Post autor: Grzesioo » (śr) 14 cze 2006, 16:54

Coś czuje że dzisiaj padnie kolejny rekord oglądalności :D Przynajmniej w pierwszej połowie i jeśli nie będziemy wysoko przegrywać :x
A właśnie jak mierzona jest oglądalność meczów gdzie widowisko dzieli się na połowy, tercje lub kwarty? Liczą średnią czy maksymalną widownie?

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#170

Post autor: Piotrek » (pt) 16 cze 2006, 9:07

dziennikarstwo.bbs.pl pisze:Ponad 23 mln telewidzów, oglądało w środę wieczorem mecz Polska - Niemcy. Widowisko transmitowane przez niemiecką stację ARD "Das Erste" oglądali nie tylko mężczyźni, ale również prawie 11 mln kobiet. Mecz skończył się wygraną gospodarzy 1:0.
Rzeczywiście bardzo dużo :D
A ja sam, tego meczu nie oglądałem ;)

Kajetan
Przeciętniak
Posty: 181
Rejestracja: (pt) 18 mar 2005, 14:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#171

Post autor: Kajetan » (pt) 16 cze 2006, 10:21

Monster pisze:
dziennikarstwo.bbs.pl pisze:Ponad 23 mln telewidzów, oglądało w środę wieczorem mecz Polska - Niemcy. Widowisko transmitowane przez niemiecką stację ARD "Das Erste" oglądali nie tylko mężczyźni, ale również prawie 11 mln kobiet. Mecz skończył się wygraną gospodarzy 1:0.
Rzeczywiście bardzo dużo :D
A ja sam, tego meczu nie oglądałem ;)
Oj, ale niewiadomo przecież ile w Polsce mecz obejrzało , prawda? Mam nadzieję, że zrozumiałeś Monsterze, wszak powyższe dane to te z Niemiec 8)
I tak rekord będzie chyba, do 91 minuty był remis więc z każdą minutą przed telewizor zasiadała coraz to większa liczba widzów :D W tym tygodniu zyskać na pewno może Polsat, TVN o trzecim miejscu na czas Mundialu i wakacji może pomarzyć :)

Wg OBOPU mecz oglądało nawet 11,9 mln osób, wg AGB ponad 12 mln :D Warto zahaczyć o wczorajszą oglądalnośc pr. informacyjnych: podczas gdy "FAKTY" miały 2,4 mln to Wiadomości 2,6 ;-) (Obop)
183 posty - i super! ]

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#172

Post autor: ArO » (pt) 16 cze 2006, 13:54

Ponad 12 mln widzów meczu Niemcy - Polska

Mecz Niemcy - Polska pobił rekordy oglądalności tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej.


Mecz Niemcy – Polska oglądało 12,4 mln widzów. Udział stacji TVP 2 wyniósł w tym czasie 74%. Pierwszą część meczu oglądało 11,9 mln widzów, drugą – 13,7 mln.

Mecz Polska – Niemcy przyciągnął przed telewizory głównie mężczyzn (52,7%), a także widzów w wieku 30-44 lat i powyżej 50 roku życia. Większość z nich pochodzi ze średnich (100 – 200 tysięcy) lub dużych miast (powyżej 200 tys.), z przewagą wykształcenia średniego i wyższego.

Na drugim miejscu pod względem oglądalności podczas tegorocznych Mistrzostw Świata znalazł się mecz Polska – Ekwador z oglądalnością 10,7 mln, na trzecim Niemcy – Kostaryka, który zobaczyło 6,5 mln widzów. Czwarte miejsce zajął mecz Brazylia – Chorwacja z oglądalnością 5,1 mln widzów.
Oglądalność wszystkich meczy transmitowanych w TVP i Polsacie:

Obrazek

/AGB Nielsen Media Research, grupa docelowa: wszyscy powyżej 4 roku życia/

Rewelacja 13,7 mln druga połowa! :shock: Udziały 74% No jestem pod wielkim wrażeniem. 12,4 mln nawet by mi na myśl nie przyszło. Spodziewałem się mniejszej widowni. Jaka szkoda, ze Polska juz nie ma żadnych cszans na awans. Wyobraza sobie ktoś widownie gdyby Polacy byli w finale? Mysle, ze z 15-16 mln by było na bank.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#173

Post autor: Ania » (pt) 16 cze 2006, 16:21

Heheh moze nie bo cześć dostała by zawału albo była nawalona jeszcze przed 1 gwizdkiem ;)
Sądze ze gdyby mecze były transmitowane na wsztskich 3 kanałach to wiele zależało by od komentatorów ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#174

Post autor: ArO » (pn) 19 cze 2006, 12:01

Rekordowa widownia TVP Kultura

W czwartek, 15 czerwca 2006 r. TVP Kultura osiągnęła najwyższy wynik oglądalności od początki istnienia stacji.


Emitowany przez TVP Kultura film „U Pana Boga za piecem” obejrzało 113,5 tys. widzów, a średnia minutowa widownia TVP Kultura wyniosła 18,8 tys. widzów.

Tym samym TVP Kultura „wyprzedziła” inne stacje tematyczne o zbliżonym profilu - Ale Kino - 7,6 tys., HBO - 3,1 tys., Europa, Europa – 8,9 tys., Kino Polska 4,7 tys. widzów / 1 minutę emisji (dane TNS OBOP).
A ja niestety nie mogę odbierać. :( Nie bardzo rozumiem o co chodzi w reklamach żeby zapytać swojego oparatora kablówki jak odbierać kanał za darmo. Ja przecież wiem, że TVP Kultura jest u mnie w droższym pakiecie więc za darmo mieć go nie będę. :? Nie rozumiem tego.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#175

Post autor: Ania » (pn) 19 cze 2006, 12:36

Oczywiście ze nie bedziesz... tak samo jak TVP Sport i innych które planują uruchomić bo już czytałam ze będa kodowane...
W końcu to logiczne to telewizja publiczna czyli nie dla wszystkich :?

Ale spokojnie ArO wykupisz sobie dekoder nowej platformy cyrfowej tvn :x i tam "za darmo" na pewno bedziesz miał wszystkie...
Wot technika ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#176

Post autor: Poland » (śr) 21 cze 2006, 22:36

Oglądalność jeszcze pewnie wyższa-kultura od 9:00
Poland - Aktywnie najlepszy

Robin
Przeciętniak
Posty: 151
Rejestracja: (ndz) 17 lip 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#177

Post autor: Robin » (pt) 23 cze 2006, 10:43

Póki nie wystartuje cyfrowa telewizja naziemna to i tak wszyscy Polacy nie będa mogli oglądać kanału TVP Kultura w łatwy sposób, no bo nie ma takich możliwości technicznych.

Przypominam też, że obecnie każdy może jednak odbierać za darmo ten kanał, bowiem stacja nadaje z satelity Hot Bird i Astra w przekazie cyfrowym niekodowanym, trzeba mieć jedynie odbiornik satelitarny FTA, który już nie jest tak drogi jak jeszcze kilka lat temu.

A co do rekordu, to TVP troche pokłamała w tym komunikacie, nie wiem dokładnie o co poszło, ale dostaliśmy maila z Ale Kino!, że cos przekręcili w oglądalności i dlatego na Medialinku wycofalismy niusa.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#178

Post autor: Ania » (pt) 23 cze 2006, 11:46

Przypominam też, że obecnie każdy może jednak odbierać za darmo ten kanał, bowiem stacja nadaje z satelity Hot Bird i Astra w przekazie cyfrowym niekodowanym, trzeba mieć jedynie odbiornik satelitarny FTA, który już nie jest tak drogi jak jeszcze kilka lat temu.
No czyli jednak nei za darmo :]
A co do rekordu, to TVP troche pokłamała w tym komunikacie, nie wiem dokładnie o co poszło, ale dostaliśmy maila z Ale Kino!, że cos przekręcili w oglądalności i dlatego na Medialinku wycofalismy niusa.
Jakoś mnie to nie dziwi ;) Choć akurat ten film jest swietny więc oglądalność na pewno wysoka
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#179

Post autor: ArO » (pn) 26 cze 2006, 22:34

Słabe wyniki codziennego DDTVN

Poranny magazyn Dzień dobry TVN oglądało w weekendy od września 2005r. do czerwca 2006r. średnio 852 tys. widzów, co dało stacji TVN 14,98 proc. udziału i trzecie miejsce w rynku telewizyjnym przed Polsatem, ale znacznie za głównymi kanałami TVP. Ten sam program nadawany jednak w dni powszednie zanotował już gorsze wyniki.


Największą widownię spośród wydań weekendowych magazyn Dzień dobry TVN osiągnął 12 marca 2006r., gdy oglądało go 1,46 mln widzów przy udziale wynoszącym 19,20 proc., zaś najmniejszą oglądalność miało wydanie z 22 października 2005 – tylko 374 tys. osób (udział 8,38 proc.).

W czasie emisji morning show (soboty, niedziele 8:30 – 10:30) najwięcej widzów przyciągała Jedynka (1,18 mln, udział 20,49 proc.), Dwójka miała średnią widownię wynoszącą 1,15 mln przy udziale 20 proc., zaś Polsat notujący gorsze wyniki niż TVN miał 757 tys. widzów i udział na poziomie 13,13 proc.

Tak dobrymi wynikami jak wydania weekendowe nie mogą się pochwalić jednak odcinki Dzień dobry TVN nadawane próbnie w dni powszednie od poniedziałku 19 czerwca do piątku 23 czerwca o godzinie 7:30. Oglądał je średnio co dziesiąty telewidz, który miał w tym czasie włączony telewizor, co dało widownię wynoszącą zaledwie 300 tys. osób. Tydzień wcześniej to pasmo w TVN przyciągało 375 tys. widzów przy udziale 12,08 proc. (Stacja nadawała wtedy powtórki programów W11 - wydział śledczy i Sędzia Anna Maria Wesołowska, a we czwartek 15 maja film Książę Egiptu).

Morning Show w tygodniu próbnym radził sobie też znacznie gorzej niż konkurencyjne programy tego typu. Emitowaną od 6:00 do 8:00 w TVP1 Kawę czy herbatę oglądało średnio 629 tys. widzów, zaś dwójkowe Pytanie na śniadanie (godz. 9:00) przyciągało przed odbiorniki 735 tys. osób.
/Medialink.pl/

Prawdę mówiąc mało mnie interesuje oglądalność tego mało ciekawego programu TVN. Dałem to by pokazać ile widzów ogląda "Kawę czy herbatę?" oraz "Pytanie na śnaidanie". Może ktoś jest ciekaw. :)

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#180

Post autor: ArO » (wt) 04 lip 2006, 17:15

‘Teleexpress’ zyskał najwięcej

‘Wiadomości’ TVP1 były w czerwcu tego roku najchętniej oglądanym programem informacyjnym – wynika z danych AGB Nielsen Media Research. W porównaniu z analogicznym okresem z ubiegłego roku najwięcej widzów zyskał ‘Teleexpress’. Programowi przybyło 1,08 mln widzów.


Główne wydanie ‘Wiadomości’ (TVP1) z godz. 19.30 oglądało w czerwcu 2006 roku średnio 3,66 mln widzów, co dało stacji w tym czasie udział w rynku na poziomie 33,58 proc. Program stracił 0,25 mln widzów w porównaniu z czerwcem 2005 roku.

‘Telexpress’ (TVP1) przed telewizorami gromadził w czerwcu tego roku średnio 3,47 mln widzów. Podczas nadawania programu udział telewizyjnej Jedynki w rynku wynosił 43,22 proc. Popołudniowy serwis zyskał w czerwcu 2006 roku 1,08 mln widzów więcej niż w czerwcu 2005 roku.

Oglądalność ‘Faktów’ (TVN) wynosiła w czerwcu średnio 2,73 mln widzów przy udziale w rynku na poziomie 27,32 proc. Program informacyjny stacji zyskał 0,05 mln widzów.

Wydanie ‘Panoramy’ (TVP2), emitowane o godz. 22.00, oglądało średnio 2,4 mln widzów. Udział stacji w tym czasie wynosił 18,42 proc. Dziennik w czerwcu 2006 roku stracił 0,42 mln widzów w porównaniu z czerwcem 2005 roku.

‘Wydarzenia’ (Polsat) gromadziły przed telewizorami w czerwcu tego roku średnio 2,04 mln widzów, czyli o 0,08 mln widzów więcej niż przed rokiem. Udział w rynku Polsatu w momencie nadawania ‘Wydarzeń’ wynosił średnio 20,7 proc.

‘Panorama’ (TVP2) z godz. 18.30 miała oglądalność na poziomie 1,43 mln widzów, co dało stacji udział w rynku na poziomie 15,6 proc. Program gromadził w czerwcu 2006 roku o 0,34 mln osób więcej niż w czerwcu 2005 roku.
/medialink.pl/

ODPOWIEDZ